Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα δευτερη μερα με το κινητο και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.. nokia the best.. εχω παρει και android αλλα ενταξει το Ε72 ειναι πολυ καλο.. εχω κανει μια πατατα ομως κατεβασα καποιες εφαρμογες απο το ovi και καταλαθος εσβησα τα εγκατεστημενα αρχεια με αποτελεσμα να μην μπορω να σβησω τωρα τα εικονιδια.. εαν γνωριζει κατι καποιοσ να με βοηθησει.. ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το skype από το νοκια ε72, μπορεί να μου πει παρακαλώ πώς γίνεται να μπω μέσω wifi? Γιατί όταν πάω να μπω με ρωτάει αν δεχομαι το cosmote internet για πρόσβαση.Δεν εχει μενού να διαλέξεις το wifi.Εχει βασικά ένα που λέει choose connection, κι εκεί έχει σαν επιλογες 1) Always ask, 2) internet 3) wap. Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

 

έχω εδω και καιρο ενα προβληματακι με το κατα τα αλλα τελειο κινητο Ε72. Οταν τραβαω video το video κολλαει και δεν εχει μια συν εχομενη ροή. Τι μπορεί να φταιει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει κατά την διάρκεια που κάνεις την βιντεοσκόπηση ή κατά την αναπαραγωγή;Έχεις μήπως παρατηρήσει και άλλες δυσλειτουργίες κατά την χρήση της συσκευής;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

κολλαει και στα 2 φιλε. Το κολλημα ειναι μικρο βεβαια αλλα φαντασου οτι ειναι σαν να πηδαει καποια frames.

η αποθήκευση γινεται στην καρτα μνήμης

δεν εχει καμια αλλη δυσλειτουργια το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα μνήμης και να δεις αν χωρίς αυτή συνεχίζεται το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις να βαλω αλλη καρτα μνήμης;

το να τα αποθηκευσω στην μνήμη του τηλεφωνου ειναι δωρο αδωρο γιατι ειναι πολυ μικρη

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό.Το πρόβλημα είναι συνεχόμενο ή εμφανίζεται σε αραιά διαστήματα;Υπάρχει πιθανότητα να οφείλεται στην κάρτα μνήμης.Αν δεν αρκεί ο χώρος της εσωτερικής μνήμης για να δεις αν συνεχίζεται το πρόβλημα και χωρίς αυτή,τότε αν μπορείς δοκίμασε με κάποια άλλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προτείνω να αλλάξεις κάρτα μνήμης γιατί δεν γνωρίζω αν το πρόβλημα ευθύνεται σε αυτή.Υπόθεση κάνω.Αυτό που προτείνω είναι ένας τρόπος για να εντοπίσουμε-αποκλείσουμε έναν πιθανό λόγο του προβλήματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν κάρτες μνήμης κανονικής και γρήγορης ταχύτητας.Μάλλον θα πρέπει να πάρεις κάρτα γρήγορης ταχύτητας.Τουλάχιστον στις φωτογραφικές και στις βιντεοκάμερες αυτό συνιστάται.
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα καρτα μνήμης (εχω μια 8 GB Kingston) δοκιμασα μια 8 gb Toshiba αλλα το προβλημα παρέμεινε

εκανα αναβαθμιση λογισμκού αλλα παλι τα ιδια

οταν βιντεοσκοπω περίπου στα 7 δευτερόλεπτα κολλαει και χανει καποια frames και το χρονομετρο πηγαινει αμέσως στα 10 δευτερόλεπτα

τι προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν ανοίγω ένα καινούριο mail ενώ στην αρχή φαίνονται οι ελληνικοί χαρακτήρες κανονικά, αμέσως μετά την μεταφορά του γίνονται ακαταλαβίστικοι. Καμιά ιδέα για το τι φταίει και πως μπορεί να διορθωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Έσπασε το Ν78 οπότε λέω να πάρω ΝΕΟ κινητό.

Θα προσπαθήσω για άλλη μια φορά(αν και είναι δύσκολη περίοδος γιατί πλέον ΟΛΑ είναι touch) να μην πάρω touch κινητό καθώς τα απαιχθάνομαι. Θέλω να νιώθω οτί πατάω κουμπί και όχι οθόνη ρε παιδί μου. :D

Το Ε72 μου φαίνεται αρκετά ΟΚ.

 

Διαθέσιμα χρώματα για το κινητό βλέπω στο επίσημο της ΝΟΚΙΑ (http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-e72-products) είναι το μαύρο που το πουλάνε παντού, το ασημί, το άσπρο, το βιολεττί και το χρυσαφί.

