Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thank you stendor, αλλα αν μου δωσουν μονο τη συσκευη που θα ξερω αν ειναι ΟΛΟκαινουργια ή μεταχειρισμενη/ανακατασκευασμενη?

Σωστή η παρατήρηση σου αλλά δεν μου έχουν κάνει ποτέ αντικατάσταση σε συσκευή για να σου πω με σιγουριά. Υποθέτω (βασιζόμενος στην λογική) ότι αν όντως αποφασίσουν να σου αντικαταστήσουν την συσκευή τότε θα σ' ενημερώσουν να φέρεις το κουτί μαζί με όλα τα παρελκόμενα και να παραλάβεις το καινούριο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα,

 

ειχα πιο πριν το Ε71 και λεω να παρω το Ε72... γενικα θεωρω το Ε71 το πιο πληρες και απροβληματιστο κινητο που ειχα ποτε... Το Ε72 συνεχιζει στα ιδια ή εχει τα "θεματακια" του??? η μπαταρια ειναι οκ με τη "βαρβαρη" χρηση οπως το Ε71?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ smartphone και το Ε72 είναι το πρώτο μου.Είμαι πολύ ικανοποιημένος.Καλή μπαταρία, ωραίο κινητό, καλό βιντεάκι και κάμερα, το συνιστώ.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι σκυλί...3,5 μέρες με normal χρήση...

Μπορεί κάποιος να μου πει πως στέλνω τις επαφές μου ή τις καταχωρήσεις του ημερολογίου σε άλλο (μη nokia) κινητό (η "μεταφορά" από τον πίνακα ελέγχου το κάνει);

Edited by frafra

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς μέσω της εφαρμογής Μεταφορά.

Θα πρέπει να το συγχρονίσεις το E72με το Microsoft Outlook μέσω του PC Suite (ή OVI Suite) και έπειτα το νέο κινητό μέσω του αντίστοιχου προγράμματος που παρέχει η κατασκευάστρια εταιρία με το Microsoft Outlook.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. είμαι κάτοχος του Ε72 απο το Φεβρουάριο. το έιχα παραγγείλει απο κατάστημα Cosmote μία μέρα πριν ξεκινήσει η επίσημη διάθεση του. είμαι πολύ ευχαριστημένος και μπορώ να πω ότι χρησιμοποιώ σε σχεδόν όλες του τις δυνατότητες. δεν έχω κανένα πρόβλημα, κάνω και τις αναβαθμίσεις του όπτε ειναι διαθέσιμες, εχω δοκιμάσει και τους χάρτες του στο αυτοκίνητο και δουλεύει αψογα.

 

τι ψάχνω τώρα! ψάχνω μια εφαρμογή που να αναγνωρίζει το τραγούδι που ακούγεται και να μου το βρήσκει από το internet και να μου εμφανίζει το τραγούδι και τον καλλιτεχνη.

 

Ευχαριστώ πολύ. όποιος έχει κάτι υπόψη του, θα με βοηθούσε. δεν θα με πείραζε αν ήταν εφαρμογή που χρεώνεται, αρκεί να δουλεύει. στο Ovi stores δεν βρήκα κάτι. πρέπει να έχει σχέση με RSS!!!

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

Έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές...

Shazam ID....

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβει το εξής θεματάκι προχτές με το κινητό το οποίο το έχω καναδυό μήνες.

 

Το είχα φορτίσει παρασκευή πρωί και έφυγα για τριημεράκι. Όσο έλειπα το ξέσκισα στη χρήση. Mail, τηλεφωνα και internet. Καλά ως εδώ θα μου πείτε καθώς δεν έμεινε απο μπαταρία. Παρατηρώντας το τη δευτέρα το πρωί που ξύπνισα να πάω για δουλειά βλέπω την μπαταρία γεμάτη. Ούτε μία γραμμή δεν είχε πέσει. Ωραία λέω. Σκυλί το εργαλείο. :lol:

 

Γυρνάω το μεσημέρι από τη δουλεία και το βλέπβω κλειστό. Πάω να το ανοίξω αλλά τίποτα. Αμάν λέω τα έφτυσε.:cry: Το βάζω να φορτίσει και τελικά άνοιξε.

 

Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι η ένδειξη της μπαταρίας δε δείχνει να κατεβαίνει καθόλου. Ούτε έκανε κάποια ηχητική ειδοποίηση ότι αδειάζει.

