Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

menu/ρυθμισεις/συσκευή/προσανατολισμος οθόνης/

 

εισαι αρχοντας χιλια ευχαριστω και καλα χριστουγεννα:)

 

Αρχειο rar δεν μπορει να ανοιξει το omnia.

Πες καποιες λεπτομεριες παραπανω. Τι αρχειο θελεις να βαλεις?

 

το βρηκα ευχαριστω:)

 

πως γινεται να μην μου σβηνει η οθονη μετα απο λιγο στο igo8? Στο sygic mobile μου ειναι συνεχεια αναμμενη.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως γινεται να μην μου σβηνει η οθονη μετα απο λιγο στο igo8? Στο sygic mobile μου ειναι συνεχεια αναμμενη.

 

Στο igo8 θα πας ρυθμισεις-συσκευη-διαχειρηση ενεργειας και εκει θα βαλεις οπισθιος φωτισμος ενεργος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ποια είναι η τελευταια επισημη rom για την Ελλαδα και ποιο προγραμμα προτεινετε για μετατροπη ταινιων και με τι ρυθμίσεις;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρχειο rar δεν μπορει να ανοιξει το omnia.

 

Φυσικά και μπορεί... http://www.pocketpcfreeware.com/en/index.php?soft=820

 

καλησπερα.ρυθμισεις για 3g internet cosmote υπαρχουν;

 

http://www.htc.com.gr/9090_cosmote.html

 

εχεισ την καλοσυνη να πεις λεπτομερως την διαδικασια για igo8 8α σου ειμαι ευγνωμων αν τα καταφερω να το"πλαγιασω"

 

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewforum.php?f=51

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ποια είναι η τελευταια επισημη rom για την Ελλαδα και ποιο προγραμμα προτεινετε για μετατροπη ταινιων και με τι ρυθμίσεις;Ευχαριστω.

 

Τιποτα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

To Format Factory είναι πολύ καλό και γρήγορο για να μετατρέπεις video :)
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω χαζεψη, εχω βαλει το destinator και ενω βρισκω δορυφορους μου λεει "ασθενες σημα ελεξτε τη καιρεα" πρεπει να κανω καποια αλλη ρυθμιση στο κινητο περα απο το destinator..? και κατι αλλο κανονικα οταν κλειδωνει δεν πρεπει να βλεπει την οδο που ειμαι...??

help:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε το GPS Test, βγες σε ανοιχτό ουρανό και περίμενε να κλειδώσει δορυφόρους. Παρατήρησε να δεις εάν χάνει το κλείδωμα και εάν όχι, δοκίμασε και με το πρόγραμμα πλοήγησης σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1)Έχω εγκαταστήσει το ButtonRotation αλλά αν και μου έδειξε ότι η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε δεν βρίσκω το πρόγραμμα ούτε από το start menu ούτε μπορώ να το βάλω στο quickmenu της αρχικής οθόνης. Έκλεισα το κινητό και έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι τίποτα. Ειναι ανύπαρκτο (το βλέπω μόνο για να το απεγκαταστήσω από τις ρυθμίσεις μνήμης)

Καμιά ιδέα από όσους δούλεψε το κουμπί αυτό;

 

2)Καμμιά ελπίδα για player που διαβάζει υπότιτλους srt? (ώστε να μην κάνουμε ενσωμάτωση;)

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2)Καμμιά ελπίδα για player που διαβάζει υπότιτλους srt? (ώστε να μην κάνουμε ενσωμάτωση;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

athanaso77 μου λεει οτι δεν ειναι ειναι εγκυρη εφαρμογη για του pocket pc........

 

οκ με το gpstest τα......καταφερα τελικα! δουλεψε και το destinator επιασε πολλους δορυφορους με το gpstest αλλα σε εναν μονο "πρασινισε" αν καταλαβαινεται τι εννοω.... ψιλο απογοητευτικα βεβαια το περιμενα πολυ καλυτερο...

 

Κατι αλλο τωρα ειναι φυσιολογικο με soft reset, gpstest, destinator 7, core codec και nodata ολα στην αποθηκη μου να εχω μονο 3ΜΒ ελευθερα κυριο χωρο αποθηκευσης?? αν δεν κανω εγω καποιο λαθος τοτε πραγματικα ειναι τραγικο......υπαρχει καποια λυση????

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και στα 6,5 αλλά οι υπότιτλοι χάνονται σε landscape γιατί δεν είναι μέσα στην ταινία είναι είτε πάνω είτε κάτω. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν ξέρω?

