Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά μια απορία...

μόλις πείρα το omnia από κοσμοτέ..

 

έστειλα το μήνυμα mms όλα καλά μου ήρθε επιβεβαίωση ότι είναι ok

 

έστειλα μετά το μήνυμα wapa για να πάρο τις ρυθμίσεις internet αλλα οι ρυθμίσεις ποτε δεν ήρθαν..

 

συνέχισε να μου στέλνει κάτι μηνύματα με link αλλα καμια επιβεβαίωση ότι όλα είναι ok..

 

έκανα κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν χρειαζεται να παρεις για ρυθμιση,το τηλ.ειναι αυτορυθμιζομενο,σου βγαζει στην αρχη παραθυρο που σε ρωταει εαν θελεις να περασεις τις ρυθμισεις του παροχου σου.
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες εχω κι εγω το Omnia II απο Cosmote και οφείλω να ευχαριστησω όλα τα παιδια που με τις εξαιρετικες αναφορες που έχουν κανει στο forum με βοήθησαν να φέρω τη συσκευή όσο το δυνατον περισσότερο στα "μέτρα μου".

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω και ακόμα δεν εχω βρεί λύση είναι η μεταφορά των SMS απο το προηγούμενο κινητό μου (Nokia N80) στο Omnia. Έχω κάνει εξαγωγή των SMS απο το Ν80 (inbox, outbox, etc.) σε μορφη CSV, αλλα δεν εχω βρει ακόμα τρόπο να τα εισάγω στο omnia. Εχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο? υπάρχει κάποια free εφαρμογή που να κάνει εισαγωγη SMS απο csv ή με οποιο αλλο τροπο?

PDA: I8000NXXIJ3

CSC: I8000EURIJ5

PHONE: I8000XXIJ1

WM 6.5 (21863.5.0.67)

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να παρεις για ρυθμιση,το τηλ.ειναι αυτορυθμιζομενο,σου βγαζει στην αρχη παραθυρο που σε ρωταει εαν θελεις να περασεις τις ρυθμισεις του παροχου σου.

 

tnx m8

 

κάνα δυο ακόμα πραγματάκια :D

 

1) πως γίνετε να κάνουμε τον opera να συνδέεται μέσο wifi και όχι μέσο 3g?

 

 

2) ξέρει κανεις αν πρέπει να κάνω τίποτα τρομερό για να βρει σήμα το Sygic gps? η απλά πρέπει να περιμένω έξω στον δρόμο? το θέμα με το xtra το έχω κάνει και έχει τις τελευτές ρυθμίσεις θεωρώ..

Link to comment
Share on other sites

για να συνδεεται ο οπερα μεσω wifi μονο,κατεβασε το nodata.cab και περασε το και καντα ολα toggle[disable] εκτος απο τα MMS στο παραθυρο που θα σου ανοιξει η εφαρμογη οταν της κανεις κλικ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας!! Να πω κι εγώ ότι η βοήθειά σας είναι πραγματικά πολύτιμη και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις που έχετε δωσει ως τώρα.

Και αφου σας έγλυψα αρκετά πάμε σε άλλες ερωτήσεις :P

 

αντιμετωπίσατε πρόβλημα με το google maps? μου εμφανίζει ασυμβατότητα στις γραμματοσειρές. Τα ελληνικά μου τα εμφανίζει ως τετραγωνάκια κια αυτό μου το έκανε και σε μια άλλη εφαρμογή που έβαλα για το fb στο κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας!! Να πω κι εγώ ότι η βοήθειά σας είναι πραγματικά πολύτιμη και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις που έχετε δωσει ως τώρα.

Και αφου σας έγλυψα αρκετά πάμε σε άλλες ερωτήσεις :P

 

αντιμετωπίσατε πρόβλημα με το google maps? μου εμφανίζει ασυμβατότητα στις γραμματοσειρές. Τα ελληνικά μου τα εμφανίζει ως τετραγωνάκια κια αυτό μου το έκανε και σε μια άλλη εφαρμογή που έβαλα για το fb στο κινητό μου.

