Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακομη θα ηθελα να ρωτησω μια ,ομολογουμενωσ αρκετα "noob"ικη ερωτηση....οταν λετε για αναβαθμιση rom κλπ ,καταρχασ ειναι ανεπισημο ετσι?μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ να διαβασω σκετικα ,να ενημερωθω?

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχα ενεργοποιησει την λιστα απορριψης για εναν αριθμο και ενω μου λειτουργουσε μια χαρα μεχρι σημερα, ξαφνιικα αρχισα να δεχομαι κλησεις. Την διεγραψα και ξαναεβαλα τον αριθμο σε απορριψη κλησης αλλα συνεχιζει... Τι στο καλο εγινε? Και πως θα μπορεσω να την ξαναενεργοποιησω??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειχα ενεργοποιησει την λιστα απορριψης για εναν αριθμο και ενω μου λειτουργουσε μια χαρα μεχρι σημερα, ξαφνιικα αρχισα να δεχομαι κλησεις. Την διεγραψα και ξαναεβαλα τον αριθμο σε απορριψη κλησης αλλα συνεχιζει... Τι στο καλο εγινε? Και πως θα μπορεσω να την ξαναενεργοποιησω??

 

Για τέτοιες δουλειές συστήνω ανεπιφύλακτα το MagiCall.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ακομη θα ηθελα να ρωτησω μια ,ομολογουμενωσ αρκετα "noob"ικη ερωτηση....οταν λετε για αναβαθμιση rom κλπ ,καταρχασ ειναι ανεπισημο ετσι?μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ να διαβασω σκετικα ,να ενημερωθω?

ευχαριστω :)

 

δεν χάνεις (έτσι λένε) την εγγύηση με τις παρακάτω αναβαθμίσεις:

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/forumdisplay.php?f=177

Link to comment
Share on other sites

Για τέτοιες δουλειές συστήνω ανεπιφύλακτα το MagiCall.

Δουλεύει σε 6.5?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολουσ

σκεφτομαι να αγορασω το omnia II και θα ηθελα να ρωτησω αν θα ειμαι ικανοποιημενος οσον αφορα προγραμματα και παιχνιδια...ακομη ,κολλαει(γενικοτερα,στη φωτογραφικη κλπ)?

 

θα το καταευχαριστηθεις φιλε μην το σκεφτεσε.Και γω ηταν το πρωτο windows mobile και γενικα smartphone που πηρα και λεω ευτυχως που πηρα το Omnia 2 και οχι καποιο αλλο.Ειναι κορυφαιο σε οτι αφορα τη σχεση Τιμης Αποδοσης.Κορυφαια ποιοτητα οθονης και κατασκευης γενικοτερα,στυλατο,Πολλα προγραμματα, αρκετα games αλλα φυσικα θα πρπει να ρωτησεις και να τα ψαξεις και εσυ.

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

θα το καταευχαριστηθεις φιλε μην το σκεφτεσε.Και γω ηταν το πρωτο windows mobile και γενικα smartphone που πηρα και λεω ευτυχως που πηρα το Omnia 2 και οχι καποιο αλλο.Ειναι κορυφαιο σε οτι αφορα τη σχεση Τιμης Αποδοσης.Κορυφαια ποιοτητα οθονης και κατασκευης γενικοτερα,στυλατο,Πολλα προγραμματα, αρκετα games αλλα φυσικα θα πρπει να ρωτησεις και να τα ψαξεις και εσυ.

 

μαλλον με επεισες :ρ με βλεπω να το αποκταω μετα τισ πανελληνιεσ ή και πιο νωρις ^^

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με τον mp3 player Pocket Music.Το εγκατεστησα και μου φαινεται πολυ καλος αλα εχω ενα προβλημα.Οταν το κινητο κλειδωνει σταματαει να παιζει η μουσικη.Τι ρυθμιση πρεπει να βαλω στα options για να παιζει κανονικα και οταν το κινητο κλειδωνει???? Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

θα το καταευχαριστηθεις φιλε μην το σκεφτεσε.Και γω ηταν το πρωτο windows mobile και γενικα smartphone που πηρα και λεω ευτυχως που πηρα το Omnia 2 και οχι καποιο αλλο.Ειναι κορυφαιο σε οτι αφορα τη σχεση Τιμης Αποδοσης.Κορυφαια ποιοτητα οθονης και κατασκευης γενικοτερα,στυλατο,Πολλα προγραμματα, αρκετα games αλλα φυσικα θα πρπει να ρωτησεις και να τα ψαξεις και εσυ.

 

η οθόνη να ήταν capacitive και θα ήταν το τέλειο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η οθόνη να ήταν capacitive και θα ήταν το τέλειο κινητό!

 

Ενημερωτικά, υπάρχουν κάποιες λειτουργίες στα windows mobile που απαιτούν την ύπαρξη γραφίδας και κατά συνέπεια capacitive οθόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με τον mp3 player Pocket Music.Το εγκατεστησα και μου φαινεται πολυ καλος αλα εχω ενα προβλημα.Οταν το κινητο κλειδωνει σταματαει να παιζει η μουσικη.Τι ρυθμιση πρεπει να βαλω στα options για να παιζει κανονικα και οταν το κινητο κλειδωνει????

 

μια απαντηση σε αυτο ^^ ??

Link to comment
Share on other sites

μαγκες τα ψεμματα τελειωσαν!

επιτελους βγηκε ο opera 10 με αυτοματη εναλλαγη οθονης,κατεβαστε τον!

Link to comment
Share on other sites

μαγκες τα ψεμματα τελειωσαν!

επιτελους βγηκε ο opera 10 με αυτοματη εναλλαγη οθονης,κατεβαστε τον!

