Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από την αναβάθμιση σε 21,στην αρχική οθόνη μου λέει Options και επαφές.

Έχει συμβεί και σε άλλους;

 

Φιλαράκι είχε συμβεί και σε εμένα, αλλά απάντηση δεν πήρα ποτέ.

Τελικά το ανακάλυψα μόνος μου τυχαία.

Πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε hard reset στη συσκευή σου (να υποθέσω επίσης ότι δεν είναι ελληνική, αλλά άλλαξες product code), και μετά θα είσαι OK.

 

παιδιά βοήθεια. Συνδέομαι μέσω του Ν97 στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου, βάζω κανονικά τον κωδικό, συνδέεται, φούλ σήμα, μένει λίγα λεπτά και μετά βγαίνει από μόνο του. Τι φταίει? Το τηλέφωνο ή θέλει καμια ρύθμιση το modem μου από μέσα? Και αν τι?

 

Φίλε μου προφανώς έχεις το Speedtouch 585 ή κάποιο άλλο της εταιρείας Thomson.

H λύση υπάρχει κι εδώ (αν έχεις Speedtouch, γιατί συμβαίνει και σε κάποιους άλλους routers) υπάρχει.

Όπως έχω γράψει και σε άλλο forum, κάνεις login μέσω telnet στον router σου και δίνεις τις εξής εντολές:

:wireless qos config mode=disabled 
:saveall

 

Μετά όλα θα λειτουργούν όπως πρέπει. :)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου προφανώς έχεις το Speedtouch 585 ή κάποιο άλλο της εταιρείας Thomson.

H λύση υπάρχει κι εδώ (αν έχεις Speedtouch, γιατί συμβαίνει και σε κάποιους άλλους routers) υπάρχει.

Όπως έχω γράψει και σε άλλο forum, κάνεις login μέσω telnet στον router σου και δίνεις τις εξής εντολές:

:wireless qos config mode=disabled 
:saveall

 

Μετά όλα θα λειτουργούν όπως πρέπει. :)

Κι εγώ το 585 έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μήπως να ψάξει για καινούριο firmware;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, εσύ στο Ν97 έχετε κάποιο πακέτο data plan για ίντερνετ με mb κάθε μήνα? Ποιο και ποια εταιρία?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, εσύ στο Ν97 έχετε κάποιο πακέτο data plan για ίντερνετ με mb κάθε μήνα? Ποιο και ποια εταιρία?

 

Μετά από περιπλάνηση σε διάφορα δίκτυα, λόγω του ότι το N97 είναι ένα τηλέφωνο που γνώμη μου είναι ότι δε μπορείς να το χαρείς σε όλο του το μεγαλείο αν δεν έχεις internet οπουδήποτε και οποτεδήποτε, κατέληξα σε πρόγραμμα συμβολαίου: Cosmote MyWay 35. Πρακτικά είναι ένα τύπου "flexy" πρόγραμμα, οπότε μ' αυτά και μ' εκείνα, έχω γύρω στα 80 ΜΒ το μήνα. Τώρα, για πακέτα δεν ξέρω, το σίγουρο είναι όμως ότι αυτά της καρτοκινητής δεν αξίζουν αν κάνεις μεγάλη κίνηση σε δεδομένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περιπλάνηση σε διάφορα δίκτυα, λόγω του ότι το N97 είναι ένα τηλέφωνο που γνώμη μου είναι ότι δε μπορείς να το χαρείς σε όλο του το μεγαλείο αν δεν έχεις internet οπουδήποτε και οποτεδήποτε, κατέληξα σε πρόγραμμα συμβολαίου: Cosmote MyWay 35. Πρακτικά είναι ένα τύπου "flexy" πρόγραμμα, οπότε μ' αυτά και μ' εκείνα, έχω γύρω στα 80 ΜΒ το μήνα. Τώρα, για πακέτα δεν ξέρω, το σίγουρο είναι όμως ότι αυτά της καρτοκινητής δεν αξίζουν αν κάνεις μεγάλη κίνηση σε δεδομένα.

Τα MyWay είναι λίγο «ύπουλα» προγράμματα, γιατί συνυπολογίζουν τις κλήσεις, τα SMS/MMS και τα δεδομένα, και είναι νομίζω εύκολο να χάσεις την μπάλα και να ξεφύγεις. Εγώ έχω το i-35, με 100 min, 150 SMS/MMS και 500 ΜΒ.

