Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για tethered jailbreak και εν αναμονή της 4.0.1 σίγουρα δεν αξίζει να ασχοληθεί κάποιος.

 

Το ξερω...μονο για ενημερωση.. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια HELP!

Εχω JB iphone με εκδοση 3.1.2. Σημερα το πρωι καποιος με πηρε τηλεφωνο και δεν ηθελα να απαντησω. Στην αρχη βεβαια νομιζα οτι ηταν το ξυπνητηρι (οπως καταλαβατε ημουν σε μια φαση αποσυνθεσης) και πατησα το πανω κουμπι και το απενεργοποιησα. Μετα λοιπον που ξυπνησα και ηθελα να ανοιξω το τηλεφωνο, το συνδεσα στο PC ετρεξα το blackra1n και μου ζητησε κωδικο. Στην αρχη νομισα οτι ηθελε τον κωδικο της SIM και αφου δεν τον δεχτηκε 2 φορες εβαλα τη SIM σε αλλο τηλεφωνο για να την ξεκλειδωσω. Μετα ανοιξα παλι το iphone χωρις SIM και μου ζητουσε παλι κωδικο. Το προβλημα ειναι εδω... δεν ξερω τι κωδικο να του δωσω. Οτι προσπαθησα δε το δεχτηκε... και μαλιστα στην τελευταια προσπαθεια μου εγραψε "δοκιμαστε παλι σε 5 λεπτα". Αν συνεχισω να του βαζω κωδικους φοβαμαι οτι θα κλειδωσει για περισσοτερη ωρα ή και για παντα.

Τι πρεπει να κανω;;;

 

Παιδια HELP!

Εχω JB iphone με εκδοση 3.1.2. Σημερα το πρωι καποιος με πηρε τηλεφωνο και δεν ηθελα να απαντησω. Στην αρχη βεβαια νομιζα οτι ηταν το ξυπνητηρι (οπως καταλαβατε ημουν σε μια φαση αποσυνθεσης) και πατησα το πανω κουμπι και το απενεργοποιησα. Μετα λοιπον που ξυπνησα και ηθελα να ανοιξω το τηλεφωνο, το συνδεσα στο PC ετρεξα το blackra1n και μου ζητησε κωδικο. Στην αρχη νομισα οτι ηθελε τον κωδικο της SIM και αφου δεν τον δεχτηκε 2 φορες εβαλα τη SIM σε αλλο τηλεφωνο για να την ξεκλειδωσω. Μετα ανοιξα παλι το iphone χωρις SIM και μου ζητουσε παλι κωδικο. Το προβλημα ειναι εδω... δεν ξερω τι κωδικο να του δωσω. Οτι προσπαθησα δε το δεχτηκε... και μαλιστα στην τελευταια προσπαθεια μου εγραψε "δοκιμαστε παλι σε 5 λεπτα". Αν συνεχισω να του βαζω κωδικους φοβαμαι οτι θα κλειδωσει για περισσοτερη ωρα ή και για παντα.

Τι πρεπει να κανω;;;

 

Βρηκα τη λυση! Ολα ΟΚ!

Edited by L10nH34Rt
Συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί τροποποίηση.
Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εκανα την βλακεια και εβαλα την 4 στο 3g μου αλλα κολλαει τρελλα υπαρχει τροποσ να επιστρεψω απ' την έκδοση 4 στη 3.1.3????
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=269026

 

Ο τρόπος είναι ο ίδιος και τώρα! καλή επιτυχία! εγώ που έχω πάντως το 3GS νομίζω πως πάει γρηγορότερα και από πριν! :):):)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=269026

 

Ο τρόπος είναι ο ίδιος και τώρα! καλή επιτυχία! εγώ που έχω πάντως το 3GS νομίζω πως πάει γρηγορότερα και από πριν! :):):)

σ ευχαριστω πολυ!!! για το 3gs το ξερω οτι παει καλυτερα αλλα στο 3g ειναι για κλαμματα !!! μου εχουν πειραχτει τα νευρα τοσο ποου κολλαει...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Έχω ένα 3GS με 3.1.2 JB, έχω "μαγειρέψει" την custom 4.0 με το Pwnage Tool (Mac user γαρ) και προτού προβώ σε αναβάθμιση και πέρασμα της custom ipsw θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

* Υπάρχει τρόπος να πάρω backup τα Notes μου? Είναι αφενός αρκετά, αφετέρου μου είναι λίαν σημαντικά. Είδα κάποια guides στο web, αλλά τίποτε δεν μου μοιάζει solid. Δεν θα ήθελα να τα χάσω βλέπετε... Έχει δοκιμάσει κανείς με ένα copy-paste να αντιγράψει τα αρχεία "notes.db" και το "notes.idx" και να τα ξανακάνει μετά replace στο καθαρό iPhone?

* Τα sources και τα packages του Cydia μεταφέρονται με κάποιο αυτοματοποιημένο τρόπο στο "νέο" iPhone, ή πρέπει και αυτά να γίνουν εκ νέου copy σε ένα πχ. txt file και μετά πάλι πέρασμα manually στη συσκευή...?

Ευχαριστώ...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πότε θα μπορούμε να κάνουμε jb την ios4 κανονικά σε windows.?

και ξέρει κανένας αν γίνετε να κάνουμε εγράφη στο itune χωρίς πιστωτική.?

