Jump to content

Michael Jackson 1958-2009 RIP


hasiotis_john
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η πρωτη ανατωλη χωρις τον michael!

ρε παιδια δεν μπορω να βρω αλλο καλλιτεχνη με τετιο χαρισμα που να θαυμαζω τοσο πολυ και αυτο μου δημιουργει ενα κενο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 442
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι ο αγγελος μας ηρεμος εκει που δεν θα τον πειραξει καμια κακια του κοσμου αυτου .....Καλο σου ταξιδι θα μας λειψεις πολυ ....

A fanatic fan of a Legend and a Man with a Child's Heart

MJHellas.gr The First and only Greek Michael Jackson Fan Base

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και ουτε θα βρεις οσο και αν ψαξεις.

λενε πως πεθανε απο υπερβολικη δοση φαρμακων για να επανελθει πιο γρηγορα ξανα στην μουσικη, γιατι προγραμματιζε συναυλιες, κριμα και ηθελα τοσο πολυ να τον δω απο κοντα, ποτε δεν τα καταφερα τελικα..

ο ανθρωπος ηταν μοναδικος, βασιλιας της ποπ μουσικης και για μενα δεν υπαρχει δευτερος ουτε θα υπαρξει και ποτε.

θα μεινει ως θρυλος στην ιστορια.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Respect στο μεγαλύτερο και πιό ταλαντούχο καλλιτέχνη της γεννιάς μου.... όπως οι παλιότεροι είχαν να λένε για τον Elvis και τους Beatles, έτσι και η γενιά του 70 θα έχει να λέει για τον θρύλο του Michael Jackson.

 

Για τους νεότερους, που ίσως τον γνώρισαν στην αρχή της παρακμής του και των αναπόδεικτων κατηγοριών, ίσως να είναι λίγο πιό θαμπή η εικόνα, όμως η εικόνα που θα κρατήσουμε όλοι όσοι τον πρωτοείδαμε στους Jackson Five και σε μαυρόασπρη τηλεόραση θα είναι πάντα καθαρή και λαμπερή. Καλό ταξίδι!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παθει σοκ.. δεν μπορω να το πιστεψω........

με αυτον μεγαλωσαμε ηταν το ειδωλο μας σαν παιδια, :(

den προκειται να ξαναδουμε ποτε τοσο μεγαλο σταρ, απλα ηταν ενας.

μακραν ο καλυτερος σε αυτο που εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ημουν φαν του Μακλιτζακσονος αλλα το Beat It ειναι απλα το αγαπημενο μου τραγουδι απο ολα τα ειδη μουσικης και ολες τις εποχες. Respect.

http://www.youtube.com/watch?v=ZkGOiS75Lwk

 

Παροτι δεν θα πρεπε να ξαφνιαστουμε, καθοτι η υγεια του ειχε καταστραφει αρκετα, εμενα και παλι μου ρθε ξαφνικο... Rest in Peace...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηταν όντως ο καλύτερος!

κριμα...αλλα ζόριζε πολύ τον οργανισμό του &

πηγε αρκετες φορές κόντρα στη φύση!

R.I.P.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα να υπάρξει κάποιος νέος Τζάκσον!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο wikipedia.

 

From July 13, 2009 to March 6, 2010, Jackson was scheduled to perform 50 sold-out concerts to over one million people, at London's O2 arena. According to Jackson's website, ticket sales for the concerts broke several records. During a prior press conference, Jackson made suggestions of possible retirement.[148] Randy Phillips, president and chief executive of AEG Live stated that the first 10 dates alone would earn the singer approximately £50 million.[149] These shows may now be canceled due to Jackson's death.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τί να πεις για ένα μύθο της μουσικής που έφυγε; RIP

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Απο wikipedia.

 

From July 13, 2009 to March 6, 2010, Jackson was scheduled to perform 50 sold-out concerts to over one million people, at London's O2 arena. According to Jackson's website, ticket sales for the concerts broke several records. During a prior press conference, Jackson made suggestions of possible retirement.[148] Randy Phillips, president and chief executive of AEG Live stated that the first 10 dates alone would earn the singer approximately £50 million.[149] These shows may now be canceled due to Jackson's death.

 

Ο Michael είχε ακυρώσει αρκετές από τις συναυλίες του στο παρελθόν λόγω προβλημάτων υγείας (ακόμα και τη μοναδική συναυλία που θα έδινε στην Αθήνα και ποτέ δεν την επαναπρογραμμάτισε). Και τώρα ακύρωσε τις τελευταίες του συναυλίες-ρεκόρ με τον πιο μακάβριο τρόπο.

R.I.P. Michael, θα σε θυμόμαστε όλοι.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι που ειχα παρει τα εισητηρια για την συναυλια στην Αθηνα και καμαρωνα σαν γυφτικο σκεπαρνι (καπου πρεπει να εχω φωτο) και κοριδευα τους φιλους μου που δεν τα καταφεραν και μετα οταν δεν εγινε δεν ηξερα που να κρυφτω.Κριμα :(:(
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΡΕ ΟΧΙ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι που ειχα παρει τα εισητηρια για την συναυλια στην Αθηνα και καμαρωνα σαν γυφτικο σκεπαρνι (καπου πρεπει να εχω φωτο) και κοριδευα τους φιλους μου που δεν τα καταφεραν και μετα οταν δεν εγινε δεν ηξερα που να κρυφτω.Κριμα :(:(

 

Είχα και εγώ εισιτήρια για εκείνη τη συναυλία παρότι ήμουν 10 ετών μόνο και ήξερα ελάχιστα τραγούδια του. Ακόμα τα θυμάμαι, όπως και την απογοήτευση μου όταν η συναυλία ακυρώθηκε.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πρώτα μου μουσικά ακούσματα, απο ξένη μουσική, ήταν τα τραγούδια του.

Μου είχαν κάνει τρομερή εντύπωση, όπως και αρκετά από τα βιντεοκλίπ του.

Δεν θεωρώ πως ήμουν ποτέ μεγάλος φαν, ούτε είχα μπει σοβαρά στο τριπάκι να αντιγράφω χορευτικές κινήσεις του.

 

Αλλά ακόμα και σήμερα, που έχω ένα ερωτηματικό για το πως μου άρεσαν αρκετά από αυτά τότε, περνάω που και που φάσεις που θα χρειάζομαι να ακούσω πάλι τα Beat it, Billy Jean, Bad ή το Smooth Criminal ή...

 

RIP Michael Jackson. Θα ακούγεσαι για πάντα.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Αν και ποτε μου δεν τον συμπαθησα, ουτε τον θαυμασα, παρολαυτα παραδεχομαι οτι τα shows του δεν εχουν ανταγωνιστη, ουτε ο ιδιος βεβαια.

 

Καλα να'ναι εκει που ειναι.

 

Και εννοειται οτι αν ειναι ψεμα ή απλα φημη/διαφημιση τοτε δεν ειναι απλα απαραδεκτο αυτο..

Link to comment
Share on other sites

rest in peace...

 

Rest in peace = ας αναπαυθεί εν ειρήνη.

 

Rest In Peace , γράφεται συνήθως στις αγγλόφωνες χώρες στην ταφόπλακα.
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...