Jump to content

Sony Ericsson T715


m_name_is_george
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους χρειάζονται ένα απλό κινητό έρχεται σε λίγους μήνες το slide Τ715 της Sony Ericsson με απλά χαρακτηριστηκα:

καμερα 3.2ΜΡ(LED flash)

3G

οθόνη 2.2''

επεκταση μνήμης με microSD

ραδιόφωνο

 

http://img.gsmarena.com/vv/pics/sonyericsson/se-t715-1.jpg

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλούτσικο είναι αλλα δεν ειναι και ότι καλύτερο. Αλλά για ενα που δεν χρειαζεται την μεγαλη οθόνη, την καλή καμερα, το gps και το wifi είναι καλο. Πουθενά δεν διαβασα για gps σε αυτο το τηλέφωνο αλλά στην φωτο το δείχνει
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χοντρό μου φαίνεται...
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

καλούτσικο είναι αλλα δεν ειναι και ότι καλύτερο. Αλλά για ενα που δεν χρειαζεται την μεγαλη οθόνη, την καλή καμερα, το gps και το wifi είναι καλο. Πουθενά δεν διαβασα για gps σε αυτο το τηλέφωνο αλλά στην φωτο το δείχνει

 

Στην φωτογραφία μπορεί να δείχνει στιγμιότυπο από κάποια εφαρμογή (π.χ Google maps.):)

Link to comment
Share on other sites

Ισως. Άρα,λοιπόν, δέχεται και gps εφαρμογες...(?)
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

T715 Facts

Size: 91.5 x 48 x 14.9 mm

Weight: 96.5 grams

 

Colours

• Galaxy Silver

• Rouge Pink

 

Screen

• 262,144 colour TFT

• 2.2 inches

• 240 x 320 pixels (QVGA)

Memory card support: SanDisk microSD

Camera

3.2 megapixel camera

3.2x digital zoom (up to)

 

 

Geo tagging of photos (cell-id)

Google Maps

 

FM radio with RDS

Java

Video streaming

YouTube

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson T715 announced, loads of attitude, less so feature

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsso...s-news-990.php

 

 

 

http://img81.imageshack.us/img81/9434/picbzf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο και μάλλον θα είναι και οικονομικό.:)

η SE συνηθιζει να τα βγαζει στην αγορα ακριβα για να τα πουλησει σε οσους βιαζονται και μετα χαμηλωνει τις τιμες. Ετσι βγαζει αρκετα περισσοτερο κερδος!

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ισως. Άρα,λοιπόν, δέχεται και gps εφαρμογες...(?)

Δεν έχει GPS, άρα δεν δέχεται (μπορείς να βάλεις αλλά δεν θα λειτουργούν). Το google Maps είναι απλά χάρτες και μάλλον χρησιμοποιεί σύνδεση στο internet για να βρει στίγμα.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θετικό είναι η micro sd. Κατά τα άλλα ξαναζεσταμένο φαγητό.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θετικό είναι η micro sd. Κατά τα άλλα ξαναζεσταμένο φαγητό.

 

οπως κι απο ολες τις αλλες εταιρειες πλεον που μας πασαρουν ιδιο περιεχομενο με διαφορετικο περιτυλιγμα.

τουλαχιστον δειχνει ομορφο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ένα υποδεέστερο W705 είναι κατά τη γνώμη μου. Έχουν κόψει μερικά χαρακτηρστικά για να χαμηλώσουν την τιμή του. Κάπου στα 220 με 250 το υπολογίζω κάτι το οποίο το κάνει αρκετά προσιτό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.itechnews.net/wp-content/uploads/2009/06/Sony-Ericsson-T715-HSPA-Slider-Phone-1.jpg

 

Το Sony Ericsson που παρουσιάστηκε σήμερα είναι ένα slider καθημερινό τηλέφωνο με ένα νέο UI Feature, το “smart desktop” το οποίο οργανώνει τη ζωή σας με ένα διαισθητικό τρόπο όπως δήλωσε η ίδια η εταιρία και σας ειδοποιεί για οποιοδήποτε event ή Notes στην Homescreen. Επιπλέον το νέο Sony Ericsson T715 έρχεται με εγκαταστημένη την εφαρμογή Google Maps, παρόλο που δεν διαθέτει GPS, αλλά και την Java εφαρμογή AccuWeather.com η οποία σας δίνει την δυνατότητα να δείτε την πρόβλεψη του καιρού μέχρι και για τρεις μέρες. Ευχάριστη έκπληξη ίσως να προκαλέσει για κάποιους ότι το νέο Sony Ericsson υποστηρίζει το Microsoft Exchange ActiveSync, αλλά δυσάρεστη έκπληξη το ότι δεν διαθέτει Wi-Fi. Έτσι θα πρέπει να βρείτε ένα καλό συμβόλαιο με πολλά MB για να μην σας έρθει ένας φουσκωμένος λογαριασμός χρησιμοποιώντας το 3G, βλέποντας βίντεο από την εφαρμογή Youtube ή από τον NetFront Browser με τον οποίο εφοδίασε το νέο της κινητό η Sony Ericsson. Ακόμα και αν έχει κάποια μειονεκτήματα το T715 δεν παύει να είναι ένα πολύ καλό κινητό με QVGA οθόνη 2.2ιντσών, 3.2 Megapixel με LED Flash και geotagging, HSDPA, Bluetooth, FM Radio με RDS αλλά και μια σοβαρή και εξίσου ωραία εμφάνιση με διαστάσεις 91.5*48*14.9mm και βάρος 96 γραμμάρια με την μπαταρία. Ίσως αν είχε GPS και Wi-Fi να ήταν ακόμη καλύτερο αλλά η μπαταρία του δεν θα διαρκούσε για 400 ώρες αναμονή ή 10 ώρες ομιλίας.

