Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γεια σας!

Καταρχήν όταν μου έρχεται αναφορά μου εμφανίζει μόνο τον αριθμό του παραλήπτη και όχι το όνομα που έχω αποθηκευμένο. Ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να το αλλάξω αυτό.

 

Επίσης προσπάθησα να εγκαταστήσω το ερτολόγιο που προτείνετε παραπανω αλλά δεν μου κάνει εγκατάσταση. Λέει ότι έχω θέμα με κάτι tmshaller.exe κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω καποιες ερωτησεις μιας και σκεφτομαι να δωσω το ομνια hd για αυτο.λωγο καλυτερου πιστευω λειτουργικου

H αναπαραγωγη στο κινητο βιντεος ταινιων ειναι το ιδιο καλη οπως και στο omnia hd?

H καμερα τραβαει καλα βιντεο και εχει ζοομ;;

Tα mp3s ακουγωνται καλυτερα απο το hd? η μπαταρια του κραταει καλα με χρηση mp3s ;;

ειπαρχει το DB 5,1?

 

α εχει ραδιοφωνο;;; :lol:

thanks:)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται η Samsung εχει ετοιμασει νέο touch interface (εφαμιlλο με αυτο του HD2) που παρουσιαζεται πρωτα στο SPH-M8400. Το εχει δει κανεις???

Λετε να περναει και στο Ομνια???

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται η Samsung εχει ετοιμασει νέο touch interface (εφαμιlλο με αυτο του HD2) που παρουσιαζεται πρωτα στο SPH-M8400. Το εχει δει κανεις???

Λετε να περναει και στο Ομνια???

 

 

Δεν δείχνει και πολλά. Πάντως φαίνεται ενδιαφέρων.

Λογικά θα μπαίνει και στο Ο2. Ίδιο hardware έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!! Θα το δοκιμάσω αργότερα....

 

Εναλλακτικά τρέχεις το Internet Sharing που είναι και προεγκατεστημένο είτε συνδέοντας το πισι με το καλώδιο είτε ασύρματα μέσω bluetooth.

 

Λειτουργεί περίφημα...

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν δείχνει και πολλά. Πάντως φαίνεται ενδιαφέρων.

Λογικά θα μπαίνει και στο Ο2. Ίδιο hardware έχουν.

 

Οντως πολυ καλο φαινεται απο τα λιγα που βλεπουμε. Επιτελους ρε Samsung!

Μακαρι να μπαινει και στο Ο2 γιατι ναι μεν πολυ καλο το SPB mobile Shell, αλλα υστερει σε γραφικα.

Στην παρουσιαση η συσκευη φοραει wm 6.1 ή μου φανηκε?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Έχει τύχει σε κανέναν από σας να σβήσει ξαφνικά και μετά να ξαναανοίγει μόνον μετά από βγάλσιμο μπαταρίας??? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

μόλις αγόρασα τη συσκευή ΟΜΝΙΑ ΙΙ της SAMSUNG.

ΘΑ ήθελα τη βοήθεια σας στα κάτωθι:

α)Λόγω δουλειάς -κομμένα site- κτλ, έβαλα πρόγραμμα internet με όριο 200 MB και στάνταρ πάγιο απο COSMOTE. Η συσκευή βέβαια δεν έχει μετρήτη όγκου δεδομένων αφού ρώτησα στη SAMSUNG, με αποτέλεσμα να μπορεί να περάσω το όριο και να πληρώσω τα κερατιάτικα. Ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιο link η freeware που θα με βοηθήσει να μετράω όγκο?

β)Αν μπορείτε να μου προτείνεται καλό αντιικό πρόγραμμα και link για να το κατεβάσω?

γ) Αν μπορώ άφοβα να κάνω εγκατάσταση από αρχεία torrent στο κινητό μου η όχι και πώς?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω , το internet sharing, το κατεβάζω ? αν ναι ? απο πού? κ τρέχει μόνο αν είναι συνδεδεμένο με το pc?

Eυχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

μόλις αγόρασα τη συσκευή ΟΜΝΙΑ ΙΙ της SAMSUNG.

ΘΑ ήθελα τη βοήθεια σας στα κάτωθι:

α)Λόγω δουλειάς -κομμένα site- κτλ, έβαλα πρόγραμμα internet με όριο 200 MB και στάνταρ πάγιο απο COSMOTE. Η συσκευή βέβαια δεν έχει μετρήτη όγκου δεδομένων αφού ρώτησα στη SAMSUNG, με αποτέλεσμα να μπορεί να περάσω το όριο και να πληρώσω τα κερατιάτικα. Ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιο link η freeware που θα με βοηθήσει να μετράω όγκο?

β)Αν μπορείτε να μου προτείνεται καλό αντιικό πρόγραμμα και link για να το κατεβάσω?

γ) Αν μπορώ άφοβα να κάνω εγκατάσταση από αρχεία torrent στο κινητό μου η όχι και πώς?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

A/ http://www.spbsoftwarehouse.com/pocketpc-software/wirelessmonitor/

B/ τι να το κανεις

Γ/ κάνε και ένα virus scan πρώτα...

 

 

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω , το internet sharing, το κατεβάζω ? αν ναι ? απο πού? κ τρέχει μόνο αν είναι συνδεδεμένο με το pc?

Eυχαριστώ.

 

Εναρξη/κοινή χρήση internet

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να διαγραψω ολη τη βιβλιοθηκη στο media player? Εκανα ενημερωση και ειχαμ εσα την καρτα με τους χαρτες και τωρα στη βιβλιοθηκη με τα τραγουδια μου περιλαμβανονται κι ολες οι εκφρασεις απο εκει ... :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλα μεσω pc δεν περασες στον φακελλο music του κινητου τα mp3;

η δημιουργησες στον φακελλο "η αποθηκη μου" φακελλο για τα mp3;

καπου εκει θα ειναι,θα τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

καλα μεσω pc δεν περασες στον φακελλο music του κινητου τα mp3;

η δημιουργησες στον φακελλο "η αποθηκη μου" φακελλο για τα mp3;

καπου εκει θα ειναι,θα τα βρεις.

 

ναι μεσω pc τα περασα.Εκανα φακελο καινουργιο στην "αποθηκη μου" και τα εβαλα εκει.Αλλα το θεμα ειναι οτι ανοιγω το media player και οχι αυτο που γραφει Windows media και απο εκει δεν μπορω να κανω διαγραφη κανενα αρχειο.. ουτε μεσω pc!

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια το εχω διπλα με ενα Satio και προσπαθω να επιλεξω ενα απο τα δυο. Οταν μπαινω στο youtube μεσω wi-fi, το Satio αναγνωριζεται σαν smartphone και αναπαραγει ποιοτικα μεσω του ενσωματωμενου mini flashplayer των Symbian. Αυτο αναγνωριζεται σαν κινητο και αναπαραγει εκεινα τα αθλια βιντεο μορφης 3gp. Αν στον Opera επιλεξω να αναγνωριζεται σαν "επιτραπεζιος υπολογιστης" τοτε το youtube νομιζει οτι ειναι PC και εμφανιζει μια τεραστια εικονα, ζηταει να αναβαθμισω τον player σε Flashplayer 10 και μετα φυσικα κολλαει γιατι δεν εχει δυνατοτητα να διαχειριστει τα δεδομενα που του στελνει η ιστοσελιδα.

 

Πως μπορει να αναγνωριστει σα smartphone και να παιζει σε .flv αλλα με μινι flashplayer τυπου Symbian;;; :confused:

Εδώ φίλε μου ανέδειξες ένα πολύ ευαίσθητο σημείο της συσκευής! Πράγματι με την συσκευή out of the box έχεις αυτά ακριβώς τα αποτελέσματα! Μπορείς βέβαια να πειραματιστείς και να πειράξεις τον Opera, να αναβαθμίσεις την έκδοση του FlashPlayer και τελικά να έχεις αποδεκτά αποτελέσματα! Τουλάχιστον εγώ ποτέ δεν κατάφερα να ικανοποιηθώ από το αποτέλεσμα!

