Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την συνεισφορά των κατόχων, μπορώ να βοηθήσω σε αυτό.

 

Θα ηταν οτι καλυτερο κ για εμας τους νεους κατοχους αλλα κ για τους διαχειρηστες για να αποφευγονται 50 ερωτησεις για το ιδιο θεμα.Αλλο να ρωτησεις καποιος δοκιμασα να αναβαθμισω την rom κ μου εβγαλε το ταδε σφαλμα κ αλλο να ρωταει ο καθενας ασχετος(σαν κ εμενα) ποιο προγραμμα να βαλω για να βραζει νερο το Omnia!!!

Φιλικα παντα!

ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια γιατι δεν φτιαχνετε ενα συγκεντρωτικο στην αρχικη σελιδα με τα βασικα θεματα ποθ αφορουν το omnia 2 οπως ποια προγραμματα Gps λειτουργουν, ενημερωσεις σε λειτουργικα, θεματα κ τετοια γιατι εγω που το πηρα τωρα πρεπει 'η να κατσω να διαβασω 178 σελλιδες η' να ξαναρωτησω πραγματα που τα εχουν ρωτησει ξανα!!!!!

 

Αυτό θα ήταν το καλύτερο γιατί ολο και πληθένουμε με Omnia II σε λίγο θα επικρατεί κομφούζιο με το να ρωτάμε όλοι στο ίδιο θέμα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά είναι παντελώς εκτός θέματος. Υπάρχουν άλλα thread όπου συζητάμε για αυτά τα θέματα. Παρακαλώ ας επανέλθουμε.

 

σορυ ρε athanaso!ενα off topic εκανα κ γω!Αν μη τι αλλο ενδιαφερον παντως!Στο θεμα μας τωρα!:p

 

Viva la Omnia 2!!!!!

Forza Samsung!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι οι αναβαθμίσεις δεν γίνονται από την ίδια την μαμά αλλά από ιδιώτες?

 

αυτές οι αναβαθμίσεις είναι επίσημες!! απλά εμείς κατά την αγορά του κινητού συνήθως έχουμε κανά 2-3 εκδόσεις παλιότερες.

Link to comment
Share on other sites

- Αν εγκαταστησω τον Opera 10 θα μου το γυριζει παλι αυτοματα σε Landscape οπως κανει στον ηδη εγκατεστημενο Opera ή οχι????

 

-Ο Οpera που εχει ηδη το κινητο παρατηρω οτι αργει πολλες φορες να φορτωσει και εμφανιζει ενα κατι σαν σκακι οταν προσπαθει να φορτωσει μια σελιδα πραγμα που ειναι πολυ εκνευριστικο.Αυτο το σκακι το εμφανιζει και οταν προσπαθεις να συρεις τη σελιδα πανω ή κατω δεξια ή αριστερα.Στον Opera 10 εχει λυθει αυτο το θεμα?

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

στον οπερα 10 δεν βγαινει το σκακι,απλα δεν φορτωνει αμεσα ολοκληρη την σελιδα.

αυτοματο lanscape ,δεν εχει,πρεπει να το ρυθμισεις απο μεσα τι θελεις portraite η landscape,ενα απο τα 2 ομως.

Link to comment
Share on other sites

στον οπερα 10 δεν βγαινει το σκακι,απλα δεν φορτωνει αμεσα ολοκληρη την σελιδα.

αυτοματο lanscape ,δεν εχει,πρεπει να το ρυθμισεις απο μεσα τι θελεις portraite η landscape,ενα απο τα 2 ομως.

 

-τι ενοεις πρεπει να το ρυθμισω απο μεσα??Ενοεις οτι εχει στις επιλογες του να κανεις τη σχετικη ρυθμιση(αρα πανευκολο) ή με αυτα τα μπερδευτικα που εχω ακουσει σχετικα με πειραγμα της registry κλπ κλπ (αρα πανδυσκολο για ασχετους οπως εγω) ???????

 

-μηπως και ο ηδη εγκατεστημενος Internet Explorer εχει καμια αντιστοιχη επιλογη για landscape κ portrait και ας μην ειναι αυτοματο??????

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

παντος παιδια απο gps το πιο γριγορο να ξερετε ειναι το ginius driver kai to pio argostrofo to sigik mobile, μακρια απο ndrive εχει προβλημα στισ αναβαθμοισεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εκανα το φλασαρισμα της μνημης και μεχρι στιγμης παει καλα, εκτος απο ρνα προβλημα στις επαφες, οταν παταω κατω δεξια για τηλεφωνικο καταλογο, κολλαει και δεν φευγει απο την οθονη αναφορας σφαλματος μεχρι να το κλεισω. Επισης εβαλα το nodata και τωρα δεν μπορω να στειλω ουτε να λαβω mms!!! Μου βγαζει οτι η συνδεση δεδομενων απετυχε... Απεγκατεστησα το nodata, αλλα παλι τα ιδια!! :mad: Παρακαλω μια βοηθεια!!! :cry: Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν παίρνεις απάντηση γιατί δεν έχουμε ασχοληθεί με java παιχνίδια σε αυτές τις συσκευές. Εάν κάποιος έχει άποψη θα την παραθέσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hard reset και ξεκίνησε από την αρχή το στήσιμο της συσκευής.

