Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορεί να μου κάνει κάποιος μια χάρη?

Όποιος έχει το Ε72 μπορεί να μετρήσει την οθόνη σε cm κατα μήκος και πλάτος για να την συγκρίνω με αυτή του Ν86?

Ευχαριστώ πολύ.

 

4.8 μηκος 3.6 υψος.

 

Η μετρηση ειναι απο εκει που ξεκιναει και φωτιζεται, χωρις το μικρο μαυρο πλαισιο πριν το νικελ δηλαδη πανω κατω και στα πλαγια ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα

προσπαθώ να δημιουργήσω και να ρυθμίσω και 2ο email στο κινητό αλλά δεν το δέχεται, γιατι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

προσπαθώ να δημιουργήσω και να ρυθμίσω και 2ο email στο κινητό αλλά δεν το δέχεται, γιατι?

Εγώ έχω βάλει 2 hotmail λογαριασμούς και έναν gmail χωρίς πρόβλημα.Με σύνδεση cosmote.Εσύ το έκανες μέσω wifi? Μήπως παίζει ρόλο?

Link to comment
Share on other sites

ναι με wifi προσπαθησα να βαλω τον λογαριασμό αλλά τίποτα, ίσως να παίζει ρόλο όπως είπες αλλά δεν θέλω να συνδεθώ με τον πάροχο για να μην χρεωθώ. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερετε πως μπωρο να δωσο προτερεοτιτα στο ovi store να μπενει απο wifi και οχι απο 3g?

 

Στην εφαρμογή για το internet τι προεπιλογή έχεις. Νομίζω σχετίζεται με αυτό.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερετε πως μπωρο να δωσο προτερεοτιτα στο ovi store να μπενει απο wifi και οχι απο 3g?

 

Για πήγαινε μενού, πίνακας ελέγχου,ρυθμίσεις, σύνδεση,προορισμοί,κι εκεί που λέει Διαδίκτυο μπες και βάλε στην 1η προτεραιότητα το wlan.Μήπως βρεις άκρη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω περασει το helloOX πρωτη φορα και επιλεγω hack my phone again αλλα εχει κολλησει στο unpacking εδω κ παααρα πολυ ωρα... ξερει κανεις αν πρεπει πρωτα ν γινει κατι ή αν κανω κατι λαθος??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι hackable με το HelloOX. Δοκίμασε να το κάνεις απεγκατάσταση, ξανά εγκατάσταση και να δοκιμάσεις άλλη μια φορά. Αν δεν πετύχει τότε δοκίμασε τον τρόπο που φαίνεται στο μήνυμα #2 από το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 3rd - Hacks & Patches.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!

 

Παρειγγειλλα το Ε72 απο το καταστημ e-click το οποιο ομως το δινει 40 ευρω φθηνοτερα σε σχεση με ολες τις μεγαλες αλυσιδες, το πληκτρολογιο του ειναι με λατινικους χαρακτηρες και καπου στην ιστοσελιδα γραφει American Version. Ωστοσο εχει ελληνικο μενου (ρωτησα την πωλητρια). Εν τελει ειμαι σιγουρος οτι μαλλον ειναι προιον παραεισαγωγης...

 

Καποιοι απ'οσο διαβασα το εχουν αγορασει απο το ιδιο καταστημα, οποτε θα ηθελα τα φωτα τους. Λετε να εχω προβληματα σε θεμα συμβατοτητας software η κατι τετοιο...; Δεν εχω ιδεα απο λογισμικα και πλατφορμες οποτε δεν ξερω τι συνεπειες μπορει να εχει το οτι ειναι παραεισαγωγη...

 

Αν το μονο προβλημα ειναι οτι δεν θα βλεπω ελληνικα γραματα στο πληκτρολογιο δεν με νοιαζει αλλα αν ειναι να φορτωθω τιποτα bug λογω της αλλαγης product key η τιποτα τετοιο πειτε μου να ακυρωσω την παραγγγελια!

