Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
εχω κανει ηδη 3 οχι για αλλον λογο,αλλα γιατι στην αρχη εβαζα οτι προγραμμα εβρισκα,τωρα ηρεμησα.

 

Αυτό δεν το γλυτώνεις αλλά είναι και ο καλύτερος τρόπος για να στήσεις σωστά τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τον coreplayer μπορείς να δεις youtube σε πολύ καλή ανάλυση.

Πήγαινε Menu->tools->settings->selectpage-channels και εκεί άλλαξε το preferred format. Εγω το εχω H264 (normal quality).

 

Edit:

Επίσης μπορείς να βάλεις και τον official youtube player. Έχει αρκετά καλή ανάλυση και αυτός.

http://rapidshare.com/files/314868803/youtube.CAB.html

 

Στον core player τι κανεις??? Copy paste το url???

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

...και κατά συνέπεια κάνεις αναζήτηση για youtube videos μέσα από το ίδιο το core player.

 

core player rulez!!!!!!!!!!!!!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από τότε που πήρα το OMNIA II έχω πρόβλημα με την φόρτιση του από τον υπολογιστή….. όταν ο υπολογιστής «μπαίνει» σε αναμονή(δηλαδή όλο το βράδυ) σταματαει η φόρτιση του.

Ο μόνος τρόπος να φορτίσει είναι είτε να κλείσω το OMNIA είτε να μην μπαίνει σε αναμονή ο υπολογιστής…..

Το σημαντικότερο όμως είναι ότι θέλω να το χρησιμοποιώ σαν GPS στο αυτοκίνητο μου αλλά έχω το ίδιο πρόβλημα ….

Δεν φορτίζει από τον αναπτήρα του αυτοκίνητου εάν είναι ανοιχτό παρά μόνο εάν το κλείσω.

Αυτό βέβαια είναι αφύσικο γιατί η μπαταρία όπως είναι λογικό θα τελειώσει σε 2-3 ώρες μ’ ενεργοποιημένο το GPS και όταν φτάσω στον προορισμό μου δεν θα “έχω” μπαταρία.

 

Υπάρχει κάποια λύση?

Κάποια αλλαγή στην registry?

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε μου ΜΑΣ ΕΣΩΣΕΣ! Ο Coreplayer μπορει να αναπαραγει υπεροχο βιντεο αναλογα με τις ρυθμισεις αποδοσης που του βαζουμε! Η youtube εφαρμογη που εδωσες εγκαθισταται αλλα οταν πας να την ανοιξεις κανει ...γκρρρρ! Δεν πειραζει. Ο Coreplayer που λατρευα και στα Symbian ειναι υπεροχος! Ευχαριστω!

 

Με τον youtube player είχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα. Τον εγκατέστησα δεύτερη φορά και έβαλα σαν χώρα επιλογής "united states" και έπαιξε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες λίγο... φορτίζει κλειστό και δεν φορτίζει ανοιχτό;;;

 

Ναι ακριβως. Κλειστο φορτιζει απ΄ τον υπολογιστη και ας ειναι σε αναμονη(ο υπολογιστης). Το ιδιο και στο αυτοκινητο..... κλειστο φορτιζει, ανοιχτο οχι..

 

Με το HTC HD δεν ειχα αυτο το προβλημα.

Εαν δεν βρω λυση θ' αναγκαστω να το πουλησω, γιατι το χρειαζομαι ως GPS στο αυτοκινητο!!!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε στις ρυθμίσεις της μπαταρίας και δες μήπως είναι ενεργοποιημένη η επιλογή να μην φορτίζει από το PC όταν είναι ανοιχτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως. Κλειστο φορτιζει απ΄ τον υπολογιστη και ας ειναι σε αναμονη(ο υπολογιστης). Το ιδιο και στο αυτοκινητο..... κλειστο φορτιζει, ανοιχτο οχι..

