Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα δευτερη φορά που άλλαξε η ώρα πηγε 1 ώρα πίσω ξερει κανείς γιάτι ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα δευτερη φορά που άλλαξε η ώρα πηγε 1 ώρα πίσω ξερει κανείς γιάτι ?

 

Χρησιμοποιεις Destinator? Αν ναι μαλλον φταιει αυτο. Εγω η μονη λυση που βρηκα ηταν να βαλω iGO8.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεις Destinator? Αν ναι μαλλον φταιει αυτο. Εγω η μονη λυση που βρηκα ηταν να βαλω iGO8.

 

Δηλ. δεν μπορούμε να έχουμε destinator? Θα αλλάζει η ώρα?? Αν είναι δυνατόν!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα το παραγγείλω σήμερα ή αύριο το κινητό θέλω να μου πείτε αν αξίζει ? Έχω το 5800 και είμαι ικανοποιημένος (όχι σε όλους τους τομείς). Επειδή διαβάζω ότι υπάρχουν αρκετά bugs γι'αυτό ρωτάω. Αξίζει ή καλύτερα να το αναβάλλω ?? Ευχαριστώ.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. δεν μπορούμε να έχουμε destinator? Θα αλλάζει η ώρα?? Αν είναι δυνατόν!!

 

Το καταλαβα πως λειτουργει τελικα.

Καθε φορα που ενεργοποιεις το destinator, αυτοματα ρυθμιζεται και η ωρα στο ομνια.

Αυτο σημαινει οτι πρεπει να εχεις την σωστη ωρα στο destinator, αλλα δεν ειναι δυσκολο. Αν δεν τα καταφερνεις πες μου να σου αξηγησω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο σημαινει οτι πρεπει να εχεις την σωστη ωρα στο destinator, αλλα δεν ειναι δυσκολο. Αν δεν τα καταφερνεις πες μου να σου αξηγησω.

 

Στις Ρυθμίσεις ώρας του Destinator πρέπει να έχουμε απενεργοποιημένο το "Ρύθμιση για θερινή ώρα".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλο που προεκυψε οταν βαζω την φωτογρ μηχανη το φλας ειναι μονιμα απενεργοποιημενο οπως και το AF το button και δεν παιρνει ποτε με φλας (χαλια) ενω οταν βαζω βιντεο ειναι ον ολα καλα ... ξερει κανεις τιποτα?:blink:
Link to comment
Share on other sites

εγινα και εγω κατοχος επιτελους το πηρα. Για αρχη με χαλασε η κοσμοτε οταν το παραγγειλα ηταν προσφορα με χαρτες αλλα τωρα που παρελαβαν μου ειπαν οτι δεν υσχιει με αυτη την παρτιδα.:mad:Τωρα πρεπει να ψαχνω χαρτες. αν μπορει καποιοσ να βοηθησει με πμ.:O ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, αλλά WWE, δηλαδή αγγλικό interface.

Αυτή: http://www.modaco.com/content/i8000-omnia-ii-gsm-rom-discussion/296964/rom-rodrigofd-o2-lite-rom-ultra-lite/

και 1-2 άλλες, που θα τις βρεις εκεί.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Την έχεις δοκιμάσει? Είναι αξιόπιστη?

Επίσης: αν δεν μου αρέσει και θέλω να επαναφέρω το κινητό μου όπως ήταν, ένα full backup/restore με σώζει ή θα πρέπει να επαναφέρω την original rom της Samsung και μετά να κάνω restore? Αν ισχύει το δεύτερο, που μπορώ να βρω την Samsung rom?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και παλι.

 

Απο χτες ειμαι κατοχος του Omnia II .Ως το πρωτο Windows phone που περνω μπορω να πω οτι μου εχει αφησει ακρετα καλες εντυπωσεις σε γενικες γραμμες μεχρις στιγμης αλλα και αρκετες αποριες.

 

θα ξεκινησω με δυο "Noob" αποριες λοιπον.