 

Το θεμα ειναι οτι το ηθελα σε metal grey, αλλα στην Ελλαδα υπηρχε μονο σε μαυρο ενω το e-click με τις παραεισαγωγες του φερνει ολα τα χρωματα οποτε ηταν η μοναδικη λυση!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να αναφέρει κάπου κάτι για American Version,αν ίσχυε κάτι τέτοιο τότε τα Ελληνικά δεν θα μπορούσαν να περαστούν μέσα.

Και παραεισαγωγής να είναι,εφόσον δεν σε ενοχλεί ότι δεν θα έχει Ελληνικά γράμματα στο πληκτρολόγιο,δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.Το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις είναι τυχόν αναβαθμίσεις να τις κάνεις over the air γιατί είναι πιθανόν μέσω υπολογιστή να χαθούν τα Ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να αναφέρει κάπου κάτι για American Version,αν ίσχυε κάτι τέτοιο τότε τα Ελληνικά δεν θα μπορούσαν να περαστούν μέσα.

Και παραεισαγωγής να είναι,εφόσον δεν σε ενοχλεί ότι δεν θα έχει Ελληνικά γράμματα στο πληκτρολόγιο,δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.Το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις είναι τυχόν αναβαθμίσεις να τις κάνεις over the air γιατί είναι πιθανόν μέσω υπολογιστή να χαθούν τα Ελληνικά.

 

Πηρα τηλ και η πωλητρια μου ειπε οτι τα φερνουν απο Γερμανια και πως τα ελληνικα ειναι μεσα στις διαθεσιμες γλωσσες, δηλαδη δεν αλλαζουν Product Κey... Οποτε λες να μην το σκευτω ε...; Ποσο μαλλον αφου δεν κανουν και debrand...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά help!! μ' αρέσει πάρα πολύ το Ε72 αλλά δεν μου αρέσει σε μαύρο! έχω επιδότηση που θέλω να χρησιμοποιήσω από vodafone, η οποία όμως από όσο 3έρω το έχει μονο σε μαύρο. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει σε άλλο χρώμα (ασημί,άσπρο,χρυσό) σε κάποιο καταστημα της vodafone ή σε κανένα συνεργάτη της?

με έχετε ψήσει πολύ να το πάρω αλλά σε μαύρο δεν μ αρέσει..

επίσης με το wi-fi τι παίζει?? μπαίνεις κανονικά internet όπως πχ με I-phone??

γιατί το Ε66 που είχα με το ντερνετ δν το είχε καθόλου

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά help!! μ' αρέσει πάρα πολύ το Ε72 αλλά δεν μου αρέσει σε μαύρο! έχω επιδότηση που θέλω να χρησιμοποιήσω από vodafone, η οποία όμως από όσο 3έρω το έχει μονο σε μαύρο. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει σε άλλο χρώμα (ασημί,άσπρο,χρυσό) σε κάποιο καταστημα της vodafone ή σε κανένα συνεργάτη της?

με έχετε ψήσει πολύ να το πάρω αλλά σε μαύρο δεν μ αρέσει..

επίσης με το wi-fi τι παίζει?? μπαίνεις κανονικά internet όπως πχ με I-phone??

γιατί το Ε66 που είχα με το ντερνετ δν το είχε καθόλου

ευχαριστώ

 