Είμαστε όμως λίγο off-topic με όλα αυτά... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Είχε χρόνια να με απογοητεύσει η Νοκια αλλά τελικά τα κατάφερε πολύ εύκολα. Μάλλον είναι το τελευταίο ακριβό Νοκια που παίρνω. Η αγορά έγινε περίπου τον Αυγουστο. Η χρήση είναι ΠΟΛΥ προσεκτική και το κινητό κυκλοφορεί πάντοτε μέσα σε θήκη. Κάποια στιγμή προσπαθώ να ξεκλειδώσω από συρταρωτό διακοπτάκι στο πλάι. Μου μένει στο χερι τελείως. Το κινητό φυσικά ψιλοαχρηστεύτηκε καθώς δεν μπορούσε να κλειδώσει ουσιαστικά. Αν σβήσεις γρήγορα την οθόνη την απενεργοποιεί μεν αλλά το κυρίως κουμπι παραμένει ενεργό. Η όλη ανοησία της Νοκια είναι ότι το διακοπτάκι αυτό χρησιμοποιείται αρκετές φορές την ημέρα αλλά το έχει φτιάξει ΠΟΛΥ λεπτό. Σε μένα έσπασε στους 6 μήνες. Είμαι βέβαιος ότι σε νορμαλ χρήση βγάζει δε βγάζει ενα χρόνο.

 

Τέλος πάντως, στην εγγύηση είμαι, άντε λέω λίγο ταλαιπωρία παραπάνω. Πάω σε Νοκια Σοπ και μου λέει ότι η Νοκια ΔΕΝ καλύπτει τη συγκεκριμένη ζημιά καθως ΔΕΝ την θεωρεί δικιά της αστοχία. Λόγω του βρώμικου παρελθόντος της εταιρίας (ή της ελληνικής αντιπροσωπείας. Δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει) δεν έχω λόγο να μην πιστέψω τον υπεύθυνο του καταστήματος τον οποίο γνωρίζω εδώ και χρόνια και είναι πολύ εξυπηρετικός. Το κόστος είναι περίπου στα 50 ευρώ. Για να αλλάξει το διακοπτάκι πρέπει να αλλάξει ολόκληρο το περιφερειακό πλαστικό :

 

http://img104.imageshack.us/img104/60/09032010625.th.jpg

 

Ο συρόμενος διακόπτης στον οποίο αναφέρομαι είναι ο επόμενος :

 

http://img709.imageshack.us/img709/5499/09032010626.th.jpg

(εδώ λείπει αλλά καταλαβαίνετε ποιο λέω)

 

Για ακόμη μία φορά η Νοκια μου απέδειξε ότι είναι ικανή για το καλύτερο και το χειρότερο (συνήθως το χειρότερο στην κάλυψη σε σοβαρές ζημιές. Στην αναβάθμιση όλοι πρώτοι είναι!) . Υπάρχει ανάλογη εμπειρία για το θέμα ?

 

Το iphone του καλοκαιριού μάλλον με περιμένει... :)

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εαν σε κανει να νοιωθεις καλα το ιδιο επαθα και εγω και πληρωσα 40 ευρω.

Βεβαια να πω οτι μου προτειναν εαν θελω να μην το φτιαξω αλλα να χρησιμοποιω

καρφιτσα για να το ανοιγω και να το κλεινω.!!!!!

Δεν ηξερα οτι αγοραζοντας κινητο 700 ευρω θα επρεπε να παρω και καρφιτσες.

Δυστυχως τετοια λενε και ετσι αντιμετωπιζουν τους πελατες για αυτο και θα τους χανουν.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση στην 21 κόλλησε στο μισο...

 

Τι κάνουμε;

 

Να συμπληρώσω ότι το κινητό το πήρα πίσω μετά από ένα περίπου μήνα, δεν πέρναγε η 20 (την οποία πέρασαν) και είχε σπάσει το κουμπάκι...

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη μπαταρία για λίγο, βάλε τη και πάλι και άνοιξέ το.

Αν δεν ανοίγει, κάνε hard format (βλέπε FAQ).

