Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα τιμή στο Γερμανό 466 ευρώ... :D

Στον τιμοκατάλογο το έχουν 519,99 και κάτω από το όνομα του τηλεφώνου, με μικρά γράμματα γράφει: "Παλιά τιμή: 520€ - Νέα τιμή: 466€"

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Κάποια εφαρμογή για να βλέπουμε TV από το κινητό?Ελληνικά κανάλια.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=252392

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το spb tv αλλα απο ελληνικα καναλια μονο mad,net,και ενα sport δεν θυμαμαι ποιο.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει θεμα με τις 3D εφαρμογες. του βεζω να τρεξω διαφορες εφαρμογες και μου βγαζει σφαλμα το αρχειο η ονομα συγκροτησης DirectX,version=3.7.0.0, culture = neutral .... αλλαζει καπως αυτο??

 

Λοιπον, βρηκα οτι για το ερρορ αυτο φταιει οτι εχς βαλει το framework 3.7!!! το αλλαξα σε 3.5 και μου φορτωνουν κανονικα τα παιχνιδια! Οποιος εχει παρομοιο προβλημα με ερρορ κατα την εναρξη παιχνιδιων να το κανει ετσι!

Edited by bravechiefgr
Λυση βρεθηκε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά των Windows Mobile καλησπέρα :)

 

Αύριο πρέπει να αποφασίσω για την αναβάθμιση συσκευής και ενώ εδώ και σχεδόν 6 χρόνια είμαι χρήστης Symbian συσκευών (=Nokia), βλέπω ότι αυτή τη στιγμή δεν με καλύπτει καμμία ως προς την αναβάθμιση...

 

Βλέπω το thread για το Omnia II, το οποίο θεωρώ πως αν εξαιρέσουμε την κάμερα (πάλι 5ΜΡ), έχει ένα διαφορετικό λειτουργικό... Διαβάζω για περίεργες επεμβάσεις στο μητρώο, για αναγκαστική χρήση προγραμμάτων ελεύθερης RAM, για περίεργες ρυθμίσεις COM, Rates, για απαραίτητα 3rd party skins κι εφαρμογές που πρέπει να εγκαταστήσουμε προκειμένου μερικές φορές να κάνουμε τα αυτονόητα (πχ για να συντάξω ένα ελληνικό κείμενο με τονισμούς, για πλοήγηση κλπ).

 

Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να πάρω κινητό με Windows Mobile και ενώ έχω δει πρόχειρα το Omnia II σε κάποιο κατάστημα, νοιώθω πως όλα αυτά που πρέπει να κάνεις για να "στήσεις" σωστά το κινητό είναι όχι απλώς πολύπλοκα αλλά και απολύτως απαραίτητα για να τρέξει σωστά η συσκευή.

 

Κάπου έχω χαθεί με το θέμα των WM 6.5 και δεν ξέρω αν τελικά το Omnia II μπορεί να μου προσφέρει λειτουργίες τόσο καλύτερες από ένα μοντέρνο Symbian που να δικαιολογεί την πολυπλοκότητα του λειτουργικού του.

 

Πέραν αυτού, έχω να σκεφτώ και την αυτονομία που στο Omnia II φαίνεται να τερματίζει σχεδόν στις 2 μέρες...

 

Αυτή τη στιγμή έχω ένα Nokia N79 από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά τόσα λεφτά επιπλέον για μεγαλύτερη οθόνη; Τι περισσότερο προσφέρει το Omnia II και γιατί απαιτεί τόσο πολλές ρυθμίσεις, εφαρμογές και skins για να λειτουργήσει σωστά; :worry:

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω αυτο το παιχνιδακι http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-zarpy-pong-ex-wvga-480x800-game.html .μου βγαζει στο pc το rar αρχειο κανω extract here και μου βγαζει δυο νεα αρχεια: το 00pongEX.001 που ειναι 1431 kb και το 0000SKKV.000 που ειναι 1kb.

