Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ισχύει και σε εμένα και δεν με ενοχλεί καθόλου :)

 

Οπότε επιβεβαιωμένο, συμβαίνει σε όλα τα Ν97, οπότε πιθανώς πρόκειται για bug!

Eυχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε επιβεβαιωμένο, συμβαίνει σε όλα τα Ν97, οπότε πιθανώς πρόκειται για bug!

Eυχαριστώ...

 

Δεν το πιστεύω ότι 2 σελίδες τώρα ασχολούμαστε με αυτό...

ΠΟΙΟΣ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΚΑΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ;;;

:lol::lol::lol:

 

Σήμερα έκανα format σε C:\ και Ε:\ και κάρτα μνήμης και το έστησα από την αρχή.

Το αποτέλεσμα είναι 50 ΜΒ μνήμης ελεύθερα (μετά από την επανεγκατάσταση των εφαρμογών μου) και 48-50 ΜΒ RAM στην εκκίνηση, η οποία μειώνεται αισθητά πιο αργά κατά τη χρήση του κινητού.

Δεν είναι πλέον χακαρισμένο βέβαια...

Έχει ακούσει κανείς κανένα νέο πάνω σε αυτό; Θα χακαριστεί η V20;

Δε θα έπρεπε να είναι εύκολο, εφόσον τα ήδη χακαρισμένα παραμένουν χακαρισμένα μετά την αναβάθμιση; :confused:

Συνιστώ πάντως μετά την αναβάθμιση σε V20 (ή πριν για όσους δεν την έχουν ήδη κάνει) ένα format σε όλα τα drives. Καμία σχέση το κινητό, απλά.

Cheers! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω ότι 2 σελίδες τώρα ασχολούμαστε με αυτό...

ΠΟΙΟΣ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΚΑΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ;;;

:lol::lol::lol:

 

Σήμερα έκανα format σε C:\ και Ε:\ και κάρτα μνήμης και το έστησα από την αρχή.

Το αποτέλεσμα είναι 50 ΜΒ μνήμης ελεύθερα (μετά από την επανεγκατάσταση των εφαρμογών μου) και 48-50 ΜΒ RAM στην εκκίνηση, η οποία μειώνεται αισθητά πιο αργά κατά τη χρήση του κινητού.

Δεν είναι πλέον χακαρισμένο βέβαια...

Έχει ακούσει κανείς κανένα νέο πάνω σε αυτό; Θα χακαριστεί η V20;

Δε θα έπρεπε να είναι εύκολο, εφόσον τα ήδη χακαρισμένα παραμένουν χακαρισμένα μετά την αναβάθμιση; :confused:

Συνιστώ πάντως μετά την αναβάθμιση σε V20 (ή πριν για όσους δεν την έχουν ήδη κάνει) ένα format σε όλα τα drives. Καμία σχέση το κινητό, απλά.

Cheers! :happy:

 

 

+1000 Στην Πεταλουδιτσα. Ειναι δυνατον να ασχολουμαστε με την μπροστινη καμερα? ναι και σε μενα ετσι το κανει αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι bug του κινητου. Το θεμα ειναι οτι στην βιντεο κληση λειτουργει κανονικα οπωσ επισησ και σε κλησεισ VOIP μεσω SKYPE. Και στην τελικη ρε παιδια νομιζω οτι ο καθενασ ξερει πωσ να γυρισει την φωτογραφια του στον υπολογιστη η στο κινητο.

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Nokia N97-1

αυτο το 1 διπλα απο το n97 τι σημαινει?

 

Νομίζω πως αναφέρεται στην έκδοση ανάλογα με την περιοχή διάθεσης, RM-505.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το θεμα με το gps δεν βελτιωθηκε ουτε με το τελευταιο update ετσι....????

αν τελικα ηταν λαθος κατασκευής για την νοκια και οχι θεμα λειτουργικού πιστεύετε οτι οι επομενες συσκευες θα βγουν "διορθωμένες" στην αγορα.....???

 

η ερωτηση αφορα και το περιβόητο καπακι που γρατζουνάει τον φακο και ολα τα σχετικα......:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αναφέρεται στην έκδοση ανάλογα με την περιοχή διάθεσης, RM-505.

