Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάνω hard rest στο C οι εφαρμογές Garmin και Sygik που έχω στο Ε θα εγκατασταθούν από μόνες τους όταν ανοίξω το τηλέφωνο ???

 

-Ευχαριστώ.-

Μπορεί ναι, μπορεί και όχι. Είναι λίγο ρουλέτα τι θα εγκατασταθεί και τι όχι. Αν θέλεις να επανεγκατασταθούν όσα περισσότερα γίνεται, θα πρέπει να μην πειράξεις καθόλου το τηλέφωνό σου μέχρι να σβήσει το μήνυμα «εγκατάσταση εφαρμογών». Μπορεί να κάνει πολλή ώρα για να τελειώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχήν η επιλογή μέγεθος εικόνας μικρό - μεγάλο έχει να κάνει με τα mms που στέλνω εγώ απο το Ν97. Εγώ λέω για τα mms που μου στέλνουν. Και όχι η ποιότητα της εικόνας είναι κανονική. Μάλιστα όταν μου στέλνουν μονο την εικονα ερχεται κανονικα. Όταν είναι μαζί με κείμενο έρχεται μικρή... Και μάλιστα μου τη στέλνουν απο νοκια κινητό,. Δοκιμάστε να δειτε κ εσεις αν το αντιμετωπίζετε..

 

τι συνδεση εχεις.....?

παλια τετοια τρελα τα παθαινα με την wind....

 

τεοια τρελα ειχα με την wind και εγω παλιοτερα...

το ειχα ποσταρει κιολας στο αναλογο τοπικ....

οτι mms μου στελνανε δεν ηταν πανω απο 6 με 10 kb....

οτι mms εστελνα σε vodafone πχ...τα ιδια....

μονο απο wind σε wind δεν ειχα προβλημα......η εικονα εκει ηταν κανονικη.......

νομιζα οτι το ειχαν διορθώσει αυτο.....:rolleyes:

για μενα κατα 99.9% δεν φταιει η συσκευη σε αυτο......

 

παιδια μολις πηρα το ασιατικο μου κινητο απο νοκια πισω....

το κανω update με την 21 μηπως και λυθει το προβλημα με το σημα...

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.....

 

το εκανα hard format στα παντα και η μνημη του κινητου με βγαινει στα 51 mb.....

θελω να δω ποσο θα ειναι μετα το update.....

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάπου στο μενού υπήρχε να σου στέλνει η nokia διάφορα trick μέσω μηνύματος . πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους το πηρα κι εγω σημερα απο ενα πολυ καλο φιλο και σε τιμη χωμα.

 

Καλησπέρα.Καινούργιο;Μεταχειρισμένο;Κόστος;Η κατάσταση του κινητού;Αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τί έγινε.Είδες καμιά διαφορα στο κινητό; Edited by Itchrist86

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αναφέρω το εξής.Όντως τελικά ενώ έστειλα το κινητό μου για service στις 28/1 και σήμερα μου το επέστρεψαν.Αυτό που κάνανε ήταν αλλαγή όλης της πλακέτας του κινητού με καινούργια δίνοντας μου και το νέο ΙΜΕΙ για να γνωρίζω αν το ξανα στείλω για service το οποίο έλεγξα.Τώρα δεν ξέρω άν όντως το έφτιαξαν.Το φορτίζω βάζω το νέο firmware και τους χάρτες και σας λέω αν λειτουργεί ομαλά ή όχι

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τί έγινε.Είδες καμιά διαφορα στο κινητό;

 

οχι φιλε μου τα ιδια....

ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο το σημα....και παλι....

εκτος δικτύου.....σε μερη που το σημα ειναι αδυνατο.......

επισης μου συμβαινει και αυτο που συμβαινει απο οτι βλεπω σε πολυ κοσμο στο ιντερνετ...γενικα...

οταν το αφηνω στο τραπεζι εχω φουλ σημα...

οταν το πιανω κανονικα απο φουλ παω στην μια γραμμη...οταν το πιανω απο πανω το σημα ανεβαινει κατα 2 γραμμες....:rolleyes::rolleyes:

ολα τα αλλα λειτουργουν ρολοι....

και απο οτι το εψαξα οι περισσοτεροι που εχουν αυτο το προβλημα δεν εχουν προβλημα με το gps.....

