Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://global.ebay.com/NEW_NOKIA_N97_32GB_UNLOCKED_SIM_FREE_NO_BRANDS_V11_FIRM/110417750258/item

τι λετε ;

απαντηση σε ερωτηση αν ειναι rm505 και αν εχει ελληνικα :

 

Actually I have checked that already cause I am greek! Den exei ellinika alla boris na tu valeis to elliniko product code kai na to flasharis. Episis ana to pas se opio katastima Nokia alpha Copy stin Ellada boroun na so perasoun ellinika. To kostos einai 25euro an thimame kala.

An thes na kaneis bid, kane elefthera kai tha to steilo sistimeno ellada...

 

filika

nikos

 

απαντηση 2 αφου ειναι rm 505 πως και δεν εχει ελληνικα :

Einai odos RM-505 alla afto den simenei oti exei Ellinika. Iparxun para polla product codes gia RM-505. Ola ta Nokia edw stin Aglia etsi erxode.

Kita edo:

http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n97/27726-n97-product-codes.html

 

λεει αληθεια το χτυπαω ;

 

και ουσιαστικα με νοιαζει πιο πολυ αν δε χτυπησω αυτο αν αυτα που λεει ο τυπος ειναι αληθεια και αν μπορω να αγορασω ενα rm505 χωρις ελληνικα και να μην εχω απολυτως κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://global.ebay.com/NEW_NOKIA_N97_32GB_UNLOCKED_SIM_FREE_NO_BRANDS_V11_FIRM/110417750258/item

τι λετε ;

απαντηση σε ερωτηση αν ειναι rm505 και αν εχει ελληνικα :

 

Actually I have checked that already cause I am greek! Den exei ellinika alla boris na tu valeis to elliniko product code kai na to flasharis. Episis ana to pas se opio katastima Nokia alpha Copy stin Ellada boroun na so perasoun ellinika. To kostos einai 25euro an thimame kala.

An thes na kaneis bid, kane elefthera kai tha to steilo sistimeno ellada...

 

filika

nikos

 

απαντηση 2 αφου ειναι rm 505 πως και δεν εχει ελληνικα :

Einai odos RM-505 alla afto den simenei oti exei Ellinika. Iparxun para polla product codes gia RM-505. Ola ta Nokia edw stin Aglia etsi erxode.

Kita edo:

http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n97/27726-n97-product-codes.html

 

λεει αληθεια το χτυπαω ;

 

και ουσιαστικα με νοιαζει πιο πολυ αν δε χτυπησω αυτο αν αυτα που λεει ο τυπος ειναι αληθεια και αν μπορω να αγορασω ενα rm505 χωρις ελληνικα και να μην εχω απολυτως κανενα προβλημα

 

η τιμη της δημοπρασιας ειναι αρκετα ανεβασμενη απο οτι ειδα!!!

με 500 ευρω μπορεις να βρεις και απο Ελλαδα ατομα που τα πουλανε τα κινητα τους!!!!ισως με 500 ευρω να βρεις και σφραγισμενο ελληνικο!!!

για τα υπολοιπα που σου ειπε ο πωλητης λεει αληθεια!!!

αλλαζοντας το προντακτ κοντ περνας ελληνικα!!!

Δεν ξερω ομως κατα ποσο λειτουργει ο παλιος καλος τροπος μεσω νέμεσις!!!

 

Φιλικα

 

Νικόλας

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

παρεπιπτοντως ακουω πολυ μουρμουρα στις σελιδες σας για το εν λογω κινητο . μηπως να μην το επαιρνα ;

 

Αν θες user friendly κινητό δεν το παίρνεις με τίποτα. Αν είσαι φανατικός της Nokia και technology junkie και είσαι αποφασισμένος για κάποιες μέρες ή εβδομάδες να κάνεις χόμπυ σου την ανακάλυψη και διόρθωση των δεκάδων bugs που ταλαιπωρούν το Ν97, τότε με το καλό! :cool:

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κανει 500 το συγκεκριμενο βγηκε 450 περιπου.

