Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου το παρω πρωτα στην νοκια και μου πουν οτι εχει προβλημα στο σημα ετσι?

 

ακριβως. στην νοκια θα πας απλα να στο τσεκαρουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ θα το παρω να το κοιταξουν....

δεν το εχω ουτε μηνα το κινητο οποτε μια χαρα ειμαι και για την εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το παρω να το κοιταξουν....

δεν το εχω ουτε μηνα το κινητο οποτε μια χαρα ειμαι και για την εγγυηση...

 

στον ενα μηνα δεν γινεται αντικατασταση, μονο επιδιορθωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν σε ενα μερος...αλλαξα δωματιου του σπιτιου μου και μου εκανε το ιδιο...

Μπορω να κανω κατι εγω για να το φτιαξω?(εκτοσ αππο το να το παρω να δουν το σημα σε καταστημα τησ νοκια για να ειμαι σιγουρος)

 

Δεν ήμουνα σαφής....Οταν λέω ενα σημείο εννοώ σε μία κυψέλη. Αλλο σημείο ειναι κάποιο από μερικές εκαντοντάδες μέτρα ή και χιλιόμετρο (και πάνω) μακριά. Να είναι δηλαδή σε άλλη κυψέλη.

 

Πάντως για να σου φύγει η απορία κάνε έναν κόπο να σου ελέγξουν το κινητό.

 

Υ.Γ. οι κεραίες στα κινητά συνδέονται με απλές επαφές με την πλακέτα. Αν η επαφές δεν είναι καθαρές μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα, το οποίο να μην είναι μονιμο αλλά να έρχεται και να φεύγει. Κάτι τέτοιο είχε το ακουστικό του 5800 στις πρώτες παρτίδες και πολλοί απο μας το ανοίξαμε και το "φτιάξαμε" μόνοι μας.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. οι κεραίες στα κινητά συνδέονται με απλές επαφές με την πλακέτα. Αν η επαφές δεν είναι καθαρές μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα, το οποίο να μην είναι μονιμο αλλά να έρχεται και να φεύγει. Κάτι τέτοιο είχε το ακουστικό του 5800 στις πρώτες παρτίδες και πολλοί απο μας το ανοίξαμε και το "φτιάξαμε" μόνοι μας.

 

αυτο μπορει να συμβαινει και σε καινουρια συσκευη?η δεν παιζει ρολο η παλαιοτητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.symbian-freak.com/news/010/01/free_ovi_maps_navigation_now_available_for_n97.htm

 

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/11042_Ovi_Maps_free_navigation_hits_.php

 

σημερα βλεπω οτι και καλα εχει βγει για το N97 αλλα εγω στο software updates δεν μου βγαζει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

αφου το παρω πρωτα στην νοκια και μου πουν οτι εχει προβλημα στο σημα ετσι?

φιλε μου πανε αυριο πρωι πρωι σε νοκια shop και επεμενε να στο κοιτάξουν...

και μενα τα ιδια εκανε......εγω βεβαια την πατησα θα το παρω μετα απο ενα μηνα το κινητο πισω...

τεσπα μην το αφηνεις καθολου...δεν ξερεις τι μπορει να σου βγαλει στην συνεχεια...

αν στο μετρησουν αυριο και στο βγαλουν οκ(που στο ευχομαι) ολα καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαίνεται κυκλοφόρησε η έκδοση των χαρτών για το Ν97 με την δωρεάν πλοήγηση χωρίς όμως να έχουμε Firmware Update.
Link to comment
Share on other sites

εγώ το έκανα update από τις εφαρμογές και μου έβαλε το νέο ovi maps!

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το εγκατέστησα κι εγώ πριν λίγο.

Firmware Update όμως δεν υπάρχει προς το παρόν.

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μάλλον δεν θα υπάρξει firmware update σήμερα. Έγινε παρανόηση, τόσο από μένα όσο και από πολλά blogs που έγραψαν για firmware update στις 28/1. Το μήνυμα στο forum της Nokia ήταν το εξής:

 

"Maps 3.03 for the N97 is going to be available from the 28th Jan 2010 via the IAD (also kown as Software Update).

Users of the N97 are advised to update their firmware after release, which will then make the Ovi Maps 3.03 application available for download."

 

Αυτό που λέει δεν είναι πως θα υπάρξει νέο firmware update, αλλά πως όσοι επιθυμούν να εγκαταστήσουν τη νέα έκδοση του Ovi Maps θα πρέπει να αναβαθμίσουν το firmware τους στην τελευταία υπάρχουσα έκδοσή του, εννοώντας προφανώς την v20.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μάλλον δεν θα υπάρξει firmware update σήμερα. Έγινε παρανόηση, τόσο από μένα όσο και από πολλά blogs που έγραψαν για firmware update στις 28/1. Το μήνυμα στο forum της Nokia ήταν το εξής:

 

"Maps 3.03 for the N97 is going to be available from the 28th Jan 2010 via the IAD (also kown as Software Update).

Users of the N97 are advised to update their firmware after release, which will then make the Ovi Maps 3.03 application available for download."

 

Αυτό που λέει δεν είναι πως θα υπάρξει νέο firmware update, αλλά πως όσοι επιθυμούν να εγκαταστήσουν τη νέα έκδοση του Ovi Maps θα πρέπει να αναβαθμίσουν το firmware τους στην τελευταία υπάρχουσα έκδοσή του, εννοώντας προφανώς την v20.