δεν ξερω τι συμβαινει αν το εχουν και αλλοι αυτο εδω στο φορουμ και δεν το εχουν καταλαβει επειδη ζουν σε περιοχη με φουλ σημα κτλ και αν η νοκια τελικα το αναγνωριζει σαν προβλημα γιατι οπως ξερεις το κινητο μου ειναι ασιατικο και δεν το δεχεται η νοκια...εδω....:mad::mad:

αυριο το πακεταρω και το στελνω απο εκει που το πηρα πακετο....

θα παω και σε δικηγόρο τωρα σε λιγο και θα δω πως θα κινηθω..

ευχομαι με το δικο σου κινητο να λυθουν ολα τα προβληματα..εγω για την ωρα 97 δεν θελω να βλεπω ουτε ζωγραφιστο.....

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου τα ιδια....

οταν το αφηνω στο τραπεζι εχω φουλ σημα...

οταν το πιανω κανονικα απο φουλ παω στην μια γραμμη...οταν το πιανω απο πανω το σημα ανεβαινει κατα 2 γραμμες....:rolleyes::rolleyes:

 

Η Νοκια σε πολλά μοντέλα έχει βάλει τη κεραία του κινητού στο πίσω και κάτω μέρος του κινητού. Αυτό έχει ως συνέπεια την όχι τόσο καλή απόδοση αλλά την καλύτερη ασφάλεια (κεραία GSM μακριά από τον εγκέφαλο). Όταν πιάνεις το κινητό μην το αγκαλιάζεις αλλά πιάσε το από το άκρα έτσι ώστε να μην καλύπτεις την κεραία του κινητού. Το γράφει και στο εγχειρίδιο χρήσης. Έτσι κάνω και γω με το N97 mini. Όταν το αγκαλιάζω με την παλάμη μου , το σήμα πέφτει. Προσέχω να το κρατάω σωστά και το σήμα έρχεται στα ίσα του. Τώρα αν βγαίνεις εκτός δικτύου σε μέρη όπου ήσουν εντός με προηγούμενα κινητά τότε μάλλον είναι ελαττωματικό το κομμάτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Η Νοκια σε πολλά μοντέλα έχει βάλει τη κεραία του κινητού στο πίσω και κάτω μέρος του κινητού. Αυτό έχει ως συνέπεια την όχι τόσο καλή απόδοση αλλά την καλύτερη ασφάλεια (κεραία GSM μακριά από τον εγκέφαλο). Όταν πιάνεις το κινητό μην το αγκαλιάζεις αλλά πιάσε το από το άκρα έτσι ώστε να μην καλύπτεις την κεραία του κινητού. Το γράφει και στο εγχειρίδιο χρήσης. Έτσι κάνω και γω με το N97 mini. Όταν το αγκαλιάζω με την παλάμη μου , το σήμα πέφτει. Προσέχω να το κρατάω σωστά και το σήμα έρχεται στα ίσα του. Τώρα αν βγαίνεις εκτός δικτύου σε μέρη όπου ήσουν εντός με προηγούμενα κινητά τότε μάλλον είναι ελαττωματικό το κομμάτι σου.

 

φιλε μιλαμε για μεγαλο χαλι...ασε....

βγαινω εκτος δικτύου σε μερη που πριν δεν εβγαινα ποτε....με κανενα κινητο....

ασε που οταν ανεβοκατεβαίνει ετσι το σημα μου τρωει και την μπαταρια.....

τωρα για να καταλαβεις που γραφω στο pc....το εχω απο αριστερα μου και εχω σημα φουλ...οταν το βαζω απο τα δεξια μου παω στη μια γραμμη....

οταν το πιανω παω στις 2.....

ειπαμε αλλα οχι και ετσι......

και παλι το ξαναλεω διαβαζω παρα πολυ κοσμο με αυτο το προβλημα..και φοβαμαι μηπως η νοκια τελικα δεν το αναγνωρισει σαν προβλημα...

ποια νοκια τωρα....αφου το δικο μου ειναι ασιατικο αλλα λεμε τωρα....:p

Link to comment
Share on other sites

οταν το βαζω απο τα δεξια μου παω στη μια γραμμη....

 

Όταν το βάζεις στα δεξιά σου και το αφήσεις λίγο παραμένει στη μια γραμμή ή επανερχεται στο φουλ;

Link to comment
Share on other sites

Όταν το βάζεις στα δεξιά σου και το αφήσεις λίγο παραμένει στη μια γραμμή ή επανερχεται στο φουλ;

 

νομιζω επανέρχεται.....μολις το ακουμπησω ομως πεφτει πανω απο 2 με 3 γραμμες....μολις το αφησω μετα απο λιγο ανεβαινει......