 

τι πρεπει να κανω για να παιξει το παιχνιδι στο κινητο????

 

help please!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην το κάνεις extract. Πέταξε το όπως το κατεβάζεις μέσα στη συσκευή σου και τρέξτο κατευθείαν να εγκατασταθεί εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά των Windows Mobile καλησπέρα :)

 

Αύριο πρέπει να αποφασίσω για την αναβάθμιση συσκευής και ενώ εδώ και σχεδόν 6 χρόνια είμαι χρήστης Symbian συσκευών (=Nokia), βλέπω ότι αυτή τη στιγμή δεν με καλύπτει καμμία ως προς την αναβάθμιση...

 

Βλέπω το thread για το Omnia II, το οποίο θεωρώ πως αν εξαιρέσουμε την κάμερα (πάλι 5ΜΡ), έχει ένα διαφορετικό λειτουργικό... Διαβάζω για περίεργες επεμβάσεις στο μητρώο, για αναγκαστική χρήση προγραμμάτων ελεύθερης RAM, για περίεργες ρυθμίσεις COM, Rates, για απαραίτητα 3rd party skins κι εφαρμογές που πρέπει να εγκαταστήσουμε προκειμένου μερικές φορές να κάνουμε τα αυτονόητα (πχ για να συντάξω ένα ελληνικό κείμενο με τονισμούς, για πλοήγηση κλπ).

 

Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να πάρω κινητό με Windows Mobile και ενώ έχω δει πρόχειρα το Omnia II σε κάποιο κατάστημα, νοιώθω πως όλα αυτά που πρέπει να κάνεις για να "στήσεις" σωστά το κινητό είναι όχι απλώς πολύπλοκα αλλά και απολύτως απαραίτητα για να τρέξει σωστά η συσκευή.

 

Κάπου έχω χαθεί με το θέμα των WM 6.5 και δεν ξέρω αν τελικά το Omnia II μπορεί να μου προσφέρει λειτουργίες τόσο καλύτερες από ένα μοντέρνο Symbian που να δικαιολογεί την πολυπλοκότητα του λειτουργικού του.

 

Πέραν αυτού, έχω να σκεφτώ και την αυτονομία που στο Omnia II φαίνεται να τερματίζει σχεδόν στις 2 μέρες...

 

Αυτή τη στιγμή έχω ένα Nokia N79 από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά τόσα λεφτά επιπλέον για μεγαλύτερη οθόνη; Τι περισσότερο προσφέρει το Omnia II και γιατί απαιτεί τόσο πολλές ρυθμίσεις, εφαρμογές και skins για να λειτουργήσει σωστά; :worry:

δεν ειναι καθολου πολυπλοκο και ευκολα το μαθαινεις.

και εγω ημουν για χρονια στο symbian και μεσα σε 10 μερες εμαθα να το λειτουργω οπως πρεπει,να το σεταρω οπως πρεπει,και γενικα ολα τα κολπα για εγκατασταση προγραμματων,απεγκατασταση,hard reset κ.λ.π.

ειναι αξιολογο κινητο και εμενα προσωπικα με εκανε να μην ξαναασχοληθω με symbia.

η συμβουλη μου ειναι να το παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την Α5 (rom) δεν βρισκω την ρυθμιση TouchWiz....!!!

 

 

 

Υ.Γ. καθε φορα π το ανοιγω μ ωγαζει Error: om10qs.exe + καποια προγραμματα που τα εγκαθηστω,στην αποθηκη μου, δεν τα ανοιγει και βγαζει μνμ οτι δν ειναι αξιοπιστο και κλπ!

Edited by SoNiCK
Link to comment
Share on other sites

Νέα τιμή στο Γερμανό 466 ευρώ... :D

Στον τιμοκατάλογο το έχουν 519,99 και κάτω από το όνομα του τηλεφώνου, με μικρά γράμματα γράφει: "Παλιά τιμή: 520€ - Νέα τιμή: 466€"

 

Στο site το έχουν ακόμα 519.99 ευρώ,υπάρχει περίπτωση να είναι προσφορά συγκεκριμένου καταστήματος και όχι σε ολο το δίκτυο?