 

Δείτε το:

 

Sony Ericsson T715

Οθόνη: 2.2 ιντσών, 240*320 pixels (QVGA), 256K χρώματα

Μνήμη: 90ΜΒ

Κάρτα μνήμης: Micro SD

Κάμερα: 3.2 Megapixel με LED Flash, Geo-tagging, Videocalling (από την κύρια κάμερα)

Διασύνδεση: Bluetooth 2.0 με A2DP, USB 2.0, HSDPA

Διαστάσεις: 91.5*48*14.9 mm

Βάρος: 96 γραμμάρια

Μπαταρία: 400 ώρες αναμονή, 10 ώρες ομιλία

Έξτρα: Smart desktop, FM Radio με RDS, TrackID, YouTube, NetFront, Google Maps

.:Sony Ericsson C510:.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε κυκλοφορεί κι αν έχει ανακοινωθεί ακριβώς η τιμή του?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Έχει κυκλοφορήσει (τουλάχιστον μπορείς να το βρεις στα ηλεκτρονικά καταστήματα) γύρω στα 205 Ευρώ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας!

Τελικά το πήρε χθές το κινητό η αδερφή μου, αν και ακόμα δεν το έχει ανοίξει!(γυναίκες...), θα ήθελα να σας ρωτήσω πως μπορώ να μεταφέρω όλα τα δεδομένα από το προηγούμενο κινητό της σε αυτό με ασφάλεια...επαφές, μηνύματα, φωτό κτλ.το προηγούμενο είναι ένα ΕρικσονΖ610i.

Λοιπόν για τους ενδιαφερόμενους να ενημερώσω ότι το κινητό έρχεται με φορτιστή και τα διπλά ακουστικά της ερικσον.Το άνοιξα για να το δω, και έπαιξα μόνο το ντέμο, από το οποίο μου φάνηκε ότι έχει αρκετά καλό ήχο.

Η αλήθεια είναι ότι εξωτερικά μου άρεσε πολύ και μάλλον θα είναι και το επόμενο κινητό μου(βέβαια εγώ δεν έχω και πολλές απαιτήσεις)μιλάω και γράφω.

αν και προέρχομαι από νόκια(ο κλασσικός κολλημένος- όχι γιατί τρελένομαι για νόκια- γιατί δεν πολυασχολούμαι κιόλας- πλέον όμως στεναχωριέμαι γιατί η νόκια δεν βγάζει κάτι που να μου αρέσει εξωτερικά)Παρακαλώ ενημερώστε με για την μετακίνηση ώστε να το ανοίξω και να κάνω ένα σωστό ρεβιού!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Τελικά το πήρε χθές το κινητό η αδερφή μου, αν και ακόμα δεν το έχει ανοίξει!(γυναίκες...), θα ήθελα να σας ρωτήσω πως μπορώ να μεταφέρω όλα τα δεδομένα από το προηγούμενο κινητό της σε αυτό με ασφάλεια...επαφές, μηνύματα, φωτό κτλ.το προηγούμενο είναι ένα ΕρικσονΖ610i.

Λοιπόν για τους ενδιαφερόμενους να ενημερώσω ότι το κινητό έρχεται με φορτιστή και τα διπλά ακουστικά της ερικσον.Το άνοιξα για να το δω, και έπαιξα μόνο το ντέμο, από το οποίο μου φάνηκε ότι έχει αρκετά καλό ήχο.

Η αλήθεια είναι ότι εξωτερικά μου άρεσε πολύ και μάλλον θα είναι και το επόμενο κινητό μου(βέβαια εγώ δεν έχω και πολλές απαιτήσεις)μιλάω και γράφω.

αν και προέρχομαι από νόκια(ο κλασσικός κολλημένος- όχι γιατί τρελένομαι για νόκια- γιατί δεν πολυασχολούμαι κιόλας- πλέον όμως στεναχωριέμαι γιατί η νόκια δεν βγάζει κάτι που να μου αρέσει εξωτερικά)Παρακαλώ ενημερώστε με για την μετακίνηση ώστε να το ανοίξω και να κάνω ένα σωστό ρεβιού!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Νομίζω οτι ο απλούστερος τρόπος είναι μέσω bluetooth.;) Ειδικά για τις επαφές αν αυτές χωράνε στη sim τότε απλά αντέγραψε τις επαφές από τη μνήμη τηλεφώνου στην κάρτα sim αφού έτσι και αλλιώς θα την βάλει πλέον στο νέο κινητό. Αν δεν χωράνε τότε στείλε και αυτές με bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Και τα υπόλοιπα μηνύματα υπενθυμήσεις κτλ?

Είμαι συνηθισμένος από το νοκια πσ σουίτ που δημιοργεί μια εικόνα κινητού και την περνάς σε άλλο κινητό ίδιας πλατφόρμας.Δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην έρικσον?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι παρόμοιο και η SE. Θα το βρεις μέσα στο cd του πακέτου. Δοκιμασε πάντως και το MyPhoneExplorer
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...