τωρα πριν απο λιγο πριν μπω στο σπιτι ημουν εκτος δικτύου ...μολις μπηκα πηγα φουλ....

γενικα υπαρχει ενα χαος με το σημα που νομιζω οτι το εχουν και αλλοι απλα δεν το εχουν καταλαβει.......γιατι στην περιοχη τους ειναι καμπανα.....το σημα γενικως....

εγω στην αρχη δεν το ειχα δωσει σημασια οταν ομως βρεθηκα σε περιοχες που οι αλλοι ειχαν 2 γραμμες και εγω ημουν εκτος δικτυου τοτε εντοπισα το προβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Freddaras, όπως σου είπε και ο pixelman, δεν πρέπει να ακουμπάς την κεραία με το χέρι σου. Αυτό ιχύει για κάθε κινητό τηλέφωνο και το γράφει και το manual. Απλά στο N97 η κεραία δεν είναι εκεί που οι περισσότεροι νομίζουν (στο πάνω μέρος), αλλά στο κάτω μέρος (πάνω είναι η κεραία του GPS). Αν ανοίξεις το καπάκι θα τη δεις.

 

Οπότε το τηλέφωνό σου μάλλον λειτουργεί φυσιολογικά (εφόσον όταν δεν το ακουμπάς έχει φουλ σήμα).

Link to comment
Share on other sites

Freddaras, όπως σου είπε και ο pixelman, δεν πρέπει να ακουμπάς την κεραία με το χέρι σου. Αυτό ιχύει για κάθε κινητό τηλέφωνο και το γράφει και το manual. Απλά στο N97 η κεραία δεν είναι εκεί που οι περισσότεροι νομίζουν (στο πάνω μέρος), αλλά στο κάτω μέρος (πάνω είναι η κεραία του GPS). Αν ανοίξεις το καπάκι θα τη δεις.

 

Οπότε το τηλέφωνό σου μάλλον λειτουργεί φυσιολογικά (εφόσον όταν δεν το ακουμπάς έχει φουλ σήμα).

 

Παιδια και το ν86 κατω δεν την ειχε την κεραια? Με αυτο ειχα φουλ σημα παντου.. Τελοσ παντων εγω νομιζω οτι εχω προβλημα! Θα θελα να το εβλεπε και η νοκια το κινητο αλλα ειπαμε σε αυτο το θεμα την πατησαμε!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μερικές ερωτήσεις.Αφού ξανα δοκίμασα το κινητό μετά το service του όπως ανέφερα.Την 1η φορά που έβαλα το gps(χωρίς a-gps) έκανε κάνα 10λεπτο για να κλιδώσει δορυφόρο.Απο 'κει και μετά όταν το ανοίγω κάνει μισό με 1 λεπτό.Τουλάχιστον εδω στο σπίτι μου.Αυτό σημαίενι ότι είναι εντάξει;Και η 2η ερώτηση την οποία ξανα ρώτησα και δεν πήρα απάντηση.Την επιλογή Αναδιοργάνωση Μνήμης στην ενημέρωση λογισμικού είναι καλό να την κάνουμε λήψη ή όχι;Τέλος μπορούμε να σβήσουμε κάποια αρχεία απο το κινητό που βρίσκονται στον φάκελο Private;Άν ναί,ποιά αρχεία είναι αυτά και σε ποιόν υποφάκελο μέσα στο private; Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μερικές ερωτήσεις.Αφού ξανα δοκίμασα το κινητό μετά το service του όπως ανέφερα.Την 1η φορά που έβαλα το gps(χωρίς a-gps) έκανε κάνα 10λεπτο για να κλιδώσει δορυφόρο.Απο 'κει και μετά όταν το ανοίγω κάνει μισό με 1 λεπτό.Τουλάχιστον εδω στο σπίτι μου.Αυτό σημαίενι ότι είναι εντάξει;

Ναι. Την πρώτη φορά κάνει παραπάνω. Και όταν μιλάω για «πρώτη φορά», αναφέρομαι στην πρώτη φορά στο συγκεκριμένο σημείο ή μετά από αρκετό χρόνο. Πχ αν το ανοίξεις μετά από 3 μέρες, πάλι πρώτη φορά θα είναι, όπως και αν το ανοίξεις πολύ μακριά από το σημείο όπου το άνοιξες την τελευταία φορά. Απορώ όμως γιατί δεν ενεργοποιείς το A-GPS. Θα κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.