λεω να δωσω μεχρι 400 ευρω για αγορα απο το εβαυ προς το παρον δε βρισκω φτηνοτερο για αυτο το ποσο τι λες;

ισως σε κανα μηνα εχει πεσει κι αλλο (που θα εχουν βγει και τα καλα τα firmware)

 

α! εχω διαβασει εδω σε διαφορα ποστ πως υπαρχει καποιο σημειο στο σαιτ που ο κοσμος πουλαει τα κινητα του με αγγελιες. οσο και αν εχω ψαξει δεν το βρηκα βοηθατε με λιγο ρε παιδια!

 

παρεπιπτοντως ακουω πολυ μουρμουρα στις σελιδες σας για το εν λογω κινητο . μηπως να μην το επαιρνα ;

 

Αν πας στο http://www.skroutz.gr και γράψεις Ν97 θα βρεις το κινητό από αρκετά καταστήματα με τιμή γύρω στα 550 ευρώ με μεταφορικά μαζί. Αν το βρεις 400 ευρώ στο ebay τότε θα είναι καλή τιμή σε σχέση με την τιμή που έχει τώρα. Πρόσεξε μόνο να είναι γνήσιο, αν και ακόμα είναι νωρίς για να έχουν βγει απομιμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε μόνο να είναι γνήσιο, αν και ακόμα είναι νωρίς για να έχουν βγει απομιμήσεις.

 

Μην το λες, συμπτωματικα εχθες κοιτωντας για κατι αλλο, ειδα κατι παραλλαγες της συσκευης, χωρις καμερα, χωρις wifi, σε 2 μπαντες μονο, κτλ, made in china βεβαια !

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σας έχω το 235ο bug....

Η αφυπνιση, ενεργοποιειται μεν, αλλα με ...4 λεπτα καθυστεριση. Παντα. :-))

Αντε να δουμε τι θα πρωτοδιορθωσουν στη νεα του αναβαθμιση... Οοοοοταν γινει....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σας έχω το 235ο bug....

Η αφυπνιση, ενεργοποιειται μεν, αλλα με ...4 λεπτα καθυστεριση. Παντα. :-))

Αντε να δουμε τι θα πρωτοδιορθωσουν στη νεα του αναβαθμιση... Οοοοοταν γινει....

 

σε μενα ενεργοποιειται κανονικα, χτυπαει κανονικα αλλα δειχνει οτι ειναι την επομενη μερα. δηλαδη το εβαλα σημερα στις 7 και το κινητο εδειχνε τεταρτη στις 7, παροτι χτυπησε σημερα το πρωι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νεο επισοδιο στο σηριαλ ν97, μετα απο ενα μηνα συμβιωσης με τη συσκευη σημερα για κανενα λογο δεν λοκαρει ουτε με νοκια μαπς ουτε με σιτζικ και μου βγαζει φαρδυ πλατυ το μυνημα οτι δεν μπορει να λοκαρει σε κλειστους χωρους

 

τωρα τι κανω? Το πεταω η υπαρχει γιατρεια?

Link to comment
Share on other sites

Νεο επισοδιο στο σηριαλ ν97, μετα απο ενα μηνα συμβιωσης με τη συσκευη σημερα για κανενα λογο δεν λοκαρει ουτε με νοκια μαπς ουτε με σιτζικ και μου βγαζει φαρδυ πλατυ το μυνημα οτι δεν μπορει να λοκαρει σε κλειστους χωρους

 

τωρα τι κανω? Το πεταω η υπαρχει γιατρεια?

 

Κι εγώ αντιμετώπισα αυτό το θέμα.

Μπορείς να ξαναπεράσεις την v11 από πάνω.

Εμένα αυτό μου έλυσε το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Νεο επισοδιο στο σηριαλ ν97, μετα απο ενα μηνα συμβιωσης με τη συσκευη σημερα για κανενα λογο δεν λοκαρει ουτε με νοκια μαπς ουτε με σιτζικ και μου βγαζει φαρδυ πλατυ το μυνημα οτι δεν μπορει να λοκαρει σε κλειστους χωρους

 

τωρα τι κανω? Το πεταω η υπαρχει γιατρεια?

