Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βγάζει καμμιά αναβάθμιση, εξ' ου και η ερώτηση.

Όχι ότι με πολυκαίει, Φοίνικα έχω, θα το συνδέσω να δω τι θα βγάλει.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 χρόνια που το 'χω πάντως, και αφού έχω περάσει ό,τι αναβάθμιση μου έβγαζε, αξιοσημείωτη διαφορά, δεν είδα ποτέ! Κατά τ'άλλα είναι ένα πολύ καλό κινητό με μόνη εξαίρεση τη μέτρια ποιότητα πλοήγησης στο ιντερνετ. Εννοείται, οτι κατεβάζεις τον mini opera για browsing, καθώς ο προεγκατεστημένος δεν είναι καλός.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από περιήγηση σε διάφορες άλλες συσκευές, μόλις το ξανάπιασα στα χέρια μου, κατάλαβα ότι βρήκα λιμάνι για αρκετό καιρό.

Ούτε το Ε6 δε μου κάθησε καλά. Εννοείται ότι έχω και δεύτερη συσκευή, αλλά για το επαγγελματικό είναι η σωτηρία μου αυτό το αξιοπρεπές σε όλα του κινητό.

Θα ρωτήσω σε Nokia care αν είναι δωρεάν η αναβάθμιση για αυτό που έχω (δεν ξέρω αν έληξε η εγγύησή του), αν όχι, θα το αναβαθμίσω μόνος και θα ξεφορτωθώ και τα logos της Vodafone.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από περιήγηση σε διάφορες άλλες συσκευές, μόλις το ξανάπιασα στα χέρια μου, κατάλαβα ότι βρήκα λιμάνι για αρκετό καιρό.

Ούτε το Ε6 δε μου κάθησε καλά. Εννοείται ότι έχω και δεύτερη συσκευή, αλλά για το επαγγελματικό είναι η σωτηρία μου αυτό το αξιοπρεπές σε όλα του κινητό.

Θα ρωτήσω σε Nokia care αν είναι δωρεάν η αναβάθμιση για αυτό που έχω (δεν ξέρω αν έληξε η εγγύησή του), αν όχι, θα το αναβαθμίσω μόνος και θα ξεφορτωθώ και τα logos της Vodafone.

Όντως είναι πολύ καλό τηλεφωνάκι.Το έχω ευχαριστηθεί πολύ.Είναι από τα πολύ καλά της ΝΟΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα!

Προσπαθω εδω και 2 μερες να εγκαταστησω το viber αλλα τιποτα.παντα κολλαει στο προετοιμασια εγκαταστασης.Καμια ιδεα?Πρωτη φορα δεν μπορω να εγκαταστησω προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Προσπαθω εδω και 2 μερες να εγκαταστησω το viber αλλα τιποτα.παντα κολλαει στο προετοιμασια εγκαταστασης.Καμια ιδεα?Πρωτη φορα δεν μπορω να εγκαταστησω προγραμμα

Υπάρχει viber για το το τηλεφωνάκι μας?:confused: A...τώρα το είδα στο Nokia store αλλά στα σχόλια αρκετοί λένε ότι κολλάει στην εγκατάσταση. Θα δοκιμάσω κι εγώ...Κι εμένα κολλάει.Δημιουργείται ένα εικονίδιο στις εφαρμογές που λέει smart installation, το πατάς για να ολοκληρώσει και καλά την εγκατάσταση, προχωράει, αλλά μετά τίποτα...

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πάντως, εκτός από την εμπειρία στο ιντερνετ που είναι όμως ικανοποιητική για τα δεδομένα του, το τηλέφωνο αυτό είναι το καλύτερο που είχα! Μακάρι η Νοκια να έβγαζε κάτι τέτοιο με μεγαλύτερη οθόνη και πιο γρήγορο...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Καλησπερα. Τα επαιξε το παλιο μου e72 και εμεινα ξεκρεμμστος. Μηπως γνωριζει καποιος απο που μπορω να αγορασω ενα e72 σφραγισμενο?

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Τα επαιξε το παλιο μου e72 και εμεινα ξεκρεμμστος. Μηπως γνωριζει καποιος απο που μπορω να αγορασω ενα e72 σφραγισμενο?

