Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
αν ρυθμίσεις το κινητό σε GSM δίκτυο και όχι 3G, θα σε χρεώσει;

 

Δεν έχει να κάνει αυτό. Η διαφορά τους είναι η διαφορά στην ταχύτητα μεταφοράς των δεδομένων, στην δυνατότητα βιντεοκλήσης που σου δίνει το δεύτερο και η μικρότερη κατανάλωση της μπαταρίας που σου δίνει το πρώτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το είχα σε gsm για λόγους οικονομίας μπαταρίας όπως λέει ο athanaso και μπήκα στο internet έκλεισε το lan και συνέχισε χωρίς να το καταλάβω με gprs παρόλο που στο nodata τα είχα βγάλει όλα :mad: αποτέλεσμα από 4 euro στην κάρτα με πήγε -9 πήρα τηλέφωνο στην wind και είπα τι είναι αυτά τα πράγματα ένταξη τα 4 euro πες ότι είναι λάθος δικό μου γιατί μου χρεώσατε αλλα -9 ενώ είναι κάρτα :cry: το τσεκάρανε και με πιστώσανε τα 9 euro στον λογαριασμό αλλα από τότε το nodata δεν ξαναλειτούργησε στο κινητό ούτε με νέα εγκατάσταση ούτε με τίποτα :(

καμια ιδέα η άλλο ανάλογο πρόγραμμα ? :(:(

Link to comment
Share on other sites

το είχα σε gsm για λόγους οικονομίας μπαταρίας όπως λέει ο athanaso και μπήκα στο internet έκλεισε το lan και συνέχισε χωρίς να το καταλάβω με gprs παρόλο που στο nodata τα είχα βγάλει όλα :mad: αποτέλεσμα από 4 euro στην κάρτα με πήγε -9 πήρα τηλέφωνο στην wind και είπα τι είναι αυτά τα πράγματα ένταξη τα 4 euro πες ότι είναι λάθος δικό μου γιατί μου χρεώσατε αλλα -9 ενώ είναι κάρτα :cry: το τσεκάρανε και με πιστώσανε τα 9 euro στον λογαριασμό αλλα από τότε το nodata δεν ξαναλειτούργησε στο κινητό ούτε με νέα εγκατάσταση ούτε με τίποτα :(

καμια ιδέα η άλλο ανάλογο πρόγραμμα ? :(:(

 

καντου ενα hard reset και θα σου δουλεψει μια χαρα το nodata.

Link to comment
Share on other sites

καντου ενα hard reset και θα σου δουλεψει μια χαρα το nodata.

 

αυτό δεν είναι λύση αυτό είναι καταστροφή :lol: είναι σαν να λέμε επειδή δεν μου ανοίγει η σελίδα του myforum να κάνω όλο το pc format :D:D

αλλοςςςςςςς :p:p

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πανακεια το hard reset,αλλωστε δεν θα το κανεις καθε μερα.

εν πασει περιπτωσει εγω δεν καταλαβαινω γιατι δεν σου εμφανιζεται σωστα το nodata,δεν νομιζω κατι παρεμφερες να εχει συμβει σε αλλον χρηστη.

