Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια..!

πριν 2μερεσ αγορασα αυτο το κινιτο...

εχω το εξης θεμα...:

κατεβασα κατι εικονες απο το ιντερνετ...τις εμφανιζει μια χαρα..!

οταν παω να κανω αποθηκευση σαν φοντο...εστιαζει σ΄ενα συγκεκριμενο σημειο της εικονας κ κανει ζουμ εκει...

το αποτελεσμα...!?

ολη η οθονη απλα γεμιζει pixels...

ειμαι καινουργιος σε αυτο το τρυπακι κ θα ηθελα καθε δυνατη βοηθεια..!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες γιατι δεν το βρισκω πουθενα :(

 

Το μηνυμα μου αυτο ειναι λιηο παλιο βεβαια...αλλα χθες ειδα ενα στον Γερμανο στην Πατησιων (κοντα στη Κοδριγκτωνος) τωρα δεν ξερω αν υπαρχει ακομη η αν σε βολευει να κανεις μια βολτα απο κει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..!

πριν 2μερεσ αγορασα αυτο το κινιτο...

εχω το εξης θεμα...:

κατεβασα κατι εικονες απο το ιντερνετ...τις εμφανιζει μια χαρα..!

οταν παω να κανω αποθηκευση σαν φοντο...εστιαζει σ΄ενα συγκεκριμενο σημειο της εικονας κ κανει ζουμ εκει...

το αποτελεσμα...!?

ολη η οθονη απλα γεμιζει pixels...

ειμαι καινουργιος σε αυτο το τρυπακι κ θα ηθελα καθε δυνατη βοηθεια..!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

 

Όταν πας να επιλέξεις την εικόνα για φόντο σου εμφανίζει ένα κόκκινο πλαίσιο πάνω της.Αυτό αυξομειώνεται (είναι touch). Οπότε αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να το μεγαλώσεις τόσο ωστε να συμπεριλάβει όλη την εικόνα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να συνδεσω ενα bluetooth motorola στο s5230 ( που δουλευει κανονικα με ενα sony ericson)και δεν μπορω!τι δεν κανω σωστα?μπορει να βοηθησει καποιος? ευχαριστω!
LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

για βοηθειστε λιγο και μενα γιατι απ το εριξον στο σταρ ζοριζομαι λιγακι :(

 

Οκ οπως διάβασα σε πολλους δεν δουλευει η ραβδος κυλισης στο ευρετηριο και μενα σε οποιο γραμμα και να παω παλι στην αρχη με παει!

 

Ηθελα να ρωτησω και για τα widgets,οταν ειναι στην μπαρα,αυτο για τις φοτο δεν δουλευει καθως επισης αυτο για τις 5 αγαπημενες επαφες ( αναγκαζομαι να πηγαινω στο πληκτρολογιο κ απο κει να κραταω πατημενο π.χ το 2 ,3 για να κανει κλιση στους αριθμους που του ορισα εγω) οταν τα πεταω στην επιφανεια δουλευουν μια χαρα..καμια ιδεα;;

 

επισης απο κει που τσεκαρουμε ποια widgets θελουμε να εμφανιζονται στην μπαρα, επιλεγω-αποθηκευω αλλα παρολα αυτα αυτο βγαζει κ μερικα δικα του,οπως το μιντια πλέϊερ,χωρια που τα βγαζει με οποια σειρα γουσταρει

 

επισης εχει επιλογη στο ευρετηριο να μπουν πρωτα τα ονοματα και μετα τα επιθετα;;

 

Επισης ξερει κανεις αν εχει ρυθμιση για να μην φορτιζει οταν το συνδεω με usb στο pc μου;;

 

παρακαλω,οποιος δεν βαριεται ας μιλησει :)

Link to comment
Share on other sites

για βοηθειστε λιγο και μενα γιατι απ το εριξον στο σταρ ζοριζομαι λιγακι :(

 

Οκ οπως διάβασα σε πολλους δεν δουλευει η ραβδος κυλισης στο ευρετηριο και μενα σε οποιο γραμμα και να παω παλι στην αρχη με παει!

 

Ηθελα να ρωτησω και για τα widgets,οταν ειναι στην μπαρα,αυτο για τις φοτο δεν δουλευει καθως επισης αυτο για τις 5 αγαπημενες επαφες ( αναγκαζομαι να πηγαινω στο πληκτρολογιο κ απο κει να κραταω πατημενο π.χ το 2 ,3 για να κανει κλιση στους αριθμους που του ορισα εγω) οταν τα πεταω στην επιφανεια δουλευουν μια χαρα..καμια ιδεα;;

 

επισης απο κει που τσεκαρουμε ποια widgets θελουμε να εμφανιζονται στην μπαρα, επιλεγω-αποθηκευω αλλα παρολα αυτα αυτο βγαζει κ μερικα δικα του,οπως το μιντια πλέϊερ,χωρια που τα βγαζει με οποια σειρα γουσταρει

 

επισης εχει επιλογη στο ευρετηριο να μπουν πρωτα τα ονοματα και μετα τα επιθετα;;

 

Επισης ξερει κανεις αν εχει ρυθμιση για να μην φορτιζει οταν το συνδεω με usb στο pc μου;;

 

παρακαλω,οποιος δεν βαριεται ας μιλησει :)

