Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Κάνοντας αναβάθμιση. Διαβάζοντας σε αυτό το thread θα βρεις το πως.

 

(Μην γράφεις με κεφαλαία, απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Επίσης δεν υπαρχει καποιο site να τα κατεβάσω και να τα βαλω στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση μπορεις να την κανεις είτε μεσω Samsung Kies ειτε Samsung New Pc Studio.Και τα δυο μπορεις να τα βρεις στο http://samsungmobile.com/ .Κανεις εγκατασταση οποιο προγραμμα θελεις ,συχρονίζεις με το κινητό και κανεις την αναβαθμιση λογισμικου ακολουθωντας τις οδηγίες κατα την διαδικασία αναβάθμισης
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε kosmus ευχαριστώ για το αρχειάκι αυτό DisableStartShutdownSounds.cab. Πράγματι με έσωσε από ηχορύπανση. Μήπως ξέρεις αν υπάρχει κατι ίδιο μ' αυτό που να μην εμφανίζει από την αρχή εκείνο το αν "θέλετε το τηλ. να ανοίξει ή όχι"?

 

Επίσης έχω βρεί ένα "όχι τόσο βαρύ" screen saver όπως το s2u2 στην διεύθυνση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618136&page=1. Ίσως και κάποιος από εσας μπορεί να του "φτιάξει" και ένα start menu icon. Νομίζω όμως ότι είναι πολύ καλό. Ξέρει κανείς κανένα άλλο τέτοιου είδους screen saver? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας πειράματα έφτιαξα ένα πρότυπο mms το οποίο και δεν θέλω να κρατήσω.

Στάθηκε όμως αδύνατο να βρω τρόπο να το διαγράψω. Ξεκινώντας νέο mms και πατώντας εισαγωγή από πρότυπα το βρίσκω και από το μενού μου βγάζει δυνατότητα διαγραφής. Τσεκάρω, πατάω και το mms παραμένει.

Υπάρχει τρόπος διαγραφής;

Η φυσική τοποθεσία αποθήκευσης προτύπων mms γνωρίζει κάποιος που βρίσκεται στα wm 6.5.3;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

OMNIA II, Το έχει ένας φίλος και το πρόβλημα του είναι η φωτεινότητα στον ήλιο, ενώ το έχει ρυθμίσει στο τέρμα μιλάμε ότι δεν φαίνεται τίποτα ,ούτε αν βάλεις το χέρι σου. το τηλέφωνο είναι μαμά ,μήπως μου ξεφεύγει κάποια ρύθμιση .
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ και κατέβασε από το post 4 το DisableStartShutdownSounds.cab

 

 

Η κατέβασέ το χωρίς εγγραφή από εδώ .

 

Τις ευχαριστιες μου στο φιλο kosmous για το αρχειακι, με 2 παρατηρησεις:

1) Αυτο που δινεις μεσα απο το myphone θελει λιγο πειραγμα ωστε να γινει cab.

2) Οντως η αισθησιακη μελωδια της Samsung χανεται, αλλα δυστυχως το ανεπιθυμητο τουτ ειναι παρον. Παντως γινεται επαναφορα με τη διαγραφη της εγκαταστασης απο τον κυριο χωρο αποθηκευσης για οσους ειναι επιφυλακτικοι.

Και παλι ευχαριστω για τον κοπο σου.

Link to comment
Share on other sites

1) Αυτο που δινεις μεσα απο το myphone θελει λιγο πειραγμα ωστε να γινει cab.

.

 

 

.cab είναι , απλά το συμπίεσα για να το ανεβάσω με το winrar , μήπως και δεν το δέχονταν η πλατφόρμα του myPhone , αποσυμπιέζεις και είναι έτοιμο .

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας πειράματα έφτιαξα ένα πρότυπο mms το οποίο και δεν θέλω να κρατήσω.

Στάθηκε όμως αδύνατο να βρω τρόπο να το διαγράψω. Ξεκινώντας νέο mms και πατώντας εισαγωγή από πρότυπα το βρίσκω και από το μενού μου βγάζει δυνατότητα διαγραφής. Τσεκάρω, πατάω και το mms παραμένει.

Υπάρχει τρόπος διαγραφής;

Η φυσική τοποθεσία αποθήκευσης προτύπων mms γνωρίζει κάποιος που βρίσκεται στα wm 6.5.3;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μιας και το βρήκα (search με wildcard όλων των αρχείων που δημιουργήθηκαν σήμερα και ...λίγη κοινή λογική) και σε περίπτωση που μπορεί να χρειαστεί σε κάποιον, τα πρότυπα των mms βρίσκονται μέσα στο φάκελο:

Program Files/MMS/Templates

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
.cab είναι , απλά το συμπίεσα για να το ανεβάσω με το winrar , μήπως και δεν το δέχονταν η πλατφόρμα του myPhone , αποσυμπιέζεις και είναι έτοιμο .

 

Καλά έκανες μιας και όντως το forum δεν δέχεται συνημμένα με κατάληξη .cab.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος που πρέπει να βάλω κάποιους ήχους, σε ποιο φάκελο δηλ., έτσι ώστε όταν πάω στις ρυθμίσεις στους ήχους ειδοποίησης να βάλω για sms ένα δικό μου ήχο?? (έχω wm 6.5.3). Προς το παρόν τους έχω στο φάκελο: Η αποθήκευση μου/My ringtones, και μόνο σαν ήχο κλήσης τα αναγνωρίζει και όχι για το sms..