ας πει την γνωμη του και κανενας αλλος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, προσπαθω και εγω να αντιγραψω μεσω bluetooth τις επαφες μου ειτε απο κ750, ειτε απο κ900 σε Omnia ii παιδια και δεν τα εχω καταφερει. η διαδικασια ξεκιναει κανονικα απο τα ερικσον και μολις φτασει στα 76κ διακοπτεται απο το omnia. φωτογραφιες και αλλα αρχεια εχουν περασει κανονικα. υπαρχει κανεις που μπορει να με διαφωτισει?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα στα win 7 οι οδηγοι εγκαταστασης για το κινητο εγκαθισταται αυτοματα, επισης σε οτι αφορα τις εφαρμογες προσοχη να εχουν αναλυση βαση της οθνης 480Χ800 αν θυμαμαι καλα. Τωρα μια ερωτηση, που θα βρω να βλαω το application sotre διοτι το εγκατεστημενο εκτελεσιμο αναφερει οτι η υπηρεσια δεν διατιθεται για την χωρα μας...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό το πρόβλημα με το NoData, τόσες συσκευές έχουν περάσει από τα χέρια μου, πρώτη φορά το ακούω πάντως. Εάν έχεις μπλοκάρει όλες τις συνδέσεις που βρίσκει το θεωρώ αδύνατο να προσπεραστεί αυτό και να ανοίξει η οποιαδήποτε σύνδεση. Χωρίς να έχω περισσότερα στοιχεία στα χέρια μου... δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω κανει αλλα ειναι 700 επαφες. τι να κανω να τις περασω μια μια? δεν εχω τοσο χρονο. αυτο που εχω ηδη κανει ειναι μεσω bluetooth να τις μεταφερω ολες αλλα διακοπτεται η διαδικασια απο το ομνια σχεδον στο ξεκινημα της. δεν μπορω να καταλαβω γιατι. εχει σχεση το οτι ειναι bluetooth 2.0 η υπαρχει προβλημα συμβατοτητας μεταξυ λογισμικου των δυο τηλεφωνων. επισης προσπαθησα να τα μεταφερω μεσω sim 200-200 αλλα δεν τα καταφερα. μετα πηγα να μαρκαρω ας πουμε 10 αλλα δεν το επιτρεπει το ερικσον. μονο ενα ενα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν αγορασα το τηλεφωνο με τους χαρτες ,τους δινουνε με καρτα 2gb.θελω να περασω τους χαρτες σε 8gb καρτα .........?απο την εταιρεια μου λενε οτι ειναι κλειδωμενοι.....και μπλα μπλα μπλα δε ρωτησα ποσα.................???...........???.....???....οχι αλλο καρβουνο::blink: (δοκιμασα copy-paste αλλα μολις πανε να ανοιξουν κλεινει.......................)
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μικρή απορία. Κάνω εγκατάσταση τα προγράμματα στην αποθήκη μου και αυτά εμφανίζονται στον κύριο χώρο αποθήκευσης και "τρώνε" χώρο απο εκεί, όταν πάω να τσεκάρω τις ρυθμίσεις μνήμης. Γιατι?

 

Καμιά βοήθεια παιδιά???

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την συσκευή, το μόνο εκνευριστικό οτι δεν εμφανίζει στην αναφορά παράδοσης SMS το όνομα της επαφής παρά μόνο το νούμερο.

 

Για την αναφορά παράδοσης υπάρχει το SMS Delivery Receipt Fix που διορθόνει το πρόβλημμα και ενφανίζει πλέον και το όνομα στην αναφορά παράδοσης!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν είναι λύση αυτό είναι καταστροφή :lol: είναι σαν να λέμε επειδή δεν μου ανοίγει η σελίδα του myforum να κάνω όλο το pc format :D:D

αλλοςςςςςςς :p:p

 

υπάρχει και η άλλη λύση:

έναρξη - ρυθμίσεις - προχωρημένες ρυθμίσεις - συνδέσεις- συνδέσεις - διαχείριση υφιστάμενων συνδέσεων.

Εκεί συνήθως υπάρχει μια σύνδεση της εταιρείας που είσαι.

Πατάς δημιουργία και δημιουργείς μια νέα σύνδεση πχ dummy. νούμερο που καλείς 0000 username και password ότι νάναι. Πατάς τέλος και στη συνέχεια τσεκάρεις σαν προεπιλεγμένη τη σύνδεση που δημιούργησες και όχι την αυτόματη επιλογή.

Την επόμενη φορά που θα προσπαθήσει να συνδεθεί θα καλέσει τη σύνδεση αυτή που δεν οδηγεί πουθενά. Άρα δεν θα χρεωθείς.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμιά βοήθεια παιδιά???

 

Δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα ακριβώς. Θέλεις να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα ακριβώς. Θέλεις να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός;

 

Πριν κάνω εγκατάσταση για παράδειγμα το spb shell έχω στον κύριο χώρο μνήμης 85.96ΜΒ ελεύθερα και στο χώρο αποθήκευσης 7272.06ΜΒ ελεύθερα. Με το που το κάνω εγκατάσταση στην αποθήκη μου, έχω στον κύριο χώρο μνήμης 74.17 ΜΒ ελεύθερα και στο χώρο αποθήκευσης πάλι 7272.06 ΜΒ ελεύθερα.