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πότε θα μπορούμε να κάνουμε jb την ios4 κανονικά σε windows.?

και ξέρει κανένας αν γίνετε να κάνουμε εγράφη στο itune χωρίς πιστωτική.?

 

για το 1ο ακομα περιμενουμε υποτιθεται αρκετα συντομα μαλλον οταν βγει η ενημερωση απο την apple λιγο μετα θα βγει το jb... για το 2ο δεν ξερω δεν ασχολουμαι... :p

Link to comment
Share on other sites

και ξέρει κανένας αν γίνετε να κάνουμε εγράφη στο itune χωρίς πιστωτική.?

http://milaraki.com/blog/2009/10/get-appstore-account-without-credit-card/

Link to comment
Share on other sites

αυτο δημοσιευτηκε στο twitter του musclenerd πριν 2 μερες:this upcoming jailbreak won't be "final" :) but will be untethered and 1-click fun for all devices
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Έχω ένα 3GS με 3.1.2 JB, έχω "μαγειρέψει" την custom 4.0 με το Pwnage Tool (Mac user γαρ) και προτού προβώ σε αναβάθμιση και πέρασμα της custom ipsw θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

* Υπάρχει τρόπος να πάρω backup τα Notes μου? Είναι αφενός αρκετά, αφετέρου μου είναι λίαν σημαντικά. Είδα κάποια guides στο web, αλλά τίποτε δεν μου μοιάζει solid. Δεν θα ήθελα να τα χάσω βλέπετε... Έχει δοκιμάσει κανείς με ένα copy-paste να αντιγράψει τα αρχεία "notes.db" και το "notes.idx" και να τα ξανακάνει μετά replace στο καθαρό iPhone?

* Τα sources και τα packages του Cydia μεταφέρονται με κάποιο αυτοματοποιημένο τρόπο στο "νέο" iPhone, ή πρέπει και αυτά να γίνουν εκ νέου copy σε ένα πχ. txt file και μετά πάλι πέρασμα manually στη συσκευή...?

Ευχαριστώ...

Done!!!

Όλα ΟΚ, restore με την custom 4.0 και setup as a new device. Το "πρόβλημα" με τα Notes "επιλύθηκε" με manual πέρασμα των σημειώσεων μία-μία αναγκαστικά. Το τηλέφωνο μου δείχνει μάλλον πιο γρήγορο (και λέω μάλλον γιατί μπορεί να παίζει και η αυθυποβολή και απλά να το νομίζω). Όσον αφορά εφαρμογές, από αυτές που είχα δεν παίζει το FontSwap και τα Greek Carrier Logos. Επίσης, κάποια Winterboard Themes δεν παίζουν εντελώς σωστά, αλλά όλα αυτά είναι λεπτομέρειες.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει προβλημα το cydia?εκανα ρεστορε σε 3.1.3 εκανα jb με σπιριτ alla οταν βαζω ρεπο του hackulo i xsellize clarified ξεκινα κ κολαει στο downloading packages εχετε καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα με το 4.0 (υπενθυμίζω με JB)... το carrier name της Vodafone, από Vf GR που ήταν στο 3.1.2 έγινε ένα "σκρολαριστό" VODAFONE GR (όλο με κεφαλαία, όπως ακριβώς το έχω γράψει). Επίσης, μετά από οποιαδήποτε κλήση αργεί λίγο παραπάνω να επανάλθει η οθόνη σε στάση αναμονής, σαν να καθυστερεί να τερματίσει την κλήση. Κατά τα άλλα, όλα καλά...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα με το 4.0 (υπενθυμίζω με JB)... το carrier name της Vodafone, από Vf GR που ήταν στο 3.1.2 έγινε ένα "σκρολαριστό" VODAFONE GR (όλο με κεφαλαία, όπως ακριβώς το έχω γράψει). Επίσης, μετά από οποιαδήποτε κλήση αργεί λίγο παραπάνω να επανάλθει η οθόνη σε στάση αναμονής, σαν να καθυστερεί να τερματίσει την κλήση. Κατά τα άλλα, όλα καλά...

παιδες θελω τα φωτα σας δλδ πραγματικα χρειαζομαι βοιθεια...πιρα ενα iphone με version 4 ειναι το 3gs μπορώ να κανω jailbreak ....???και αν ναι με ποια μέθοδο γτ εχω μπερδευτεί ...ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω τα φωτα σας δλδ πραγματικα χρειαζομαι βοιθεια...πιρα ενα iphone με version 4 ειναι το 3gs μπορώ να κανω jailbreak ....???και αν ναι με ποια μέθοδο γτ εχω μπερδευτεί ...ευχαριστω....

 

οχι ακομα

;)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη περιμενουμε ....γιατί εχω φαει τις ωρες μεσα στο forum ...και δεν βρικα κατι σχετικο...αμα κανω downgrabe ....με συμφερει ...??? Edited by nervous
Απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
περιμενε βρε λιγο ανυπομονε:pγιατι να κανεις διπλο κοπο;δεν ειναι μακρυα η μερα που θα βγει(λογικα) εκτος και αν περιμενουν να βγει η νεα εκδοση 4.01
Link to comment
Share on other sites

περιμενουν να βγει η 4.0.1 και μετα θα το βγαλουν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...