Edited by SCORPIONE69
Link to comment
Share on other sites

Μην το κάνεις extract. Πέταξε το όπως το κατεβάζεις μέσα στη συσκευή σου και τρέξτο κατευθείαν να εγκατασταθεί εκεί.

 

ευχαριστω ρε συ athanaso!εισαι αρχοντας!

 

θελω να μαθω επισης πως γινεται να φτιαξω ενα εικονιδιο shortcut συντομευση του παιχνιδιου για να το βαλω στο κεντρικο μενου???εκει που ειναι και τα υπολοιπα εικονιδια δηλαδη..σημειωση οτι το παιχνιδι το εχω αποθηκευσει στην αποθηκη μου.

 

 

επισης εχετε να μου προτεινεται κανα καλο παιχνιδακι για το κινητο που να παιζεται και ανταγωνιστικο online??κυριως παιχνιδια ερωτησεων γνωσεων και ποδοσφαιρακια..υπαρχει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχωα τις Rom A5 kai L5 και δν μπορω να στειλω ελληνικα μνμτ! βγαινουν ερωτιματικα!

 

Y.Γ. το κοθμπι reset κατς απο εκει που μπαινει ι καρτα μνημης αν το πατησς τι θα κανει?

Edited by SoNiCK
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχωα τις Rom A5 kai L5 και δν μπορω να στειλω ελληνικα μνμτ! βγαινουν ερωτιματικα!

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και άλλαξε την επιλογή για "Unicode".

 

Y.Γ. το κοθμπι reset κατς απο εκει που μπαινει ι καρτα μνημης αν το πατησς τι θα κανει?

 

Επανεκκίνηση.

 

Επίσης σε παρακαλώ γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας για να μην μας βγαίνουν τα μάτια να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και άλλαξε την επιλογή για "Unicode".

 

 

 

Επανεκκίνηση.

 

Επίσης σε παρακαλώ γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας για να μην μας βγαίνουν τα μάτια να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις.

 

Ευχαριστω για το πρωτο! Συγγνωμη...! απλα ημουν εκνευρισμενος γιατι δεν δουλευουν τα προγραμματα και εγραψα οτι να'ναι! :-D Μηπως ξερεις τι μπορω να κανω με τα προγραμματα??? ξανα εβαλα την Α5ρομ και οταν κανω εγκατασταση κατι στην Αποθ. Μου τοτε τα προγγραμτα εχουν εικονιδιο "παραθυρου windows", ειναι ενα ορθογωνιο ολο ασπρο και με μια μπλε γραμμη απο πανω....! και οταν παταω για ανοιγμα μου βγαζει μνμ οτι δεν ειναι αξιοπιστο ή οτι λειπει καποιο αρχειο....! (αυτο το εκανα πιο παλια οταν με το ClearTemp καθαριζα τον φακελο Program Files απο την αποθ. μου! αλλα τωρα δν εκανα τιποτα)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να ασχοληθουμε και με ταινιες λιγο... βασικα υποστηριζει ολες τις μορφες?Και υποτιτλους εμφανιζει κανονικα?Να τις τρεχω με το media player?

 

Και κατι ακομα.. απο μαυρο μπορυμε να βαλουμε την νεα ασπρη προσοψη?

Link to comment
Share on other sites

Στο site το έχουν ακόμα 519.99 ευρώ,υπάρχει περίπτωση να είναι προσφορά συγκεκριμένου καταστήματος και όχι σε ολο το δίκτυο?

 

Λοιπόν, καταρχήν, γειά χαρά σε όλα τα παιδιά.

