Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eμενα δουλευει κανονικα..... :-S

Έχεις την καινούργια έκδοση λογισμικού του ΟΜΝΙΑ (6.5.3) ή την παλαιά?

Link to comment
Share on other sites

Φορω κι εγω 6.5.3 και ειναι πολυ καλυτερα.

Οσο για το GPS κοιτα τις ρυθμισεις σου λιγο καλυτερα, πιστευω εκει θα ειναι το προβλημα διοτι λειτουργει κανονικα.

Για το ξυπνητηρι που λετε, οντως υτε σε μενα λειτουργει το να αναψει μονο του και να χτυπησει.

Η απορεια μου ειναι αν μπορουμε να βαλουμε ANDRIOD 2.2 στο κινητο γιατι θα εχουμε flash player 10 πραγμα που το εκτελουσαμε μεσω skyfire αλλα τωρα διακοπηκε στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας το ξυπνητήρι (με κλειστή τη συσκευή)? Τι γίνεται δουλεύει???

 

 

 

nikolas81 αν μπεις στο site της SAMSUNG και πας πάνω δεξιά "υποστήριξη/εισάγετε αριθμό μοντέλου, κ.λ.π." θα σου βγάλει κοντά στην περιοχή σου πιο επισκευαστικό κέντρο υπάρχει. Εφόσον είσαι Αθήνα προφανώς μην το πηγαίνεις στον Γερμανό. Πήγαινε κατευθείαν στην "μαμά" και πες μας και τι έγινε μετά.

 

σε ευχαριστω φιλε μου!θα παρω τηλ τη δευτερα να δω τι θα μου πουν και θα σας ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

με το unicode και τους 70 χαρακτήρες έχουμε κάποια ρύθμιση για να γίνει 160 ή το απενεργοποιούμε;; με το default πληκτρολόγιο της samsung....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η απορεια μου ειναι αν μπορουμε να βαλουμε ANDRIOD 2.2 στο κινητο γιατι θα εχουμε flash player 10 πραγμα που το εκτελουσαμε μεσω skyfire αλλα τωρα διακοπηκε στην ελλαδα.

 

Στην παρούσα φάση... όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση πχ στην αναβολή ή κάτι τέτοιο ??

κάτω κάτω έχει μια επιλογή που λέει auto power up.σε εμένα δουλεύει.τι rom έχεις;

Για το ΟΜΝΙΑ ΙΙ (i8000) μιλάμε, οτι όταν είναι κλειστό και ας έχεις "τικάρει" το "αυτόματη ενεργοποίηση" δεν χτυπά όταν η συσκευή είναι κλειστή που λογικά έπρεπε να το κάνει. Το έχει δοκιμάσει κανείς ή μπορεί να το δοκιμάσει κανείς και να μας πει και αυτός την γνώμη του? (Εγώ το έχω κάνει και δεν χτυπά):mad:

τι rom έχεις; custom; και απο ποιόν;

Link to comment
Share on other sites

κάτω κάτω έχει μια επιλογή που λέει auto power up.σε εμένα δουλεύει.τι rom έχεις;

 

τι rom έχεις; custom; και απο ποιόν;

 

έχω τη μαμίσια

PDA: I8000NXXIJ3

CSC I8000EURIJ5

ΤΗΛΕΦΩΝΟ I8000XXIJ1

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω τα κουτακια 1,2,3 στην οθονη αναμονης;Στα μηνυματα στην παραδοση μηνυματος υπαρχει τροπος να φαινεται αντι του αριθμου το ονομα;
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω τα κουτακια 1,2,3 στην οθονη αναμονης;Στα μηνυματα στην παραδοση μηνυματος υπαρχει τροπος να φαινεται αντι του αριθμου το ονομα;

Για το 2ο υπάρχει SMSDRFixWM5 αυτό που στο φτιάχνει μόνο του

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως καταλαβαίνουμε ποια έκδοση των win mobile έχουμε??

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, about & device information και πες μας τι γράφει.

 

Αμήν και πότε????

 

Αν θες τη γνώμη μου... μην το περιμένεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μου στέλνει μονο 1 αναφορά παράδοσης όταν στέλνω μήνυμα;; τώρα μου εμφανίζει σε άσπρο χρώμα στην today κάτω κάτω τη μία αναφορά και 2η μέσα στα μηνύματα... γίνεται να κρατήσω μόνο την 2η ; και επίσης όταν έρχεται το μήνυμα γίνεται να μην το κάνει προεπισκόπηση πάλι με άσπρο χρώμα αλλά να το βλέπω μόνο μέσα στα μηνύματα;
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να απενεργοποιηθουν οι ηχοι της Samsung κατα την εκκινηση και το κλεισιμο; γιατι αν η ενταση της συσκευης κατα το τελευταιο κλεισιμο ειναι ψηλα τοτε γινεται ενοχλητικο.
Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα μια δοκιμή αλλά δεν άνοιξε το κινητό παροτι είχα ενεργοποιημένη και την επιλογή "Αυτόματη Ενεργοποίηση" στις "Περισσοτερες" ρυθμίσεις του Ξυπνητηριου

 

Έκανα δοκιμή πάλι για το ξυπνητήρι και το έβαλα να χτυπήσει μετά από 10min (θέλει τουλάχιστον 3min αργότερα από την στιγμή που κλείνεις το κινητό, το λέει το manual) από την ώρα που ήταν και το τηλ. άνοιξε και χτύπησε 3 φορές και σταμάτησε. Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος!!!:)

Link to comment
Share on other sites

όποτε του δώσει ανοίγει το δικό μου. με το g-alarm που έβαλα δεν ανοίγει μόνο του ... με της συσκευής έχει τύχει 2/4 φορές να ανοίξει μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

όποτε του δώσει ανοίγει το δικό μου. με το g-alarm που έβαλα δεν ανοίγει μόνο του ... με της συσκευής έχει τύχει 2/4 φορές να ανοίξει μόνο του.

Όπως είπα πρόσεχε να το βάλεις να ανοίξει τουλάχιστον 3min αφού το κλείσεις και όχι μετά από 1 ή 2 min.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως είπα πρόσεχε να το βάλεις να ανοίξει τουλάχιστον 3min αφού το κλείσεις και όχι μετά από 1 ή 2 min.

 

Δουλεύει και με άλλο εκτός του δικού του ξυπνητηριού;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα πρόσεχε να το βάλεις να ανοίξει τουλάχιστον 3min αφού το κλείσεις και όχι μετά από 1 ή 2 min.

το βράδυ το βάζω για να χτυπήσει το πρωί.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και με άλλο εκτός του δικού του ξυπνητηριού;

Δεν το δοκίμασα με άλλο αλλά θα εγκαταστήσω το g-alarm και θα σας πω, δεν το νομίζω όμως αλλά και με το δικό του λειτουργεί μόνον μέχρι να φτάσει στην οθόνη που σου ζητά αν θες να ενεργοποιηθεί το τηλ. ή όχι (αλήθεια αυτό μπορούμε να το παρακάμψουμε κάπως?) και μετά νομίζω σταματά το ξυπνητήρι (καλαμία βέβαια για μένα)

Link to comment
Share on other sites

WM 6.5 PRO (CE 5.2.23103)

συσκευη JD3 JD5 JD1

ΕΧΩ 6.5.3 WINDOWS ?

Ναι... :rolleyes:

 

μπορεις να μου πεις πως το καταλαβενεις εαν ειναι 6.5 , 6.5.3 η 6.5.5?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...