Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εγώ κατέβασα αυτο: http://www.grbytes.com/index.php?option=com_docman&task=doc_details&gid=3&Itemid=22, για τη usb flash μου (δεν έχει διαφορά), και το τρέχω σε vista κανονικα, όσο θυμάμαι δεν μου είxε δημιουργήσει πρόβλημα στην εγκατάσταση

 

Για να καταλάβω... τι σχέση έχει το συγκεκριμένο εορτολόγιο με τα windows mobile και με την εν λόγω συσκευή ειδικότερα; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να καταλάβω... τι σχέση έχει το συγκεκριμένο εορτολόγιο με τα windows mobile και με την εν λόγω συσκευή ειδικότερα; :confused:

 

Είναι ένα πληρέστατο εορτολόγιο, το οποίο οπως γράφω και πιο πάνω μπορείς μεσω as να φέρεις όλες τις γιορτές κατευθείαν στο ημερολόγιο, χωρίς να χρειάζεται να βάλεις κάποιο επιπλέον πρόγραμμα στη συσκευή. Διαδικασία την οποία τη κάνεις μόνο μία φορά ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που σου τρέχει το ίδιο κατέβασα (από την ίδια διεύθυνση) και εγώ και δεν μπορεί να μπει χωρίς net framework 1.1.
Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

μ'εφτιαξες!!! :blink::blink::blink::blink::blink: :( ήμουν στο τσακ να πάρω iphone :P και τελικά προτίμησα το omnia ii και τα wm γιατί πίστευα ότ θα έχουν περισσότερες εφαρμογές

κλαψ!!! :confused: :P

 

Πάντως εγώ φίλε μου που είχα και το iPhone 3gs το έδωσα, και δεν συγκρίνω τις δυνατότητες της μιας συσκευής και της άλλης. Σαφώς πληρέστερη συσκευή θεωρώ το ΟΜΝΙΑ ΙΙ και ειδικά στην συνεργασία του με υπολογιστή, αν χρησιμοποιείς windows. Και τα WM έχουν πολλές εφαρμογές. Πιστεύω οτι θα καλυφθείς για ό,τι θέλεις. Αν εξαιρέσουμε το HD2 (που δεν το έχω πάρει να το δω ακόμα), το ΟΜΝΙΑ ΙΙ είναι η καλύτερη συσκευή σήμερα.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ φίλε μου που είχα και το iPhone 3gs το έδωσα, και δεν συγκρίνω τις δυνατότητες της μιας συσκευής και της άλλης. Σαφώς πληρέστερη συσκευή θεωρώ το ΟΜΝΙΑ ΙΙ και ειδικά στην συνεργασία του με υπολογιστή, αν χρησιμοποιείς windows. Και τα WM έχουν πολλές εφαρμογές. Πιστεύω οτι θα καλυφθείς για ό,τι θέλεις. Αν εξαιρέσουμε το HD2 (που δεν το έχω πάρει να το δω ακόμα), το ΟΜΝΙΑ ΙΙ είναι η καλύτερη συσκευή σήμερα.

δεν ειναι και κατι το εκπληκτικο το hd2,εχει τα ψιλο προβληματακια του ασε που το ομνια εχει καλυτερη ευκρινεια οθονης και καμερα.

απο αυτην την αποψη θεωρω οτι καλυτερα που πηρα το ομνια που εχει και 200 ευρω λιγοτερα.[μιλαμε παντα για την Ελληνικη εκδοση και των 2].

Link to comment
Share on other sites

Πελάγωσα! κατέβασα το nodata και softreset. Τα αποσυμπίεσα με το winrar στα έγγραφα του υπολογιστή μου, μετά το αποσυμπιεσμένο με δεξί κλικ το έστειλα στα έγγραφα του κινητού. Πράγματι τα βρήκα μέσα στην αποθήκη μου στο κινητό. Πατάω setup στο κινητό του nodata και με πάει σε μία άδεια οθόνη. Ενώ ο φάκελος του softreset έχει δύο πράγματα SoftReset και SoftResetSoftReset που δεν ανοίγουν. Τα βρίσκω από τη διαχείριση αρχείων.

