Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το πρόβλημα με το NoData, τόσες συσκευές έχουν περάσει από τα χέρια μου, πρώτη φορά το ακούω πάντως. Εάν έχεις μπλοκάρει όλες τις συνδέσεις που βρίσκει το θεωρώ αδύνατο να προσπεραστεί αυτό και να ανοίξει η οποιαδήποτε σύνδεση. Χωρίς να έχω περισσότερα στοιχεία στα χέρια μου... δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο.

Για όλα υπάρχει πάντα η πρώτη φορα :) το παράθυρο του nodata είχε 4 επιλογές αν θυμάμαι καλά και τις είχα κάνει όλες disable :( δεν ξέρω τι κόλλησε αλλα φαντάζομαι ότι αν τα windows mobile είναι όπως τα κανονικά windows τότε το κώλυμα είναι καθημερινό φαινόμενο :) αφού έφαγα την χρέωση ,το nodata στο παράθυρο του δεν εμφανίζει καμια επιλογή :( απλά γραφη ότι για να επιλέξετε πατήστε toggle :blink:

αν θέλετε ανεβάζω και photo :)

Edited by DARKMAN74
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το SPB έχει Ελληνικά?

Έψαξα στο site, αλλά δεν αναφέρει..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Το SPB έχει Ελληνικά?

Έψαξα στο site, αλλά δεν αναφέρει..

 

Ναι εχει ,στις ρυθμισεις επιλεγης ελληνικα . :)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμομοποιω το GPS με το προγραμμα Ginius Driver ! υπαρχει καποιο καλυτερο?γιατι αυτο αργει να βρει δορυφορους κ κανει αρκετα σφαλματα (εκτος κ αν δε το χρησιμοποιω εγω καλα)
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμομοποιω το GPS με το προγραμμα Ginius Driver ! υπαρχει καποιο καλυτερο?γιατι αυτο αργει να βρει δορυφορους κ κανει αρκετα σφαλματα (εκτος κ αν δε το χρησιμοποιω εγω καλα)

 

Για μένα το καλύτερο ε'ιναι το Destinator 7, δεν με έχει προδώσει ΠΟΤΕ όλα αυτά τα χρόνια που το χρησιμοποιώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει σε καποιο site σπασμένο? :O :X

 

Ας είμαστε παρακαλώ πιο διακριτικοί όταν ζητάμε παράνομο λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει ,στις ρυθμισεις επιλεγης ελληνικα . :)

Thanks!:) Δεν το έχω εγκαταστήσει, γι' αυτό ρωτάω.

 

Κάτι άλλο. Μπορείς να επιλέξεις διαφορετική εικόνα για φόντο στα panel του SPB από αυτή που έχεις ορίσει ως ταπετσαρία?

Όπως στο SamsungTouch wiz ας πούμε, που σε κάθε panel διαλέγεις και διαφορετικό φόντο..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μιας και η συζητηση ειναι για φοντα ταπετσαριες κ wallpapers εγω αλλαξα το wallpaper και εβαλα μια αλλη απο τις ετοιμες εικονες που εχει μεσα το omnia 2 .το θεμα ειναι οτι εκει που ειναι μαζεμενα ολα τα εικονιδια(επιφανεια εργασιας) το φοντο απο πισω ειναι η καινουρια εικονα που εβαλα ενω πριν ηταν απλα ενα πρασινο αν θυμαμαι καλα φοντο και οχι η εικονα που ειχα πριν.

 

1)πως μπορω να αλλαξω το φοντο στην επιφανεια εργασιας(εκει που ειναι μαζεμενα ολα τα εικονιδια) για να βαλω παλι αυτο το πρασινο ή οποιο αλλο θελω???????προσοχη δεν αναφερομαι στην πρωτη πρωτη κεντρικη οθονη.

 

2)Υπαρχει καμια τοποθεσια που μπορουμε να κατεβασουμε wallpapers για το Omnia 2 για την κεντρικη οθονη???Γινεται αυτο?Ή απλα τη βγαζουμε με τα ετοιμα του κινητου???

 

3)Αν επιχηρησω να αποθηκεσυω στο κινητο ενα απο τα wallpapers που εχω στο κανονικο pc θα μπορω να το χρησιμοποιησω σαν wallpaper στο κινητο?θα φαινεται ενταξει????

 

4)Τι ακριβως ειναι το TouchWiz?Και τι κανει?

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχουμε κλειστο το κινητο και μας παιρνουν τηλεφωνο γιατι δεν εμφανιζονται οι κλησεις με μυνημα οταν το ανοιγουμε?μην μου πειτε οτι δεν γινεται να εμφανιζονται το πουλησα στο καπακι!!!
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχουμε κλειστο το κινητο και μας παιρνουν τηλεφωνο γιατι δεν εμφανιζονται οι κλησεις με μυνημα οταν το ανοιγουμε?μην μου πειτε οτι δεν γινεται να εμφανιζονται το πουλησα στο καπακι!!!

 

φιλε νομιζω οτι ερχονται κανονικα τα μυνηματα.μηπως εχεις απενεργοποιησει απο τα settings των μυνηματων την αντιστοιχη επιλογη?;)

 

κατι αλλο τωρα .πως την παλευετε με την οθονη οταν βγαινετε μερα μεσημερι στον δρομο?βλεπετε τιποτα η πατε στην κοντινοτερη σκια?

Link to comment
Share on other sites

 

κατι αλλο τωρα .πως την παλευετε με την οθονη οταν βγαινετε μερα μεσημερι στον δρομο?βλεπετε τιποτα η πατε στην κοντινοτερη σκια?