Αυτή τη στιγμή το έχω από δευτέρα απόγευμα φορτισμένο, το έχω ρημάξει στην χρήση και δείχνει πάλι γεμάτο. :wacko: Δηλαδή πρέπει να μαντέυω πότε χρειάζεται να το φορτίσω;;;; Καμία ιδέα υπάρχει ή να το πατήσω πάλι ένα reset;

Μήπως βγήκε off τόσο γρήγορα η μπαταρία;;; (Σημειωτέον το φορτίζω μέσω usb και όχι με ταχυφορτιστή.)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το ion Battery Timer για να σου ελέγχει αυτό την μπαταρία και να βλέπεις αυτό, παρά την ένδειξη του κινητού...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά επειδή μου ειναι αδυνατο να ξεκληδώσω το ε72 μου ωστε να βαλω ελληνικο λογισμικο ξερετε ισως καποιο προγραμμα οπου μπορω να το εγκαταστησω και να μου δινει τη δυνατοτητα να γραφω ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

από σημέρα ειμαι και εγω επισημα κατοχος του κινητου..:)

μεχρι στιγμης ολα καλα..:p

εχω ομως τρεις αποριες..

 

1. εχω την εκδοση λογισμικού 031.023

υπάρχει νεώτερη? το κινητό μου δεν βρίσκει κάποια

 

2. δεν μπορώ να σετάρω τα emails

 

3. κάθε περιπου 3 λεπτα αναβοσβήνει το κεντρικό πληκτρο.. γιατί το κάνει αυτό? και πώς το βγάζεις?

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

από σημέρα ειμαι και εγω επισημα κατοχος του κινητου..:)

μεχρι στιγμης ολα καλα..:p

εχω ομως τρεις αποριες..

 

1. εχω την εκδοση λογισμικού 031.023

υπάρχει νεώτερη? το κινητό μου δεν βρίσκει κάποια

 

2. δεν μπορώ να σετάρω τα emails

 

3. κάθε περιπου 3 λεπτα αναβοσβήνει το κεντρικό πληκτρο.. γιατί το κάνει αυτό? και πώς το βγάζεις?

 

ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα και καλό μήνα! Καλορίζικο!

1. Αυτή που έχεις είναι τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού

2. Σου βγάζει κάποιο σφάλμα? Για να ρυθμίσεις τα email ή θα πας μέσα από την εφαρμογή Μηνύματα ή αν έχει εγκατεστημένη την εφαρμογή nokia messaging μπορείς να το ρυθμίσεις πολύ εύκολα και από εκεί.

3. Αυτό λέγεται "αναπνοή" και υπάρχει για να ενημερώνει τον χρήστη ότι η συσκευή είναι σε λειτουργία. Επίσης όταν αναβοσβήνει γρήγορα σε ειδοποιεί ότι έχεις κάποιο sms, mms, email ή αναπάντητη. Αυτό απενεργοποιείται μέσα από τις ρυθμίσεις, Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμίσ. > Φωτισμός ειδοποίησης. Σε αυτή την διαδρομή θα βρεις 2 επιλογές, Παλλ. φ. ανα. (παλλόμενος φωτισμός αναμονής) και Φωτισμός ειδοποίησης. Η πρώτη επιλογή είναι η λεγόμενη αναπνοή και η δεύτερη είναι για να αναβοσβήνει πιο γρήγορα το κεντρικό πλήκτρο όταν έχεις μήνυμα, email ή αναπάντητη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ για την αμεση απάντηση :)

 

σχετικα με το εμαιλ μπαινω στα μηνυματα κι βαζω τη διευθυνση μου και το κωδικο στο hotmail και μου λεει ανιχνευση ρυθμισεων και μετα δεν μου βγαζει κατι αλλο..δηλαδη οτι βρηκε ή δεν βρηκε ρυθμισεις, ή να με βάλει στο λογαριασμο μου..

 

σχετικα με την αναπνοη καλο αυτό, δεν το ηξερα!! οποτε δηλαδη είναι "καλο" να αναβοσβήνει ετσι.. ομως δεν σου τρωει μπαταρια?:rolleyes:

 

Καλημέρα και καλό μήνα! Καλορίζικο!