 

Κανε μια επανεκκίνηση και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το ειχα σημερα για 3 ωρες παρα πολυ καλο κινητο σε γενικες γραμμες αλλα με χαλασε το scroling του που γινεται μονο απο τη μπαρα :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

το ειχα σημερα για 3 ωρες παρα πολυ καλο κινητο σε γενικες γραμμες αλλα με χαλασε το scroling του που γινεται μονο απο τη μπαρα :(:(:(

 

τι εννοεις μονο απο την μπαρα?και απο την οθονη γινεται με το πενακι η με το δαχτυλο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί ότι δεν έχει kinetic scrolling όπως έχει το iPhone, έτσι το κατάλαβα εγώ. Μπορεί να κάνω και λάθος. :O

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί ότι δεν έχει kinetic scrolling όπως έχει το iPhone, έτσι το κατάλαβα εγώ. Μπορεί να κάνω και λάθος. :O

 

μα εχει kinetic scrolling. ειναι απο τα καλα πλεονεκτηματα του

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα εχει kinetic scrolling. ειναι απο τα καλα πλεονεκτηματα του

 

Είσαι σίγουρος; :confused:

Μόνο στον browser υπάρχει αυτή η δυνατότητα,

σίγουρα πάντως όχι στα μενού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Παντού έχει kinetic scrolling? Σε όλες τις λειτουργίες του (μενού, επαφές, έκθεση κτλ)? Ήξερα ότι δεν λειτουργεί. Το iphone έχει σε όλες του τις λειτουργίες kinetic scrolling. To N97 που είχα πιάσει δεν είχε kinetic scrolling σε όλες τις λειτουργίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παντού έχει kinetic scrolling? Σε όλες τις λειτουργίες του (μενού, επαφές, έκθεση κτλ)? Ήξερα ότι δεν λειτουργεί. Το iphone έχει σε όλες του τις λειτουργίες kinetic scrolling. To N97 που είχα πιάσει δεν είχε kinetic scrolling σε όλες τις λειτουργίες.

 

στον brwser εννουσα, οχι σε ελο το μενου.α και σε ενα προγραμμα απο το ovi store για τις φωτογραφιες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με το προβλημα με το λοκαρισμα των δορυφορων

 

 

τελικα δουλεψαν ολα κανονικα οταν αλλαξα το σημειο προσβασης απο γουιντ πλας σε γουιντ ιντερνετ

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι αλλα αφου εφτιαξε τι να πω

ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

το gps οφειλω να ομολογισω οτι χωρις το υποβοηθουμενο ειναι για πεταμα , για να λοκαρει μπορει να κανει καμποσες ωρες, ειμουν 3 ωρες κατω απο πεντακαθαρο ουρανο και τιποτα , με το που ενεργοποιω το υποβοηθουμενο ολα καλα. Και για να μην γινεται καμμια παρεξηγηση ,μην μπερδευετε πολυ την συνδεση που ζηταει στην αρχη με το υποβοηθουμ. Το agps ειναι ενεργοποιημενο απο default
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

Μπορω πλεον να συμπεριλαμβανομαι στους ευτυχεις κατοχους (?) ενος λευκου Ν97.Μετα απο μιση μερα στα χερια μου, οι εντυπωσεις αναμεικτες οπως

αλλωστε και με τα περισσοτερα rewiews που εχω διαβασει. Ας ξεκινησω λοιπον και εγω με τις εντυπωσεις μου.

 

Πολυ καλη αισθηση και κρατημα στο χερι. Το κατω μερος της συσκευης που ανασηκωνεται βοηθα στη δημιουργια λαβης. Μετα απο το Ν95 και το

Διαμαντι δεν με ξενισε καθολου στην αισθηση του. Αυτο που φοβομουν ηταν το παχος και βαρος του, τα οποια αποδειχτηκαν (για μενα), μια

ευχαριστη εκπληξη. Μετρο συγκρισης για την οθονη αφης ειχα το Διαμαντι απο οπου δεν ειχα μεινει τοσο ευχαριστημενος, αλλα για το Ν97 εχω να

πω τα καλυτερα. Σαφεστερη αισθηση ανταποκρισης αφης, ακομη και με δαχτυλο χωρις την αναγκη χρησης καποιου στυλο. Αυτα που πατας ανοιγουν

η κλεινουν η ξεφυλλιζουν χωρις λανθασμενες επιλογες. Στην αρχη αρχη, λιγο τρομαξα με την ανταποκριση σε καποια σημεια, αλλα γρηγορα