 

Με το HTC HD δεν ειχα αυτο το προβλημα.

Εαν δεν βρω λυση θ' αναγκαστω να το πουλησω, γιατι το χρειαζομαι ως GPS στο αυτοκινητο!!!

 

Για το αυτοκίνητο πρέπει να φταίει ο φορτιστής σου!

Δες εδώ (στο 16) τι έκανα για να παίξει ένας απλός του εμπορίου!

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της μπαταρίας και δες μήπως είναι ενεργοποιημένη η επιλογή να μην φορτίζει από το PC όταν είναι ανοιχτό.

Δεν έχει τέτοια επιλογή το Omnia II

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχει κάτι αντίστοιχο κάπου αλλού; :confused:

Όχι... θυμάμαι μάλιστα, που έψαχνε ένα παιδί να βρει τρόπο να το κάνει να μην φορτίζει από τον υπολογιστή και δεν έβγαλε άκρη ούτε με πατέντες!!! :wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω , το internet sharing, το κατεβάζω ? αν ναι ? απο πού? κ τρέχει μόνο αν είναι συνδεδεμένο με το pc?

Eυχαριστώ.

 

Το Internet Sharing ειναι εφαρμογή που υπάρχει εγκατεστημένη σε ολα τα Win Mobile.

 

Αυτό που πρακτικά κάνει είναι να μοιράζει ιντερνετ μέσω USB ή bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της μπαταρίας και δες μήπως είναι ενεργοποιημένη η επιλογή να μην φορτίζει από το PC όταν είναι ανοιχτό.

 

Δεν έχει τέτοια επιλογή το Omnia II

 

Κι αυτό πρωτουπία της HTC πρέπει να είναι γιατί και στο Atom Life δεν υπήρχε τέτοια επιλογή ούτε με cooked 6.1 που του είχα βάλει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως. Κλειστο φορτιζει απ΄ τον υπολογιστη και ας ειναι σε αναμονη(ο υπολογιστης). Το ιδιο και στο αυτοκινητο..... κλειστο φορτιζει, ανοιχτο οχι..

 

Με το HTC HD δεν ειχα αυτο το προβλημα.

Εαν δεν βρω λυση θ' αναγκαστω να το πουλησω, γιατι το χρειαζομαι ως GPS στο αυτοκινητο!!!

 

Προφανως πρεπει να εχει προβλημα η συσκευη σου. Αυτη η συμπεριφορα δεν ειναι φυσιολογικη..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Πριν καταλήξουμε σε κάτι τέτοιο, θα συνιστούσα να γίνει hard reset πρώτα.

Το εχω κάνει 2 φορές!

 

Ισως δεν εγινα σαφης πανω στον "πανικο μου" με το προβλημα....

Οταν το ΟΜΝΙΑ ειναι ανοιχτο ΚΑΙ ο υπολογιστης ειναι και ΑΥΤΟΣ ανοιχτος φορτιζει κανονικα, αλλα καποια στιγμη ο υπολογιστης φυσιολογικα "μπαινει" σε αναμονη(δεν ειναι ολο το βραδυ "ενεργος"), ΤΟΤΕ σταματαει η φορτιση του ΟΜΝΙΑ.Εαν κουνησεις το mouse και ενεργοποιηθει ο υπολογιστης ΤΟΤΕ ξανα ξεκιναει η φορτιση....

Στο αυτοκινητο εχω φορτιστη της BELKIN ο οποιος εχει υποδοχη για καλωδιο USB, αλλα δεν φορτιζει ανοιχτο το ΟΜΝΙΑ παρα μονο οταν το κλεινω!!!

 

Συγνωμη που επαναλαμβανομαι αλλα εχω πελαγωσει...

 

Ας μου απαντησουν και οσοι εχουν το ΟΜΝΙΑ στα χερια τους εαν τους παρουσιαζει το ιδιο "φαινομενο"...