 

1)Χρησιμοποιωντας το Samsung New Pc studio παω και βαζω καποια τραγουδακι στο κινητο χαλαρος καθοτι ξερω οτι εχει 8GB μνημη.Εχοντας βαλει καποαι τραγουδια με το drag n drop μου ερχεται μαι ειδοποιηση στο κινητο οτι το μηνυμα δεν θα παραδοθει αν δεν απελευθερωθει αποθηκετικος χωρος..Τελοπς παντω βλεποντας τις ρυθμισεις ειδα οτι υπαρχει ο "Κυριος χωρος Αποθηκευσης" που ειναι 512MB και καταλαβα οτι εκει αποθηκευονται τα τραγουδια γιαυτο και μου ηθρε αυτη η ειδοποιηση.Υπαρχει παρακατω στις ρυθμισει μνημης και ο "Χωρος αποθηκευσης μου" που ειναι ακριβως αυτα τα 8Gb που ηξερα απο την αρχη αλλα ΔΕΝ αποθηκευονται εκει τα τραγουδια. Η Ερωτηση ειναι ΠΩΣ θα κανω τα τραγουδια που βαζω στο κινητο μεσω toy Samsung Pc studio ν αποθηκευονται Στον "Χωρο Αποθηκευσης μου" των 8GB και ΟΧΙ στον "Κυριο χωρο Αποθηκευσης"των μολις 512 MB (που ειναι εξαρχης πολυ λιγοτερος) ??????????Δεν θελω να χρησιμοποιησω καρτα μνημης το λεω εξαρχης.

 

2)Η δευτερη ερωτηση ειναι πιοσυντομη.Μπορω να βαλω σαν ηχο Κλησης Κουδουνισματα απο δικα μου τραγουδια ή ηχους κλησεις ή σε περιοριζει(απο οτι εχω καταλαβαβει μεχρι τωρα) στα προυπαρχοντα κουδουνισματα της Samsung??Αν ναι Πως?

 

ευχαριστω.Ειδικα για την πρωτη ερωτηση επιγομαι για συγκεκριμενη και αναλυτικη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και παλι.

 

Απο χτες ειμαι κατοχος του Omnia II .Ως το πρωτο Windows phone που περνω μπορω να πω οτι μου εχει αφησει ακρετα καλες εντυπωσεις σε γενικες γραμμες μεχρις στιγμης αλλα και αρκετες αποριες.

 

θα ξεκινησω με δυο "Noob" αποριες λοιπον.

 

1)Χρησιμοποιωντας το Samsung New Pc studio παω και βαζω καποια τραγουδακι στο κινητο χαλαρος καθοτι ξερω οτι εχει 8GB μνημη.Εχοντας βαλει καποαι τραγουδια με το drag n drop μου ερχεται μαι ειδοποιηση στο κινητο οτι το μηνυμα δεν θα παραδοθει αν δεν απελευθερωθει αποθηκετικος χωρος..Τελοπς παντω βλεποντας τις ρυθμισεις ειδα οτι υπαρχει ο "Κυριος χωρος Αποθηκευσης" που ειναι 512MB και καταλαβα οτι εκει αποθηκευονται τα τραγουδια γιαυτο και μου ηθρε αυτη η ειδοποιηση.Υπαρχει παρακατω στις ρυθμισει μνημης και ο "Χωρος αποθηκευσης μου" που ειναι ακριβως αυτα τα 8Gb που ηξερα απο την αρχη αλλα ΔΕΝ αποθηκευονται εκει τα τραγουδια. Η Ερωτηση ειναι ΠΩΣ θα κανω τα τραγουδια που βαζω στο κινητο μεσω toy Samsung Pc studio ν αποθηκευονται Στον "Χωρο Αποθηκευσης μου" των 8GB και ΟΧΙ στον "Κυριο χωρο Αποθηκευσης"των μολις 512 MB (που ειναι εξαρχης πολυ λιγοτερος) ??????????Δεν θελω να χρησιμοποιησω καρτα μνημης το λεω εξαρχης.

