Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
καλησπερα ευχαριστω για την απαντηση σου,ποση ωρα μπορει να κανει για να κλειδωσει ? εχει βρει την θυρα αλλα ακομα στην οθονη του δεν διχνει καποιο σημα οτι εχει κλειδωσει σε καποιον δορυφορο

 

Όταν κλειδώσει δορυφόρους θα λέει με πράσινο χρώμα GPS Running.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν κλειδώσει δορυφόρους θα λέει με πράσινο χρώμα GPS Running.

 

με κιτρινο χρωμα γραφει gps strarting up αλλα μεχρι εκει και τιποτα αλλο τι ρομ εχεις στο τηλεφωνο σου ? και τι radio ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις βγει σε ανοιχτό ουρανό κατά τη διάρκεια της διαδικασίας;

 

(Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στον Γερμανό μου είπαν ότι για το διάστημα μέχρι τέλος του χρόνου στο κινητό δίνουν έξτρα 50 ευρώ επιδότηση για νέα σύνδεση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βγει σε ανοιχτό ουρανό κατά τη διάρκεια της διαδικασίας;

 

(Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή).

 

στο παραθυρο μου το εχω βαλει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πως μπορώ να αλλάξω το χρώμα στο background στα menu όπως Contacts, Phonebook, calllog, messages, ouloook email. Αυτήν την στιγμή είναι μαύρο. Εχω δοκιμάσει όλα τα themes αλλά τίποτα. Το πρόβλημα είναι ότι τα email έχοντα μαύρο background και διαφορα χρώματα σαν font color δεν διαβάζονται:(:(:(

Ευχαριστώ

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Όποιος σχεδίασε το messaging του Omnia II είναι σίγουρα σαδιστής!

 

Η μόνη λύση που βρήκα ήταν να επαναφέρω το Outlook των Windows Mobile ως default mail client:

http://mobilesilence.blogspot.com/2009/08/omnia-ii-tip-3-revert-back-to-windows.html

(χρειάζεσαι έναν registry editor)

Επίσης με τη χρήση του SPB Mobile Shell απενεργοποιείς αρκετό από το άθλιο software της Samsung και πρακτικά είναι ο μόνος τρόπος για να κάνεις σοβαρό business use στη συσκευή.

 

αντιμετωπίσατε πρόβλημα με το google maps? μου εμφανίζει ασυμβατότητα στις γραμματοσειρές. Τα ελληνικά μου τα εμφανίζει ως τετραγωνάκια κια αυτό μου το έκανε και σε μια άλλη εφαρμογή που έβαλα για το fb στο κινητό μου.

Έχω το ίδιο πρόβλημα, αλλά μου φαίνεται αρκετά πιο σοβαρό!

Σε πολλά emails που δέχομαι (δεν έχω καταφέρει να βρω κάποιο pattern - μου φαίνεται τελείως τυχαίο), ή σε entries στο calendar και στα tasks, ακόμα και σε ελληνικά powerpoints, αντί να εμφανίζει ελληνικές γραμματοσειρές εμφανίζει στη θέση τους κουτάκια!

Το έχει συναντήσει κι άλλος αυτό? Τη συσκευή μου την έχω γυρίσει σε αγγλικό μενού, αλλά δεν νομίζω να είναι αυτός ο λογος του προβλήματος...

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα, αλλά μου φαίνεται αρκετά πιο σοβαρό!

Σε πολλά emails που δέχομαι (δεν έχω καταφέρει να βρω κάποιο pattern - μου φαίνεται τελείως τυχαίο), ή σε entries στο calendar και στα tasks, ακόμα και σε ελληνικά powerpoints, αντί να εμφανίζει ελληνικές γραμματοσειρές εμφανίζει στη θέση τους κουτάκια!

Το έχει συναντήσει κι άλλος αυτό? Τη συσκευή μου την έχω γυρίσει σε αγγλικό μενού, αλλά δεν νομίζω να είναι αυτός ο λογος του προβλήματος...

μου το κάνει και στο facebook application

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αγγλικό ή ελληνικό μενού?

 

ελληνικό αλλά δεν μου το κάνει σε όλες τις λεξεις.

Εμφανίζει και κάποια ελληνικά

στο google maps είναι πιο έντονο το πρόβλημα.

ελληνικό μενού εννοεις των windows ή της εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προβλημα εαν περασω τον resco file explorer επειδη εχω εγκατεστημενο και το spb;

μου φαινεται οτι ειναι χαζη η ερωτηση μου αλλα θελω να ειμαι σιγουρος.

ΥΓ:επειδη βρισκω 2 αρχεια resco ,resco explorer και resco file explorer,ποιο απο τα 2 εγκαθιστω η ειναι το ιδιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει καποιο προβλημα εαν περασω τον resco file explorer επειδη εχω εγκατεστημενο και το spb;

μου φαινεται οτι ειναι χαζη η ερωτηση μου αλλα θελω να ειμαι σιγουρος.

ΥΓ:επειδη βρισκω 2 αρχεια resco ,resco explorer και resco file explorer,ποιο απο τα 2 εγκαθιστω η ειναι το ιδιο;

 

Κανένα πρόβλημα.

 

Και τα δύο αρχεία που βρίσκεις είναι τα ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι πολύ καλή η συγκεκριμένη έκδοση αλλά εάν την πολυζορίσεις μπορεί να δεις μικροκολλήματα στο πρόγραμμα. Beta είναι εξάλλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο screen protector καλό και δοκιμασμένο που να ειναι όσο περισσότερο γίνεται "αόρατο";Να μη φαίνεται δηλ. τόσο πολύ ότι έχεις βάλει και δείχνει άσχημο...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ψάξει όλο το κινητο και δε μπορώ να βρώ μετρητή για όγκο δεδομένων??έχει τέτοιο μετρητή?αν όχι υπάρχει κανένα πρόγραμμα??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες έχω ψάξει όλο το κινητο και δε μπορώ να βρώ μετρητή για όγκο δεδομένων??έχει τέτοιο μετρητή?αν όχι υπάρχει κανένα πρόγραμμα??

 

Spb Wireless Monitor

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο screen protector καλό και δοκιμασμένο που να ειναι όσο περισσότερο γίνεται "αόρατο";Να μη φαίνεται δηλ. τόσο πολύ ότι έχεις βάλει και δείχνει άσχημο...

 

Επίσης πολύ καλή λύση και σε καλές τιμές είναι αυτή

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Είναι η πρώτη φορά που σκοπεύω να αγοράσω Windows κινητό. Σαν συσκευή αξίζει? Εμφανίζει προβλήματα? Θα έχει υποστήριξη από την Samsung? Πόσες μέρες αντέχει η μπαταρία του κινητού?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...