 

για ελλάδα δυστυχώς δεν γνωρίζω

δες εδώ όμως

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=nokia+e72

 

η επίσης μπορείς να δεις και το nokia e5 που υπάρχει ακόμη Ελλάδα και που έχω :p :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όντως αν το βρεις, θα είναι πολύ καλή αγορά αν το βρεις και σε καλή τιμούλα.Κι εμένα αν πάθει τίποτα, θα κάνω το παν να το ξαναγοράσω!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά η μπαταρία τάπαιξε και ενώ είναι φορτισμένη κλείνει το κινητό σαν να μένει από μπαταρία.

Θα ψάξω βέβαια να βρω κάποια original σε nokia care αλλά μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος επαναφοράς;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μόλις τσίμπησα ένα Ε72 κυριολεκτικά σε κατάσταση βιτρίνας. Το έψαχνα καιρό αλλά τις περισσότερες φορές η τιμή ήταν απαγορευτική και όσες φορές ήταν προσιτή, το κινητό ήταν πολύ ταλαιπωρημένο.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσίμπησα ένα Ε72 κυριολεκτικά σε κατάσταση βιτρίνας. Το έψαχνα καιρό αλλά τις περισσότερες φορές η τιμή ήταν απαγορευτική και όσες φορές ήταν προσιτή, το κινητό ήταν πολύ ταλαιπωρημένο.

Mε γεια.Εξαιρετικό και αγαπημένο τηλέφωνο!

 

Geram, αν τα 'παιξε η μπαταρία, πάρε άλλη. Δε νομίζω ότι επαναφέρεται...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλησπέρα...μετά απο μια απόπειρα σε android..σκέφτηκα να ξαναγυρισω σε κλασικό τηλέφωνο, με ενδιαφερει GPS,WIFI,αρκετες ωρες ομιλιας και σχετικα μικρο sar.επισης θελω να γράφω ευκολα μηνυμα..(να μην εχει μικρα κουμπια) μου αρεσει πολυ το nokia E72,αλλα δεν θα με χαλαγε ενα E5 ή ενα C5-00 με τα 5Mpxixel τελευταιας γενιας.εσεις τι μου προτείνεται????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...μετά απο μια απόπειρα σε android..σκέφτηκα να ξαναγυρισω σε κλασικό τηλέφωνο, με ενδιαφερει GPS,WIFI,αρκετες ωρες ομιλιας και σχετικα μικρο sar.επισης θελω να γράφω ευκολα μηνυμα..(να μην εχει μικρα κουμπια) μου αρεσει πολυ το nokia E72,αλλα δεν θα με χαλαγε ενα E5 ή ενα C5-00 με τα 5Mpxixel τελευταιας γενιας.εσεις τι μου προτείνεται????

 

Λιγο υπομονη για αυτο:

 

http://www.gsmarena.com/nokia_515-pictures-5663.php

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ξερει κανεις να μου πει, ποια η διαφορα στο ε72 οταν δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο και εχει αγγλικο?

Ρωτω επειδη βρηκα ενα να αγορασω αλλα εχει αγγλικο πληκτρολογιο και δεν ξερω τι γινεται με αναβαθμισεις κλπ

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να χει μη σε πειράζει. Μπορείς να περάσεις ελληνικό λογισμικό σε περιπτωση που δεν εχει ελληνικη γλωσσα
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να χει μη σε πειράζει. Μπορείς να περάσεις ελληνικό λογισμικό σε περιπτωση που δεν εχει ελληνικη γλωσσα

 

Σε ευχαριστω πολυ που απαντησες, για να πω την αληθεια, νομιζα οτι δεν θα διαβασει κανεις το μηνυμα μου, λογω που εχει περασει αρκετος καιρος απο το τελευταιο μηνυμα εδω στο φορουμ του Ε72.

Δεν ξερω βεβαια αν ειναι καλη επιλογη το ε72, το λεω αυτο επειδη αλλοι λενε οτι τριζει το καπακι της μπαταριας κλπ. Ή θα πρεπει να προβω σε αγορα του Ε5

 

Αν μπορεις να με βοηθησεις στο μπερδεμα αυτο.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν το ε72 εχει καλο ηχειο, δηλαδη το κουδουνισμα ακουγεται δυνατα ή στηνεις αυτι για να το καταλαβεις.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε θα μπορέσω να βρώ κανένα;

Τι να προσέξω;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...