 

Πριν κάνω εγκατάσταση για παράδειγμα το spb shell έχω στον κύριο χώρο μνήμης 85.96ΜΒ ελεύθερα και στο χώρο αποθήκευσης 7272.06ΜΒ ελεύθερα. Με το που το κάνω εγκατάσταση στην αποθήκη μου, έχω στον κύριο χώρο μνήμης 74.17 ΜΒ ελεύθερα και στο χώρο αποθήκευσης πάλι 7272.06 ΜΒ ελεύθερα.

 

Kαι από προγράμματα έχω περάσει το resco explorer και το no data. Αν έχει καμιά σχέση αυτό.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ορίστε και η παλιά καλή εφαρμογή αν και δεν την έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή/ROM...

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-sms-delivery-receipt-fix-v2-0-0.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πριν κάνω εγκατάσταση για παράδειγμα το spb shell έχω στον κύριο χώρο μνήμης 85.96ΜΒ ελεύθερα και στο χώρο αποθήκευσης 7272.06ΜΒ ελεύθερα. Με το που το κάνω εγκατάσταση στην αποθήκη μου, έχω στον κύριο χώρο μνήμης 74.17 ΜΒ ελεύθερα και στο χώρο αποθήκευσης πάλι 7272.06 ΜΒ ελεύθερα.

 

To Spb Mobile Shell όπου και να επιλέξεις για εγκατάσταση, στην κύρια μνήμη μπαίνει όπως όλα τα shell.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To Spb Mobile Shell όπου και να επιλέξεις για εγκατάσταση, στην κύρια μνήμη μπαίνει όπως όλα τα shell.

 

 

Σ' Ευχαριστώ. θα δοκιμάσω κανένα άλλο πρόγραμμα για να δω. Και αν έχω κάποιο πρόβλημα θα σε ξαναρωτήσω. Και πάλι ευχαριστώ

 

Σ' Ευχαριστώ. θα δοκιμάσω κανένα άλλο πρόγραμμα για να δω. Και αν έχω κάποιο πρόβλημα θα σε ξαναρωτήσω. Και πάλι ευχαριστώ

 

 

Οκ. Εγκατέστησα ένα παιχνίδι και όλα καλά. Είχα να ασχοληθώ με wm από το qtek s200. Θέλουν αρκετό ψάξιμο τελικά τα καινούργια wm.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω..αυτο το Spb shell τι ακριβως κανει?Σε τι χρησιμευει?

 

http://www.spbsoftwarehouse.com/pocketpc-software/mobileshell/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η παλιά καλή εφαρμογή αν και δεν την έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή/ROM...

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-sms-delivery-receipt-fix-v2-0-0.html

 

Αυτήν ανέφερα και εγώ στο παραπάνω post!! Δουλεύει απροβλημάτιστα στο Omnia II!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτήν ανέφερα και εγώ στο παραπάνω post!! Δουλεύει απροβλημάτιστα στο Omnia II!!

 

Το γνωρίζω, απλά έδωσα το link. Σε ευχαριστώ για την απάντηση ότι δουλεύει και εδώ. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω..αυτο το Spb shell τι ακριβως κανει?Σε τι χρησιμευει?

σου δινει ενα εναλλακτικο UI ,πολυ καλυτερο απο το default,και με πληθωρα επιλογων.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και η άλλη λύση:

έναρξη - ρυθμίσεις - προχωρημένες ρυθμίσεις - συνδέσεις- συνδέσεις - διαχείριση υφιστάμενων συνδέσεων.

Εκεί συνήθως υπάρχει μια σύνδεση της εταιρείας που είσαι.

Πατάς δημιουργία και δημιουργείς μια νέα σύνδεση πχ dummy. νούμερο που καλείς 0000 username και password ότι νάναι. Πατάς τέλος και στη συνέχεια τσεκάρεις σαν προεπιλεγμένη τη σύνδεση που δημιούργησες και όχι την αυτόματη επιλογή.

Την επόμενη φορά που θα προσπαθήσει να συνδεθεί θα καλέσει τη σύνδεση αυτή που δεν οδηγεί πουθενά. Άρα δεν θα χρεωθείς.

 

μπήκα αν και δεν έχει το μενού διαχείριση υφιστάμενων συνδέσεων ,μπήκα εκεί που λέει πως θα συνδέεσαι στο internet ,και έβαλα μονο από ιδιωτικό δίκτυο πιστεύω τώρα να είναι ok :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...