 

2)Η δευτερη ερωτηση ειναι πιοσυντομη.Μπορω να βαλω σαν ηχο Κλησης Κουδουνισματα απο δικα μου τραγουδια ή ηχους κλησεις ή σε περιοριζει(απο οτι εχω καταλαβαβει μεχρι τωρα) στα προυπαρχοντα κουδουνισματα της Samsung??Αν ναι Πως?

 

ευχαριστω.Ειδικα για την πρωτη ερωτηση επιγομαι για συγκεκριμενη και αναλυτικη απαντηση.

 

για το 1 θα ηταν καλυτερα να τα κανεις με copy-paste μεσα απο το my computer.για το 2 πρεπει να βαλεις τα ringtones που θες μεσα σ ενα φακελο που θα λεγεται my ringtones τον οποιο θα φτιαξεις μεσα στην αποθηκη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2)Η δευτερη ερωτηση ειναι πιοσυντομη.Μπορω να βαλω σαν ηχο Κλησης Κουδουνισματα απο δικα μου τραγουδια ή ηχους κλησεις ή σε περιοριζει(απο οτι εχω καταλαβαβει μεχρι τωρα) στα προυπαρχοντα κουδουνισματα της Samsung??Αν ναι Πως?

 

Μπορείς. Φτιάξε έναν φάκελο My Documents στην εσωτερική μνήμη ή στην κάρτα μνήμης εάν υπάρχει, ρίξε τα εκεί και θα τα βλέπεις κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το συγκεκριμένο κινητό ή μήπως να στραφώ προς τα HTC?

κατα την ταπεινη μου γνωμη προκειται για εξαιρετικο κινητο και σαν προσπαθεια της samsung και σαν τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι θα έχει υποστήριξη από την Samsung ή θα έχει την τύχη των άλλων κινητών της Samsung (βλέπε samsung innov8)?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρα καλο πολυ παιδια, οποιος ξερει πως να λειτουργησω το GPS να μου απαντησει γιατι το εχω 2 μερες και δεν εχω κανει συνδεση με δορυφορο ακομα...

 

Ανοιγω το Sygic και γραφει "Δεν υπαρχει σημα GPS". To εβγαλα σε εξωτερικο χωρο για 20min οπως μου ειπα απο Samsung και τιποτα. τωρα τη κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρα καλο πολυ παιδια, οποιος ξερει πως να λειτουργησω το GPS να μου απαντησει γιατι το εχω 2 μερες και δεν εχω κανει συνδεση με δορυφορο ακομα...

 

Ανοιγω το Sygic και γραφει "Δεν υπαρχει σημα GPS". To εβγαλα σε εξωτερικο χωρο για 20min οπως μου ειπα απο Samsung και τιποτα. τωρα τη κανω?

 

Βάλε πρώτα το GPS Test. Τρέξτο σε ανοιχτό ουρανό και άστο να βρει τη θύρα μόνο του και περίμενε μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά δοκίμασε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για δέστε λίγο αυτό το link και πέστε μου την γνώμη σας :confused::confused:

τους πήρα τηλέφωνο και μουπάν ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και καλύπτεται κανονικά από την samsung hellas . να παω να το πάρω ? πρέπει να προσέξω κάτι ?

βλέπετε τίποτα το ύποπτο?

thanks.

 

http://mobiletechneasy.skroutzstore.gr/p.Samsung-I8000-Omnia-II-GR-ME-DORO-SYGIC-MOBILE-MAPS.97957.html

Link to comment
Share on other sites

κανεις????

 

Νομιζω οτι γινετα αυτοματα.

Σε μενα μια φορα το εβαλα στην αρχη και απο τοτε το εχει κρατησει.

Δεν θυμαμαι να εκανα κατι το ιδιαιτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...