διαπιστωσα πως δεν ειχα βγαλει την προστατευτικη ζελατινα της συσκευασιας. :lol::lol:

 

Στο λειτουργικο αισθανθηκα αμεσως σαν το σπιτι μου χωρις περιττα μπερδεματα. Μοναδικο ισως σημειο που θελει λιγη προσοχη ειναι το κομματι της συνδεσιμοτητας. Υπαρχει το ιδιο μπερδεμα με τις ανεπιθυμητες συνδεσεις δικτυου που υπηρχε και στο Διαμαντι με wm. Εκει βρεθηκε η λυση με το nodata, κατι που δεν νομιζω οτι θα αργησει να γινει και σε symbian.Προσωπικα εσβησα την συνδεση Vodafone Web απο τις υποψηφιες επιλογες και αφησα μονο αυτες των wifi μου για να ελαχιστοποιησω τις ανεπιθυμητες και ευρωβορες συνδεσεις. Ενα μπερδεμα εχω λιγο με την φωτογραφικη μηχανη οπου φωτογραφιες τραβαει μονο η μπροστινη καμερα και η πισω βιντεο. Δεν μπορεσα να κανω την πισω να τραβηξει φωτογραφια αλλα και δεν ασχοληθηκα με αυτο πολλη ωρα.

 

Σε οτι αφορα το gps (δοξα σοι ο θεος) λοκαρει αμεσα (καμμια σχεση με το Ν95) και οι χαρτες του λειτουργησαν σωστα και με ακριβεια. Βεβαια

ακομη δεν εχω κανει πλοηγηση αφου σκοπευω πρωτα να του βαλω και τα αλλα διαθεσιμα προγραμματα πλοηγησης. Με παραξενεψε το γεγονος οτι στα παιχνιδια ειχε μονο 1 εγκατεστημενο (guitar rock tour ???) αλλα ισως μεσω αλλων εγκαταστασεων να υπαρχει η δυνατοτητα για περισσοτερα.

 

Με τον ηχο, μουσικη, κτλ δεν προλαβα να ασχοληθω ιδιαιτερα αλλα δεν παρατηρησα κατι ενοχλητικο,ελλιπες η αρνητικο. Προσωπικη μου διαπιστωση ειναι οτι οι ηχοι που περιλαμβανονται ειναι μακραν οι πιο αδιαφοροι (για να μην πω χειροτεροι) που εχω ακουσει σε συσκευη ανεξαρτητου μαρκας.

 

Η συσκευη ειχε εγκατεστημενη την εκδοση 11 και μου εβγαλε μονο τις 4 αναβαθμισεις που εχουν αναφερθει σαν υποψηφιες. Αφου τις εγκατεστησα

και μετα την επανεκιννηση δεν δουλευε το ξεκλειδωμα των πληκτρων. Συγκεκριμμενα επρεπε να καλεσω τη συσκευη απο αλλο τηλεφωνο και αφου

ξεκλειδωνα με συρσιμο τοτε ειχα προσβαση στη συσκευη, η οποια παλι μολις κλειδωνε μπλοκαρε. Οι 2 απο τις 4 προηγουμενες επιτυχεις

εγκαταστασεις, επανεμφανιστηκαν για εγκατασταση και χρειαστηκε και 3 επανεκιννησεις για να ξαναλειτουργησει το πληκτρο ξεκλειδωματος.

 

Οσον αφορα στη 1η φορτιση, αυτη ξεκινησε στις 2045 και τελειωσε στις 2320 με το τηλεφωνο αναμμενο (αφου σε ολες τις φορτισεις θεωρω πως πρεπει να εχω επικοινωνια και κατα την διαρκεια της φορτισης.Εκανε δηλαδη κατι παραπανω απο δυομισυ ωρες αλλα δεν ειδα μηνυμα πληρωσης

της φορτισης (ισως και να μου διεφυγε).