Ειμαι στην ιδια κατασταση με εσενα και το εψαξα πολυ το θεμα... Μου ειπαν λοιπον οτι ανεξαρτητως σε ποια χρωματα βγαινει ενα κινητο απο την εταιρεια του, το εκαστοτε καταστημα κλεινει συμφωνια για πωληση συγκεκριμενων χρωματων... Αμα λοιπον δεν το εχει η Vodafone στο site της (που δεν το εχει) ειναι αδυνατο να το βρεις σε καποιο υποκαταστημα της... Το μονο πιθανο ισως ειναι να το βρεις μεσω κανενος συνοικιακου συνεργατη της, ξερεις κατι μικρα μαγαζακια που υπαρχουν κατα τοπους ο οποιος ισως μπορεσει να κανει κατι... Επισης επειδη εδω κα μια βδομαδα εχω κανει τα απειρα τηλεφωνα, απ οτι εμαθα η κυκλοφορια του e72 ειναι στα τελευταια της (μου το ειπε επισημος ο αντιπροσωπος στην Πατησιων) οποτε οτι βρισκεις ειναι κατα κυριο λογω κομματια που εχουν ξεμεινει στις αποθηκες τον καταστηματων... Ας πουμε το eshop οταν πρωτοβγηκε το e72 πριν απο εναμιση χρονο περιπου, εφερε μια μεγαλη παραγγελια σε ολα τα χρωματα ωστοσο ο κυριος ογκος της παραγγελιας αυτης ηταν σε μαυρο. Τωρα εναμιση χρονο μετα τους εχουν μεινει μονο καποια κομματια σε μαυρο και απ' οτι μου ειπαν δεν παιζει να κανουν restock..

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στις Ρυθμίσεις> Προσ. Ρυθμ.> Φωτισμός Αναγγελλείας και κοίτα στις επιλογές μήπως το έχει.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Mολις παρελαβα το δικο μου απο e-click στα 300€. Εχει Ελληνικο manual μεσα το οποιο ομως φαινεται οτι ειναι εκτυπωμενο, οχι σαν τα αυθεντικα της Nokia αλλα απο απλο εκτυπωτη και απλα συρραμμενο αντι βιβλιοδεμενο. Πληκτρολογιο με Λατινικους χαρακτηρες για την Γερμανικη γλωσσα καθως εχει καποια ιδιαιτερα γραμματα και σημεια στιξης Γερμανικα. Διαθεσιμη γλωσσα μενου μονο τα Ελληνικα...

 

Result...? Του εχουν κανει debrand καθως και το product key δεν ειναι το Ελληνικο... Η συσκευασια δεν ειχε ταινια ασφαλειας απο το εργοστασιο καθολου, μονο μια ζελατινα η οποια μπαινει πολυ ευκολα αμα εχεις το αναλογο μηχανημα. Οποτε, το ανοιξαν, του εκαναν debrand, αλλαξαν το Γερμανικο manual με ενα Ελληνικο κατεβασμενο απο το ιντερνετ και εκτυπωμενο και το ξαναεκλεισαν (την συσκευασια) με μηχανημα πλαστικοποιησης.

 

Ωστοσο, εκτος των στανταρ περιφεριακων: καρτα μνημης 4GB, δερματινη σκληρη θηκη, hands free και καλωδιο μεταφορας δεδομενων εχει ΚΑΙ βαση στηριξης με βεντουζα για το αυτοκινητο οπως εχουν τα GPS!!! Ειναι η deluxe εκδοση αλλα μεσα στο site δεν το ανεφεραν... Η βαση ειναι η CR-114 και κοστιζει μονη της γυρω στα 30-40 ευρω απ' οσο εψαξα!!

 

After all εχω μεινει ιδιαιτερα ευχαριστημενος με αυτην την αγορα!! Ερχομαι απο Nokia e63 και το e72 μου φαινεται διαστημοπλοιο μπροστα στο παλιο μου!!!

Edited by louki
Link to comment
Share on other sites

ναι.. μόλις το διαπίστωσα!! έχω πάρει τηλέφωνο σχεδόν σε όλα τα καταστήματα του Ν.Θεσσαλονίκης και το βρήκα σε ένα μαγαζί μόνο σε ασημί κ δν 3έρω ποιο να πάρω!! ούτε το ένα ούτε το άλλο δν με τρελλαίνει!! τεσπά... σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

ΥΓ. για πείτε λίγο ιντερνετ με wifi μπαίνει κανονικά κ σε όλες τις σελίδες.. γιατί πχ το ε66 δεν με έβαζε στο facebook γιατί το θεωρούσε ως μη ασφαλές!!!