Θένκς προκαταβολικά ;)

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει οι ήχοι σου να είναι σε μορφή wav και μικρής διάρκειας.

 

Μα είναι σε .wav απλά δε τους αναγνωρίζει. Και μιλάμε για ήχο 3-4 sec. Πριν αναβαθμίσω μου τους αναγνώριζε πάντως.. Τώρα δε φαίνονται στα sms, παρά μόνο στους ήχους κλήσης..

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους λειτούργησε! Να σαι καλά φίλε athanaso77..

:thanks:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω να κανω αναβαθμιση απο kies κ αφου κατεβαζει τα παντα κ τα αποσυμπιεζει, ξεκιναει την αναβαθμιση, σβηνει το κινητο κ μετα μου γραφει "ο υπολογιστης δεν αναγνωριζει τη συσκευη. Επαναφερετε τη συσκευη. 1) αποσυνδεστε το καλωδιο USB απο τη συσκευη 2) αφαιρεστε τη μπαταρια απο τη συσκευη. Η συσκευη θα επανεκκινηθει και η αναβαθμιση λογισμικου θα προχωρησει."

 

Το εκανα κ τπτα. Ακομα γραφει το ιδιο πραγμα. Καμια ιδεα??

 

EDIT : Ολα ΟΚ! Βρηκα απαντηση σε προηγουμενα Post! Thanks!

Edited by Odiw700i
Panasonic X60 --> Sony Ericsson W700i --> Sony Ericsson G900 --> Samsung Omnia GT-i8000 --> Apple iPhone 4s :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

οταν σου λεει να αποσυνδεσεις το καλωδιο usb,να μην κανεις τιποτα ,να το αφησεις μεχρι να τελειωσει απο μονο του,να σου βγαλει στο τελος την οθονη που περνας το pin και μετα να το αποσυνδεσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχουμε κάτι καινούργιο? Καμμιά αναβάθμιση, κάτι... το οποίο θα κάνει το κινητό μας καλύτερο? (έχω καιρό να μπω και ίσως έχασα κάτι)!
Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα και μεταξύ μας δεν βλέπω να ξαναβγαίνει ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως συμβαίνει με όλες τις συσκευές ανεξαρτήτως εταιρίας. Δεν πρέπει να έχετε παράπονο, άλλες συσκευές δεν έφτασαν καν μέχρι τα WM6.5.X.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έκανα αναβάθμιση στο omnia απο το samsung new pc studio.

έγινε με επιτυχία.

Πάει πολύ πιο γρήγορα τώρα.

Απλά δεν βρίσκω τη ρύθμιση για το κουμπί Χ για να κλείνουν τα προγράμματα.

ξέρει κανείς που είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ασε και γω έστειλα το κινητο μου στην smartec... απο το πενάκι έγινε μια μικρη γρατζουνια και ι οθόνη πήρε σκονάκια (όχι ομως εξετίας της γρατζουνιάς) και μουπαν οτι πρεπεθ να αλλαξω την οθόνη και μετά να μου το καθαρήσουν και οτι δεν το καλύπτει η εγγύηση και μου ζήτησας 45ευρω και τους λέω μην αλλάξτε την οθόνη μονο καθαρήστε τα σκονάκια που μπήκαν μέσα στην οθόνη (τα σκονακια μπηκαν επιδι δεν ηταν καλα κλεισμενο το κινητο εργοστασιακα γιατι το ειχα αγορασει πριν 15 μερες απο τα saturn θεσσαλονικης) μεσα σε 15 μερες γεμησε σκονακια μεσα απο την οθονη λες και το ειχα 2 χρονια και μου λενε απο την smartec ή πληρωνεις 45 η δεν το καθαρίζουμε (σωστος εκβιασμος) αντι να ζητησει συγνωμη και να μου το αντικαταστησει η να μου το φτιαξει.. 400 ευρω πειραν οι καραγυφτοι!!! πειρα το τμημα προστασιας καταναλωτη και θα στειλω φαξ με τα σχετικα γιατι στην ελλαδα δεν μπορεις να καταφερειτ τπτ χωρις εκφοβισμο!!! σαν προβατα ειμαστε !!!

 

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!! ΤΑΧΩ ΠΑΡΕΙ!!!

Edited by pcstudios1
Link to comment
Share on other sites

με ολο το συμπαθειο μην γραφεις greekglish γιατι μας βγαινουν τα ματια να διαβασουμε το post σου.

συγνωμη παλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Ξέρει κανένας γιατί δεν μου βρίσκει δορυφόρους το IGO 8 .

 

Ποια settings θέλει το OMNIA II .

 

Έχω στις ρυθμίσεις GPS συσκευής .

Θύρα προγράμματος GPS COM9

Θύρα υλικού GPS COM2

Baud rate 4800

Διαχείριση GPS αυτόματα – ενεργοποιημένο

 

Μήπως πρέπει να ρυθμίσω τίποτα στις ρυθμίσεις GPS του IGO8 . Είμαι και λίγο άσχετος .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...