Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
μπορεις να μου πεις πως το καταλαβενεις εαν ειναι 6.5 , 6.5.3 η 6.5.5?

 

WM6.5 -> CE 5.2.21XXX

WM6.5.3 -> CE 5.2.231XX

WM6.5.5 -> CE 5.2.235XX

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ποια Rom ειναι 6.5.5?

 

Δεν υπάρχει επίσημη rom που να στηρίζεται σε αυτό το build. Μιλάμε πάντα για αυτή τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επίσημη rom που να στηρίζεται σε αυτό το build. Μιλάμε πάντα για αυτή τη συσκευή.

 

Απ' οσο γνωριζω ουτε τα 6.5.3 ειναι απο επιση Rom απλα λογο οτι τωρα τελευταια θελω να κανω ενα υpdate η τελευταια επιση ξερω οτι ειναι η F5 με 6.5 και φανταζομαι θα ερθει και η 6.5.3... εγω εχω το πακετο Pda-D3 CSC-D3 K' Phone-D1 και ξερω οτι εχω 6.5.3 δεν εβαλα την Ε (Ρομ) γτ δεν ειχε διαφορες (ασχετο :-D)... ρωτησα για την 6.5.5 γτ πρωτη φορα την ειδα την εκδοση αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Samsung GT-i8000 Omnia II

 

Δεν βρίσκει δορυφόρους ,και γενικά δεν δουλεύει το GPS έχω το πρόγραμμα το

 

FOLLOW ME GINIUS DELUXE EDITION ( μάπα πρόγραμμα ) . Έχετε καμιά ιδέα ;

 

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

i) Κάπου διάβασα ότι η οθόνη μας δεν ξοδεύει ενέργεια αν έχεις wallpaper μαύρο. Ισχύει αυτό?

ii) Καθώς κοιτάμε το κινητό από μπροστά (με την οθόνη προς τα εμάς) σε ποιά θέση βρίσκεται η κεραία του τηλεφώνου (κάτω αριστερά ή κάτω δεξιά)?

Link to comment
Share on other sites

i) Κάπου διάβασα ότι η οθόνη μας δεν ξοδεύει ενέργεια αν έχεις wallpaper μαύρο. Ισχύει αυτό?

ii) Καθώς κοιτάμε το κινητό από μπροστά (με την οθόνη προς τα εμάς) σε ποιά θέση βρίσκεται η κεραία του τηλεφώνου (κάτω αριστερά ή κάτω δεξιά)?

 

κοιτα κατω να ειναι..λιγο δυσκολο... μαλλον πανω αριστερα( υποθετω)

Link to comment
Share on other sites

i) Κάπου διάβασα ότι η οθόνη μας δεν ξοδεύει ενέργεια αν έχεις wallpaper μαύρο. Ισχύει αυτό?

ii) Καθώς κοιτάμε το κινητό από μπροστά (με την οθόνη προς τα εμάς) σε ποιά θέση βρίσκεται η κεραία του τηλεφώνου (κάτω αριστερά ή κάτω δεξιά)?

 

ι) Γενικα στο μαυρο δεν ξοδευει μπαταρια βλ.Black Theme

ii) Η κεραια ειναι κατω

http://images.apple.com/antenna/images/samsungomnia-position-20100715.jpg

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

a) Thanks Stefanos_79. Θα κάνω και την άλλη χαζή ερώτηση, δεξιά ή αριστερά ή όλο το κάτω μέρος, για το video της Apple θέλω να ξέρω (πως πιάνουμε το κινητό), όπως θα το είδατε.

 

 

b) Άλλο και τούτο, αν πας http://www.samsungapps.com/about/onPc.as θα βρεις το KIES σε έκδοση 1.5.1.10071_32 ενώ αν πας στο site της Samsung στην Ελλάδα θα βρεις την έκδοση 1.5.1.10062_42_2 (κάτω, ενώ πάνω γράφει 10052_28, τα έχουν μπερδέψει λίγο ή μου φαίνεται?) η οποία όμως έχει γίνει update 23/06/2010, πολύ πρόσφατα δηλ. Μάλλον την πρώτη εγκαθιστούμε ε?????