 

Επισης εαν καποιος ξερει καποιο τηλεφωνο απο service Samsung στην Θεσσαλονικη!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι αν μπαίνει σε αδρανοποίηση να σταματάει η φόρτιση είναι σαν να τον έχεις κλειστό. Είτε αυξάνεις τον χρόνο που θέλει για να μπει σε αδρανοποίηση ή απενεργοποιείς τελείως την λειτουργία αυτή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από τότε που πήρα το OMNIA II έχω πρόβλημα με την φόρτιση του από τον υπολογιστή….. όταν ο υπολογιστής «μπαίνει» σε αναμονή(δηλαδή όλο το βράδυ) σταματαει η φόρτιση του.

Ο μόνος τρόπος να φορτίσει είναι είτε να κλείσω το OMNIA είτε να μην μπαίνει σε αναμονή ο υπολογιστής…..

Το σημαντικότερο όμως είναι ότι θέλω να το χρησιμοποιώ σαν GPS στο αυτοκίνητο μου αλλά έχω το ίδιο πρόβλημα ….

Δεν φορτίζει από τον αναπτήρα του αυτοκίνητου εάν είναι ανοιχτό παρά μόνο εάν το κλείσω.

Αυτό βέβαια είναι αφύσικο γιατί η μπαταρία όπως είναι λογικό θα τελειώσει σε 2-3 ώρες μ’ ενεργοποιημένο το GPS και όταν φτάσω στον προορισμό μου δεν θα “έχω” μπαταρία.

 

Υπάρχει κάποια λύση?

Κάποια αλλαγή στην registry?

 

Φαμτάζομαι ότι ο υπολογιστής είναι φορητός? Αν ναι τοτε σιγουρα κάπου στις ρυθμίσεις του για κατανάλωση ενέργειας, διακόπτει την τροφοδοσία στις USB θύρες.

Για ρίξε μια ματια μέσα στο control pannel -> Power options

PDA: I8000NXXIJ3

CSC: I8000EURIJ5

PHONE: I8000XXIJ1

WM 6.5 (21863.5.0.67)

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι αν μπαίνει σε αδρανοποίηση να σταματάει η φόρτιση είναι σαν να τον έχεις κλειστό. Είτε αυξάνεις τον χρόνο που θέλει για να μπει σε αδρανοποίηση ή απενεργοποιείς τελείως την λειτουργία αυτή.

Στις προηγουμενες WM συσκευες δεν συνεβαινε αυτο!

 

η το φορτιζεις οπως οι περισσοτεροι απο την μπριζα.

Εχω παρατηρησει οτι "κραταει" λιγοτερο η μπαταρια ετσι!Και μετα υπαρχει και το θεμα με το αυτοκινητο!

 

Φαμτάζομαι ότι ο υπολογιστής είναι φορητός? Αν ναι τοτε σιγουρα κάπου στις ρυθμίσεις του για κατανάλωση ενέργειας, διακόπτει την τροφοδοσία στις USB θύρες.

Για ρίξε μια ματια μέσα στο control pannel -> Power options

Ναι ειναι φορητος. Θα το ψαξω!

 

Για τον φορτιστή αυτοκινήτου θέλει 100% το κόλπο που σου έδωσα!!! ;)

Θ' αγορασω ενα φτηνο και θα το δοκιμασω!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ ολους σας για την βοηθεια.... Παντως δεν ειδα οσοι εχουν το ΟΜΝΙΑ ΙΙ να εχουν το ιδιο προβλημα μ' εμενα.......αρα "φταιει" μονο η δικη μου συσκευη.....:mad:

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όντως μπερδευτήκαμε εδώ. Συνεπώς πρόβλημα με τη σύνδεση στον υπολογιστή δεν υπάρχει. Όσον αφορά τον φορτιστή ακολούθησε τη συμβουλή του EchiDNA και λογικά θα είσαι οκ. Τα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...