Αν δεν τα καταφέρεις και πάλι, πας στο service.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη μπαταρία για λίγο, βάλε τη και πάλι και άνοιξέ το.

Αν δεν ανοίγει, κάνε hard format (βλέπε FAQ).

Αν δεν τα καταφέρεις και πάλι, πας στο service.

 

Άνοιξε και δείχνει να έχει περάσει η 21... :wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εαν σε κανει να νοιωθεις καλα το ιδιο επαθα και εγω και πληρωσα 40 ευρω.

Βεβαια να πω οτι μου προτειναν εαν θελω να μην το φτιαξω αλλα να χρησιμοποιω

καρφιτσα για να το ανοιγω και να το κλεινω.!!!!!

Δεν ηξερα οτι αγοραζοντας κινητο 700 ευρω θα επρεπε να παρω και καρφιτσες.

Δυστυχως τετοια λενε και ετσι αντιμετωπιζουν τους πελατες για αυτο και θα τους χανουν.

Aισθάνομαι σίγουρα λίγο καλύτερα βλέποντας ότι δεν είμαι η πρωτοτυπία της Νοκια. :lol:

 

Μετά από πόσο καιρό στο έκανε εσένα? Για την καρφίτσα δεν μου το είπαν εμένα αλλά το σκέφτηκα μόνος μου! Να σου πω την αλήθεια επειδή την είχα ψιλιαστεί τη δουλειά είχα ψάξει να βρω κατσαβιδάκι τορξ για να ξεβίδωνα μόνος μου το γύρω πλαίσιο και να κοιτούσα τι ευρεσιτεχνία μπορούσα να κάνω για κάποιο διακόπτη-μικρή βιδούλα π.χ.. Αλλά τα αλάνια της Νοκια έχουν χρησιμοποιήσει Τορξακι νο 4 , που δεν υπάρχει πουθενα! Παλιά με ένα 6αρι άνοιγες τα πάντα. Μολις είδα λίγο μικρότερη τη βίδα σκέφτηκα για 5 αλλά τελικά είναι τεσσάρι.

 

Για τους πελάτες, τώρα που υπάρχουν εξίσου καλές εναλλακτικές σίγουρα θα τους χάνει. Άλλωστε για αυτό δεν άνοιξε και το συμβιαν? Μπας και προλάβει κανέναν high end χρήστη που την κάνει για άλλη γη και άλλα μέρη. Είναι λίγο αργά νομίζω όμως. Δεν υπάρχει πια τραπέζι σε καφετέρια είτε με 20αρη, είτε με 30αρη, είτε με 40αρη που να μην έχει iphone. Μέχρι και η Αλέκα Παπαρήγα έχει τέτοιο, που σίγουρα πριν 2-3 χρόνια θα είχε ασπρόμαυρο νοκια 3410! :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιο ακριβώς είναι το "τέλειο"τηλέφωνο,που θα μας κάνει" χαρούμενους και ευτυχισμένους"??;)Μετά απο χρόνια, και ως τρελλός gagetakias,εχοντας περάσει απο όλα τα στάδια ( p900-990-xperia-omnia-htc cruiser-Lg-windows mobile)και γενικότερα απ ολα τα high end μοντέλα των εταιριών,το ΜΟΝΟ που θυμάμαι ειναι να τρέχω απο αντιπροσωπεια-service, μετά τον πρώτο μήνα αγοράς τους:mad:.Το μόνο που βγήκε σταθερό(μια φορά service εννοω) ειναι το N95. Μετά τόσο καιρό,δοθλεύει κανονικότατα.Φυσικά μην ξεχνάμε τι "θαψιμο"έφαγε οταν βγήκε ετσι?Και βέβαια ούτε λόγος για iphone...ίσως στο μέλλον...φτάνοντας λοιπόν σήμερα στο Ν97 αναρωτίεμαι μήπως είναι τελικά μονόδρομος(με τα όποια προβλήματα του??)Μέχρι στιγμής τουλάχιστον.Αν υπάρχει κάτι καλύτερο, ας με ενημερώσει κάποιος με ενα pm να πάω να το πάρω:):)Ετσι να δω σε πόσο καιρό θα τρέξω για service...:lol: Φτασαμε πια σε σημείο, να λέμε τυχερό κάποιον, αν του "κρατήσει "κινητό χωρίς προβλήματα,πανω απο 1 μήνα:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Το service της ελληνικής αντιπροσωπείας της Nokia είναι άθλιο, αυτό είναι γνωστό. Όμως η ποιότητα κατασκευής του N97 είναι από τις καλύτερες που έχω δει. Και τα κινητά της Nokia είναι κατά γενική ομολογία τα πιο ανθεκτικά σε πτώσεις και κακομεταχείριση. Δοκιμάστε να ρίξετε iPhone κάτω κι ελάτε να μου πείτε μετά. Ο διακόπτης κλειδώματος σίγουρα δε σπάει από μόνος του. Αν του συμπεριφέρεστε σαν κανίβαλοι δε φταίει ούτε το καημένο το N97, ούτε η Nokia.
Link to comment
Share on other sites

