Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι περιμένουμε εμεις του 3G ?

νεα έκδοση του limera1n ?

που μπορώ να ενημερώνομαι σχετικά για να κανω το jb αμέσως μόλις βγει ?

Το παρόν θέμα που παρακολουθείς και που μόλις έγραψες είναι αρκετό νομίζω.... Μόλις βγει το jailbreak tool για 3G, θα ενημερωθεί κατάλληλο το topic.... Ειδάλλως, κοίταξε κάποια άλλα φόρα όπως iphonehellas.gr, iphonehacks.com, iClarified.com κλπ.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να κάνεις με το redsn0w. Δες εδώ http://blog.iphone-dev.org/post/1160213613/redsn0wier
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Για να επαναφέρεις το κινητό στην αρχική του κατάσταση, αναγκαστικά πρέπει να κάνεις Restore ώστε να βγάλεις το blackra1n. Προφανώς έχεις την 3.1.2 αλλά με το Restore θα σε πάει στην τελευταία έκδοση, την 4.1. Το καλό στην όλη υπόθεση είναι ότι αν θελήσεις να το στείλεις στην Apple για κάποιο πρόβλημα που ίσως αντιμετωπίζεις, μετά μπορείς να επιστρέψεις πάλι στην 3.1.2 ή σε κάποια άλλη παλαιότερη έκδοση και να προχωρήσεις εκ νέου σε Jailbreak... ;)

 

Δηλαδή (επειδή είμαι και λίγο γκάου) ν κατάλαβα καλά πρέπει να κάνω τα παρακάτω:

 

1) Συνδέω το iphone μου στο PC

2) Κάνω restore

3) Kάνω update

 

Και κάνοντας αυτά, θα:

1) 'Εχει βγει το blackra1n

2) Έχει αναβαθμιστεί το λογισμικό

3) Έχει πάει περίπατο το "σπάσιμο"

4) Έχω πλέον μόνο τις εφρμογές που έχω από το apple store ενώ αυτές της cydia θα έχουν πάει για βρούβες.

5) Έχουν κρατηθεί όλα τα υπόλοιπα (κατάλογος κλπ.)

 

Τα λέω καλά ή θα κάνω καμία πατάτα ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή (επειδή είμαι και λίγο γκάου) ν κατάλαβα καλά πρέπει να κάνω τα παρακάτω:

 

1) Συνδέω το iphone μου στο PC

2) Κάνω restore

3) Kάνω update

 

Και κάνοντας αυτά, θα:

1) 'Εχει βγει το blackra1n

2) Έχει αναβαθμιστεί το λογισμικό

3) Έχει πάει περίπατο το "σπάσιμο"

4) Έχω πλέον μόνο τις εφρμογές που έχω από το apple store ενώ αυτές της cydia θα έχουν πάει για βρούβες.

5) Έχουν κρατηθεί όλα τα υπόλοιπα (κατάλογος κλπ.)

 

Τα λέω καλά ή θα κάνω καμία πατάτα ?

Αφού θα κάνεις restore, στην ουσία θα γίνει και update ταυτόχρονα.

 

Όλα σωστά εκτός από το 5... Για τις επαφές σου, θα σου πρότεινα να τις περάσεις στο Outlook με συγχρονισμό ώστε να μπορέσεις να τις επαναφέρεις μετά το restore...

 

 

Επίσης, υπάρχει τρόπος να κρατήσεις και τις εφαρμογές του Cydia με την εφαρμογή AppSync. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, όλα καλά, έκανα την αναβάθμιση μου.

Μόνο δύο θεματάκια έχω:

 

1) Στο itunes --> library --> music έχω ένα σωρό τραγούδια, τα οποία για κάποιο λόγο δεν είναι ΚΑΙ στο τηλέφωνο, ενώ ήταν πριν το restore & την αναβάθμιση....

Πως θα τα περάσω ? Έχετε κάποια ιδέα ?