 

σωστο!!δεν φαινεται σχεδον τιποτα κατω απο τον ηλιο!!!καλα και η samsung περιφανευετε για την Amoled οθονη!!!???Ελεος!!!

 

σε εσωτερικους χωρους ειναι χαρμα οφθαλμον βεβαια :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχουμε κλειστο το κινητο και μας παιρνουν τηλεφωνο γιατι δεν εμφανιζονται οι κλησεις με μυνημα οταν το ανοιγουμε?μην μου πειτε οτι δεν γινεται να εμφανιζονται το πουλησα στο καπακι!!!

 

Αυτό νωμίζω οτι είναι θέμα της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας που έχεις!!

 

Αυτό με την οθόνη όταν έχει ήλιο,αυτές της μέρες που μας είδε λίγο ο ήλιος το παρατήρησα και εγω!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω POI's στο IGO8 που έχω βρει στο δίκτυο, της μορφής ".kml". Τα βάζω στη διαδρομή:Igo8/content/userdata/poi και δεν τα βλεπει το πρόγραμμα, τι κάνω λάθος? Έχω το ΟΜΝΙΑ 2 αν βοηθάει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.. φιλος μου π εχει το iphone εβαλε ενα προγραμμα το οποιο κανει δυναμομετρηση του αυτοκινητου, αρκει να βαλεισ ποσα ακριβως κιλα ειναι (αμαξι με οδηγο) για να εχεισ ακριβη αποτελεσματα.. μ ειπε πως η συσκευη εχει 3 αξελερομετρα.. με εντυπωσιασε μπορω να πω.. να και το σχετικο βιντεο στο ιντερνετ..

Ξερετε αν εχει αυτη τη δυνατοτητα το ομνια? κ αν υπαρχουν αναλογα προγραμματα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχω δει αντίστοιχη εφαρμογή για windows mobile και να ξέρεις γενικότερα ότι τέτοιες εφαρμογές είναι περισσότερο παιχνίδια παρά αξιόπιστα εργαλεία.

 

παιδια οταν εχουμε κλειστο το κινητο και μας παιρνουν τηλεφωνο γιατι δεν εμφανιζονται οι κλησεις με μυνημα οταν το ανοιγουμε?μην μου πειτε οτι δεν γινεται να εμφανιζονται το πουλησα στο καπακι!!!

 

Αυτό εξαρτάται όχι από τη συσκευή αλλά από το κατά πόσο είναι ενεργοποιημένη η σχετική υπηρεσία από τον provider σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει αντίστοιχη εφαρμογή για windows mobile και να ξέρεις γενικότερα ότι τέτοιες εφαρμογές είναι περισσότερο παιχνίδια παρά αξιόπιστα εργαλεία.

 

Έχουν κυκλοφορήσει αρκετές τέτοιες εφαρμογές κατά καιρούς, βασίζονται κυρίως στο gps και συμπληρωματικά στο accelerometer.

 

Αλλά εκτός του ότι δεν έχουν καμία αξιοπιστία, είναι όλες για το HTC sensor SDK, με αποτέλεσμα να είναι ακόμα πιο αναξιόπιστες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να βάλω POI's στο IGO8 που έχω βρει στο δίκτυο, της μορφής ".kml". Τα βάζω στη διαδρομή:Igo8/content/userdata/poi και δεν τα βλεπει το πρόγραμμα, τι κάνω λάθος? Έχω το ΟΜΝΙΑ 2 αν βοηθάει αυτό.

 

Απευθύνσου στο σχετικό για το iGO thread... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κυκλοφορήσει αρκετές τέτοιες εφαρμογές κατά καιρούς, βασίζονται κυρίως στο gps και συμπληρωματικά στο accelerometer.

 

Αλλά εκτός του ότι δεν έχουν καμία αξιοπιστία, είναι όλες για το HTC sensor SDK, με αποτέλεσμα να είναι ακόμα πιο αναξιόπιστες.

 

οχι παιδια, ειναι ακριβης η μετρηση.. το βιντεο που ανεβασα λεει την αληθεια. Ο φιλος μου ειχε δυναμομετρησει το αυτοκινητο του, σε δυναμομετρο, κ εχει κ οργανα που πετραει 0-100 κ 400ρι.. τα συγκρινα με αυτα στο iphone κ οι διαφορες ηταν αμελητεες.. Γι αυτο ρωτησα αν εχει βγει κατι παρομοιο κ για το ομνια. ξερει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

φιλε νομιζω οτι ερχονται κανονικα τα μυνηματα.μηπως εχεις απενεργοποιησει απο τα settings των μυνηματων την αντιστοιχη επιλογη?;)

 

 

 

Kαι πως την ενεργοποειω? αν μπορεις απαντησε σε παρακαλω γιατι μου χρειαζεται αυτη η λειτουργια sos!!!

 

 

κατι αλλο τωρα .πως την παλευετε με την οθονη οταν βγαινετε μερα μεσημερι στον δρομο?βλεπετε τιποτα η πατε στην κοντινοτερη σκια?

Kαι πως την ενεργοποειω? αν μπορεις απαντησε σε παρακαλω γιατι μου χρειαζεται αυτη η λειτουργια sos!!!

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Kαι πως την ενεργοποειω? αν μπορεις απαντησε σε παρακαλω γιατι μου χρειαζεται αυτη η λειτουργια sos!!!

απο μια προχειρη ματια που ειδα μαλλον πρεπει να απευθυνθεις στον παροχο σου.εγω εχω wind και αυτοματα περνω τις κλησεις μολις ανοιξω το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...