1. Αυτή που έχεις είναι τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού

2. Σου βγάζει κάποιο σφάλμα? Για να ρυθμίσεις τα email ή θα πας μέσα από την εφαρμογή Μηνύματα ή αν έχει εγκατεστημένη την εφαρμογή nokia messaging μπορείς να το ρυθμίσεις πολύ εύκολα και από εκεί.

3. Αυτό λέγεται "αναπνοή" και υπάρχει για να ενημερώνει τον χρήστη ότι η συσκευή είναι σε λειτουργία. Επίσης όταν αναβοσβήνει γρήγορα σε ειδοποιεί ότι έχεις κάποιο sms, mms, email ή αναπάντητη. Αυτό απενεργοποιείται μέσα από τις ρυθμίσεις, Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμίσ. > Φωτισμός ειδοποίησης. Σε αυτή την διαδρομή θα βρεις 2 επιλογές, Παλλ. φ. ανα. (παλλόμενος φωτισμός αναμονής) και Φωτισμός ειδοποίησης. Η πρώτη επιλογή είναι η λεγόμενη αναπνοή και η δεύτερη είναι για να αναβοσβήνει πιο γρήγορα το κεντρικό πλήκτρο όταν έχεις μήνυμα, email ή αναπάντητη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τις τελευταίες μέρες σαν να έχει αρχίσει να χαλαρώνει το καπάκι του. Μπορώ να του κάνω κάτι εγώ?

;)

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το εμαιλ μπαινω στα μηνυματα κι βαζω τη διευθυνση μου και το κωδικο στο hotmail και μου λεει ανιχνευση ρυθμισεων και μετα δεν μου βγαζει κατι αλλο..δηλαδη οτι βρηκε ή δεν βρηκε ρυθμισεις, ή να με βάλει στο λογαριασμο μου..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3191118

 

Τσέκαρε την απάντηση που έχει δοθεί στο thread του Nokia messaging service. Δες το παραπάνω link. Για μένα δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το εμαιλ μπαινω στα μηνυματα κι βαζω τη διευθυνση μου και το κωδικο στο hotmail και μου λεει ανιχνευση ρυθμισεων και μετα δεν μου βγαζει κατι αλλο..δηλαδη οτι βρηκε ή δεν βρηκε ρυθμισεις, ή να με βάλει στο λογαριασμο μου..

Δοκίμασέ το μέσω σύνδεσης δεδομένων (αν έχεις βέβαια) αντί για wifi. Για κάποιο λόγο δεν κατεβάζει τις ρυθμίσεις με wifi, και εμένα το ίδιο μου έκανε σε ενα e52.

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχω βγάλει ακρη με το email αλλα θα το παλέψω..:)

 

καινουρια απορια (sorry το ξέρω πως σας εχω κουρασει):(

 

μπαινω στο καταλογο και εκει που εχει τη αναζητηση, στο πλαισιο εννοω, δεν μου επιτρεπει αν αναζητήσω ενα ονομα αλλα μου βγάζει συνέχεια "

δημιουργία προσωρινής μνήμης. η αναζήτηση θα είναι διαθέσιμη σε λίγο"

όμως ποτε δεν ειναι διαθέσιμη..

γιατι δεν λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας παραμένει ακόμα και μετά από hard reset. :cry::cry:

 

Μάλλον απ' ότι φαίνεται η μπαταρία βγήκε off μέσα σε μόλις 1-2 μήνες λειτουργίας.....:mad::mad:

 

Η εγγύηση καλύπτει τη μπαταρία που χάλασε τόσο σύντομα;; Παίζει να μου την αλλάξουν;;;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας παραμένει ακόμα και μετά από hard reset. :cry::cry:

 

Μάλλον απ' ότι φαίνεται η μπαταρία βγήκε off μέσα σε μόλις 1-2 μήνες λειτουργίας.....:mad::mad:

 

Η εγγύηση καλύπτει τη μπαταρία που χάλασε τόσο σύντομα;; Παίζει να μου την αλλάξουν;;;

Η μπαταρία (όπως και όλα τα αξεσουάρ) έχουν 6μηνη εγγύηση. Οπότε αν είσαι μέσα στους 6 μήνες τότε μπορείς να το πας σε κάποιο Nokia Care, να τους πεις τι πρόβλημα έχεις και να σου αντικαταστήσουν την μπαταρία αν χρειαστεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία (όπως και όλα τα αξεσουάρ) έχουν 6μηνη εγγύηση. Οπότε αν είσαι μέσα στους 6 μήνες τότε μπορείς να το πας σε κάποιο Nokia Care, να τους πεις τι πρόβλημα έχεις και να σου αντικαταστήσουν την μπαταρία αν χρειαστεί.