Μετά από την έναρξη δεν υπάρχουν τα προγραμματάκια.

Βοήθεια, πνίγομαι στο πέλαγος!

Τι έκανα λάθος;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, αναμένω με αγωνία ναυαγοσώστη

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ φίλε μου που είχα και το iPhone 3gs το έδωσα, και δεν συγκρίνω τις δυνατότητες της μιας συσκευής και της άλλης. Σαφώς πληρέστερη συσκευή θεωρώ το ΟΜΝΙΑ ΙΙ και ειδικά στην συνεργασία του με υπολογιστή, αν χρησιμοποιείς windows. Και τα WM έχουν πολλές εφαρμογές. Πιστεύω οτι θα καλυφθείς για ό,τι θέλεις. Αν εξαιρέσουμε το HD2 (που δεν το έχω πάρει να το δω ακόμα), το ΟΜΝΙΑ ΙΙ είναι η καλύτερη συσκευή σήμερα.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το omnia ii πράγματι (φίλη είμαι όχι φίλος :P το λέει ξεκάθαρα το ρημάδι το nick μου xixixixi)!!! απλώς ίσως έχω απογοητευτεί επειδη σε wvga δεν υπάρχει ακόμα μεγάλο υλικό. Φανταζομαι στη πορεία θα βγουν κι άλλα !!!!

 

α βρε παιδιά πείτε μου λίγο τι παίζει με τα java games στο OMNIA II

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση! ενώ στον opera η οθόνη αλλάζει αυτόματα σε landscape, δεν γίνεται το ίδιο στον explorer και στον skyfire. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια ερώτηση! ενώ στον opera η οθόνη αλλάζει αυτόματα σε landscape, δεν γίνεται το ίδιο στον explorer και στον skyfire. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό?

 

Αυτό είναι θέμα χαρακτηριστικών του εκάστοτε προγράμματος.

 

Όμως... για αυτό το λόγο έχουν δημιουργηθεί κάποιες εφαρμογές στις οποίες μπορείς να κάνεις assign όποια προγράμματά σου θέλεις να ανταποκρίνονται στον g-sensor.

 

Μερικά από αυτά δημιουργούν περισσότερα προβλήματα από όσα λύνουν. Σε άλλες συσκευές δουλεύουν καλύτερα και σε άλλες όχι. Δεν τα έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή και δεν μπορώ να προτείνω κάτι συγκεκριμένο. Εάν πάλι θέλεις να κάνεις τις δοκιμές σου...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πελάγωσα! κατέβασα το nodata και softreset. Τα αποσυμπίεσα με το winrar στα έγγραφα του υπολογιστή μου, μετά το αποσυμπιεσμένο με δεξί κλικ το έστειλα στα έγγραφα του κινητού. Πράγματι τα βρήκα μέσα στην αποθήκη μου στο κινητό. Πατάω setup στο κινητό του nodata και με πάει σε μία άδεια οθόνη. Ενώ ο φάκελος του softreset έχει δύο πράγματα SoftReset και SoftResetSoftReset που δεν ανοίγουν. Τα βρίσκω από τη διαχείριση αρχείων.

Μετά από την έναρξη δεν υπάρχουν τα προγραμματάκια.

Βοήθεια, πνίγομαι στο πέλαγος!

Τι έκανα λάθος;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, αναμένω με αγωνία ναυαγοσώστη

δεν τα ανοιγεις τα rar που κατεβασες οπως ειναι τα περνας σε ενα φακελλο πουφτιαχνεις στην καρτα 8gib σου και μετα μεσα απο το κινητο βρισκεις τον φακελλο σου και τα κανεις εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@kapnos:

Συνίσταται στις ρυθμίσεις των φακέλων του υπολογιστή σου να ενεργοποιήσεις την επιλογή να βλέπεις τα file extensions ούτως ώστε να βλέπεις ποια αρχεία έχουν κατάληξη .cab. Αυτά είναι τα εκτελέσιμα αρχεία των windows mobile. Tα πετάς όπως είναι στη συσκευή σου και τα τρέχεις από εκεί με έναν απλό κλικ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν τα ανοιγεις τα rar που κατεβασες οπως ειναι τα περνας σε ενα φακελλο πουφτιαχνεις στην καρτα 8gib σου και μετα μεσα απο το κινητο βρισκεις τον φακελλο σου και τα κανεις εγκατασταση.