 

γενικά ικανοποιημένοι?? να δώσω το οκ???

thnks**

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ε72 εδώ και αρκετό καιρό και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό κινητό.Πάρα πολύ καλή μπαταρία, καλοί ήχοι, όμορφο τηλέφωνο κλπ. Τώρα όσον αφορά τη χρήση ιντερνετ μπορώ να πω ότι είναι ικανοποιητική.Μπαίνει κανονικά facebook αν και νομίζω ότι είναι καπώς αλλιώς η προβολή απ'ότι σέ ένα κανονικό computer φαντάζομαι για λόγου συμπίεσης δεδομένων.Δε συγκρίνεται βέβαια με το internet κινητών όπως galaxy, iphone.Εγώ κατέβασα τον uc browser (από το ovi store αν θυμάμαι καλά) μιας και ο προεγκατεστημένος μου φαίνεται πιο βαρύς και αργός.Εγώ πάντως το συνιστώ το κινητό.Είναι πολύ αξιόπιστο! Οι φωτός και το βίντεο καλά είναι, εύκολη η χρήση και ρύθμιση emails, μερικά θεματάκια σε θέματα ρυθμίσεων που μπορεί να σε δυσκολέψουν στην αρχή έχουν αναλυθεί πλήρως σε προηγούμενες σελίδες του forum! Με γεια!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ε72 εδώ και αρκετό καιρό και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό κινητό.Πάρα πολύ καλή μπαταρία, καλοί ήχοι, όμορφο τηλέφωνο κλπ. Τώρα όσον αφορά τη χρήση ιντερνετ μπορώ να πω ότι είναι ικανοποιητική.Μπαίνει κανονικά facebook αν και νομίζω ότι είναι καπώς αλλιώς η προβολή απ'ότι σέ ένα κανονικό computer φαντάζομαι για λόγου συμπίεσης δεδομένων.Δε συγκρίνεται βέβαια με το internet κινητών όπως galaxy, iphone.Εγώ κατέβασα τον uc browser (από το ovi store αν θυμάμαι καλά) μιας και ο προεγκατεστημένος μου φαίνεται πιο βαρύς και αργός.Εγώ πάντως το συνιστώ το κινητό.Είναι πολύ αξιόπιστο! Οι φωτός και το βίντεο καλά είναι, εύκολη η χρήση και ρύθμιση emails, μερικά θεματάκια σε θέματα ρυθμίσεων που μπορεί να σε δυσκολέψουν στην αρχή έχουν αναλυθεί πλήρως σε προηγούμενες σελίδες του forum! Με γεια!

Για browsing στο internet θα σου έλεγα να δοκιμάσεις Opera Mobile, είναι πολύ πολύ καλός και γρήγορος. Ο UC Browser τον δοκίμασα για μια βδομάδα και δεν με βόλεψε καθόλου.

Εγώ είμαι κάτοχος Ε71 (έχουν αρκετά κοινά στοιχεία, αφού το Ε72 είναι "διάδοχος" του Ε71) και μπορώ να πω ότι το Ε72 είναι το μόνο κινητό που θα αγόραζα και θα ικανοποιούσε πάλι τις ανάγκες μου με περισσότερο στυλ και ειδικά αυτή η έξοδος ήχου που είναι 3.5 είναι ότι χρειάζεται πραγματικά, φοβερό κινητό!

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Στην καρτα μνημης περιεχονταν χαρτες για ολη την Ευρωπη καθως επισης και φωνες πλοηγησης σε σχεδον ολες τις Ευρωπαικες γλωσσες!

 

Για να μην εχω πιασμενο χωρο στην καρτα χωρις λογο, διεγραψα ολους τους χαρτες και αφησα μονο τους Ελληνικους! Αλλα δεν βρισκω πως να διαγραψω και τις φωνες που δεν με ενδιαφερουν...