 

Και η 2η ερώτηση την οποία ξανα ρώτησα και δεν πήρα απάντηση.Την επιλογή αναδιοργάνωση Μνήμης στην ενημέρωση λογισμικού είναι καλό να την κάνουμε λήψη ή όχι;

Προφανώς και είναι καλό, αλλιώς δε θα βρισκόταν εκεί. Μετά τη λήψη και εγκατάσταση, θα πρέπει να την τρέξεις από το εικονίδιο που θα σου φτιάξει στο μενού.

 

Τέλος μπορούμε να σβήσουμε κάποια αρχεία απο το κινητό που βρίσκονται στον φάκελο Private;Άν ναί,ποιά αρχεία είναι αυτά και σε ποιόν υποφάκελο μέσα στο private;

Ούτε να το σκέφτεσαι να βάλεις χέρι εκεί, αν δεν ξέρεις πολύ καλά τι κάνεις. Θα διαλύσεις το λειτουργικό (αυτός είναι και ο λόγος που ο φάκελος αυτός είναι κανονικά μη προσπελάσιμος).

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Την πρώτη φορά κάνει παραπάνω. Και όταν μιλάω για «πρώτη φορά», αναφέρομαι στην πρώτη φορά στο συγκεκριμένο σημείο ή μετά από αρκετό χρόνο. Πχ αν το ανοίξεις μετά από 3 μέρες, πάλι πρώτη φορά θα είναι, όπως και αν το ανοίξεις πολύ μακριά από το σημείο όπου το άνοιξες την τελευταία φορά. Απορώ όμως γιατί δεν ενεργοποιείς το A-GPS. Θα κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.

 

 

Προφανώς και είναι καλό, αλλιώς δε θα βρισκόταν εκεί. Μετά τη λήψη και εγκατάσταση, θα πρέπει να την τρέξεις από το εικονίδιο που θα σου φτιάξει στο μενού.

 

 

Ούτε να το σκέφτεσαι να βάλεις χέρι εκεί, αν δεν ξέρεις πολύ καλά τι κάνεις. Θα διαλύσεις το λειτουργικό (αυτός είναι και ο λόγος που ο φάκελος αυτός είναι κανονικά μη προσπελάσιμος).

 

Μάλιστα.Αυτό παρατήρησα φίλε.Ότι όταν το ανοίγω μετά από ώρα ή μέρα.Πάλι αργεί.Όσο για την αναδιοργάνωση θα την βάλω και βλέπουμε.Το τελευταίο με το private το ρώτησα γιατί θυμάμαι σε ένα post κάποιος ή κάποια ανέφερε ότι σβήνουμε κάτι σε έναν φάκελο στο private και κερδίζουμε κι άλλο χώρο.Να 'σαι καλα terrestial

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αρκετα υπερβολικο το βιντεο κατα την αποψη μου. Ολοι ξερουμε οτι γενικοτερα τα symbian θελουν καποια εμπειρια και δεν ειναι για τον απλο χρηστη εννοωντας αυτον που τα θελει ολα ετοιμα και δεν ασχολειται. bugs εχουν ολα τα κινητα...και προβληματικες παρτιδες βγαινουν παντου και παντα.(ειναι να μην σου τυχει)

Κατα την γνωμη μου, και συγκεκριμενα το δικο μου Ν97 ειναι ενα απιστευτο εργαλειο με μοναδικο προβλημα τον δεκτη του GPS. Το οποιο διορθωνεται βεβαια αλλα πρεπει να εχεις υπομονη..Και εγω ανα καιρους συναντησα καποια απο τα bugs που εχουν αναφερθει...δεν ηταν ομως σε ενοχλητικο βαθμο ετσι ωστε να χαρακτηρισω τον Ν97 αθλιο.

