Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που μπορω να βρω την Α5? υπαρχει καποιο ρισκο εαν την βαλω?ευχαριστω..

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/forumdisplay.php?f=177

 

Υπάρχει κάποιο καλό αγγλοελληνικό λεξικό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

thnx athanaso & rebelion

 

το κινητό δεν μπορεί να παίξει *.avi? πως γίνεται?

 

παίζει divx & xvid με κατάληξη .avi αν εννοείς αυτό σίγουρα μέσω core player. Αν εννοείς ασυμπίεστα .avi τότε δεν έχω ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Core Player.

 

Το έβαλα αλλά λέει "audio codec (AC-3) not supported by the player (0108)". Τι θέλει να πεί ο ποιητής?

Link to comment
Share on other sites

για οτιδηποτε αρχειο μουσικης,οποιουδηποτε format[.ape.wav κ.λ.π.],υπαρχει το pocket music 5.3.5 bundle.

ειναι ο μοναδικος player που παιζει τα παντα απο audio ,παραμετροποιησιμος στο καργα.

εχω βολευτει με αυτον απο την αρχη που το πηρα το κινητο αφου δεν εχω βρει αλλον να μπορει να παιξει την συλλογη μου που ειναι σε .ape format για οτι καλυτερο υπαρχει σε ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατεβασα και εγκατεστησα το Wktask Manager για Windows Mobile για να κανω εναλλαγη των ανοιχτων προγραμματων, οπως γινεται σε ενα κανονικο pc, αλλα...

 

Α)πανω πανω στη μαυρη μπαρα που ειναι η Εναρξη την εχει παραμορφωσει.

 

Β)Επισης οταν ειμαι στην πρωτη οθονη εκει που ειναι το wallpaper εκτος απο την παραμορφωμενη μπαρα της εναρξης δε με αφηνει να μπω στην επιφανεια εργασιας(εκει που ειναι μαζεμενα τα εικονιδια) οταν κανω κλικ στην εναρξη ή το λογοτυπο των windows που ειναι διπλα με αποτελεσμα να χρειαζεται να μπαινω πατωντας τον κυβο πραγμα που δε με βολευει καθολου.

 

Γιατι αυτα τα δυο προβληματα?Λυνονται?Αν ναι πως???????

 

Υπαρχει καποιο αλλο αναλογο προγραμμα(αλλα που να μη δημιουργει προβληματα) με το Wktask Manager?????????

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια κατεβασα και εγκατεστησα το Wktask Manager για Windows Mobile για να κανω εναλλαγη των ανοιχτων προγραμματων, οπως γινεται σε ενα κανονικο pc, αλλα...

 

Α)πανω πανω στη μαυρη μπαρα που ειναι η Εναρξη την εχει παραμορφωσει.

 

Β)Επισης οταν ειμαι στην πρωτη οθονη εκει που ειναι το wallpaper εκτος απο την παραμορφωμενη μπαρα της εναρξης δε με αφηνει να μπω στην επιφανεια εργασιας(εκει που ειναι μαζεμενα τα εικονιδια) οταν κανω κλικ στην εναρξη ή το λογοτυπο των windows που ειναι διπλα με αποτελεσμα να χρειαζεται να μπαινω πατωντας τον κυβο πραγμα που δε με βολευει καθολου.

 

Γιατι αυτα τα δυο προβληματα?Λυνονται?Αν ναι πως???????

 

Υπαρχει καποιο αλλο αναλογο προγραμμα(αλλα που να μη δημιουργει προβληματα) με το Wktask Manager?????????

 

Εδώ είναι η λύση σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

νέος χρήστης του omnia II και ομολογω οτι τα Win mobile ειναι νέος κόσμος για εμενα...

εκείνο που δεν έχω καταφέρει να βρώ, ειναι πως γινετε να στείλω μύνημα σε μια επαφή αν το κινητό δεν το έχω περασμένο σαν κινητό αλλα fax για παράδειγμα (και το κάνω σε ατομα που έχω 2 κινητά οποτε αναγκαστικά το 2ο νουμερο το βάζω σαν δουλειας κτλ....)

Οταν πατήσω στην επαφή για να στείλω μύνημα μου εμφανίζει διαθέσιμο μόνο το νουμερο που έχω σαν κινητό και κανένα άλλο (σε όλα τα άλλα κινητά που είχα μεχρι στιγμής ηταν ολά τα τηλέφωνα διαθέσιμα για να στείλω sms)

 

Αν κάποιος έχει βρεί κατι θα βοηθούσε....

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

και τα 4 αρχεία που αποσυμπιέζεις μας δίνουν αυτά τα 2 αρχεία. δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. εγώ θα έλεγα να εγκαταστήσεις την έκδοση B1 του phone. τα υπόλοιπα ας είναι Α5

 

Λοιπόν : πρώτη προσπάθεια αναβάθμισης RΟΜ επιτυχημένη!