 

 

1. Το φάκελο θα τον φτιάξω μέσω του υπολογιστή μου αφού ανοίξω την κάρτα 8G του κινητού μέσω του Vista;

2. Μετά το αρχείο θα το πάρω με αντιγραφή από τον υπολογιστή και επικόλληση στο φάκελο του κινητού που έχω δημιουργήσει;

3. Μήπως πρέπει ασυμπίεστο όπως το κατέβασα να το βάλω στο κινητό μου;

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πάντως μακράν είναι το δυσκολότερο κινητό που είχα ποτέ μου! Και εκτός από τις 87 σελίδες έχω διαβάσει και άλλες πολλές, βοήθειά μου!

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση! ενώ στον opera η οθόνη αλλάζει αυτόματα σε landscape, δεν γίνεται το ίδιο στον explorer και στον skyfire. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό?

 

Συμπληρωματικά με του Athanaso δες και αυτό, μου δουλεύει μέχρι στιγμής απροβλημάτιστα: http://forums.verizon.com/t5/PDA-Smartphone-Devices/Samsung-Omnia-2/m-p/127490

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Το φάκελο θα τον φτιάξω μέσω του υπολογιστή μου αφού ανοίξω την κάρτα 8G του κινητού μέσω του Vista;

2. Μετά το αρχείο θα το πάρω με αντιγραφή από τον υπολογιστή και επικόλληση στο φάκελο του κινητού που έχω δημιουργήσει;

3. Μήπως πρέπει ασυμπίεστο όπως το κατέβασα να το βάλω στο κινητό μου;

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πάντως μακράν είναι το δυσκολότερο κινητό που είχα ποτέ μου! Και εκτός από τις 87 σελίδες έχω διαβάσει και άλλες πολλές, βοήθειά μου!

 

1. Δεν είναι υποχρεωτικό να φτιάξεις νέο φάκελο.

2. Ναι πέρασε το στη συσκευή σου όπου θέλεις ώστε να σε διευκολύνει η ανεύρεση του, όχι υποχρεωτικά σε συγκεκριμένο φάκελο.

3. Μην το αποσυμπιέσεις. Διάβασε αυτό που γράφω ακριβώς από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EXW EDW KAI 2 EVDOMADES TO NOKIA 5530 KAI MOU VGAZEI PROVLHMA ME TA SMS.

DEN LAMVANW TIS ANAFORES OUTE KAI TA MHNUMATA POU MOU STELNOUN. GIA NA PARW TO MHNUMA PREPEI NA 3ANA STEILW DEUTERO MHNUMA KAI MONO TOTE MOU ERXETAI TO SMS...

MHPOS FTAINE TA 8EMATA POU EVALA MESW PC STO KINHTO?

GT APO TOTE POU PERASA 8EMATA STO KINHTO MESW PC MOU VGAZEI TETOIO PROVLHMA.... AN 3EREI KANEIS TPT AS POU APANTHSEI PLEASE STH SELIDA MOU...

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EXW EDW KAI 2 EVDOMADES TO NOKIA 5530 KAI MOU VGAZEI PROVLHMA ME TA SMS.

DEN LAMVANW TIS ANAFORES OUTE KAI TA MHNUMATA POU MOU STELNOUN. GIA NA PARW TO MHNUMA PREPEI NA 3ANA STEILW DEUTERO MHNUMA KAI MONO TOTE MOU ERXETAI TO SMS...

MHPOS FTAINE TA 8EMATA POU EVALA MESW PC STO KINHTO?

GT APO TOTE POU PERASA 8EMATA STO KINHTO MESW PC MOU VGAZEI TETOIO PROVLHMA.... AN 3EREI KANEIS TPT AS POU APANTHSEI PLEASE STH SELIDA MOU...

 

Μήπως είσαι σε λάθος thread?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
PAIDIA EXW EDW KAI 2 EVDOMADES TO NOKIA 5530 KAI MOU VGAZEI PROVLHMA ME TA SMS.

