Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο το solomobi τι λεει?

Εχετε παρει απο εκει ? Γιατι εχει τρελλη ποικιλια!

ναι εχουμε παρει καλος showmobi!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε την λυση για ενα προβλημα που εχω με το j8 και το bluetooth hands free i tech. Το κινητο συνδεεται κανονικα με τιν συσκευη αλλα στην συνεχεια αποσυνδεεται και ξανασυνδεεται και αυτο γινετε συνεχεια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως γνωρίζεις και κάποιο site με εφαρμογές για τα κινέζικα?

τα περισσοτερο μονο java παιζουν.ενα που ξερω ειναι το getjar.com ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγορασα το συγκεκριμενο μοντελο..

πολυ ακλο για τα λεφτα του πολυ καλο touch screen... και γενικα αψογο...!!!

 

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ξερει ακνεις απο ποιο κινητο αξεσουαρ ταιριαζουν?

θηκη σιλικονης και τετοια.. οπως και handsfree , καλωδια ....

 

ευχαριστω και ελπιζω να γνωριζει καποιος...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνει ένας φίλος για ένα κινητό με τέτοιες δυνατότητες (ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ με 2 SIM, Wi-Fi) και καλή τιμή...

ΠΟΙΑ μοντέλα θεωρούνται καλύτερα αυτή την εποχή και από ΠΟΙΟ Κινέζικο e-shop να παραγγείλει ???

Επίσης, πιάνουν DIGEA TV ???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων τους "ειδήμονες" για τις απαντήσεις-συμβουλές αγοράς...

 

ΠΟΥ μπορώ να βρω (στην Αθήνα) μπαταρία για ένα J8 (iphone-4 clone) ???

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

κανενα δεν πιανει digea. και αμα βρεθει καποιος και σου πει οτι πιανει πες το και σε μας. μπαταρια εδω για το συγκεκριμενο δεν υπαρχει, πρεπει να την παραγγειλει απο εξω.
Link to comment
Share on other sites

κανενα δεν πιανει digea. και αμα βρεθει καποιος και σου πει οτι πιανει πες το και σε μας. μπαταρια εδω για το συγκεκριμενο δεν υπαρχει, πρεπει να την παραγγειλει απο εξω.

 

Κατάλαβα... ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Οσον αφορά την μπαταρία, καμιά καλή-αξιόπιστη "πηγή" για παραγγελία?

 

Και ΠΟΙΑ μοντέλα Κινέζικων κινητών θεωρούνται καλύτερα αυτή την εποχή ???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.γνωριζει κανεις αν το tck paragon dual sim αξιζει να το αγορασει καποιος.κινεζικο ειναι?ευχαριστω!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

@dg900

Άν μπορείς ανέβασε μια φωτογραφία της μπαταρίας που ψάχνεις,νομίζω έχω μια

@gavromania

Το C5000 είναι το μοντέλο αυτό και ναι είναι κινέζικο.Θα βρεις σχετικές αναφορές και εδώ.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

@dg900

Άν μπορείς ανέβασε μια φωτογραφία της μπαταρίας που ψάχνεις,νομίζω έχω.

 

Δυστυχως ΔΕΝ εχω καμια μπαταρια! Η συσκευη ειναι κλωνος του iphone4 αλλα τα μονα στοιχεια που γραφει εσωτερικα, ειναι J8 και το ΙΜΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω μια μπαταρία.άν έχεις χρόνο και όρεξη μπορείς να περάσεις να το ελέγξεις

 

 

edit:

(καμία σχέση με επαγγελματία του χώρου δεν έχω...στείλε πμ και θα κανονίσουμε να περάσεις να το δεις)

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω μια μπαταρία.άν έχεις χρόνο και όρεξη μπορείς να περάσεις να το ελέγξεις

 

Ωραία... ευχαριστώ! Από που να περάσω όμως? Είσαι επαγγελματίας του χώρου... (κατάστημα) ?

Αν δεν μπορείς να μου πεις λεπτομέρειες από δω, pm...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα!!!

Με ενδιαφέρει αρκετά η αγορά αυτών των δύο κινητών.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260760902345&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Αυτό έχει γύρώ στα 34 Ευρώ και αυτό:

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260761462021&ssPageName=STRK:MEWAX:IT Που είναι στα 47 ευρώ.

 

Τι με συμβουλεύετε;; Ο πωλητής δεν είναι και τόσο έμπειρος όσο αλλοι και γι αυτό έχω αμφιβολίες. Ελληνικά τα κινητά δεν έόσο χουν αλλά δεν με ενδιαφέρει και τόσο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

φτηνιαρικα κινεζικα..

βαλε 20 ευρω παραπαναω και παρε κατι καλλιτερο.αλλιως η εμπειρια σου με τα κινεζικα δε θα ειναι τοσο ευχαριστη...

 

Γεια σας κι από μένα!!!

