Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι να χασεις τον χρονο σου να στο κανουνε στην νοκια? καντο μεσω του pc η μεσω wifi ουτε 10 λεπτα υποθεση δεν ειναι.
Link to comment
Share on other sites

μολις πριν μια ωρα το πηρα και εγω.

πρωτες εντυπωσεις ,καλη συσκευη,προσεγμενη[εχω παρει σχεδον ολα τα καλατηλ.της νοκια]αλλα δοκιμαζοντας μερικα τραγουδια να δω πως ακουγονται χωρις ακουστικα,διαπιστωσα οτι ο ηχος ηταν πολυ χαμηλος παροτι ρυθμισα ισοσταθμιστη και διευρυνση ηχου και στερεο.

τα μουσικα μου αρχεια τα εχω σε aac και mp3 320bitrate.

εχω και το 5800 ,καμμια σχεση απο ηχο μεταξυ τους.

φταιει κατι η αυτη ειναι η αποδοση;

ΥΓ: στα παιχνιδια διαπιστωσα οτι ο ηχος ειναι τελειος,φανταστικος.

γιατι αυτη η διαφορα ρε παιδια η νοκια μας εχει συνηθισει σε πολυ δυνατο ηχο στα περισσοτερα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να περιμενεις για vodafone. εγω επιδοτηση vodafone εχω αλλα μου ειπανε μπορω να το παρω απο πλαισιο επισης. Ετσι εγω απο εκει το πηρα το ασπρο.

Εγω τοσο καιρο ηξερα οτι εκτος απο το πλαισιο, η επιδοτηση ισχυει και στο eshop. Χθες ομως που τους πηρα τηλ ενας αγενεστατος κυριος μου ειπε "οχι βεβαια!", λες και τον εθιξα κι απο πανω! Ελεος...

 

Τελικα γινεται;;

 

Επισης, γινεται να το αγορασει κανεις απο πλαισιο μεσω νετ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ την επιδοτηση του; (επειδη ειναι λιγο πιο φτηνο στο νετ γι'αυτο..)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια ανβάθμηση προγραμμάτων προστίθονται

νέοι χάρτες OVI

υποστήριξη Ngage (επιτέλους)

και το πιο βασικό Phone memory update.

Δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμηση over the air , μπορεί κάποιος να ανεβάσει τα ngage installer και Phone memory update αν είναι εφικτό?

Μέσω pc souite δεν είναι εφικτό.

Περισσότερα παρακάτω..

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/10091_N97_updates-N-Gage_Ovi_Maps_3_.php

Link to comment
Share on other sites

παιδια 400 ευρω ειναι καλα για ενα Ν97?

 

pexths εσυ που το εχεις μπορεις να πεις εντυπωσεις?

 

εγω το πηρα 650 και σου λεω οτι αξιζει τα λεφτα του 1000 τα εκατο. ποσο μαλλον με 400 ευρω. το μονο που με ξενιζει ειναι η τοσο χαμηλη τιμη του. προσεξε και διαβασε καλα πριν το παρεις. νε βεβαιωθεις οτι μπορεις να του περασεις ελληνικα. αν ναι να το παρεις τρεχοντας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα το απογευμα γινομαι και εγω ( αν ολα πανε καλα ) κατοχος του Ν97.θα το παρω απο γνωστη αλυσιδα κινητων του γερ......ου. απο εκει δεχεται την πιστοτικη που εχω (η νοκια με εριξε ακυρο ) επειδη υπαρχει πιθανοτητα παραεισαγωγης (δεν με πειραζει ),θελω να ρωτησω πως ελενχουμε το λογισμικο και πως κανουμε αναβαθμιση αν χρειαστει?
Link to comment
Share on other sites

σημερα το απογευμα γινομαι και εγω ( αν ολα πανε καλα ) κατοχος του Ν97.θα το παρω απο γνωστη αλυσιδα κινητων του γερ......ου. απο εκει δεχεται την πιστοτικη που εχω (η νοκια με εριξε ακυρο ) επειδη υπαρχει πιθανοτητα παραεισαγωγης (δεν με πειραζει ),θελω να ρωτησω πως ελενχουμε το λογισμικο και πως κανουμε αναβαθμιση αν χρειαστει?

 

Άντε με το καλό

τις απαντήσεις θα τις βρεις εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια ανβάθμηση προγραμμάτων προστίθονται

νέοι χάρτες OVI

υποστήριξη Ngage (επιτέλους)

και το πιο βασικό Phone memory update.

Δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμηση over the air , μπορεί κάποιος να ανεβάσει τα ngage installer και Phone memory update αν είναι εφικτό?

Μέσω pc souite δεν είναι εφικτό.

Περισσότερα παρακάτω..

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/10091_N97_updates-N-Gage_Ovi_Maps_3_.php

 

εγω εκανα την αναβαθμιση μεσω wifi. οι πρωτες τρεις προσπαθειες ηταν αποτυχημενες, δεν ξερω τον λογο, με την τεταρτη προσπαθεια ομως τα καταφερα. το Phone memory update τι ακριβως αλλαζει στο κινητο?θελω να πω προσφερει κατι το καλυτερο η καναμε την αναβαθμιση απλα για να την κανουμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

The Nokia E71 Takes on The Nokia N97

http://themes.tehkseven.net/featured-articles/nokia-news/the-nokia-e71-takes-on-the-nokia-n97/

 

My Thoughts On The Nokia N97 vs. E71; Photos Galore

http://www.e71fanatics.com/2009/07/my-thoughts-on-nokia-n97-vs-e71-photos.html

 

Και τα 2 site είναι για το ίδιο vs.

 

Οι 2 συσκευές "κοντράρονται" στα παρακάτω σημεία:

- Pricing

- Typing

- Operating System and Browser Speed

- Form Factor and Size

- Build Quality

- Other

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει αναβαθμιση στο τελευταιο firmware 11.0.021. να κανω και την παραπανω αναβαθμιση που αναφερεις?προσφερει επι της ουσιας κατι καινουριο?αξιζει τον κοπο?αν την κανω θα πρεπει να ξαναρυθμισω το κινητο στις δικες μου προτιμησεις?

Φυσικά και αξίζει. Το κάθε update που προσφέρει η εταιρία, προσθέτει νέες δυνατότητες ή λύνει bugs. Περνάς όλες τις αναβαθμίσεις που βλέπεις στην λίστα

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/09/07/n97_00.jpg

 

και κάνεις μια επανεκκίνηση. Δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις τίποτα. Δεν σβήνεται και δεν αλλάζει απολύτως τίποτα στην συσκευή σου.

 

Το update phone memory διάβασα ότι ελευθερώνει 10ΜΒ περισσότερης RAΜ κατά την χρήση της συσκευής. Όσοι έχουν περάσει το συγκεκριμένο update, ας επιβεβαιώσουν αν παρατήρησαν κάποια αλλαγή προς το καλύτερο.

εκανα εγκατασταση σε ολα τα προγραμματα που μου εβγαλε διαθεσιμα. οταν ολοκληρωθηκε εκανα επανεκινηση στο κινητο κ δοκιμασα να μπω στο ovi maps, οταν ανοιξε μου εβγαλε μια επιλογη ενημερωση αδειων κ με ενημερωσε οτι εχω πλοηγηση για 504 μερες. το ιδιο γραφει κ οταν πηγαινω στο " οι αδειες μου"

504 μέρες;!!!! Εντυπωσιακό. :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αξίζει. Το κάθε update που προσφέρει η εταιρία, προσθέτει νέες δυνατότητες ή λύνει bugs. Περνάς όλες τις αναβαθμίσεις που βλέπεις στην λίστα

 

Δε θα συμφωνούσα. Αν δε χρησιμοποιήσεις δηλαδή το n-gage πρέπει να το περάσεις; Ή το Ovi contacts που απευθύνεται σε ελαχιστότατους; Από τη στιγμή δε που εγκαθιστούνται (ηλιθιωδώς) στο c, κι όχι στο e επιβαρύνεις πολύ το κινητό. Εγκαταστήστε ό,τι θα χρησιμοποιήσετε. Τα άλλα θα αποτελούν απλώς ηλεκτρονικά σκουπίδια για το κινητό σας.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα συμφωνούσα. Αν δε χρησιμοποιήσεις δηλαδή το n-gage πρέπει να το περάσεις; Ή το Ovi contacts που απευθύνεται σε ελαχιστότατους; Από τη στιγμή δε που εγκαθιστούνται (ηλιθιωδώς στο c, κι όχι στο e) επιβαρύνεις πολύ το κινητό. Εγκαταστήστε ό,τι θα χρησιμοποιήσετε. Τα άλλα θα αποτελούν απλώς ηλεκτρονικά σκουπίδια για το κινητό σας.