 

 

c) Κάποιος να μου εξηγήσει την διαφορά της program memory και Storage memory και ποιά από τις δύο χρειάζεται να έχουμε "χαμηλά" αλλά και πως τις καθαρίζουμε? Προφανώς "η αποθ. μου" είναι ο σκληρός δίσκος του ΟΜΝΙΑ ενώ η "κάρτα αποθ." είναι η κάρτα αποθήκευσης που μπορεί να έχουμε βάλει στην συσκευή. Ευχαριστώ

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

α)Λογικά ειναι όλο το κατω μερος

β)Βαζεις την 1.5.1.10071_32 εξαρχης.Αν βαλεις καποια άλλη θα σε προτρεψει να κανεις το update

γ)H μια ειναι η ραμ που τρεχει και η άλλη ειναι η μνημη-αποθηκευτικος χωρος του κινητου .Το κινητο εχει 3 μνημες αποθηκευσεις δεδομενων,μνημη κινητου, flash Μνημη (8γιγα) και καρτα αποθηκευσης.Αυτο που πρεπει να εχεις ειναι μπολικη free ram για να μην σερνεται το κινητο.Πως γινεται αυτο; κανοντας soft reset σχετικα 1 φορα στις 2 μερες ,χρησιμοποιοντας το προγραμματακι CleanRam ,κοιταζοντας να μην τρεχουν εφαρμογες στο backround..Οσο για την μνημη του κινητου καλο ειναι ολα τα προγραμματα να τα κανεις εγκατασταση στην "Αποθηκη μου" εκτος απο καποια που πρεπει να εγκατασταθουν στην κυρια μνημη του κινητου.Δεν υπαρχει λογος να μπουκωνεις την κυρια μνημη του κινητου με προγραμματα

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Όπα- όπα- όπα. Αν πατήσω system info μου βγάζει Program Memory 152.1ΜΒ, Storage Memory 161,8ΜΒ, Η αποθ. μου 7.2GB και Κάρτα αποθ. 7.6GB (έχω βάλει κάρτα 8GB). Αυτές που δεν καταλαβαίνω είναι οι δύο πρώτες και πως τις καθαρίζουμε. Και επίσης όταν πας στις ρυθμίσεις / ρυθμίσεις μνήμης / κύριος χώρος αποθήκευσης σου βγάζει μια μνήμη 512ΜΒ καμμία σχέση με τις άλλες επάνω!!!Αν μπορεί κανείς βοήθεια γαι να καταλάβουμε καλύτερα το κινητό μας!
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να απενεργοποιηθουν οι ηχοι της Samsung κατα την εκκινηση και το κλεισιμο; γιατι αν η ενταση της συσκευης κατα το τελευταιο κλεισιμο ειναι ψηλα τοτε γινεται ενοχλητικο.

 

Κανείς ειδήμων;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ειδήμων;

τουλάχιστον στο i900 είχαμε αντικαταστήσει τα δύο αυτά αρχεία με "κενά" (χωρίς μουσική) αρχεία. Το ίδιο πιστεύω μπορείσ να κάνεις και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ειδήμων;

 

 

Πήγαινε εδώ και κατέβασε από το post 4 το DisableStartShutdownSounds.cab

 

 

Η κατέβασέ το χωρίς εγγραφή από εδώ .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο με τη συζήτηση αλλά το γράφω μπας και γλιτώσω κανέναν στο μέλλον. Χρησιμοποίησα για λίγες ώρες το πενάκι από ένα htc touch 2 και την έσκισα την οθόνη. Μην το κάνει κι άλλος το ίδιο λάθος
Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις πως μπορω να απενεργοποιησω το κλειδωμα των WinMob?? εβαλα το S2U2 και καμια φορα μου πεταει και τα 2 κλειδωματα!