 

Τους χαρτες τους διεγραψα μεσω του Nokia Map Loader, εχετε καμια ιδεα για τις φωνες;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν βρηκα τιποτα μεσα στο προγραμμα η στο κινητο που να διαγραφει τις φωνες ΑΛΛΑ για να ξερετε, αμα πατε στην καρτα μνημης υπαρχει ενας φακελος με το ονομα CITIES. Μεσα σε αυτον υπαρχει ενας αλλος με το ονομα VOICES μεσα στον οποιο υπαρχουν ολες οι διαθεσιμες φωνες, οποτε και διαγραφετε χειροκινητα οσες δεν σας χρειαζονται!
Link to comment
Share on other sites

ναι.. μόλις το διαπίστωσα!! έχω πάρει τηλέφωνο σχεδόν σε όλα τα καταστήματα του Ν.Θεσσαλονίκης και το βρήκα σε ένα μαγαζί μόνο σε ασημί κ δν 3έρω ποιο να πάρω!! ούτε το ένα ούτε το άλλο δν με τρελλαίνει!! τεσπά... σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

ΥΓ. για πείτε λίγο ιντερνετ με wifi μπαίνει κανονικά κ σε όλες τις σελίδες.. γιατί πχ το ε66 δεν με έβαζε στο facebook γιατί το θεωρούσε ως μη ασφαλές!!!

 

γενικά ικανοποιημένοι?? να δώσω το οκ???

thnks**

 

 

Κατα την γνωμη μου καλυτερα να παρεις το Ε5.

 

Το Ε72 ειναι ακρως ακαταλληλο για βαρια χρηση. Πχ word, internet, sms-email.

 

Εχει και το bug με την πληκτρολογηση που χανει χαρακτηρες, οπως και οταν ειναι ενεργες συνδεσεις δεδομενων κολλαει στα μηνυματα και σε αλλες εφαρμογες για πλακα.

 

Εντελως αχρηστο για τα λεφτα του, ενω θα μπορουσε να ειναι διαμαντι. Το Ε5 φαινεται δεν εχει κανενα απο αυτα τα προβληματα, και εχει σαφως καλυτερη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου καλυτερα να παρεις το Ε5.

 

Το Ε72 ειναι ακρως ακαταλληλο για βαρια χρηση. Πχ word, internet, sms-email.

 

Εχει και το bug με την πληκτρολογηση που χανει χαρακτηρες, οπως και οταν ειναι ενεργες συνδεσεις δεδομενων κολλαει στα μηνυματα και σε αλλες εφαρμογες για πλακα.

 

Εντελως αχρηστο για τα λεφτα του, ενω θα μπορουσε να ειναι διαμαντι. Το Ε5 φαινεται δεν εχει κανενα απο αυτα τα προβληματα, και εχει σαφως καλυτερη τιμη.

 

Τι???? Το ε5 είναι καλύτερο από το Ε72?? Φίλε μου μη λέμε τέτοια πράγματα.Ειδικά στην ποιότητα κατασκευής το ε5 είναι πολύ πιο ψεύτικο.Εχω το Ε72 πάνω από ένα χρόνο κι είμαι πολύ ευχαριστημένος.Οκ, δεν έχει και το ιντερνετ του galaxy και του iphone αλλά είναι ικανοποιητικό.Απίστευτη μπαταρία, αρκετά γρήγορο, (ειδικά τελευταία με Cosmote που έχω εγώ μου φαίνεται ότι έχουν μεγαλώσει οι ταχύτητες στο 3g), καλή κατασκευή, όμορφο τηλέφωνο.Εμένα πάντως δεν μου κολλάει.Ούτε στα πλήκτρα ούτε στα μηνύματα.Απλά φίλε αν το πάρεις, κατέβασε τοn opera ή τον uc browser για παράδειγμα, γιατί είναι πιο ελαφριοί browsers από τον προεγκατεστημένο.Όχι ότι ο βασικός δεν είναι καλός, αλλά είναι λίγο "βαρύς" μερικές φορές.Εγώ πάντως το συνιστώ.

Edited by camerakias
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...