τι c και e βρε παιδια? 32 gb δεν εχει χωρο?

 

και δεν μπορουμε να απεγκαταστησουμε?

 

Δε νομίζω να υπάρξει κάποιο πόβλημα, Με το που το πάρεις, του περνάς ελληνικό μενού με την γνωστή διαδικασία.

ευχαριστω mirror λογικα ετσι ειναι ...ειναι ευρωπαϊκο 100%

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αξίζει. Το κάθε update που προσφέρει η εταιρία, προσθέτει νέες δυνατότητες ή λύνει bugs. Περνάς όλες τις αναβαθμίσεις που βλέπεις στην λίστα

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/09/07/n97_00.jpg

 

και κάνεις μια επανεκκίνηση. Δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις τίποτα. Δεν σβήνεται και δεν αλλάζει απολύτως τίποτα στην συσκευή σου.

 

Το update phone memory διάβασα ότι ελευθερώνει 10ΜΒ περισσότερης RAΜ κατά την χρήση της συσκευής. Όσοι έχουν περάσει το συγκεκριμένο update, ας επιβεβαιώσουν αν παρατήρησαν κάποια αλλαγή προς το καλύτερο.

 

504 μέρες;!!!! Εντυπωσιακό. :)

mirror ετσι οπως βλεπω την εικονα ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ποια θα εγκαταστησεις?

για παραδειγμα ΔΕΝ ΘΕΛΩ τα OVI Contacts που ανεφερε ο φιλος πριν ..μπορω να μη τα κατεβασω?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τι c και e βρε παιδια? 32 gb δεν εχει χωρο?

 

Η μνήμη του τηλεφώνου © είναι ελάχιστη. Τα 32GB (Ε) υπάρχουν μεν αλλά πολλά εγκαθίστανται απευθείας στο C και το τηλέφωνο από ένα σημείο και μετά αρχίζει τα μηνύματα out of memory.

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί κάποιος που δεν παίζει παιχνίδια πρέπει να περάσει το n-gage. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη του τηλεφώνου © είναι ελάχιστη. Τα 32GB (Ε) υπάρχουν μεν αλλά πολλά εγκαθίστανται απευθείας στο C και το τηλέφωνο από ένα σημείο και μετά αρχίζει τα μηνύματα out of memory.

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί κάποιος που δεν παίζει παιχνίδια πρέπει να περάσει το n-gage. :wacko:

ευχαριστω mirror

 

οπ..αυτο ειναι προβλημα...πως το αντιμετωπιζουμε ?

δηλαδη θεματα-προγραμματα κλπ.δεν εχω επιλογη να τα εγκαταστησω στην Ε?

για ποια προγ/τα αναφερεσαι που το κανουν αυτοματα?

τα widgets?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Eαν υπαρχουν εφαρμογες που κανουν απευθειας εγκατασταση στο c δεν μπορουμε να κανουμε κατι. Εαν εχεις το .sis μπορεις να το ανοιξεις και να αλλαξεις την διαδρομη σε Ε αλλα δεν ξερω εαν θα λειτουργει σωστα η εφαρμογη. Οι αλλες εφαρμογες που μας βγαζουν την συγκεκριμενη επιλογη μπορουν να κανουν εγκατασταση οπου επιλεξουμε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οπ..αυτο ειναι προβλημα...πως το αντιμετωπιζουμε ?

δηλαδη θεματα-προγραμματα κλπ.δεν εχω επιλογη να τα εγκαταστησω στην Ε?

για ποια προγ/τα αναφερεσαι που το κανουν αυτοματα?

τα widgets?

Για τα περισσότερα έχεις επιλογή. Τα widgets και μερικά άλλα (όπως οι ενημερώσεις λογισμικού) πάνε C χωρίς ερώτηση. Γι'αυτό προτείνω να επιλέγετε αυτά που χρειάζεστε. Για να έχει "αέρα" η εσωτερική μνήμη, για να λειτουργεί πιο εύρυθμα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την εσωτερική μνήμη δεν υπάρχει παιδιά. Πάντα προτείνουμε θέματα και άλλες κρίσιμες εφαρμογές να εγκαθίστανται στην μνήμη τηλεφώνου, επειδή αν εγκατασταθούν στην κάρτα μνήμης ή σε μνήμη μαζικής αποθήκευσης, με τη χρήση λειτουργίας mass storage, υπάρχουν προβλήματα. Από τη στιγμή όμως που το Ν97 έχει και μνήμη μαζικής αποθήκευσης και υποδοχή κάρτας μνήμης, δεν υπάρχει λόγος να θέτετε την μνήμη μαζικής αποθήκευσης σε λειτουργία mass storage, απλά σκεφτείτε ότι είναι μία δεύτερη μνήμη τηλεφώνου. Για όσες εφαρμογές έχετε την επιλογή, εγκαταστήστε τις στην μαζικής αποθήκευσης και όταν θέλετε να μεταφέρετε μεγάλο όγκο δεδομένων μέσω της USB, χρησιμοποιήστε την κάρτα μνήμης.

