Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιες φορες,οταν χρησιμοποιω την γραφιδα στο σερφαρισμα,κατι κανω και χωρις να το θελω μεγενθυνεται κατα πολυ το περιεχομενο της σελιδας που βλεπω.το εχετε παρατηρησει και εσει?τι ακριβως κανω και γινεται μεγεθυνση και τι ακριβως πρεπει να κανω για να επιστρεψω στην κανονικη οθονη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παρατηρησα οτι το με το nokia maps ακριβεια μου βγαζει ~50-100 ενω με το sygic mobile ~25-45 πως γινεται δεν μπορω να καταλαβω

 

Δοκιμασε κανεις το "fix" με το καλωδιο? αν ναι ποιες οι εντυπωσεις? αξιζει να το κανεισ δεδομενου οτι λογικα χανεις την εγγυηση ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να κανω αναβαθμηση μεσω fota εχω την v10 πρεπει να περασω πρωτα την v11 και μετα την v12?
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συγκάτοχοι, χρειάζομαι επειγόντως την βοήθειά σας (όποιος γνωρίζει...)

 

Χθες το απόγευμα είχα ένα ατυχηματάκι (μια πτώση) με την μοτοσυκλέτα, και το κινητό μου που το χα στην κωλότσεπη, έφαγε μια ψηλοστούκα στην άσφαλτο (μέσα από το jeans).

 

Από εκείνη την στιγμή, άρχισε σταδιακά να "κολλάει" όλο και συχνότερα και να μην αποκρίνεται στις όποιες εντολές μου.

-Του έκανα επανειλλημένα restart, έβγαλα και ξανάβαλα την μπαταρία, την κάρτα, αλλά συνέχισε να κάνει τα παλαβά του.(ενδεικτικά: την μια πατούσα το "επαφές" και δεν έμπαινε καθόλου, την άλλη προσπαθούσα να μπω στις εικόνες μου και -αφού αργούσε να μπει κανά λεπτό- μετά μου έδειχνε 0 εικόνες και 0 videos...:wacko:) .

-Όταν αποφάσισα σα μόνη λύση το hard format (*#7370#), και έγινε επιτυχώς, πήγα να το επανεκκινήσω εκ νέου...

Μου ζήτησε αρχικά το PIN, το δίνω κανονικά, και μόλις πάει να μπει (μετά το "διαφημιστικό" της ΝΟΚΙΑ, μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Η εκκίνηση του τηλεφώνου απέτυχε. Επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο." :mad::mad::cry:

 

Πείτε μου ρε παιδιά....Pleassseee!!! Τι συμβαίνει στον "ασθενή" μου?? Τι με συμβουλέυετε να κάνω μόνος μου για να λειτουργήσει? (Να το πάω στο Πλαίσιο -απ όπου και το αγόρασα?- ή στην NOKIA??)

 

Sorry αν σας κούρασα.....:O please HEEEEELPPP.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες,οταν χρησιμοποιω την γραφιδα στο σερφαρισμα,κατι κανω και χωρις να το θελω μεγενθυνεται κατα πολυ το περιεχομενο της σελιδας που βλεπω.το εχετε παρατηρησει και εσει?τι ακριβως κανω και γινεται μεγεθυνση και τι ακριβως πρεπει να κανω για να επιστρεψω στην κανονικη οθονη?

Μήπως κάνεις 2πλο tap στην οθόνη? Έτσι κάνει zoom όταν είσαι στο web browser. Αν ξανακάνεις 2πλο tap στο ίδιο σημείο θα επανέλθει πάλι στο κανονικό zoom.

 

καλημερα παιδια θελω να κανω αναβαθμηση μεσω fota εχω την v10 πρεπει να περασω πρωτα την v11 και μετα την v12?

Όχι βέβαια, θα κάνεις αναβάθμιση κατευθείαν στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση του λογισμικού. Αυτό συμβαίνει είτε κάνεις αναβάθμιση μέσω FOTA είτε μέσω NSU.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να κανω αναβαθμηση μεσω fota εχω την v10 πρεπει να περασω πρωτα την v11 και μετα την v12?

Όχι, θα σου περάσει την τελευταία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες,οταν χρησιμοποιω την γραφιδα στο σερφαρισμα,κατι κανω και χωρις να το θελω μεγενθυνεται κατα πολυ το περιεχομενο της σελιδας που βλεπω.το εχετε παρατηρησει και εσει?τι ακριβως κανω και γινεται μεγεθυνση και τι ακριβως πρεπει να κανω για να επιστρεψω στην κανονικη οθονη?

 

Αυτό γίνεται όταν "χτυπάς" 2 φορές την οθόνη.

Αν το ξανακάνεις θα επανέλθει. ;)

 

Αγαπητοί συγκάτοχοι, χρειάζομαι επειγόντως την βοήθειά σας (όποιος γνωρίζει...)

 

Χθες το απόγευμα είχα ένα ατυχηματάκι (μια πτώση) με την μοτοσυκλέτα, και το κινητό μου που το χα στην κωλότσεπη, έφαγε μια ψηλοστούκα στην άσφαλτο (μέσα από το jeans).