 

καλημέρα , εμένα γιατί δεν μου βγάζει την επιλογή στο SW update για τους χάρτες και ας έχω την τελευταία έκδοση το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω εγκαταστήσει το νέο NOKIA MAPS και θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ στα ορόσημα να δώσω συντεταγμένες και να αποθηκεύσω το νέο ορόσημο ? Δεν μου δίνει την επιλογή να δώσω συντεταγμένες - παρά μόνο ονομασία στην εύρεση τοποθεσίας.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.παιδια εγω δεν ειχα χρησιμοποιησει ποτε το gps.δεν εβρισκε δορυφορους.ποση ωρα πρεπει να το αφησω εξω για να κλειδωσει?εκανα και την αναβαθμιση των χαρτων.μηπως δεν λειτουργει καθολου?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , εμένα γιατί δεν μου βγάζει την επιλογή στο SW update για τους χάρτες και ας έχω την τελευταία έκδοση το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ?

Δοκίμασε και με το νέο Ovi Suite (http://betalabs.nokia.com/blog/2010/01/21/nokia-ovi-suite-21-beta-open-for-all). Βγάζει περισσότερες επιλογές, μεταξύ των άλλων και την «Ενημέρωση μνήμης τηλεφώνου C:», που πρέπει να την εγκαταστήσεις μετά την εγκατάσταση του Ovi Maps, ώστε να σου ελευθερώσει χώρο από το C.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Έχω γίνει κ εγώ κάτοχος αυτού του state-of-the-art τηλεφώνου...

Είμαι στη φάση της ανακάλυψης...

 

Θέλω καταρχήν να σας ρωτήσω...

Το χρησιμοποιείται με πρόγραμμα internet? Με ποιο? Πόσο?

 

Γιατί αυτό το τηλέφωνο είναι κατεξοχήν για internet, facebook, mails κτλ κτλ παρά τόσο για κλήσεις...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μάλλον δεν θα υπάρξει firmware update σήμερα. Έγινε παρανόηση, τόσο από μένα όσο και από πολλά blogs που έγραψαν για firmware update στις 28/1. Το μήνυμα στο forum της Nokia ήταν το εξής:

 

"Maps 3.03 for the N97 is going to be available from the 28th Jan 2010 via the IAD (also kown as Software Update).

Users of the N97 are advised to update their firmware after release, which will then make the Ovi Maps 3.03 application available for download."

 

Αυτό που λέει δεν είναι πως θα υπάρξει νέο firmware update, αλλά πως όσοι επιθυμούν να εγκαταστήσουν τη νέα έκδοση του Ovi Maps θα πρέπει να αναβαθμίσουν το firmware τους στην τελευταία υπάρχουσα έκδοσή του, εννοώντας προφανώς την v20.

 

Δηλαδή δεν θα βγάλουν νέο firmware;Ή μπορεί να καθυστερήσει ας πούμε;Τι να πώ.Ότι θέλουν λένε...Έλεος

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

GRRRRRRRrrrrrrrrr τα νευρα μου εκανα to update και δεν μπορω να χρησιμοποιησω το προγρραμα πανω απο 10 δυετερολεπτα μου κρασαρει και κλεινει παρολο που εχω γυρω στα 40 Mb ram
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα , σημερα παρελαβα και εγω το ΝΟΚΙΑ , μια χαζη ερωτηση πως εναλασουμε των τροπο γραφης απο Ελληνικα σε Αγγλικα κατα την πληκτρολογηση ενος μυνηματος .......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα , σημερα παρελαβα και εγω το ΝΟΚΙΑ , μια χαζη ερωτηση πως εναλασουμε των τροπο γραφης απο Ελληνικα σε Αγγλικα κατα την πληκτρολογηση ενος μυνηματος .......

 

Πατας το εικονιδιο με τις τρεις γραμμούλες και αλλάζεις γλώσσα.

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα , σημερα παρελαβα και εγω το ΝΟΚΙΑ , μια χαζη ερωτηση πως εναλασουμε των τροπο γραφης απο Ελληνικα σε Αγγλικα κατα την πληκτρολογηση ενος μυνηματος .......

πατας shift και μετα το symbol.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να μου πει κανενας αναλυτικες οδηγιες για το gps?νομιζω οτι κανω κατι λαθος.δεν βρισκει ποτε δορυφορο.εχω διαβασει και τις οδηγιες του φορουμ.
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι βρίσκεσαι σε ανοιχτό χώρο (όχι π.χ. μέσα στο σπίτι σου). Αν ναι τότε ίσως το gps της συσκευής σου είναι ελαττωματικό. Έχουν αναφερθεί αρκετές περιπτώσεις κακής λήψης ή και χειρότερα στο N97.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειστε πολυ γρηγοροι ..... Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση ......κατι ακομα πως ενεργοποιουμε την λειτουργεια που μας λεει το ονομα αυτου που μας καλει .....

Ευχαριστω και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειστε πολυ γρηγοροι ..... Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση ......κατι ακομα πως ενεργοποιουμε την λειτουργεια που μας λεει το ονομα αυτου που μας καλει .....

Ευχαριστω και παλι :)

 

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Προφίλ -> (επιλέγεις το προφίλ στο οποίο θέλεις να έχεις την εκφώνηση) -> Διαμόρφωση -> Εκφών. ονόμ. καλούντος -> Ενεργοποίηση

 

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...