 

Ρε παίδες το χρυσαφί που θα το βρώ;

Το πουλάνε πουθενά στην Ελλάδα; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Είμαι κάτοχος ενός Ε72 εδώ και σχεδόν ενάμιση χρόνο χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Αυτό βέβαια μέχρι προχτές αφού έκτοτε κάθε φορά που χρησιμοποιώ την αναζήτηση wifi και κάποιον browser, η συσκευή βγάζει ένδειξη σφάλμα συστήματος και απαιτεί επανεκκίνηση. Σε μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα στο google είδα ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα αντιμετωπίζουν κι άλλοι χρήστες κι ενώ φαίνεται να διορθώνεται μετά από ένα hard reset, μετά από λίγο ξαναεμφανίζεται (τα firmware updates δε φαίνεται να βοηθάνε). Η λύση που βρήκα και μοιάζει να δουλεύει προς το παρόν, είναι να έχω κλειστή την αναζήτηση δικτύων, κι απλά να επιλέγω την επιθυμητή πηγή για το ίντερνετ μέσω των ρυθμίσεων του browser π.χ. της opera (ισχύει προφανώς για ήδη καταχωρημένα δίκτυα).

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο το παραπάνω, κι αν ναι πως το αντιμετώπισε; :O

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα, και το πήρα σε μαύρο.

Το πήρα από το Easy Buy World (ebw.gr), και το θέμα είναι οτί το βιβλίαράκι των οδηγιών είναι στα ΠΟΛΩΝΙΚΑ χωρίς να έχει ελληνικά.

Υπ'αρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το κινητό?

Απορώ γιατί είναι όλα τα έγγραφα στα ΠΟΛΩΝΙΚΑ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα, και το πήρα σε μαύρο.

Το πήρα από το Easy Buy World (ebw.gr), και το θέμα είναι οτί το βιβλίαράκι των οδηγιών είναι στα ΠΟΛΩΝΙΚΑ χωρίς να έχει ελληνικά.

Υπ'αρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το κινητό?

Απορώ γιατί είναι όλα τα έγγραφα στα ΠΟΛΩΝΙΚΑ?

 

Γιατί πολύ απλά δεν είναι ελληνικό.Δεν είναι εισαγωγή της επίσημης αντιπροσωπείας της Νοκια στην Ελλάδα.Τα γράμματα πάνω στα πλήκτρα είναι Ελληνικά? Δεν ξέρω αν θα έχεις πρόβλημα με τυχόν χτύπα ξύλο προβλήματα αν το πας στη ΝΟΚΙΑ εδώ.Μπορεί να σε ζορίσουν λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Τα γράμματα επάνω στα πλήκτρα είναι ΑΓΓΛΙΚΑ.

Δηλαδή για να καταλάβω, όλους εσάς τα πλήκτρα είναι ελληνικά???:mad::mad::mad:

Εβαλα γλώσσα ελληνική.

Που αλλού παίζει να έχω πρόβλημα?:cry:

Είναι πονηριά της εταιρείας (ebw.gr) που δεν με ενημέρωσε οτί ΔΕΝ είναι ελληνικό ή είναι δικιά μου βλακεία που δεν το έψαξα?

Μέσω ίντερνετ το πήρα.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πάρα πολύ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ Περί παράλληλων εισαγωγών... για να δεις τι ισχύει για ανάλογες περιπτώσεις.

Κανονικά θα πρέπει να υπάρχει ενημέρωση από την κάθε εταιρία που πουλάει συσκευές παραεισαγωγής και η αγορά να γίνεται εν γνώση του καταναλωτή.Αν επρόκειτο για συσκευή με οθόνη αφής θα έλεγα <<μικρό>> το κακό.Αν θέλεις έχεις κάθε δικαίωμα να ζητήσεις αντικατάσταση,αν έχουν συσκευή <<Ελληνική>>, ή αλλιώς επιστροφή των χρημάτων σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το διάβασα.

Το κινητό είναι παραεισαγωγής σίγουρα.

Με νευρίασε πολύ αυτό.:blink:

Δεν ξέρω αν θα έχω κάποιο σημαντικό αρνητικό αλλά είναι άσχημο να σου κρύβουν κάτι.

Από αυτό το λίνκ το πήρα ακριβώς.

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/8063/Nokia-E72-Smartphone-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-5-Megapixel-FM-radio-QWERTY-keyboard

Βλέπετε πουθενά να το αναφέρει οτί είναι ΠΟΛΩΝΙΚΟ το κινητό?

Έχω δικαίωμα να ζητήσω χρήματα πίσω ή να μου δώσουν ελληνικό κινητό ή θα μου πουν ''φίλε τώρα είναι αργά, το κινητό το πήρες, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται''?

:mad: :mad:

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...