 

2) Θυμάμαι μία ρύθμιση από την οποία επέλεγες τι θέλεις να γίνεται όταν πατάς τα hard keys του τηλεφώνου (π.χ είχα ρυθμίζει πατώντας 2 φορές το κεντρικό πλήκτρο, να βγαίνω στα favorites). Τώρα δεν μπορώ να βρω από που ρυθμίζεται αυτό :O Ήταν καμία εφαρμογή από τη cydia ή ρυθμίζεται με κάποιον τρόπο που δεν μπορώ να θυμηθω ?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή εμένα στο pc μου δεν κανει restore στο κινητο μου για κανενα λογο και θελω να κανω update στη 4.1 (φοραω 4.0.1 jailb. ), σκεφτομαι να κανω format στο pc. Τι λέτε ?? (Εχω την τελευταια εκδοση των iTunes και το αντιμετοπιζα το προβλημα και στις προηγουμενες εκδοσεις).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή εμένα στο pc μου δεν κανει restore στο κινητο μου για κανενα λογο και θελω να κανω update στη 4.1 (φοραω 4.0.1 jailb. ), σκεφτομαι να κανω format στο pc. Τι λέτε ?? (Εχω την τελευταια εκδοση των iTunes και το αντιμετοπιζα το προβλημα και στις προηγουμενες εκδοσεις).

 

Σου βγαζει καποιο error?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, όλα καλά, έκανα την αναβάθμιση μου.

Μόνο δύο θεματάκια έχω:

 

1) Στο itunes --> library --> music έχω ένα σωρό τραγούδια, τα οποία για κάποιο λόγο δεν είναι ΚΑΙ στο τηλέφωνο, ενώ ήταν πριν το restore & την αναβάθμιση....

Πως θα τα περάσω ? Έχετε κάποια ιδέα ?

 

2) Θυμάμαι μία ρύθμιση από την οποία επέλεγες τι θέλεις να γίνεται όταν πατάς τα hard keys του τηλεφώνου (π.χ είχα ρυθμίζει πατώντας 2 φορές το κεντρικό πλήκτρο, να βγαίνω στα favorites). Τώρα δεν μπορώ να βρω από που ρυθμίζεται αυτό :O Ήταν καμία εφαρμογή από τη cydia ή ρυθμίζεται με κάποιον τρόπο που δεν μπορώ να θυμηθω ?

 

Ευχαριστώ :)

1. Στην ουσία κάνεις συγχρονισμό το library, εκτός κι αν θέλεις να περάσεις μεμονομένα τραγούδια τότε επιλέγεις ποια θέλεις και κάνεις sync. Αν δε δουλέψει αυτό,, φτιάξε μια άλλη playlist και με drag'n'drop πέτα από το library στην νέα playlist τα μεμονομένα τραγούδια και κάντην συγχρονισμό....

 

2. Τώρα πλέον δε γίνεται αυτό.... Με διπλό click του home button, ανοίγει η λίστα του multitasking.... Βέβαια δεν ξέρω αν έχει βγει κάποια εφαρμοφή για την εν λόγω λειτουργία.... Αν και δεν πιστεύω να βγει εφαρμογή που θα μπορέσει να "εκτοπίσει" το multitasking από το home button....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σου βγαζει καποιο error?

 

Ναι μου βγαζει ενα error το οποιο λεει could not restore because the backup session failed. Ενω μου κανει μια χαρα backup...Το εχω googlαρει κιολας πολλες φορες αλλα συμπερασμα κανενα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου βγαζει ενα error το οποιο λεει could not restore because the backup session failed. Ενω μου κανει μια χαρα backup...Το εχω googlαρει κιολας πολλες φορες αλλα συμπερασμα κανενα...

 

 

Να βαλεις σε αλλο pc το i-tunes και να το κανεις απο εκει το restore απο εκει.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

1. Στην ουσία κάνεις συγχρονισμό το library, εκτός κι αν θέλεις να περάσεις μεμονομένα τραγούδια τότε επιλέγεις ποια θέλεις και κάνεις sync. Αν δε δουλέψει αυτό,, φτιάξε μια άλλη playlist και με drag'n'drop πέτα από το library στην νέα playlist τα μεμονομένα τραγούδια και κάντην συγχρονισμό....

 

2. Τώρα πλέον δε γίνεται αυτό.... Με διπλό click του home button, ανοίγει η λίστα του multitasking.... Βέβαια δεν ξέρω αν έχει βγει κάποια εφαρμοφή για την εν λόγω λειτουργία.... Αν και δεν πιστεύω να βγει εφαρμογή που θα μπορέσει να "εκτοπίσει" το multitasking από το home button....