 

Edit: το Βρικα

Edited by SoNiCK
Link to comment
Share on other sites

Όπα- όπα- όπα. Αν πατήσω system info μου βγάζει Program Memory 152.1ΜΒ, Storage Memory 161,8ΜΒ, Η αποθ. μου 7.2GB και Κάρτα αποθ. 7.6GB (έχω βάλει κάρτα 8GB). Αυτές που δεν καταλαβαίνω είναι οι δύο πρώτες και πως τις καθαρίζουμε. Και επίσης όταν πας στις ρυθμίσεις / ρυθμίσεις μνήμης / κύριος χώρος αποθήκευσης σου βγάζει μια μνήμη 512ΜΒ καμμία σχέση με τις άλλες επάνω!!!Αν μπορεί κανείς βοήθεια γαι να καταλάβουμε καλύτερα το κινητό μας!

Ρεε φιλε δεν με καταλαβαινεις.Τα πρωτα στοιχεια που αναφερεις σου λεει πληροφοριακα ποσο καταλαμβανουν τα προγραμματα που ειναι εγκατεστημενα δεν μπορεις να κανεις κατι.Αυτος ειναι ο αποθηκευτικος - μνημη κινητου 512mb .Το λειτουργικο και οτι αλλες εφαρμογες που το συνοδευουν δεσμευει καποιο χωρο .Οτι απομενει ειναι διαθεσιμο για χρηση απο τον χρηστη.Απο το μενου που μου λες κανεις απεγκατασταση τα προγραμματα που εχεις εγκαταστησει ειτε στη μνημη του κινητου ειτε οπουδηποτε αλλου.Δεν μπορεις να ελαφρωσεις οσο θελεις αυτη την μνημη γιατι απλα δεν σε αφηνει γιατι ειναι ηδη δεσμευμενη.εσυ θα παιζεις παντα με την αποθηκη και με την καρτα.Γιαυτο σου ειπα πιο πανω να μην κανεις εγκατασταση προγραμματα στην κυρια μνμη γιατι στο τελος θα γεμισει πολυ νωρις.Τσεκαρε με το file explorer το "Η συσκευη μου " και μπορεις να σβησεις καποια αχρηστα αρχεια που μπορει να εχεις ειδικα σε Temp φακελους των Windows.Πρωτη φορά πιανεις στα χερια σου WinMo κινητο?

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα μου έπεσε το κινητό και έσπασε το γυαλί της οθόνης (αλλά το εσωτερικό είναι οκ). Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει, αν το πιάνει η εγγύηση(που δε νομίζω) και πόσο χρόνο χρειάζεται να γίνει;
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση δεν το πιάνει σίγουρα , για τα υπόλοιπα(χρόνος, χρήμα) πρέπει να ρωτήσεις την Samsung η το μαγαζί που το πήρες

 

αλλά βέβαια υπάρχει και η λύση του e-bay αλλά δεν ξέρω τι γίνετε με την εγγύηση ( εννοώ να την πάρεις από κει και να την βάλεις μόνος σου)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν ανοιχτεί η συσκευή οπουδήποτε εκτός εξουσιοδοτημένου service, άμεσα τίθεται και εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, οι υπότιτλοι δουλεύουν χωρίς πρόβλημα σε DivX ταινίες?

Χρειάζονται κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Περίμενα να υπάρχουν διάφορα προγράμματα βέβαια, αλλά σημασία έχει ότι παίζουν.

 

Να δούμε τι θα κάνουμε και με mkv τώρα...

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς κάποιο πρόγραμμα για να κλειδώνουμε το κινητό μας όπως το htc desire (μπάρα να κατεβαίνει προς τα κάτω)?
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ? ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ WINDOWS MOBILE 6.1 ΣΕ 6.5?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...