Το service της ελληνικής αντιπροσωπείας της Nokia είναι άθλιο, αυτό είναι γνωστό. Όμως η ποιότητα κατασκευής του N97 είναι από τις καλύτερες που έχω δει. Και τα κινητά της Nokia είναι κατά γενική ομολογία τα πιο ανθεκτικά σε πτώσεις και κακομεταχείριση. Δοκιμάστε να ρίξετε iPhone κάτω κι ελάτε να μου πείτε μετά. Ο διακόπτης κλειδώματος σίγουρα δε σπάει από μόνος του. Αν του συμπεριφέρεστε σαν κανίβαλοι δε φταίει ούτε το καημένο το N97, ούτε η Nokia.

 

Διευκρίνησα οτι δίνω ιδιαίτερη προσοχή στα κινητά μου. Πάντα σε θήκη και η συμπεριφορά μου στα κινητά μέρη πάντοτε με σεβασμό. Tα ακόμη άψογα λειτουργικά 9210, 8210, 8910 (γνωστά για την "ευαισθησία" τους γενικά) αλλά και άλλα μπορούν να το "βεβαιώσουν".

 

Αν έβλεπες πόσο λεπτος είναι ο άξονας που συνδέει το εξωτερικό κουμπάκι με το εσωτερικό που "συρταρώνει" θα καταλάβαινες.

 

Το "κατά γενική ομολογία" είναι σαφώς γενικό. Αναφέρθηκα σε συγκεκριμένο πρόβλημα του κινητού. Δε μίλησα γενικά. Για την κάλυψη της αντιπροσωπείας τη χαρακτηρίζεις αθλια. Δηλαδή ένα κινητό ΔΕΝ συμπεριλαμβάνει την κάλυψη σερβις στη τιμή του ? Να ξεχωρίσω δηλαδή το Ν97 (εξαιρετικό σε πολλούς τομείς το έχω πει) από την άθλια κάλυψη που μου ζήτησε και ένα πενηντάρικο μέσα σε 6 μήνες?

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Το service της ελληνικής αντιπροσωπείας της Nokia είναι άθλιο, αυτό είναι γνωστό. Όμως η ποιότητα κατασκευής του N97 είναι από τις καλύτερες που έχω δει. Και τα κινητά της Nokia είναι κατά γενική ομολογία τα πιο ανθεκτικά σε πτώσεις και κακομεταχείριση. Δοκιμάστε να ρίξετε iPhone κάτω κι ελάτε να μου πείτε μετά. Ο διακόπτης κλειδώματος σίγουρα δε σπάει από μόνος του. Αν του συμπεριφέρεστε σαν κανίβαλοι δε φταίει ούτε το καημένο το N97, ούτε η Nokia.

 

Καλησπερα

Επειδη δεν ειχα κατι καλυτερο να κανω στους 4 μηνες αγορας του κινητου του φερθηκα κανιβαλιστικα.Κανενας δεν μιλησε για πτωσεις ουτε οτι δεν ειναι καλο κινητο.