Επίσης δεν έχω ιδέα πως παίζει το Satio καθώς δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι μεσω pc τα περασα.Εκανα φακελο καινουργιο στην "αποθηκη μου" και τα εβαλα εκει.Αλλα το θεμα ειναι οτι ανοιγω το media player και οχι αυτο που γραφει Windows media και απο εκει δεν μπορω να κανω διαγραφη κανενα αρχειο.. ουτε μεσω pc!

 

Με το Resco Explorer θα μπορέσεις να τα διαγράψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και τον Flashplayer 7 για WM, τον εγκατεστησα αλλα το youtube αγνοει την υπαρξη του. Εμ Opera, εμ IE...αυτο χαμπαρι! Το youtube νομιζει οτι κανει streaming σε κανα Ericssonάκι τυπου G705! To Satio και ολα τα Symbian παιζουν youtube ΠΑΑΑΡΑ πολυ καλυτερα!

 

Το βλεπω να μπαινει στο κουτι του και να το ξεπροβοδαω! :whip:

 

Δεν ξερω ποσο ειναι το παλυ καλυτερα, αλλα σε εμενα με οπερα ανοιγει με σπασιματα στο βιντεο, ενω με ΙΕ ανοιγει κανονικοτατα και σε ικανοποιητικη ποιοτητα (pixels φαινονται)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το link. Πολυ μεγαλη διαδικασια το βλεπω για να κανω κατι που το θεωρουσα αυτονοητο σε ενα smartphone! Kαι οταν κανω format θα πρεπει να ξαναγινει απο την αρχη. Δεν ξερω αν πρεπει να το επιχειρησω και να γινουν τα νευρα μου καγκελο ή αν θα πρεπει να μεινω με το Satio ποθ ολως περιεργως δεν εχει προβληματα! :worry: Δοκιμασα και με τον Coreplayer...παλι σαν "κινητακι¨το αναγνωριζει!:cry:

Οι περισσότεροι χρήστες "ζουν" για αυτά τα tweaks!!! Επίσης, με ένα backup των ρυθμίσεων το στήσιμο είναι υπόθεση 5 λεπτών! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

και γω στο symbian ημουν κολημενος μια ζωη αλλα ελα που εχω κολησει τωρα με το winmo και δεν σκοπευω να ξαναασχοληθω με symbian.
Link to comment
Share on other sites

Με το Resco Explorer θα μπορέσεις να τα διαγράψεις.

 

Που το βρισκω φιλε? Καποιο link? Ειναι ευκολο στη χρηση?

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ηδη 3 οχι για αλλον λογο,αλλα γιατι στην αρχη εβαζα οτι προγραμμα εβρισκα,τωρα ηρεμησα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το link. Πολυ μεγαλη διαδικασια το βλεπω για να κανω κατι που το θεωρουσα αυτονοητο σε ενα smartphone! Kαι οταν κανω format θα πρεπει να ξαναγινει απο την αρχη. Δεν ξερω αν πρεπει να το επιχειρησω και να γινουν τα νευρα μου καγκελο ή αν θα πρεπει να μεινω με το Satio ποθ ολως περιεργως δεν εχει προβληματα! :worry: Δοκιμασα και με τον Coreplayer...παλι σαν "κινητακι¨το αναγνωριζει!:cry:

 

Με τον coreplayer μπορείς να δεις youtube σε πολύ καλή ανάλυση.

Πήγαινε Menu->tools->settings->selectpage-channels και εκεί άλλαξε το preferred format. Εγω το εχω H264 (normal quality).

 

Edit:

Επίσης μπορείς να βάλεις και τον official youtube player. Έχει αρκετά καλή ανάλυση και αυτός.

http://rapidshare.com/files/314868803/youtube.CAB.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...