Δώσε link please, επίσης υπάρχει κανένα πρόγραμμα για τα winmo που να σου έχει συνέχεια στην οθόνη screen saver ρολοι όπως για τα symbian το large clock ή κάτι παρόμοιο??

Link to comment
Share on other sites

μια απαντηση σε αυτο ^^ ??

 

Αυτό γίνεται μόνο όταν δεν έχεις βάλει ακουστικά?

Στο όμνια δεν ξέρω τι ισχύει, αλλά στο hd αν δεν βάλω ακουστικά και ακούω μουσική από το ηχείο, η οθόνη δεν απενεργοποιείται μόνη της. Αν την κλείσω εγώ, τότε σταματάει και η μουσική.

Με ακουστικά δεν ισχύουν τα παραπάνω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δώσε link please, επίσης υπάρχει κανένα πρόγραμμα για τα winmo που να σου έχει συνέχεια στην οθόνη screen saver ρολοι όπως για τα symbian το large clock ή κάτι παρόμοιο??

σουστειλα pm.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κορυφαιο σε οτι αφορα τη σχεση Τιμης Αποδοσης....

 

 

μου κανει εντύπωση που με αυτα τα χαρακτηριστικά η συγκεκριμένη συσκευη ειναι τσο φθηνοτερο απο HTC

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μόνο όταν δεν έχεις βάλει ακουστικά?

Στο όμνια δεν ξέρω τι ισχύει, αλλά στο hd αν δεν βάλω ακουστικά και ακούω μουσική από το ηχείο, η οθόνη δεν απενεργοποιείται μόνη της. Αν την κλείσω εγώ, τότε σταματάει και η μουσική.

Με ακουστικά δεν ισχύουν τα παραπάνω.

 

γινεται με τα ακουστικα!παιζει ο pocket music και οταν εγω κλειδωνω τη συσκευη σταματαει η μουσικη.Ποια η λυση ρε παιδια???????

 

υγ βρηκα τελικα μια κομπογιανιτικη λυση:παταω το κουμπι για να κλειδωσει το κινητο σταματαει η μουσικη αλλα μολις το ξαναπαταω απλως αναβει η θονη χωρις να το ξεκλειδωσω και μετα απο δυο δευτερολεπτα ξεκιναει η μουσικη!

 

problem fixed :D :lol:

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Πρόβλημα! Ενώ έχω ανοικτό το Wi-Fi και συνδέομαι κανονικά στο δίκτυό μου, η συσκευή δεν λέει να δεί οτι υπάρχει Internet και πάει να μπεί με την Wind. Ακόμα και αν κόψω με το NoData την Wind αυτό δε λέει να μπεί με το ασύρματο! Βγάζει σφάλμα δικτύου σαν να μην ήταν ανοικτό το Wi-Fi. Δεν δουλέυει ούτε με τον Οπερα ούτε με τον Internet Explorer.. Αλλα ουτε και το msn και ούτε ο καιρός συγχρονίζεται...Δηλαδή σαν να μην υπάρχει σύνδεση! Τι έπαθεεε??? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Πρόβλημα! Ενώ έχω ανοικτό το Wi-Fi και συνδέομαι κανονικά στο δίκτυό μου, η συσκευή δεν λέει να δεί οτι υπάρχει Internet και πάει να μπεί με την Wind. Ακόμα και αν κόψω με το NoData την Wind αυτό δε λέει να μπεί με το ασύρματο! Βγάζει σφάλμα δικτύου σαν να μην ήταν ανοικτό το Wi-Fi. Δεν δουλέυει ούτε με τον Οπερα ούτε με τον Internet Explorer.. Αλλα ουτε και το msn και ούτε ο καιρός συγχρονίζεται...Δηλαδή σαν να μην υπάρχει σύνδεση! Τι έπαθεεε??? :blink:

πιθανον καποια εφαρμογη δημιουργει το προβλημα,μουχει συμβει παλαιοτερα .

θα σουλεγα να βγαλεις ολες τις εφαρμογες που εχεις βαλει και να τις περασεις μια-μια μεχρι να βρεις ποια δημιουργει το προβλημα,εμενα το resco explorer μου δημιουργουσε το θεμα ,οταν το εβγαλα ολα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

πιθανον καποια εφαρμογη δημιουργει το προβλημα,μουχει συμβει παλαιοτερα .

θα σουλεγα να βγαλεις ολες τις εφαρμογες που εχεις βαλει και να τις περασεις μια-μια μεχρι να βρεις ποια δημιουργει το προβλημα,εμενα το resco explorer μου δημιουργουσε το θεμα ,οταν το εβγαλα ολα ΟΚ.

 

ρε παιδια εμενα εδω και λιγες μερες δεν βρισκει καθολου την wifi συνδεση μου και ουτε τις αλλες συνδεσεις wifi που εβρισκε μεχρι τωρα.Δεν συνδεεται.Τι πρεπει να κανω?Ισχυει και σε αυτη την περιπτωση αυτο με το σβησιμο καποιων εφαρμογων?

Link to comment
Share on other sites

επειδη επαναλαμβανω κατι τετοιο μου εχει συμβει,δοκιμασε το.

οταν τις βγαλεις ολες κανε και ενα soft reset και ξαναβαλε μετα μια-μια για να δεις ποια φταιει.

δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις,κατα την γνωμη μου θα λυθει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες τα ψεμματα τελειωσαν!

επιτελους βγηκε ο opera 10 με αυτοματη εναλλαγη οθονης,κατεβαστε τον!

 

φίλε μπορώ να σώσω τους σελιδοδείκτες και τους κωδικούς (από τη beta έκδοση); Ή πάλι από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...