 

Το είχα παρατηρήσει κι εγώ αυτό το πρόβλημα με το google maps αλλά δεν του έδωσα και πολύ σημασία διότι δεν το χρησιμοποιώ καθόλου!!! :p

 

o.k Σε ευχαριστω:):):)

Πολύ σωστά με τον τρόπο που είπε ο φίλος sirkonsta ή με πιο εύκολο τρόπο: πατάς το εικονίδιο της μπαταρίας και σε βγάζει στο μενού με τις ρυθμίσεις τροφοδοσίας απ' ευθείας!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας ευκολος τροπος να μετατρεψουμε το κομματι του pda που ειναι σε mst, και να το κανουμε nb0;
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας ευκολος τροπος να μετατρεψουμε το κομματι του pda που ειναι σε mst, και να το κανουμε nb0;

Ψιλά γράμματα... υπάρχει ένα εργαλείο που έδωσε ο sorg στο modaco με το οποίο μπορείς να εξαγάγεις το cubic.mli αρχείο της εγκατεστημένης rom από το κινητό σου και με ένα δεύτερο εργαλείο του ίδιο να το κάνεις nb0

 

Βέβαια θέλει και αρκετό ψάξιμο! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι θελει αυτο ο katerini.

Μαλλον θελει την μετατροπη αυτη για πιο ασφαλες φλασαρισμα. Πιστευω οτι αν δεν εισαι "μαγειρας" ειναι δυσκολο να το κανεις

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

To nodata εχει 3 επιλογές, Ίντερνετ, mms και wap. Αν απενεργοποιήσεις ίντερνετ και wap θα εισαι οκ. To mms δεν υπάρχει λόγος να το απενεργοποιήσεις.

 

Στο μενού του Χtra (γενικές ρυθμίσεις-gps-XTRA) έχει ένα κουμπί που αν το πατήσεις κατεβάζει τα δεδομένα των δορυφόρων αν είσαι συνδεδεμένος με κάποιο WIFI.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γνωρίζουμε μήπως κανένα εορτολόγιο καλό που είναι δοκιμασμένο

 

EortologioXCopy στο ms outlook και μετα συγχρονισμό, είναι άψογο

Link to comment
Share on other sites

EortologioXCopy στο ms outlook και μετα συγχρονισμό, είναι άψογο

 

Μήπως μπορείς να μου το πεις πιο αναλυτικά και την εγκατάσταση του ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

Πιστέυετε ότι για iphone υπάρχει μεγαλύτερη πληθώρα προγραμματων και παιχνίδιών απ΄ότι για windows mobile?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

Πιστέυετε ότι για iphone υπάρχει μεγαλύτερη πληθώρα προγραμματων και παιχνίδιών απ΄ότι για windows mobile?

 

Σίγουρα ναι! Περισσότερα από τα WM και πολύ περισσότερα από WVGA έκδοση! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ναι! Περισσότερα από τα WM και πολύ περισσότερα από WVGA έκδοση! :)

 

μ'εφτιαξες!!! :blink::blink::blink::blink::blink: :( ήμουν στο τσακ να πάρω iphone :P και τελικά προτίμησα το omnia ii και τα wm γιατί πίστευα ότ θα έχουν περισσότερες εφαρμογές

κλαψ!!! :confused: :P

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου το πεις πιο αναλυτικά και την εγκατάσταση του ???

 

Τι είναι αυτό που δεν τα καταφέρνεις γίνε λίγο πιο αναλυτικός, outlook?εορτολόγιο? συγχρονισμός?

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα και εγώ να τρέξω το EortologioXCopy αλλά μου ζητούσε .NetFramework v1.1 (έτους 2004) ενώ τα Vista έχουν ήδη την έκδοση 3.5 SP1 και δεν έχει συμβατότητα (!). Άλλη επιλογή; Το EortologioXCopy που βρήκα ήταν 11ος 2007, υπάρχει καινούργιο;
Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη ερώτηση: όταν εγκαθιστώ ένα java mobile game μου λέει ότι δεν είναι δυνατό να το παίξω σε landscape mode και να το επναφέρω στην potrait ενώ είναι ηδη σε portrait και όσο καi να το κάνω γύρω γύρω :P δεν αλλάζει!!! :( καμιά ιδέα?

 

To δοκίμασα και εγώ να τρέξω το EortologioXCopy αλλά μου ζητούσε .NetFramework v1.1 (έτους 2004) ενώ τα Vista έχουν ήδη την έκδοση 3.5 SP1 και δεν έχει συμβατότητα (!). Άλλη επιλογή; Το EortologioXCopy που βρήκα ήταν 11ος 2007, υπάρχει καινούργιο;

 

και σ'εμενα το κάνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα Γνωρίζουμε μήπως κανένα εορτολόγιο καλό που είναι δοκιμασμένο

 

http://www.papadi.gr/hellenic_calendar.aspx

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα αυτο: http://www.grbytes.com/index.php?option=com_docman&task=doc_details&gid=3&Itemid=22, για τη usb flash μου (δεν έχει διαφορά), και το τρέχω σε vista κανονικα, όσο θυμάμαι δεν μου είxε δημιουργήσει πρόβλημα στην εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...