DEN LAMVANW TIS ANAFORES OUTE KAI TA MHNUMATA POU MOU STELNOUN. GIA NA PARW TO MHNUMA PREPEI NA 3ANA STEILW DEUTERO MHNUMA KAI MONO TOTE MOU ERXETAI TO SMS...

MHPOS FTAINE TA 8EMATA POU EVALA MESW PC STO KINHTO?

GT APO TOTE POU PERASA 8EMATA STO KINHTO MESW PC MOU VGAZEI TETOIO PROVLHMA.... AN 3EREI KANEIS TPT AS POU APANTHSEI PLEASE STH SELIDA MOU...

 

1. Καλώς ήρθες.

2. Δεν γράφουμε greeklish, είναι ενάντια στους κανόνες του forum.

3. Δεν γράφουμε κεφαλαία, ομοίως.

4. Είσαι σε λάθος thread, απευθύνσου στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia 5530 XpressMusic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παίδια, ειμαι κατοχας και εγω του ομνια και ειναι η πρωτη επαφη μου με wm κινητα και πραγματικα τα εχω χαμενα, παρακαλω βοηθεια!!!

 

1) το κινητο παιζει divx αρχεια, πρεπει να κανω "δηλωσει divx" για να παιξουν και αν ναι πως, μπαινω στο site οπως λεει αλλα δεν βγαζω ακρη???

2)για να εχω gps πρεπει να εχω εξτρα καρτα περα απο την ενσωματομενη των 8gb?

3) εχω κατεβασει διάφορα βιντεο απο το youtube και δεν τα παιζει γιατι? πρεπει να βαλω αλλο player?

4) η εγκατάσταση αρχείων γινεται με drag and drop τα αρχεια στην αποθηκη μου, και τα τρεχω απο εκει ή διαφορετικά?

5) υπαρχει τροπος οταν σε καλουν να ακουγεται κατευθειαν δυνατα ο ηχος και οχι στην αρχη χαμηλωμενος

 

ΥΓ. πως δημιουργο pm? για να λαμβανω απο οσους θελουν καποια site, για διαφορα applications που αφορουν το κινητο μας?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το omnia ii πράγματι (φίλη είμαι όχι φίλος :P το λέει ξεκάθαρα το ρημάδι το nick μου xixixixi)!!! απλώς ίσως έχω απογοητευτεί επειδη σε wvga δεν υπάρχει ακόμα μεγάλο υλικό. Φανταζομαι στη πορεία θα βγουν κι άλλα !!!!

 

α βρε παιδιά πείτε μου λίγο τι παίζει με τα java games στο OMNIA II

 

Χίλια συγγνώμη, δεν το πρόσεξα!

Ίσα ίσα που θα πρέπει να χαιρόμαστε που και το γυναικείο φύλο εμφανίζεται στο φόρουμ, μιας και αυτό συμβαίνει λίγες φορές..

Νομίζω όλες οι καινούργιες εφαρμογές πια βγαίνουν και σε WVGA λόγω των νέων συσκευών. Δεν νομίζω οτι θα πρέπει να σε απασχολεί αυτό. Δεν έχω βρει καμία εφαρμογή που να την ήθελα και να μην παίζει. Βέβαια, δεν πολυπαίζω παιγνίδια...

 

μια ερώτηση! ενώ στον opera η οθόνη αλλάζει αυτόματα σε landscape, δεν γίνεται το ίδιο στον explorer και στον skyfire. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό?

 

Η καλύτερη λύση που έχω βρει γι' αυτό, είναι απο το Modaco. Το επισυναπτόμενο, το κάνεις εγκατάσταση και ορίζεις σε ένα κουμπί απο τις ρυθμίσεις (γενικές ρυθμίσεις, κουμπί, αντιστοίχιση ενός προγράμματος) να κάνει rotate, όποτε θέλεις και σε οποιαδήποτε εφαρμογή, ακόμα και στην αναμονή. Νομίζω είναι πολύ καλό, αν εξαιρέσεις οτι χάνεις μια λειτουργία (π.χ. παρατεταμμένο πάτημα του ΟΚ, αντί του κύβου - που δεν μου λέει και τίποτα - έχω αυτό).