 

που σημαινει?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μοντέλα βγαίνουν σε περισσότερες από μια εκδόσεις hardware για διάφορους λόγους. Για να σου φέρω ένα παράδειγμα, το ευρωπαϊκό N95 ήταν το N95-1 ενώ η έκδοση που κυκλοφόρησε στη Βόρεια Αμερική ήταν το N95-3. Τέλος, το N95 8GB ηταν το N95-2!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μοντέλα βγαίνουν σε περισσότερες από μια εκδόσεις hardware για διάφορους λόγους. Για να σου φέρω ένα παράδειγμα, το ευρωπαϊκό N95 ήταν το N95-1 ενώ η έκδοση που κυκλοφόρησε στη Βόρεια Αμερική ήταν το N95-3. Τέλος, το N95 8GB ηταν το N95-2!

 

φέξε μου και γλιστρισα δηλαδη πια με αυτες τις εκδοσεις....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η μπροστίνη κάμερα παιδιά έχει ποιότητα 1.3 mpixel.Και όντως προορίζεται για βιντεοκλήσεις απ'οσο ξέρω.Απο την κανονική κάμερα είστε ευχαριστημένοι.Είχε κανείς το Ν96;Εγω το είχα και νομίζω ότι τραβούσε καλύτερο βίντεο.Στην επιλογή ποιότητας βίντεο είχε 4 επιλογές εκείνο ενώ το Ν97 έχει 3.Και έπειτα στις φωτογραφίες το Ν96 έχει λίγο υψηλότερη ανάλυση

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Το Ν96 έχει καλύτερες κάμερες, το είχα, μετά πήρα το 5800 που είχε κατώτερες και μετά το Ν97, το οποίο είναι λίγο ανώτερο του 5800, αλλά κατώτερο σε κάμερες από το Ν96.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μοντέλα βγαίνουν σε περισσότερες από μια εκδόσεις hardware για διάφορους λόγους. Για να σου φέρω ένα παράδειγμα, το ευρωπαϊκό N95 ήταν το N95-1 ενώ η έκδοση που κυκλοφόρησε στη Βόρεια Αμερική ήταν το N95-3. Τέλος, το N95 8GB ηταν το N95-2!

 

δηλαδη υπαρχει n97-2 n97-3? τι διαφορα εχουν μεταξυ τους? σε ενα καταστημα ελεγε Ν97 white (SP) αυτο τι σημαινει?

το δικο μου το εχω παρει απο uk εχει διαφερει απο τα ελληνικα οσον αφορα τις εκδοσεις hardware?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Είδατε σημαντικές διαφορές με την τελευταία αναβάθμιση στην έκδοση 20.0.019 ως προς την ταχύτητα;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη υπαρχει n97-2 n97-3? τι διαφορα εχουν μεταξυ τους? σε ενα καταστημα ελεγε Ν97 white (SP) αυτο τι σημαινει?

το δικο μου το εχω παρει απο uk εχει διαφερει απο τα ελληνικα οσον αφορα τις εκδοσεις hardware?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις.:)

Το N97-1 έχεις και εσύ. Αυτό κυκλοφορεί στην Ευρώπη.

Υπάρχουν οι εξής παραλλαγές:

Nokia N97-1 (RM-505): Το ευρωπαϊκό, δηλαδή το δικό μας

Nokia N97-2 (RM-506): Το N97 που κυκλοφορεί στη Κίνα

Nokia N97-3 (RM-507): Το N97 που κυκλοφορεί στις ΗΠΑ

Nokia N97-4 (RM-555): Είναι το N97 Mini

Nokia N97-5 (RM-553): Δεν γνωρίζω...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παρελαβε κανεισ το Ν97 επιδιορθωμενο ....οσον αφορα το "μαξιλαρακι" τησ καμερασ και την περιβοητη ενισχυμενη κεραια για GPS?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια χαθε φορα που κανω content to online mode καθε φορα μπαινει για 1 δευτερολεπτο στο gsm και χρησημοποιει το gps και εχω μονο το accuweather se default athens kai facebook sta widgets. Priorities ειναι πρωτο to wifi. Δεν μπορω να καταλαβω αυτο το πραγμα και ειναι σπαστικο. Δεν εχει τυχει κατι τετοιο σε κανεναν? sorry Να πω κιολας οτι αυτο το κανει μονο οταν χρησημοποιω το wifi
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το N97-1 έχεις και εσύ. Αυτό κυκλοφορεί στην Ευρώπη.

Υπάρχουν οι εξής παραλλαγές:

Nokia N97-1 (RM-505): Το ευρωπαϊκό, δηλαδή το δικό μας

Nokia N97-2 (RM-506): Το N97 που κυκλοφορεί στη Κίνα

Nokia N97-3 (RM-507): Το N97 που κυκλοφορεί στις ΗΠΑ

Nokia N97-4 (RM-555): Είναι το N97 Mini

Nokia N97-5 (RM-553): Δεν γνωρίζω...