 

 

H ράβδος δεν δουλεύει αλλά πας με τα βελάκια στο αριστερό μέρος, το ποια σειρά θα έχουν τα widgets στη μπάρα θα το κάνεις εσύ ρίχνοντάς τα στην επιφάνεια και μετά θα τα ξαναβάλεις στη μπάρα με τη σειρά που θες, ή απενεργοποιώντας όποια δεν θες,τώρα για την επιλογή στο ευρετήριο να μπουν πρώτα τα ονόματα και μετά τα επίθετα νομίζω ότι γίνεται από την επεξεργασία των επαφών του Outlook εγώ απ' εκεί το έκανα και μετά τις πέρασα στο κινητό, για την μη φόρτιση με τη usb δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι έχω να σας προτείνω ένα site το http://www.getjar.com το οποίο παρέχει αρκετό υλικό για το κινητό μας και τα περισσότερα δουλεύουν, απλό κατέβασμα κι μεταφορά στη μνήμη του κινητού μας, λέει ότι δεν είναι έγκυρα, απλά το παραβλέπουμε και κάνουμε εγκατάσταση, επίσης ένα πολύ καλό πρόγραμμα ελλhνικό εορτολόγιο που δουλεύει τέλεια στο http://eortologio.wordpress.com/, καλή δουλειά κι αν κάποιος βρει κάτι ας το δημοσιεύσει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

 

ακουω προβληματα με το bluetooth της συγκεκριμενης συσκευης..Επειδη σκεφτομαι να αγορασω καποιο bluetooth ακουστικο... υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω για οσους εχουν δοκιμασει καποια απο αυτα... Η΄κατι που προτεινει κανεις...?????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, αλλά και με τίποτα άλλο στο τηλέφωνο, δουλεύει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο που αναρωτιεμαι με τα bluetooth για να ειμαι πιο συγκεκριμενος ειναι τι παιζει με τις προδιαγραφες του bluetooth headset ( πχ ver2 / ver 2.1 / ver 2.1 + EDR κ.τ.λ... ) σε σχεση με τις προδιαγραφες του bluetooth της συγκεκριμενης συσκευης.

 

Θα πρεπει δηλαδη να διαλεγεις παντα τα αναλογα αξεσουαρ ή ειναι λιγο ρευστο το θεμα και κανουν τα παντα και παντου...??????????

 

Αν ξερει κανεις σιγουρα ας βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησούλες:

 

1ον: Που μπορούμε να βρούμε προστατευτική μεμβράνη για την οθόνη?

2ον: Αλλάζει το μέγεθος των γραμμάτων των επαφών (θα το θελα πιο μικρό) και αν μπορώ να βάλω να φαίνεται σαν σειρά πρώτα το επίθετο και μετά το όνομα. Thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα,ενα...Με ενα sony ericsson bluetooth που εχω,δουλευει αψογα κ σε κλησεις κ σε μουσικη...Το μονο που με χαλασε ειναι οτι δε δουλευει σε αναπαραγωγη βιντεο...Προστατευτικη μεμβρανη δν χρειαζεται να ψαξεις πολυ...Παιρνεις universal αυτοκολλητα μεμβρανες κ με το ψαλιδι τα κοβεις στο μεγεθος που επιθυμεις,μεχρι κ το τζαμπο εχει...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παρέα. Είναι μόλις 2 μέρες που αγορασα το συγκεκριμένο κινητό και παρατήρησα οτι και σε μενα κανει μικρές διακοπές το μεγάφωνο κατα τη διάρκεια των κλήσεων, η εύρεση των επαφών με τη βοήθεια του φακού με πάει στην αρχή και όχι στο γραμμα που έχω επιλέξει. Ακόμα εχω ένα bluetooth Nokia που χρησιμοποιούσα στο προηγούμενο κινητο μου και δεν το βλέπει καθολου.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ?

Επίσης τι γινεται με τους χάρτες, βρήκε κανείς τιποτα ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ....το κινητο αυτο στην συσκευασια τι περιεχει? (εννοω απο καλωδια ακουστικα κτλ)

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες, παιχνιδια πως βαζουμε στο Star??? βαζω καποια παιχνιδακια σε jar και jad μορφη και μου λεει ''μη υποστηριζομενος τυπος αρχειου''

 

i need your help....

 

thanks....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μόλις προστέθηκα κι εγώ στα αάτομα που κατέχουν το κινητό....από τα παραπάνω που διάβασα δεν έχω κάποιο παρόμοιο πρόβλημα...ή δεν τα έχω ανακαλύψω ακόμη...μόνο το κινητό το πήρα από ένα site στο internet και παρόλο που διαθέτει τα ελληνικά(τα βρήκα για να γράφω μηνύματα) και είναι ελληνικής αντιπροσωπίας το μενού είναι σε μία γλώσσα που δεν καταλαβαίνω....!!!!μάλλον σουηδικά...????Η κάτι τέτοιο....και επειδή δεν έχω γνώσεις από το μενού των Samsung(nokia και sony erricsson είχα πριν) θα ήθελα να μου πείτε πώς να αλλάξω το μενού σε ελληνικά....και με την ακολουθεία των κινήσεων βολεύωμαι γιατι τα βασικά τα βρήκα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...