 

Έχει βρει κανείς, σε WM 6.5 αν υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης της διαχείρισης ρυθμίσεων και προγραμμάτων απο το touchwiz, όπως υπάρχει στα 6.1; (ΔΧ touchwiz - λέγεται στα 6.1 νομίζω)

Δηλαδή, με κάποιον τρόπο να μπορούμε να μπούμε κατ' ευθείαν στις ρυθμίσεις των WM

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) το κινητο παιζει divx αρχεια, πρεπει να κανω "δηλωσει divx" για να παιξουν και αν ναι πως, μπαινω στο site οπως λεει αλλα δεν βγαζω ακρη???

2)για να εχω gps πρεπει να εχω εξτρα καρτα περα απο την ενσωματομενη των 8gb?

3) εχω κατεβασει διάφορα βιντεο απο το youtube και δεν τα παιζει γιατι? πρεπει να βαλω αλλο player?

4) η εγκατάσταση αρχείων γινεται με drag and drop τα αρχεια στην αποθηκη μου, και τα τρεχω απο εκει ή διαφορετικά?

5) υπαρχει τροπος οταν σε καλουν να ακουγεται κατευθειαν δυνατα ο ηχος και οχι στην αρχη χαμηλωμενος

 

ΥΓ. πως δημιουργο pm? για να λαμβανω απο οσους θελουν καποια site, για διαφορα applications που αφορουν το κινητο μας?

 

1) Βάλε τον Core Player, παίζει τα περισσότερα format.

2) Δεν είναι υποχρεωτικό.

3) Το Core Player τα παίζει και αυτά.

4) Δεν υπάρχει περιορισμός. Βάλτα όπου σε βολεύουν και τρέξτα από εκεί.

5) Σε αυτή τη συσκευή... δύσκολο.

 

ΥΓ. Πάτησε πάνω στο όνομα του χρήστη που σε ενδιαφέρει να στείλεις pm και εκεί επέλεξε Αποστολή προσωπικού μηνύματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια

1)Δεν μου εμφανιζει τα emoticon.. δλδ τα δειχνει καπως ετσι " : - ) "

2)Οταν χρησιμοποιω το smart reader η ψηφιακη απεικονιση που ακολουθει ειναι στα αλαμπουρνεζικα

3)Εχω επιλεξει εναν απο τους ηχους της συσκευης για ειδοποιηση sms.Αλλα οταν μου ερχεται το sms κανει μονο τη δονηση... Καθολου ηχο.Εχει καμια σημασια που εχω τον ηχο συσκευης στο αθορυβο?Τον ηχο κλησης ομως στο full.

 

Καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια

1)Δεν μου εμφανιζει τα emoticon.. δλδ τα δειχνει καπως ετσι " : - ) "

2)Οταν χρησιμοποιω το smart reader η ψηφιακη απεικονιση που ακολουθει ειναι στα αλαμπουρνεζικα

3)Εχω επιλεξει εναν απο τους ηχους της συσκευης για ειδοποιηση sms.Αλλα οταν μου ερχεται το sms κανει μονο τη δονηση... Καθολου ηχο.Εχει καμια σημασια που εχω τον ηχο συσκευης στο αθορυβο?Τον ηχο κλησης ομως στο full.

 

Καποια λυση?

1) Δεν εμφανίζονται σε καμία WM συσκευή

2) Το κάνει γιατί δεν υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα δυστυχώς!

3) Δοκίμασε να ανεβάσεις την ένταση της συσκευής και δες αν έχει αποτέλεσμα!

:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

φιλε athanaso77 ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων, αλλα κατεβασα το Core Player ppc, και δεν ειχε set up αρχειο, αλλα SETUPDLL.999 και SETUPxml δηλαδη στην ουσια αρχεια που μου ζηταει το προγραμα για να μου τα τρεξει....

 

τελικα τα καταφερα...ναστε καλα ρε παιδια...ευχαριστω πολυ

 

παιδια μπορειτε να μου πειτε ενα προγραμμα gps που να παιζει χωρiς εξτρα sd card

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...