 

Για την προστασια του παρηγγειλα αυτο http://shop.brando.com.hk/bw-ultraclear-cellphone-s-p-nokia-n97-_p03396c1059d009.html

και αυτο

http://shop.brando.com.hk/nokia-n97-silicone-case_p03545c1059d009.html

 

Δεν μου αρεσε επισης η διαφορετικοτητα του βυσματος USB αφου ειμαι αναγκασμενος πια να εχω 3 διαφορετικα καλωδια κοντα μου για την

συνδεση των συσκευων.Συμπερασματικα απο την μεχρι στιγμης ενασχοληση δεν εχω ανακαλυψει κατι που δεν ημουν προετοιμασμενος για αυτο, αφου προηγηθηκε διαβασμα καποιων μηνων, αλλα θα συνηγορησω πως στην παρουσα φαση η συσκευη δεν μπορει να θεωρηθει αξιοπιστη. Αυτο που δουλευε πριν, ξαφνικα τρελλαινεται, τρωει κολληματα, κτλ. Δεν θελω να κουρασω επαναλαμβανοντας πραγματα που εχουν ειπωθει αλλα σιγουρα η συσκευη ηθελε πολυ περισσοτερη προετοιμασια, ειδικα αυτη που ονομαζεται και ναυαρχιδα της Νοκια.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

το gps οφειλω να ομολογισω οτι χωρις το υποβοηθουμενο ειναι για πεταμα , για να λοκαρει μπορει να κανει καμποσες ωρες, ειμουν 3 ωρες κατω απο πεντακαθαρο ουρανο και τιποτα , με το που ενεργοποιω το υποβοηθουμενο ολα καλα. Και για να μην γινεται καμμια παρεξηγηση ,μην μπερδευετε πολυ την συνδεση που ζηταει στην αρχη με το υποβοηθουμ. Το agps ειναι ενεργοποιημενο απο default

 

εγω το εχω χωρις υποβοηθουμενο και μετα απο το hard reset δουλευει αψωγα

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω χωρις υποβοηθουμενο και μετα απο το hard reset δουλευει αψωγα

 

Παιδιά ειμαι Αμερική και τον έχω ψιλοπιεί..

 

Ενω στην αρχή λόκαρω δορυφόρους μια χαρά, τώρα και 2 ώρες να το αφήσω σε συννεφιασμένο ουρανό δεν βρίσκει τίποτα.

Τι να κάνω?

Το hard reset που λέει ο φίλος απο πάνω πως γινεται? χάνω αρχεία/επαφές/ατζέντα?!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι Αμερική και τον έχω ψιλοπιεί..

 

Ενω στην αρχή λόκαρω δορυφόρους μια χαρά, τώρα και 2 ώρες να το αφήσω σε συννεφιασμένο ουρανό δεν βρίσκει τίποτα.

Τι να κάνω?

Το hard reset που λέει ο φίλος απο πάνω πως γινεται? χάνω αρχεία/επαφές/ατζέντα?!

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

 

 

Καλημέρα, να ρωτήσω και γω κάτι. Κάποιες φορές όταν μιλάω με την κοπέλα μου μετά από ώρα ενώ εγώ την ακούω αυτή δεν με ακούει, που μπορεί να οφείλεται αυτό; Με άλλους επείδη δεν μιλάω τόσο :O:O, δεν το έχω προσέξει. Επίσης να ρωτήσω κάτι εμένα έχει την έκδοση 10 στο λογισμικό, η 11 τι διαφορές έχει;; (σόρρυ αν το έχετε ξαναπεί σε παλιότερο ποστ), να την βάλω ή υπάρχει ενδεχόμενο αντί για καλύτερα να φάει κολλήματα;; ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2845706#post2845706

 

Μια αναζήτηση αρκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι Αμερική και τον έχω ψιλοπιεί..

 

Ενω στην αρχή λόκαρω δορυφόρους μια χαρά, τώρα και 2 ώρες να το αφήσω σε συννεφιασμένο ουρανό δεν βρίσκει τίποτα.

Τι να κάνω?

Το hard reset που λέει ο φίλος απο πάνω πως γινεται? χάνω αρχεία/επαφές/ατζέντα?!

 

φιλε μου το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και εγω, τωρα που βρισκομαι αυστρια. Αν εστρωσε με το hard reset σε παρακαλω ενημερωσεμε για να κανω και εγω το ιδιο. Το θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ 650 εΥΡΩ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 45 ΛΕΠΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΔΟΡΥΦΟΡΟ ΣΕ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΟΥΡΑΝΟ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...