 

καταλαβα!:) και σε τι διαφερουν αυτα εκτος του οτι πωλουντε σε διαφορετικες αγορες?αυτο το SP που ειδα τι μπορει να ηταν?

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα πριν, πρόκειται για συσκευές με διάφορες στο hardware , ώστε να ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις και ανάγκες κάθε χώρας/ηπείρου.

Τώρα το SP που αναφέρεις δεν γνωρίζω τι σημαίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παρελαβε κανεισ το Ν97 επιδιορθωμενο ....οσον αφορα το "μαξιλαρακι" τησ καμερασ και την περιβοητη ενισχυμενη κεραια για GPS?

 

βασικα αυτη ειναι η ερωτηση που σκοτώνει:lol::lol:

αν εγω παω να παρω το ν97 τωρα θα υπαρχουν ολα αυτα τα προβληματα με τα μαξιλαράκια την κάμερα κτλ........??????

η θα τρεχω και δεν θα φτανω.....?

:)

Link to comment
Share on other sites

βασικα αυτη ειναι η ερωτηση που σκοτώνει:lol::lol:

αν εγω παω να παρω το ν97 τωρα θα υπαρχουν ολα αυτα τα προβληματα με τα μαξιλαράκια την κάμερα κτλ........??????

η θα τρεχω και δεν θα φτανω.....?

:)

 

Δεν είναι ανάκληση όλων των Ν97… απλά υπάρχει οδηγία από την Νokia που αναφέρεται σε συσκευές που αντιμετωπίζουν οι χρήστες τα συγκεκριμένα προβλήματα... εάν δεν αντιμετωπίζει ο χρήστης αυτά τα προβλήματα δεν συντρέχει λόγος η συσκευή να πάει στο service!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάκληση όλων των Ν97… απλά υπάρχει οδηγία από την Νokia που αναφέρεται σε συσκευές που αντιμετωπίζουν οι χρήστες τα συγκεκριμένα προβλήματα... εάν δεν αντιμετωπίζει ο χρήστης αυτά τα προβλήματα δεν συντρέχει λόγος η συσκευή να πάει στο service!

 

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΑΣΑΝΕ???

ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ?:)

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ..

 

Εκλεισα το κινητο και τωρα που παω να το ανοιξω δεν ανοιγει με τιποτα.παραμενει κολλημενο στην αρχικη οθονη ( ΝΟΚΙΑ ). Εβγαλα την μπαταρια για αρκετη ωρα, αλλαξα και ΣΙΜ μηπως παιζει ρολο...καρτα μνημης δεν εχω. Εβαλα το κινητο να φορτιζει στο PC και δεν κανει τπτ,δεν αναβει καν το λαμπακι που αναβει οταν φορτιζει το κινητο. Το ιδιο και με τον κανονικο φορτιστη.

 

 

Παιδια ΑΚΥΡΟΝ

Προσπαθουσα να ανοιξω το κινητο βαζοντας και βγαζοντας μπαταρια και φορτιστες για πανω απο μια ωρα.Τελικα δοκιμασα και εβαλα μια καρτα μνημης και το κινητο ανοιξε κανονικα ευτυχως...Δεν μπορω να καταλαβω τι συνεβη. Το μονο που εκανα πριν το παθει αυτο ηταν να απεγκαταστησω ενα θεμα.

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , αρχικα :)

 

Ειχα στο ν97 οταν το πρωτοπηρα την εκδοση 19.0.11 αν θυμαμαι καλά , και το κινητό ήταν μια χαρα λειτουργούσε άψογα τα πάντα και κυρίως το ιντερνετ που με ενδιαφέρει. Μέχρι που άρχισε τα περίεργα , εμπαινα στο Ιντερνετ με wlan απο τον γείτονα που μου είχε δώσει το κωδικό και οταν πάταγα "Σύνδεση" μου έβγαζε να πατίσω κωδικό , τον έβαζα και περίμενα δεν έκανα τίποτα και όταν πάταγα "Εναρξη Περιήγησης Ιστού" το κινητό έσβηνε, η οθονη γινόταν μαύρη και μου εβγαζε κάτι γραμμές πράσινες σαν καμμένα πιχελ κ λέω να κάνω αναβαθμιση και όταν το έκανα ήταν η 20.0.019 μέσω υπολογιστή βήμα βήμα αλλά συνεχίζω να έχω τα ίδια προβλήμα με το ιντερνετ , συν ότι αργεί το κινητο σε όλες τις εφαρμογες. Ξέρει κανείς τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...