Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σας μηπως υπαρχει καποιο προγραμματακι σπασμενο για να βλεπω τη φωτογραφια αυτου που με καλει σε ολη την οθονη? ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω: το πέρασμα rom διαγράφει τα αρχεία της "αποθήκης"; Της κάρτας μνήμης;

 

Επίσης ποια είναι η σταθερότερη rom αυτή τη στιγμή και σε τι διαφέρει από τη νεότερη;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως κανω το wifi τον βασικο τροπο για να συνδεεται στο νετ ;

 

Εάν το έχεις ανοιχτό και υπάρχει διαθέσιμο internet μέσω wifi, αυτό έχει προτεραιότητα.

 

Εάν δεν θέλεις να συνδέεσαι καθόλου μέσω του provider σου, βάλε όπως πρότεινε ο φίλος πιο πάνω το NoData.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι ναι μολις διαπιστωσα. (Θα σας πρηξω λιγο τις πρωτες μερες,σορρυ)

 

Εχω αλλες 2 διαπιστωσεις. Η RAM που φαινεται οτι περισσευει ειναι αρκετα λιγη. Γιατι ; τι την τρωει ;

Γενικα το μενου εχει που και που κατι ψιλο-καθυστερησεις. Φταιει το UI της samsung ; με τo shell ειναι καλυτερα ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φταιει το UI της samsung ; με τo shell ειναι καλυτερα ;

 

Έτσι λένε. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις και το Spb Mobile Shell.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: το πέρασμα rom διαγράφει τα αρχεία της "αποθήκης"; Της κάρτας μνήμης;

 

Επίσης ποια είναι η σταθερότερη rom αυτή τη στιγμή και σε τι διαφέρει από τη νεότερη;

 

Η έκδοση Α5 είναι η καλύτερη αυτή τη στιγμή. Υπάρχει επιλογή ωστόσο να μη σβηστεί τίποτα από την "αποθήκη" των 8GB. Όσον αφορά τη κάρτα μνήμης, δε την πειράζει αλλά εσύ μπορείς να την αφαιρέσεις κατά την αναβάθμιση. Η έκδοση Α5 είναι παντού καλύτερη σε σχέση με τη μαμά, δεν έχει νόημα να μπούμε σε λεπτομέρειες. Απλά πέρα από αυτό έχουν περάσει από μόνοι τους διάφορες αναβαθμισμένες εκδόσεις όπως το net framework κτλ. και σε γλυτώνει από αυτή τη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το μενου εχει που και που κατι ψιλο-καθυστερησεις. Φταιει το UI της samsung ; με τo shell ειναι καλυτερα ;

 

Ναι φίλε μου, το Touch Wiz είναι πολύ βαρύ.. Προχθές είπα να δοκιμάσω το SBP... Δεν νομίζω να βγει απ' τη συσκευή μου αυτό το UI.. Πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης και αφήνει τον επεξεργαστή να δείξει τος δυνατότητές του..

Στο συστήνω ανεπιφύλακτα! :)

 

Το μόνο που με "χάλασε" είναι οτι πατώντας την ειδοποίηση για νέα μηνύματα (εισερχόμενα) σε πηγαίνει στο Inbox των Windows, ενώ έχω βολευτεί πολύ αυτό της Samsung.. Ξέρουμε κάποιον τρόπο που να μπορούμε να αλλάξουμε την τοποθεσία που σε πηγαίνει το κουμπί?? :rolleyes:

 

 

 

Κάτι άλλο σχετικά με τον Resco Explorer..

Επειδή δεν θέλω τα υπόλοιπα που προσφέρει, πάρα μόνο τον File & Registry explorer έψαξα στο Forum της εταιρίας και βρήκα αυτό.

Το κινητό μου κάνει συγχρονισμό με Windows Vista. Έχοντάς το συνδεδεμένο τρέχω κανονικά το .exe στον υπολογιστή και μετά?? Επιλέγω την αποθήκη μου για εγκατάσταση ή πηγαίνω στην επιλογή "Διαχείριση Προγραμμάτων" απ' το Mobile Center??

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Το hard reset επαναφέρει το τηλέφωνο σε κατάσταση αμέσως μετά το τελευταίο φλασάρισμα ρομ ή στην εργοστασιακή του κατάσταση (δηλαδή με την προεγκατεστημένη ρομ);
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορούμε να ακούμε ράδιο μέσω ίντερνετ από το κινητό μας; όπως π.χ. ΕΡΑΣΠΟΡ; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή ιστοσελίδα;

 

Spb Radio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δε κατάβαλα τι εννοείς :P

λαθος εκανα εγω,δεν προσεξα που ειπες για ιντερνετ,σορυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To google maps απαιτεί σύνδεση στο internet. Όσον αφορά την πυξίδα κάνε μια αναζήτηση πιο πίσω όπου προτείνονται διάφορες επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πέρασα το spb radio αλλά όταν κλέινει η οθόνη, απενεργοποιείται το πρόγραμμα και δεν παίζει ο σταθμός παρόλο που η σύνδεση με το wifi είναι μόνιμα ανοικτή. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σε Α5/Β1 και έχω κάποια προβλήματα:

 

1) Στο Samsung Today μπορώ να προσθέσω προγράμματα στο πεδίο "συντομεύσεις"; Όταν πατάω πάνω του και μετά αλλαγή, μου βγάζει ότι παρουσιάστηκε πρόβλημα με το ShortcutPicker.exe".

 

2) Στο Samsung WidgetPlus, μπορώ να κατεβάσω καινούρια Widgets, με το ενσωματωμένο πρόγραμμα της Samsung; Γιατί εμένα δε μου δουλεύει (ανοίγει τον Opera, αλλά μου λέει ότι η έκδοση δεν είναι συμβατή)...

 

Ευχαριστώ! :)

Edited by Omnia2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πέρασα το spb radio αλλά όταν κλέινει η οθόνη, απενεργοποιείται το πρόγραμμα και δεν παίζει ο σταθμός παρόλο που η σύνδεση με το wifi είναι μόνιμα ανοικτή. Τι να κάνω;

 

Μήπως όταν η συσκευή μπαίνει σε suspend mode στιγμιαία κλείνει το wifi;

 

Δες εδώ πως θα το λύσεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265828

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγόρασα ένα ΟΜΝΙΑ ΙΙ και εγω και ειμαι ενθουσιασμένος. Μπορεί να μου πει καποιος ομως...επειδη οταν ανοιγω το ΟΠΕΡΑ μπαινει στο ιντερνετ μεσω gprs...πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτό για να χρησιμοποιω μόνο wifi?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...