 

Πλέον :

 

CSC_I8000NXXJA5

PDA_I8000NXXJA5

Phone_I8000XXJB1

(το eboot το φοβήθηκα……. και κράτησα το μαμά)

 

Και μια ερώτηση : υπάρχει τρόπος να βλέπω τα Dest 7 & igo8 8.3

Σε Landscape?

Link to comment
Share on other sites

και μια ερωτηση απο εμενα.στο gsmarena λεει οτι εχει appstore της samsung αλλα μονο το win marketplace εχω βρει.ισχυει κατι τετοιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν : πρώτη προσπάθεια αναβάθμισης RΟΜ επιτυχημένη!

 

Πλέον :

 

CSC_I8000NXXJA5

PDA_I8000NXXJA5

Phone_I8000XXJB1

(το eboot το φοβήθηκα……. και κράτησα το μαμά)

 

Και μια ερώτηση : υπάρχει τρόπος να βλέπω τα Dest 7 & igo8 8.3

Σε Landscape?

 

igo 8.3

ανοίγεις την εφαρμογή / ρυθμίσεις / πατάς βέλος για επόμενη οθόνη / συσκευή / ορισμός προσανατολισμού οθόνης και επιλέγεις ό,τι θέλεις

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σε ότι έχει να κάνει με το iGO, μπορούμε να απευθυνόμαστε στο σχετικό θέμα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ακόμη πρόσβαση στις αγοραπωλησίες του forum, μπορείτε να μου πείτε πόσο κοστίζει (ως μεταχειρισμένη) η συγκεκριμένη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μπορειτε εσεις που χρησιμοποιειτε το κινητο καιρο να κανετε μια λιστα με τα προγραμματα που χρησιμοποιειτε στην συσκευη ή τουλαχιστον αυτα που θεωρειτε πιο βασικα ; για να εχουμε κι εμεις οι καινουργιοι μια ιδεα τι να ψαχνουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω απο την αρχη

nodata

spb mobile shell

papadi hellenic calendar

soft reset

resco explorer

sktools

opera mini 5 beta

net framework 3.5

destinator 7

bundle ppc player

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μπορειτε εσεις που χρησιμοποιειτε το κινητο καιρο να κανετε μια λιστα με τα προγραμματα που χρησιμοποιειτε στην συσκευη ή τουλαχιστον αυτα που θεωρειτε πιο βασικα ; για να εχουμε κι εμεις οι καινουργιοι μια ιδεα τι να ψαχνουμε...

 

εγω χρησιμοποιω και εχω βρει πολυ χρησιμα τα εξης:

 

Spb Wireless Monitor (καταγραφει ποσα δεδομενα εχεις κατεβασει απο το internet)

 

Fim (για να μπορεις να κανεις chat στο facebook κ απο το κινητο)

 

sktools (για να κανεις εκαθαριση απο αρχεια που δεν θες αλλα και διαφορα αλλα εργαλειακια οπως registry explorer)

 

Eλληνικη τηλεοραση( αρκετα-οχι ομως τα μεγαλα- ελληνικα τηλεοπτικα καναλια στο κινητο)

 

Net Framework 3.5

 

Resco file explorer (αξιοπιστο προγραμμα διαχειρισης αρχειων)

 

Pocket rar (το γνωστο μας Winrar απο pc στο κινητο μας)

 

SSSBubbleLevel (δινει στο κινητο πυξιδα και το μετατρεπει σε φακο)

 

Core player (εναλακτικος και ισως καλυτερος του δεδομενου windows media player)

 

BEIKS Dictionary (Ελληνοαγγλικο λεξικο)

 

Pocket Music (Mp3 player)

 

Google Maps

 

WkTask (μπορεις να εναλασεις τα ανοιχτα προγραμματα οπως κανεις σε ενα κανονικο pc)

 

αυτα απο εμενα. :)

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα. Μπορειτε εσεις που χρησιμοποιειτε το κινητο καιρο να κανετε μια λιστα με τα προγραμματα που χρησιμοποιειτε στην συσκευη ή τουλαχιστον αυτα που θεωρειτε πιο βασικα ; για να εχουμε κι εμεις οι καινουργιοι μια ιδεα τι να ψαχνουμε...

 

Ενημερωτικά... αυτή η συζήτηση είναι off-topic.

 

Υπάρχει ήδη section για τα Windows Mobile Software.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

igo 8.3

ανοίγεις την εφαρμογή / ρυθμίσεις / πατάς βέλος για επόμενη οθόνη / συσκευή / ορισμός προσανατολισμού οθόνης και επιλέγεις ό,τι θέλεις

 

Αυτα φιλε μου τα εκανα (για το igo τουλαχιστον)

Το θεμα ειναι οτι γυρίζει σε landscape αλλα οχι σε φουλ screen...

Το γιατι δεν ξερω

 

sorry αν ειμαι off-topic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...