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.Αυτό παρατήρησα φίλε.Ότι όταν το ανοίγω μετά από ώρα ή μέρα.Πάλι αργεί.Όσο για την αναδιοργάνωση θα την βάλω και βλέπουμε.Το τελευταίο με το private το ρώτησα γιατί θυμάμαι σε ένα post κάποιος ή κάποια ανέφερε ότι σβήνουμε κάτι σε έναν φάκελο στο private και κερδίζουμε κι άλλο χώρο.Να 'σαι καλα terrestial

Φίλε gaster, ούτως ή άλλως, στον private του C δεν έχεις πρόσβαση αν δεν το έχεις χακάρει. Στον private του E δε θα είχε νόημα να σβήσεις τίποτα, γιατί πρόβλημα χώρου δεν υπάρχει. Το πρόβλημα είναι στο C.

 

Όσον αφορά το GPS, εδώ εξηγεί τι είναι τα cold, warm και hot start: http://www.gsmarena.com/glossary.php3?term=gps

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα υπερβολικο το βιντεο κατα την αποψη μου. Ολοι ξερουμε οτι γενικοτερα τα symbian θελουν καποια εμπειρια και δεν ειναι για τον απλο χρηστη εννοωντας αυτον που τα θελει ολα ετοιμα και δεν ασχολειται. bugs εχουν ολα τα κινητα...και προβληματικες παρτιδες βγαινουν παντου και παντα.(ειναι να μην σου τυχει)

Κατα την γνωμη μου, και συγκεκριμενα το δικο μου Ν97 ειναι ενα απιστευτο εργαλειο με μοναδικο προβλημα τον δεκτη του GPS. Το οποιο διορθωνεται βεβαια αλλα πρεπει να εχεις υπομονη..Και εγω ανα καιρους συναντησα καποια απο τα bugs που εχουν αναφερθει...δεν ηταν ομως σε ενοχλητικο βαθμο ετσι ωστε να χαρακτηρισω τον Ν97 αθλιο.

 

φιλε ToliZzZzZ δεν ειναι καθολου υπερβολες για μενα.....

τελικα το ν97 εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβληματα και το gps του δεν ειναι αυτο που τους κανει να κανουν τετοιες δηλωσεις......

δες λιγο εδω...τι γινεται....

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-Devices-and-S60/DOES-ANY1-ELSE-HAVE-BAD-RECEPTION-WITH-THE-N97/td-p/500089/page/2#

http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n97/28519-pulling-my-hair-out-bad-signal-does-new-firmware-fix.html

http://forum.vodafone.co.uk/index.php?showtopic=32039

http://forum.vodafone.co.uk/index.php?showtopic=29520

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-Devices-and-S60/Nokia-N97-Mini-Problems-with-antenna/m-p/598190

 

ολοι αυτοι οι ανθρωποι βγαινουν εκτος δικτύου και γενικα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ουτε να κανουν απλες κλησεις στο σπιτι τους...

στο δε forum της vodafone στην αρχη οι χρήστες κανανε παραπονα στην vodafone οτι δεν εχει καλο σημα....με την vodafone να τρεχει να δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα .....

στο τελος ομως αποδείχτηκε οτι φταιει το κινητο......για ολα....

δεν μπορεις να καταλαβεις τι σου λεω γιατι εγω το εχω το προβλημα οπως εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτο που λετε για το gps γιατι δεν το ειχα ποτε...

δεν μπορει ομως τοσοι ανθρωποι να φωναζουν τζαμπα.....

εγω εχω "τρομαξει" τοσο πολυ με το θεμα....που ενω μου δινεται η ευκαιρια να παρω ενα mini τωρα...φοβαμαι μετα απο ολα αυτα να κανω την οποιαδήποτε κινηση......

σκάνδαλα μεγαλα....

τωρα εμεις μπορουμε να μιλαμε ωρες ατελειωτες για πατέντες με συρματακια για κεραιες που ειναι στην μεση και πρεπει να πιανεις το κινητο απο την κορυφη του για να μιλησεις διαφορετικα δεν εχεις σημα και 10002 αλλα τετοια...

σε ενα κινητο που το πουλανε 600 εβροπουλα.....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω εικονες στη μουσικη βιβλιοθηκη? Δηλαδη σε καθε κομματι διπλα να διχνει την φωτογραφια απο το album..
Link to comment
Share on other sites

φιλε ToliZzZzZ δεν ειναι καθολου υπερβολες για μενα.....

τελικα το ν97 εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβληματα και το gps του δεν ειναι αυτο που τους κανει να κανουν τετοιες δηλωσεις......

δες λιγο εδω...τι γινεται....