 

Thanks man. Θα πάω δευτέρα ή τρίτη να δω τι γίνεται και θα ποστάρω νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko:Παιδια καλησπέρα!! ...κανουριος ειμαι σε αυτη την συσκευη και έχω μια και μόνο απορία....πως ρυθμιζω τους λογαριασμούς email????????????? μεσω active exchange εβαλα το hotmail Μου και...τιποτα....κατι διάβασα σε προηγουμενα posts για nokia messanging κλπ...που ειναι αυτο???πως το βρίσκω? μπήκα σε site να το κατεβάσω, αλλα μου είπε οτι ήδη ειναι εγκατεστημένο....ισως ειναι γελοία η απορια μου,το ξέρω, αλλα...2μέρες τωρα...τίποτα! please HEEEEEEEEELP!!!!!

(Υπόψιν, πάροχος ειναι η wind, φοράει το 31.00..κατι firmware, ελληνικό product code)

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα. το σετταρω και το πασαρω στην αδερφη μου. ελπιζω να ειναι οκ η συσκευη τωρα!

περναω ovi maps και οτι αλλο χρειαζεται :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!! ...κανουριος ειμαι σε αυτη την συσκευη και έχω μια και μόνο απορία....πως ρυθμιζω τους λογαριασμούς email?????????????

 

To nokia messaging είναι ήδη εγκατεστημένο στο τηλέφωνο. Δε χρειάζεται να το κατεβάσεις.

Αν πας από το menu->Email και επιλέξεις Νέο γρ/κιβ. μπορείς να προσθέσεις όσα mail θέλεις. Όταν τα ρυθμίζεις χρειάζεται να έχεις πρόσβαση στο internet με κάποιο τρόπο για να γίνει η πρώτη σύνδεση στο γραμματοκιβώτιο (WiFi, Gprs κλπ).

 

Για το hotmail υπάρχει κάποιο ψιλοθεματάκι αλλά αν ακολουθήσεις τις οδηγίες του post#61 από το thread nokia messaging θα δουλέψει κανονικά. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3191118

Link to comment
Share on other sites

To nokia messaging είναι ήδη εγκατεστημένο στο τηλέφωνο. Δε χρειάζεται να το κατεβάσεις.

Αν πας από το menu->Email και επιλέξεις Νέο γρ/κιβ. μπορείς να προσθέσεις όσα mail θέλεις. Όταν τα ρυθμίζεις χρειάζεται να έχεις πρόσβαση στο internet με κάποιο τρόπο για να γίνει η πρώτη σύνδεση στο γραμματοκιβώτιο (WiFi, Gprs κλπ).

 

Για το hotmail υπάρχει κάποιο ψιλοθεματάκι αλλά αν ακολουθήσεις τις οδηγίες του post#61 από το thread nokia messaging θα δουλέψει κανονικά. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3191118

 

Έχω και hotmail και gmail λογαριασμό στο Νokia e72.Aπλά πας στο εικονίδιο με τα emails και πατάς πρόσθεση νέου λογαριασμού.Τώρα, μερικές ρυθμισούλες για να μην ανοίγουν μόνα τους, να μην έχεις συνεχείς ειδοποιήσεις για το πώς θα συνδεθεί κλπ, έχουν αναφερθεί πολλές φορές σε προηγούμενες σελίδες αν κοιτάξεις.Κι εγώ παρόλο που δεν είχα καμμία εμπειρία με smartphones το "εστρωσα" σχετικά εύκολα με λίγες ερωτησούλες εδώ βέβαια που είχαν την καλοσύνη να απαντήσουν μερικοί φίλοι.Με γεια!Σου συνιστώ κι εγώ βέβαια να βάλεις ένα προγραμματάκι Internet στο κινητό σου, για να μην σου έρθει ο κούκος αηδόνι.Αν δεν κάνεις πολύ σερφάρισμα πάρε ένα απλό προγραμματάκι των 100ΜΒ/Μήνα με 5 Ευρώ. Εγώ έχω Cosmote αλλά φαντάζομαι παρόμοια προγράμματα έχουν όλες οι εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...