 

Tο εκανα, αλλα και παλι δεν μπορω να λαβω mms!!!:cry: Υπαρχει καποια ρυθμιση που δεν ξερω? Πριν απο την αντικατασταση των roms μπορουσα να στελνω κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις βαλει .csc που δεν ειναι Ελληνικο, ασχετα αν η γλωσσα ειναι Ελληνικη. Για πατα *#1234# και πες μας τι λεει στη δευτερη σειρα.

 

PDA I8000NXXJB1

CSC I8000EURJB1

PHONE I8000XXIJ1

 

Την ROM του "phone" την αφησα την δικη του καθως η rom που μου εδινε το site δεν ειναι εγκυρη. Απ ο,τι εχω διαβασει, δεν υπαρχει προβλημα να αφησεις την rom του τηλεφωνου ως εχει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η επιλογη του windows update στο κινητο εχει κανενα νοημα και βοηθαει καθολου? Επισης πως μπορω επιτελους να παρω τις επαφες μου απο το gmail με push e-mail να φαινονται στο κινητο οπως συμβαινει και με το iphone?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης πως μπορω επιτελους να παρω τις επαφες μου απο το gmail με push e-mail να φαινονται στο κινητο οπως συμβαινει και με το iphone?

 

Φυσικά και μπορείς. Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3093035#post3093035

 

Οι οδηγίες είναι για το HD2 αλλά κάπως έτσι είναι και στη συσκευή σου μιας και χρησιμοποιεί την εφαρμογή των windows για το σετάρισμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε να μην ακούγεται ο ήχος στα widgets όταν τα βγάζεις ή τα βάζεις στην μπάρα αριστερά ή όταν τα πατάς??? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/gr/system/consumer/product/2009/12/02/gt-i8000kkaeur/feature_main_03.jpg

 

"Το Omnia II παρέχει υποστήριξη multi-codec για εύκολη μετατροπή αρχείων."

 

Διαβασα το παραπανω απο εδω http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-I8000KKAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail&%20mode=C&pid=gr_tlp_mobilephones_kv1_gti8000_20012010

 

Τι θελει να πει ο ποιητης με την παραπανω προταση μπορει να μου εξηγησει καποιος????

 

Εχει το omnia 2 ενσωματωμενο προγραμμα μετατροπης αρχειων?Π.χ αν θελω να μετατρεψω ενα αρχειο βιντεο wmv σε avi μπορει να γινει απο το κινητο κατευθειαν??

 

Αν ναι, πως?

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

- Αν εγκαταστησω τον Opera 10 θα μου το γυριζει παλι αυτοματα σε Landscape οπως κανει στον ηδη εγκατεστημενο Opera ή οχι????

 

-Ο Οpera που εχει ηδη το κινητο παρατηρω οτι αργει πολλες φορες να φορτωσει και εμφανιζει ενα κατι σαν σκακι οταν προσπαθει να φορτωσει μια σελιδα πραγμα που ειναι πολυ εκνευριστικο.Αυτο το σκακι το εμφανιζει και οταν προσπαθεις να συρεις τη σελιδα πανω ή κατω δεξια ή αριστερα.Στον Opera 10 εχει λυθει αυτο το θεμα?

 

Ξέχνα τον Opera που είναι εγκατεστημένος μέσα στο κινητό από μαμά. Βάλε τον 10 beta 3 και θα με θυμηθείς. Επίσης αν έχεις παλιά ROM πέρασε οπωσδήποτε το .net freamwork 3.5! Μετά θα το ευχαριστηθείς το internet.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα τον Opera που είναι εγκατεστημένος μέσα στο κινητό από μαμά. Βάλε τον 10 beta 3 και θα με θυμηθείς. Επίσης αν έχεις παλιά ROM πέρασε οπωσδήποτε το .net freamwork 3.5! Μετά θα το ευχαριστηθείς το internet.

 

Μα ηδη το ευχαριστιεμαι το ιντερνετ απο το Omnia 2!!Και χρησιμοποιω Explorer τον οποιω βρισκω πολυ πιο βολικο απο τον Opera.

 

Απλα ρωταω γιατι εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο...

 

Το .net freamwork 3,5 το εχω ηδη εκγατεστημενο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: στα προγράμματα Word, Excel και Acrobat Reader η οθόνη γυρίζει αυτόματα σε landscape mode χρησιμοποιόντας το G Sensor;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...