Θα ήθελα να εκφράσω τη χαρά μου που βρίσκομαι ανάμεσά σας, αφού μέχρι σήμερα απλώς σας διάβαζα, αλλά πλέον μπορώ και εγώ να συμμετέχω, αφού είμαι πια κάτοχος του αγαπημένου κινητού, το οποίο δημιουργήθηκε για να μας "φάει" το λιγοστό ελεύθερο χρόνο που έχουμε...

Σχετικά με την τιμή: Πράγματι, όλος ο όμιλος ΟΤΕ, (Cosmote, Γερμανός, ΟΤΕ-shop), δίνει το τηλέφωνο σε προσφορά, στην τιμή των 466 ευρώ. Αυτό που διαπίστωσα σήμερα, ήταν ότι η προσφορά αυτή δεν ισχύει, αν κάποιος έχει επιδότηση συσκευής. Η μειωμένη τιμή, ισχύει για αγορά σκέτης συσκευής και μέχρι τις 15 Φεβρουαρίου (σύμφωνα με τα λεγόμενα των πωλητών σε Γερμανό και Cosmote που ρώτησα). Αυτά ως προς την τιμή.

 

Παραπάνω, είπα ότι είμαι χαρούμενος που κατέχω το συγκεκριμένο κινητό, αν και την ώρα που γράφω αυτές τις γραμμές, ούτε καν το έχω ανοίξει, αφού το φορτίζω... Όμως η χαρά μου ενισχύθηκε ακόμη περισσότερο όταν διαπίστωσα ότι το πρόγραμμα πλοήγησης με το οποίο συνοδεύεται, δεν είναι το sygic mobile αλλά το ginius driver, deluxe edition, το οποίο παρέχεται από τη Mireo, αλλά το σημαντικότερο είναι ότι οι χάρτες παρέχονται από την Ngi, που μέχρι πρότεινος χαρτογραφούσε το Destinator.

Δεν ξέρω τι λέει σαν πρόγραμμα, αλλά σίγουρα οι χάρτες του θα είναι πολύ πιο έγκυροι από αυτούς του sygic, το οποίο το έχω δουλέψει σε ΡΝΑ και δε λέει τίποτε απολύτως. Βέβαια δεν περιμένω να φθάνει τα επίπεδα του Destinator και του, iGo, νομίζω όμως, ότι σε ένα πρόγραμμα πλοήγησης καλή είναι η παραμετροποίηση και τα υπόλοιπα καλούδια, αλλά το σημαντικότερο είναι να σε πηγαίνει σωστά και γρήγορα εκεί που θέλεις, χωρίς ...εκπλήξεις...

 

Αυτά από μένα για την ώρα. Και πάλι καλώς σας βρήκα!:)

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ηρθε η ωρα να ασχοληθουμε και με ταινιες λιγο... βασικα υποστηριζει ολες τις μορφες?Και υποτιτλους εμφανιζει κανονικα?Να τις τρεχω με το media player?

 

Θα χρειαστείς το Core Player αλλά εναλλακτικά και αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

 

Για την πρόσοψη δεν έχω ιδέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω ποιον browser χρησιμοποιείτε ,και ποιον θεωρείτε τον καλύτερο ?

για σερφάρισμα και για βιντεάκια από τα sites .:)

Link to comment
Share on other sites

χμμμ...και αυτο σημαινει περισσοτερα χρηματα?ή σταθερα γυρω στα 500ευρω που λενε?

επισης,θα ηθελα να μαθω αν ειναι γρηγορο (ταχυτητα αποκρισης σε εναλλαγη μενου και φωτογραφιων) και αν ΓΕΝΙΚΑ αξιζει σαν κινητο...

Link to comment
Share on other sites

χμμμ...και αυτο σημαινει περισσοτερα χρηματα?ή σταθερα γυρω στα 500ευρω που λενε?

επισης,θα ηθελα να μαθω αν ειναι γρηγορο (ταχυτητα αποκρισης σε εναλλαγη μενου και φωτογραφιων) και αν ΓΕΝΙΚΑ αξιζει σαν κινητο...

με μια φραση,στα λεφτα του ειναι το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...