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

 

Αυτό με τα τραγούδια θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία.

 

Αυτό με το home button, είδα και εγώ ότι δεν υποστηρίζεται. Και απ΄ ότι κατάλαβα, απλά σου δίνει τα τελευταία applications τα οποία έχεις χρησιμοποιήσει. Μάλλον πιο χρήσιμο μου ήταν το favorites, αλλά τι να κάνουμε ? Όταν "μιλάει" το μηλαράκι, εμείς ακούμε :lol:

 

Και πάλι ευχαριστώ :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε. Υπάρχει μόνο το redsnow. Εγώ το έκανα και όλα καλά. Απλά μην επιλέξεις multitasking

 

αυτην βρηκα ρε ****το αλλα δεν με αφηνει να την κατεβασω απο το site μου λεει κατι για bandswitch και δεν ανοιγει η σελιδα, μήπως εχει κολλήσει απο τα πολλα downloads?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

έχω ένα φιλαράκι που του στείλανε ένα 3GS από ΗΠΑ και ένας άλλος φίλος (genious!!!) του έκανε κατευθείαν αναβάθμιση σε 4.1 (είχε 4.01 μάλλον). Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνουμε Unlock ή είναι μακριά αυτή η μέρα;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

έχω ένα φιλαράκι που του στείλανε ένα 3GS από ΗΠΑ και ένας άλλος φίλος (genious!!!) του έκανε κατευθείαν αναβάθμιση σε 4.1 (είχε 4.01 μάλλον). Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνουμε Unlock ή είναι μακριά αυτή η μέρα;

Επειδή ψιλιάζομαι ότι μαζί με την αναβάθμιση αναβάθμισε και την baseband, δυστυχώς προς το παρόν δε γίνεται unlock... Μόνο jailbreak με το Limera1n ή το Greepois0n.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

@ geoka

 

Γιατι να μην επιλεξουμε multitasking στο 3G?

Γινεται αργο;

Ναι. Είναι αργό και κολλάει. Εγώ το είχα επιλέξει αρχικά και μόλις είδα τα "νερά" έκανα restore και εκ νέου jailbreak. Τώρα καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

αυτην βρηκα ρε ****το αλλα δεν με αφηνει να την κατεβασω απο το site μου λεει κατι για bandswitch και δεν ανοιγει η σελιδα, μήπως εχει κολλήσει απο τα πολλα downloads?

 

Να'σαι καλά ρε φιλαράκι, με έκανες και γέλασα... :lol:

 

Δοκίμασε κάποια άλλη στιγμή, προφανώς έπεσε ο σέρβερ τους... :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.

Ενας φίλος έχει το 3gs ,με 4.02 .

Μπορούμε να του περάσουμε το limer1an ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.

Ενας φίλος έχει το 3gs ,με 4.02 .

Μπορούμε να του περάσουμε το limer1an ?

 

Και γιατι δεν το αναβαθμιζει στη 4.1 και μετα να το κανει jb(με το limera1n)?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός αυτού, για την 4.0.2 δεν υπάρχει jb tool.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μεχρι σημερα ειχα την εκδοση 3.1.2 σε 3gs k jailbreak apo geohot.αποφασισα να αναβαθμισω σε 4.1 κ ενω εκανα κανονικα το jailbreak me limera1n κ εγκατεστησα το appsync δν μπορω να περασω τις σπασμενες εφαρμογες απο το itunes που ειχα κανονικα περασμενες στο τηλεφωνο με την 3.1.2.καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μεχρι σημερα ειχα την εκδοση 3.1.2 σε 3gs k jailbreak apo geohot.αποφασισα να αναβαθμισω σε 4.1 κ ενω εκανα κανονικα το jailbreak me limera1n κ εγκατεστησα το appsync δν μπορω να περασω τις σπασμενες εφαρμογες απο το itunes που ειχα κανονικα περασμενες στο τηλεφωνο με την 3.1.2.καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει???

Για τσέκαρε posts 2618 και 2619,

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3354493#post3354493

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...