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

1)Έχω εγκαταστήσει το ButtonRotation αλλά αν και μου έδειξε ότι η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε δεν βρίσκω το πρόγραμμα ούτε από το start menu ούτε μπορώ να το βάλω στο quickmenu της αρχικής οθόνης. Έκλεισα το κινητό και έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι τίποτα. Ειναι ανύπαρκτο (το βλέπω μόνο για να το απεγκαταστήσω από τις ρυθμίσεις μνήμης)

Καμιά ιδέα από όσους δούλεψε το κουμπί αυτό;

 

σε wm6.5 νομιζω δε δουλευει το buttonRotation

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έχει καλή απόκριση και ταχύτητα στην πλοήγηση του μενού. Και η αφή του είναι καλύτερη από το Νοκια 5800?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

1)Έχω εγκαταστήσει το ButtonRotation αλλά αν και μου έδειξε ότι η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε δεν βρίσκω το πρόγραμμα ούτε από το start menu ούτε μπορώ να το βάλω στο quickmenu της αρχικής οθόνης. Έκλεισα το κινητό και έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι τίποτα. Ειναι ανύπαρκτο (το βλέπω μόνο για να το απεγκαταστήσω από τις ρυθμίσεις μνήμης)

Καμιά ιδέα από όσους δούλεψε το κουμπί αυτό;

 

σε wm6.5 νομιζω δε δουλευει το buttonRotation

 

Δουλευει κανονικα και σε 6.5 αλλα πρεπει να μπεις στις ρυθμισεις των WM για να το ορισεις και οχι της samsung, στις οποιες δεν φαινεται. Αυτο γινεται αν εχεις coocked rom (οι οποιες συνηθως δινουν και δευτερο settings δλδ των WM) η αν εγκαταστησεις π.χ το sk menu η ενα αλλο start menu που θα σου "ανοιξει" τα WM settings για να πας στη ρυθμιση buttons και εκει θα δεις τη δυνατοτητα ρυθμισης του button rotation. Την προσβαση στις ρυθμισεις των WM την θεωρω απαραιτητη για τη συσκευη μας, και ειναι ενας λογος που χρησιμοποιω coocked rom, εκτος των πλεονεκτηματων που σου δινουν για μεγαλυτερη ram και rom αφαιρωντας πολλα αχρηστα απο το μενου της samsung και μικροτερο memory leak.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης ή παραμετροποίησης του destinator7 που μπορώ να βρω;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης ή παραμετροποίησης του destinator7 που μπορώ να βρω;

 

Εδώ θα βρεις αναλυτικές οδηγίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να κάνω έναν φάκελο κοινόχρηστο για να μπορώ να τον βλέπω απ' τον υπολογιστή μου, όταν συνδέεται το Omnia μέσω wifi στο router ??
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν το omnia 2 παίζει sreaming audio

το sony c 905 ενώ αναφέρεται στο εγχειρίδιο χρήσης ότι παίζει δεν παίζει,

το ίδιο και το i phone , υπάρχει κάποιο που μπορεί να παίξει σταθμούς ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έχει καλή απόκριση και ταχύτητα στην πλοήγηση του μενού. Και η αφή του είναι καλύτερη από το Νοκια 5800?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση, πολύ καλύτερα.

Αλλά, επίσης καμία σχέση με symbian. Αν έχεις συνηθίσει εκεί, θέλεις λίγο διάβασμα, αλλά τελικά θα αποζημιωθείς.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έχει καλή απόκριση και ταχύτητα στην πλοήγηση του μενού. Και η αφή του είναι καλύτερη από το Νοκια 5800?

το δικο μου που δεν το εχω φορτωσει ακομα με πολλα προγραμματα παει πολυ καλα απο θεμα ταχυτητας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και σε ολες.

Μολις αποκτησα το OMNIA II και θελω να περασω τον τηλεφωνικο καταλογο απο το SE G900 που ειχα. Οχι της καρτας SIM αλλα της συσκευης.

Τον καταλογο του SE τον εχω "σωσει" με το MyPhoneExplorer σαν doc, xls, mpb.

 

Για βοηθηστε σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και σε ολες.

Μολις αποκτησα το OMNIA II και θελω να περασω τον τηλεφωνικο καταλογο απο το SE G900 που ειχα. Οχι της καρτας SIM αλλα της συσκευης.

Τον καταλογο του SE τον εχω "σωσει" με το MyPhoneExplorer σαν doc, xls, mpb.

 

Για βοηθηστε σας παρακαλω.

 

Η μόνη λύση που πιστεύω οτι μπορείς να έχεις είναι να διαβάσει κάποιο απο τα αρχεία που έχεις σωσει, το Outlook στον υπολογιστή σου για να μπορέσεις να συγχρονίσεις τη συσκευή σου με αυτό και να περαστούν κι εκεί οι επαφές σου.

Δοκίμασε να πας (στον υπολογιστή σου στο Outlook) επάνω αριστερά Αρχείο -> εισαγωγή και εξαγωγή -> εισαγωγή απο άλλο πρόγραμμα ή αρχείο -> επέλεξε αρχείο excel, να δούμε τι θα γίνει.

Αν καταφέρεις να σου περαστούν καλά στο Outlook, τότε συγχρονίζεις με το ActiveSync και τελείωσες.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...