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-Devices-and-S60/DOES-ANY1-ELSE-HAVE-BAD-RECEPTION-WITH-THE-N97/td-p/500089/page/2#

http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n97/28519-pulling-my-hair-out-bad-signal-does-new-firmware-fix.html

http://forum.vodafone.co.uk/index.php?showtopic=32039

http://forum.vodafone.co.uk/index.php?showtopic=29520

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-Devices-and-S60/Nokia-N97-Mini-Problems-with-antenna/m-p/598190

 

ολοι αυτοι οι ανθρωποι βγαινουν εκτος δικτύου και γενικα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ουτε να κανουν απλες κλησεις στο σπιτι τους...

στο δε forum της vodafone στην αρχη οι χρήστες κανανε παραπονα στην vodafone οτι δεν εχει καλο σημα....με την vodafone να τρεχει να δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα .....

στο τελος ομως αποδείχτηκε οτι φταιει το κινητο......για ολα....

δεν μπορεις να καταλαβεις τι σου λεω γιατι εγω το εχω το προβλημα οπως εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτο που λετε για το gps γιατι δεν το ειχα ποτε...

δεν μπορει ομως τοσοι ανθρωποι να φωναζουν τζαμπα.....

εγω εχω "τρομαξει" τοσο πολυ με το θεμα....που ενω μου δινεται η ευκαιρια να παρω ενα mini τωρα...φοβαμαι μετα απο ολα αυτα να κανω την οποιαδήποτε κινηση......

σκάνδαλα μεγαλα....

τωρα εμεις μπορουμε να μιλαμε ωρες ατελειωτες για πατέντες με συρματακια για κεραιες που ειναι στην μεση και πρεπει να πιανεις το κινητο απο την κορυφη του για να μιλησεις διαφορετικα δεν εχεις σημα και 10002 αλλα τετοια...

σε ενα κινητο που το πουλανε 600 εβροπουλα.....

 

Φιλε freddara εννοειται οτι δεν αμφισβητω τα λεγομενα σου και ολων οσων κανουν παραπονα...απλα οπως ειδες εγραψα συγκεκριμενα την δικια μου εμπειρια πανω στο δικο μου Ν97 οπως επισης και μερικων φιλων και δεν εχουμε αντιμετωπισει κανενα αλλο προβλημα εκτος απο αυτο του GPS.ουδεποτε δεν ειχα προβλημα με το σημα(vodafone) και μπορω να πω οτι εχω κανει και κλησεις(για μερικα δευτερολεπτα εννοειται) και μεσα σε ασανσερ πολυκατοικιας

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

ok καταλαβαινω τι λες....

και σε μενα αν βγαλω το προβλημα με το σημα το κινητο ειναι τελειο σε ολα...

no gps problem κανενα restart ποτε κτλ κτλ κτλ.........αλλα το σημα σε κανει να θες να το πεταξεις στον τοιχο.......

το θεμα ειναι μια το gps μια το σημα μια το ενα μια το αλλο....τα κανανε μπαχαλο μεγαλο......

και το gps το παραδέχθηκαν...το σημα ακομη κανουν την παπια......:lol:

αυριο το δικο μου το στελνω απο εκει που το πηρα..αλλα πολυ φοβαμαι πως ακομη και το θεμα του σηματος αν λυθει(εγω ουτε αυτο πιστευω πλεον) θα μου βγει προβλημα αλλου.....

καλα κανουν παντως και κανουν τετοιες δηλωσεις.....

και αν δεις σε ολα τα παρακανω λινκ και σε απειρα αλλα ακομη αν ψαξεις στο νετ..πολλοι users παρατανε τα 97 τους και γυρνανε στα 95 αρια τους και ολα τα σχετικα.....αυτο κατι λεει....

τωρα αυτο που ειπες με το ασανσερ με συγκλόνισε....:p

εγω στο μπακαλι της γειτονιάς μου ψαχνω για γραμμες.....:lol:

 

το προβλημα με το σημα ειναι το χειροτερο...αφου παυει να ειναι κινητο...

Οσο για το Ν95 το εχω και εγω σαν δευτερο. Ενταξει το κινητο απλα δεν υπαρχει..Πιστευω ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η Νοκια .Το εχω 3 χρονια με πολυ βαρια και ασχημη χρηση...και το χρησιμοποιω ακομα σαν δευτερο κινητο. Για τον δεκτη του GPS του τι να πω...ισως ο καλυτερος δεκτης GPS σε κινητο τηλεφωνο

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...