Επομένως, βάλτε και μία κάρτα μνήμης και χρησιμοποιείτε μόνο αυτή για σύνδεση μέσω USB.

 

Το θέμα είναι με τη RAM, εκεί δεν υπάρχει κάποιο άλλο κολπάκι που θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει κάποιος. Θα έπρεπε να είχαν βάλει το γνωστό δοκιμασμένο τσιπάκι των 128MB που υπήρχε σε N95-8GB, N82 κλπ, ή έστω την δυνατότητα χρήσης κάποιας ποσότητας της μνήμης μαζικής αποθήκευσης ως RAM, δυνατότητα που είχε μια παλιότερα μία συσκευή της Nokia που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει (κάποιο internet tablet νομίζω).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα το απο απογευμα και εκανα αναβαθμιση κατευθειαν στιν 11..... δεν με εβγαλε αυτες τις επιλογες να τσεκαρω τα n-gage π.χ..η αναβαθμιση κρατησε 4 λεπτα πριπου εχω γρηγορα ιντερνετ αν παιζει ρολο και με εβγαλε το εγινε με επιτυχια

 

Φυσικά και αξίζει. Το κάθε update που προσφέρει η εταιρία, προσθέτει νέες δυνατότητες ή λύνει bugs. Περνάς όλες τις αναβαθμίσεις που βλέπεις στην λίστα

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/09/07/n97_00.jpg

 

και κάνεις μια επανεκκίνηση. Δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις τίποτα. Δεν σβήνεται και δεν αλλάζει απολύτως τίποτα στην συσκευή σου.

 

Το update phone memory διάβασα ότι ελευθερώνει 10ΜΒ περισσότερης RAΜ κατά την χρήση της συσκευής. Όσοι έχουν περάσει το συγκεκριμένο update, ας επιβεβαιώσουν αν παρατήρησαν κάποια αλλαγή προς το καλύτερο.

 

504 μέρες;!!!! Εντυπωσιακό. :)

Link to comment
Share on other sites

παντως πολλοι που βρηκα στο νετ δεν βρηκε τιποτα στο SW update. Εσεις μπορειτε να το κανετε κανονικα? διοτι εγω δεν μπορω. τι στο καλο?
Link to comment
Share on other sites

παντως πολλοι που βρηκα στο νετ δεν βρηκε τιποτα στο SW update. Εσεις μπορειτε να το κανετε κανονικα? διοτι εγω δεν μπορω. τι στο καλο?

 

παραξενο που δεν βρισκεις τιποτα, παντως μην νομιζεις οτι το κιητο σου εμεινε πισω. και εγω που εκανα την αναβαθμιδη δεν καταλαβα καμια διφορα, οποτε μην ανχωνεσε και πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευόμαστε. Άλλο η αναβάθμιση λογισμικού που γίνεται από το pc, άλλο οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών που γίνονται στο τηλέφωνο. Υπομονή για όσους δεν τις βγάζει ακόμα. Γίνεται σταδιακά, όπως με τα update των windows π.χ., που δεν παρουσιάζονται αυτομάτως την ίδια στιγμή σε όλoυς.
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευόμαστε. Άλλο η αναβάθμιση λογισμικού που γίνεται από το pc, άλλο οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών που γίνονται στο τηλέφωνο. Υπομονή για όσους δεν τις βγάζει ακόμα. Γίνεται σταδιακά, όπως με τα update των windows π.χ., που δεν παρουσιάζονται αυτομάτως την ίδια στιγμή σε όλoυς.

 

μπορει να εχεις απολυτο δικιο, απλα η ανησυχια καποιων οφειλεται στα αρκετα bugs που εχουν παρατηρηθει. με το παραμικρο ανχωνομαστε και φοβομαστε οτι κατι δεν παει καλα με την συσκευη μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...