 

Από εκείνη την στιγμή, άρχισε σταδιακά να "κολλάει" όλο και συχνότερα και να μην αποκρίνεται στις όποιες εντολές μου.

-Του έκανα επανειλλημένα restart, έβγαλα και ξανάβαλα την μπαταρία, την κάρτα, αλλά συνέχισε να κάνει τα παλαβά του.(ενδεικτικά: την μια πατούσα το "επαφές" και δεν έμπαινε καθόλου, την άλλη προσπαθούσα να μπω στις εικόνες μου και -αφού αργούσε να μπει κανά λεπτό- μετά μου έδειχνε 0 εικόνες και 0 videos...:wacko:) .

-Όταν αποφάσισα σα μόνη λύση το hard format (*#7370#), και έγινε επιτυχώς, πήγα να το επανεκκινήσω εκ νέου...

Μου ζήτησε αρχικά το PIN, το δίνω κανονικά, και μόλις πάει να μπει (μετά το "διαφημιστικό" της ΝΟΚΙΑ, μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Η εκκίνηση του τηλεφώνου απέτυχε. Επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο." :mad::mad::cry:

 

Πείτε μου ρε παιδιά....Pleassseee!!! Τι συμβαίνει στον "ασθενή" μου?? Τι με συμβουλέυετε να κάνω μόνος μου για να λειτουργήσει? (Να το πάω στο Πλαίσιο -απ όπου και το αγόρασα?- ή στην NOKIA??)

 

Sorry αν σας κούρασα.....:O please HEEEEELPPP.....!!!!

 

Δυστυχώς δε μπορούμε εμείς να σε βοηθήσουμε... :(

Η πτώση προφανώς προκάλεσε κάποιο εσωτερικό hardware πρόβλημα, το οποίο δεν έχει καμία σχέση με hard format ή οτιδήποτε άλλο στο οποίο να μπορείς να παρέμβεις εσύ.

Θα σου έλεγα να το πας κατευθείαν στη Nokia και να μην κάνεις τίποτα εσύ, γιατί μπορεί να κάνεις τα πράγματα χειρότερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Δύο αποριούλες:

 

1) όταν δέχομαι κλήση παρατήρησα ότι τα 2 εξωτερικά πλήκτρα (το κόκκινο και το πράσινο) δεν δουλεύουν και οι δύο μόνο επιλογές που έχω είναι το "απάντηση" (προς τα δεξία το δάκτυλο στην οθόνη) και απόρριψή (προς τα αριστερά το δάκτυλο). Ξέρω ότι γυρνώντας το προς τα κάτω (και όχι μόνο καλύπτοντας τον αισθητήρα απόστασης) κάνει σίγαση αλλά (η ερώτηση μου) θα ήθελα να έχω και επιλογή είτε στην οθόνη είτε π.χ. στο πρώτο πάτημα του κόκκινου κουμπιου για σίγαση. Ποιο απλά πέρα από το να το γυρνάω ανάποδα υπάρχει άλλος τρόπος για σίγαση ?

 

2) Όταν ανοίγω την εφαρμογή του Facebook (btw είναι αρκετά καλή) και πάει να κάνει σύνδεση μου βγάζει για να επιλέξω αν θέλω ασύρματο δίκτυο ή gprs. Όλα καλά σε αυτό. Όταν όμως πάω να ελέγξω τα mail μου μέσα από τα μήνυματα τότε πηγαίνει κατευθείαν σε όποια σύνδεση έχω ορίσει. Αν όμως έχω ορίσει π.χ. το ασύρματο του σπιτιού μου μόλις είμαι π.χ. εκτός σπιτιού δεν μου βγάζει να επιλέξω κάποια άλλη παρά μόνο μου λέει "δε βρέθηκε δίκτυο" (κάτι τέτοιο). αν τώρα ορίσω π.χ. το gprs μόλις πάω να συνδεθώ στο σπίτι πηγαίνει κατευθείαν στο gprs χωρίς να μου βγάζει επιλογή αν θέλω κάποιο άλλο. Ακόμη και αν στις επιλογές του mail βάλω την "ποεπιλεγμένη σύνδεση" μήπως και με ρωτούσε αν δεν την έβρισκε, πάλι μόλις δεν την βρίσκει δεν βγάζει επιλογή για άλλη.Στο Ν95 είχε μια επιλογή "ερώτηση πάντα" για τη σύνδεση. Τώρα γιατί τη βγάλανε δε ξέρω. Μάλλον για ευκολία αλλά στην πράξη είναι βλακεία. Γνωρίζετε κάποιο τρόπο να με ρωτάει πάντα και να επιλέγω εγώ ποιά σύνδεση θέλω ?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, λιγο κουλή.

Μπορείς εύκολα να γράψεις SMS με το ένα χέρι.Γιατί με το πληκτρολόγιο αυτό δεν παίζει.Έχει καμία εφαρμογή να βγει πληκτρολόγιο στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Παρέχει και δυνατότητα αλφαριθμητικού πληκτρολογίου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε μπορούμε εμείς να σε βοηθήσουμε... :(

Η πτώση προφανώς προκάλεσε κάποιο εσωτερικό hardware πρόβλημα, το οποίο δεν έχει καμία σχέση με hard format ή οτιδήποτε άλλο στο οποίο να μπορείς να παρέμβεις εσύ.