Εχω και το 5800 και δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περιπλάνηση σε διάφορα δίκτυα, λόγω του ότι το N97 είναι ένα τηλέφωνο που γνώμη μου είναι ότι δε μπορείς να το χαρείς σε όλο του το μεγαλείο αν δεν έχεις internet οπουδήποτε και οποτεδήποτε, κατέληξα σε πρόγραμμα συμβολαίου: Cosmote MyWay 35. Πρακτικά είναι ένα τύπου "flexy" πρόγραμμα, οπότε μ' αυτά και μ' εκείνα, έχω γύρω στα 80 ΜΒ το μήνα. Τώρα, για πακέτα δεν ξέρω, το σίγουρο είναι όμως ότι αυτά της καρτοκινητής δεν αξίζουν αν κάνεις μεγάλη κίνηση σε δεδομένα.

 

Τώρα με το 1,5 GB του F2G μπορείς να χαρείς πραγματικά το κινητό. Και live streaming μέσω QIK, και αποστολή video στο status του facebook και shazam και skyfire αναλέητο!

Edited by Venus_Is_A_Boy

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω παρατηρησει κατι το οποιο δεν καταλαβαινω γιατι συμβαινει. Ο ελευθερος χωρος που εχω στην μνημη C ειναι για παραδειγμα 45 ΜΒ. Οταν μπω στο ιντερνετ μεσω του Default Browser και ανοιξω καποιες σελιδεσ προφανως η μνημη λιγοστευει αναλογα με το ποσες και τι σελιδες εχω ανοιξει. Παρολα αυτα ακομα και αν κανω διαγραφη ολων το δεδομενων εμπιστευτικοτητας μετα την πλοηγηση μου...ποτε δεν θα φτασει η μνημη στο σημειο οπου ηταν πριν απο αυτη. Για παραδειγμα θα ειναι 44,6 . Υπαρχει καποιος φακελος η καποιο αρχειο στο οποιο μενουν "σκουπιδια" ετσι ωστε να τα σβησω?
Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο διακόπτης κλειδώματος σίγουρα δε σπάει από μόνος του. Αν του συμπεριφέρεστε σαν κανίβαλοι δε φταίει ούτε το καημένο το N97, ούτε η Nokia.

 

Δε νομιζω οτι τα παιδια εκαναν σαν κανιβαλοι,ουτε μπορω να ειμαι συνεχεια ευγενικος με ενα πραγμα(πχ κινητο).

 

Και εγω οταν ακουγα κατι τετοια παλια ελεγα πωωω ασχετοι,βλακες και τετοια μεχρι που επεσε και στα δικα μου χερια ενα Νοκια που δεν γιατρευοταν με τιποτα,αν σου τυχει θα καταλαβεις.

 

Απλα δεν εβγαλα απο τη μια περιπτωση γενικο συμπερασμα, και οντως τα Νοκια στην κακομεταχειρηση αντεχουν πολυ!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω παρατηρησει κατι το οποιο δεν καταλαβαινω γιατι συμβαινει. Ο ελευθερος χωρος που εχω στην μνημη C ειναι για παραδειγμα 45 ΜΒ. Οταν μπω στο ιντερνετ μεσω του Default Browser και ανοιξω καποιες σελιδεσ προφανως η μνημη λιγοστευει αναλογα με το ποσες και τι σελιδες εχω ανοιξει. Παρολα αυτα ακομα και αν κανω διαγραφη ολων το δεδομενων εμπιστευτικοτητας μετα την πλοηγηση μου...ποτε δεν θα φτασει η μνημη στο σημειο οπου ηταν πριν απο αυτη. Για παραδειγμα θα ειναι 44,6 . Υπαρχει καποιος φακελος η καποιο αρχειο στο οποιο μενουν "σκουπιδια" ετσι ωστε να τα σβησω?

 

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243214&page=6 φίλε μου τον τρόπο με τον οποίο μπορείς να ορίσεις να αποθηκεύονται τα δεδομένα του browser από την μνήμη C: στην μνήμη Ε: με αποτέλεσμα να κερδίζεις κάποιον χώρο στην C: Όταν ανοίξεις τον σύνδεσμο κατέβα λίγο πιο κάτω στην σελίδα και θα βρείς το post για τον τρόπο.Για να το επιτύχεις αυτό όμως θα πρέπει να έχεις χακάρει(hack) την συσκευή σου.Άν δεν το έχεις κάνει ήδη αυτό,διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230114 πώς μπορείς να επιτύχεις και το θέμα hack

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.θελω να ρωτησω για τα dual sim adapter!πως ειναι η λειτουργια τους και αν ξερετε αν κανουν για το n97!αν το χει δοκιμασει και κανενας!
Link to comment
Share on other sites

Μία χαζή ερώτηση γιατί δεν το έχω βρει κάπου.