Με ενδιαφέρει αρκετά η αγορά αυτών των δύο κινητών.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260760902345&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Αυτό έχει γύρώ στα 34 Ευρώ και αυτό:

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260761462021&ssPageName=STRK:MEWAX:IT Που είναι στα 47 ευρώ.

 

Τι με συμβουλεύετε;; Ο πωλητής δεν είναι και τόσο έμπειρος όσο αλλοι και γι αυτό έχω αμφιβολίες. Ελληνικά τα κινητά δεν έόσο χουν αλλά δεν με ενδιαφέρει και τόσο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

κατ τα δυο δεν εχουν ελληνικο μενου αρα μπορει να μην σου διαβαζει τα μηνυματα-επαφες, το ρισκαρεις?επισης το πρωτο δεν εχει ασυρματο δικτυο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω ένα κινητό που δεν παιρνει κάρτα μνήμης καν οποτε δεν ακους τραγουδια. Του έκανα αναβάθμιση και χαθηκαν τα ελληνικα. Δεν μπορώ να δώσω παραπάνω χρήματα γιατί δεν υπάρχουν..... :P

Το αν θα διαβάζς τους ελληνικούς χαρακτήρες είναι όντως ένα ρίσκο. Στο κινητο που έχω διαβάζονται αλλά δεν ξέρω αν φταίει που είχε παλιά ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Διάβασα αρκετά από τα post σχετικά με τα κινέζικα κινητά και ίσως αξίζει μια δοκιμή για τα λεφτά τους.

Επειδή πρόκειται να χρησιμοποιηθεί ως εργαλείο έχω τους ενδοιασμούς μου...

Σκοπός μου είναι η αγορά ενός κινητού με dual sim active, να μπορούν να με καλούν και στις 2 sim και να εναλλάσω τις γραμμές, καθώς και να διαχωρίζωνται κάπως οι εισερχόμενες/εξερχόμενες κλήσεις ανα sim.

Θα ήθελα όσο το δυνατόν μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, με δυνατότητα φόρτισης ταυτόχρονα κινητού και 2ης μπαταρίας.

Το wi-fi δεν θα με χάλαγε, ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά με ικανοποιητική δύναμη ηχείων θα ήταν επιθυμητό.

Δεν με ενδιαφέρει η κάμερα, η τηλεόραση, το άν θα μοιάζει με apple, οι εφαρμογές κοινωνικής δικτύωσης κλπ, μόνο opera, java και mp3.

Δεν γνωρίζω άν η resistive οθόνη κρίνεται ικανοποιητική για κλήσεις και λίγα sms η θα χρειαστώ κινητό με πλήκτρα η capacitive οθόνη.

Δεν ψάχνω για γρήγορο κινητό, απλά να μην κολλάει, και να μπορώ να διβάζω στοιχειωδώς στο φως του ήλιου ποιός με καλεί.

Θα παρακαλούσα για την υπόδειξη κάποιου μοντέλου διαθέσιμου στην αγορά από επαγγελματία του χώρου ή μη, καθώς η εμπειρία μου από κινητά είναι μικρή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χτες μου ρθε το star c7 wifi tv dual sim κινεζικο με 3.2 οθονη λεπτουλη, πολυ ομορφο, και ικανοποιητικες λειτουργιες για τα χρηματα του(65-70 ευρω)

ειναι σε διαστασεις μικροτερο του αυθεντικου νοκια.

http://www.e-mobilo.com/star_c7_wifi_tv_dualsim.html

http://www.solomobi.com/Product-Star_C7.html

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος σκέφτεται να αγοράσει το παρακάτω κινητό(μάλλον κινέζικο)

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=93&prid=5

 

Αξίζει????

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος σκέφτεται να αγοράσει το παρακάτω κινητό(μάλλον κινέζικο)

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=93&prid=5

 

Αξίζει????

οχι! σε αυτα τα χρηματα βρισκεις καλυτερους κλωνους.

εγω παντως δεν θα το επαιρνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ JINCEN JC 35 ΤΟ ΕΧΩ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ.ΧΤΕΣ ΟΜΩΣ ΑΛΑΞΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ ΣΕ WIND ONE ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΗΝ WIND ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΕ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ WIFI ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΣΤΟ INTERNET. ΕΠΙΣΗΣ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΜ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες GASPERINOS.

 

Πριν ανοίξουμε νέο θέμα, κάνουμε μία αναζήτηση. Στο forum ZTE που άνοιξες θέμα δεν έχει καμία σχέση η συσκευή σου.

 

Επίσης απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων γιατί είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Χρήσης. Καλό θα ήταν λοιπόν να τους διαβάσεις!

 

Τώρα σχετικά με το ερώτημά σου, μπορείς να περάσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις. Υπάρχουν ρυθμίσεις στην σελίδα της wind, αλλά και στην σελίδα της jaga όπου το μενού στα περισσότερα κινέζικα είναι παρόμοιο.

http://www.jaga.gr/?q=node/932

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...