Θα σου έλεγα να το πας κατευθείαν στη Nokia και να μην κάνεις τίποτα εσύ, γιατί μπορεί να κάνεις τα πράγματα χειρότερα!

 

Κατάλαβααα....:(:(:(

Πάει μάλλον το κινητό... Να υποθέσω δε θα ισχύει και η αντικατάστασή του (βάσει εγγύησης), ε??

(Αυτό δεν το περίμενα-να πέσω με την μηχανή και να πάθει λιγότερη ζημιά απότι το κινητό. 150€=μηχανή vs 659€=κινητό)

Αν δεν το φτιάξουν ή δεν το αντικαταστήσουν, την κάτσαμε.....

Thank u anyway for your response Butterfly...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να το αντικαταστήσουν αποκλείεται.

Να το επισκευάσουν φυσικά με το ανάλογο κόστος, ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση παύει να ισχύει αν το κινητό πέσει, βραχεί κλπ. Αυτό ισχύει για τα πάντα, όχι μόνο για το Ν97. Λογικά θα έπρεπε να το ξέρεις. Αν εσύ σπάσεις τη συσκευή, ή της κάνεις μπάνιο, δε σου φταίει ο κατασκευαστής της.
Link to comment
Share on other sites

τα δυο προβληματα του κινητου(στιγμα και πλοηγηση με gps και το νασε ακουνε με την ανοιχτη ακροαση )ειναι δυνατον να φτιαξουν με νεα αναβαθμιση λογισμικου η ειναι προβληματα που δεν φτιαχνουν με αναβαθμιση?

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει κανει κανενας αναβαθμηση για την v12 μεσω fota?συνδεω το κινητο μεσω wifi αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση γιατι?
Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση με το τελευταιο λογισμικο και απο τοτε οταν κανω επανεκκινηση το κινητο μια εφαρμογη που εχω tiw philoc το xeltex-lite ανοιγει απο μονο του και πρεπει να παταω το exit καμοια 10 φορες για να μην στο ασχετο.να πω οτι εφαρμογη τρεχει αυτοματα μονη της και κανει ηχογραφηση της συνομιλιες χωρις μπιπ αν και ειναι για κινητα 3 γενιας δουλευει κανονιακ και στο ν97.με το πρηγουμενο λογισμικο δεν το εκανε αυτο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει κανει κανενας αναβαθμηση για την v12 μεσω fota?συνδεω το κινητο μεσω wifi αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση γιατι?

 

Καλησπερα .

Απο οτι εχει ειπωθει μεχρι τωρα ......,η αναβαθμιση δεν ειναι διαθεσιμη

μεσω OTA

 

εκανα αναβαθμιση με το τελευταιο λογισμικο και απο τοτε οταν κανω επανεκκινηση το κινητο μια εφαρμογη που εχω tiw philoc το xeltex-lite ανοιγει απο μονο του και πρεπει να παταω το exit καμοια 10 φορες για να μην στο ασχετο.να πω οτι εφαρμογη τρεχει αυτοματα μονη της και κανει ηχογραφηση της συνομιλιες χωρις μπιπ αν και ειναι για κινητα 3 γενιας δουλευει κανονιακ και στο ν97.με το πρηγουμενο λογισμικο δεν το εκανε αυτο

 

Δεν καταλαβα ποιο ειναι το προβλημα ετσι οπως τα γραφεις ...

 

-Αλλαξε την ρυθμιση ετσι ωστε να μην ξεκιναει απο μονη της ,εαν αυτο

ειναι το προβλημα σου

-Ξαναπερασε την απο την αρχη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καποια ρυθμιση να μην ανοιγει απο μονη της (τρεχει ομως αυτοματα σε καθε κληση και ηχογραφη).απλα με ανοιγει σε καθε επανεκινηση και μπαινει στο μενου της εφαρμογης.το κανει αυτο καμοια 10αφορες και μετα σταματαει μονο του
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, αυτό απο ποιό σημείο γίνεται

 

Ευχαριστώ

Απλά κάνεις tap επάνω σε textboxes (περιοχές που εισάγεις κείμενο) και εμφανίζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απο το pre-view του mini ,εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2900731#post2900731

 

The phone’s software also features kinetic scrolling (which will be introduced in the N97’s second firmware scheduled for mid September).

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 καμενα πιξελ διπλα-διπλα!:mad: στα ποσα το αλλαζουν?

 

στο ξεκαρφωτο η αποτελεσμα καποιας πτωσης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα δοκίμασα το GPS μετά το fix με το συρματάκι...

Α Ψ Ο Γ Ο ! ! !

Επιτέλους μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω ουσιαστικά!

Συνιστώ σε όσους θέλουν να χρησιμοποιούν το κινητό τους για πραγματική πλοήγηση να το κάνουν!

 

:)

 

Δείτε αυτό: http://www.planetn97.com/news/n97-security-patch-now-available/1096

:lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...