 

Έχω μια βάση για κινητό που ίσα ίσα χωράει το Ν97 (55,5 mm δηλώνει η εταιρεία) θεωρητικά, αλλά στην πράξη έχω πρόβλημα γιατί τα πλαινά ακουμπάνε στο πλήκτρο φωτογραφίας και ενεργοποιείται η εσωτερική κάμερα συνέχεια. Περιμένω μια βάση καινούργι, αλλά μέχρι να έρθει, θέλω να χρησιμοποιήσω 2-3-4 ημέρες το κινητό στην τωρινή βάση.

 

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί το άνοιγμα της εσωτερικής κάμερας με το κουμπί φωτογράφισης; Δεν έχω βρει κάτι στο μενού του κινητού, οπότε φαντάζομαι ότι κάποια εφαρμογή ίσως κάνει τέτοιες δουλειές ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων.

 

Επίσης, μία απορία που έχω. Πώς και δεν έχουν βγάλει ένα πρόγραμμα βιντεοσκόπησης που να δείχνει ταυτόχρονα στοιχεία από το GPS, όπως στίγμα και ταχύτητα; Να βγάζει δηλαδή ένα βίντεο της μορφής:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Zy_6OIFZc9E

 

Δε νομίζω να είναι και τίποτε δύσκολο δηλαδή, αλλά φαντάζομαι δεν το έχει σκεφθεί κανείς μέχρι στιγμής για τα κινητά S60.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σημερα επικοινώνησα και παλι με pixelmania(εκει ειχα αγορασει το περιβόητο ν97 με το προβλημα στο σημα το οποιο τελικα με βγηκε ασιατικό και δεν το αναγνωριζε η νοκια κτλ κτλ κτλ.....)...

ενω εγω τους ζητησα μεσω δικηγορου αντικατάσταση με ευρωπαϊκό κινητό αυτοι και παλι με λεγαν τα δικα τους...

:rolleyes:

τελος παντων με λιγα λογια μου ειπαν οτι οι τεχνικοι τους βρήκαν οτι το κινητο εχει προβλημα τελικα:rolleyes: και οτι το στειλαν στην νοκια(ποια νοκια τωρα δεν εχω ιδεα παιδια ενας θεος ξερει) και οτι τους ειπαν οτι θα το εχω αρχες απριλιου πισω :rolleyes::rolleyes:

τωρα τι θα παρω πισω(αν το παρω πισω ποτε) τι θα αλλαξουν στο κινητο τι εθνικότητας θα ειναι το κινητο ενας θεος ξερει....:X

θα σας ενημερωσω αν εχω συνεχεια......απο τα νεα επεισόδια της συγκλονιστικής σαπουνοπερας...ν97 και γοητεία....:rolleyes:

υπαρχει καποιο παιδι που να αγορασε προσφατα κανενα ν97 για να μας πει αν τα προβληματα συνεχίζονται(με gps και ολα τα σχετικα....)?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ασιατικο εννοεις μιμος ή απο την ασια?

 

κανονικο n97 αλλα made in asia......:lol:

ακου τι μου πουλησανε....τελος παντων η νοκια εδω δεν μου το αναγνωρισε (δεν δεχτηκαν ουτε καν να πληρωσω....)...

και απο τοτε τρεχω και δεν φτανω....

ενα μηνα μου το ειχαν εδω αλφα κοπυ για να μου πουν οτι δεν εχω ευρωπαϊκή εγγύηση :mad::mad: και τωρα αλλο ενα μηνα περιμενω ουτε και εγω δεν ξερω τι.....(το στειλα πισω γαλλια....με δικα μου εξοδα....)

οπως ειπα που ειναι το κινητο τωρα ενα θες ξερει....παει 3.5 μηνες αυτη η ιστορια...

πραγματικα θελω να μου το φτιαξουν για να...το σπασω στον τοιχο...να ηρεμησω....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Μπορείτε να μου πείτε πως θα συγχρονίσω το κινητό με το Microsoft Outlook για να πάρω τις επαφές για να τις βάλω και στο iPhone?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...