Jump to content

Samsung B2100 Solid Extreme


thamax
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε το δικό μου είχε καλώδιο. Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω το καλώδιο από ένα άλλο samsung αλλά λόγω windows 7 δεν το έβλεπε το κινητό ο υπολογιστής. Με το bluetooth το σύνδεσα με τον υπολογιστή και δουλεύει μια χαρά. Για συγχρονισμό με outlook, για τις επαφές, πρέπει να κατεβάσεις το samsung pc suite από το site της samsung ;)

 

Κι εγώ που δεν έχω καλώδιο, τι πρέπει να κάνω για να συνδεθώ με το PC?

Έψαξα στη SAMSUNG και δεν βρήκα καλώδιο για το τηλέφωνο.......

Μόνο με ΒΤ.....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ που δεν έχω καλώδιο, τι πρέπει να κάνω για να συνδεθώ με το PC?

Έψαξα στη SAMSUNG και δεν βρήκα καλώδιο για το τηλέφωνο.......

Μόνο με ΒΤ.....?

 

Δες εδώ: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=32372 η http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=36454 .

Δεν τα έχω δοκιμάσει, τώρα τα βρήκα.

Edited by panstav
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=32372 η http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=36454 .

Δεν τα έχω δοκιμάσει, τώρα τα βρήκα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ ....

Νομίζω ότι θα μου κάνει....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορεί να μου πει κάποιος αν το κινητό φορτίζεται από την USB υπολογιστή; Γενικώς γνωρίζει κανείς αν γίνεται κάτι τέτοιο;

 

Ο φορτιστής ρεύματος του πόσα volt είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια ερώτηση και απο μένα. Η ανοικτή ακρόαση του τηλεφώνου δουλεύει και για να ακούσεις μουσική εκτός από το όταν μιλάς στο τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς και να ακούς μουσική στην ανοιχτή ακρόαση.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα!

μια ερωτηση: Θέλω να συνδέσω το Β2100 με καλωδιο jack 3.5 (αν λεγεται ετσι, αυτο που έχουν και τα ακουστικα εννοω) στο αυτοκήνητο μου για να το ακούω απο το στερεοφωνικό. Δεν εχει το αυτοκινητο usb ή bleutooth Γίνεται, υπάρχει τέτοιο καλωδιο?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια καλησπέρα. εχω κατεβασει κατι αρχεια σε μορφη .jar . τα περασα στο κινητο μεσω bluetooth και μου το βγαζει στη διαχειριση υλικου στα άλλα αρχεια . πως μπορω νατρέξω αυτες τις εφαρμογές ?

 

ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Βρε παιδιά καμιά βοήθεια στο παραπάνω ερώτημα κανείς; :worry:

 

φορτιζει κανονικά από usb.

 

Εγώ το ανωτέρο κινητο το είχα παρει με επιδοτηση αλλά καθοτανε στην ακρη. Αποφάσισα να το χρησιμοποιήσω (από cosmote) και παρατήρησα το εξής: σε κάθε τηλ. κλήση ο καλούντας ακουει την φώνη του πίσω. Αυτό συμβαίνει ειτε παρω εγώ ειτε καποιος αλλος πάρει εμένα. Έκανα μια δοκιμή και με αλλη sim ιδιου φορέα (cosmote) και κάνει το ιδιο.

 

καμία ιδέα?

 

Γνωρίζει κάποιος πως μπαίνει σε download mode το κινητό του θέματος?

Edited by batouska
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ το ανωτέρο κινητο το είχα παρει με επιδοτηση αλλά καθοτανε στην ακρη. Αποφάσισα να το χρησιμοποιήσω (από cosmote) και παρατήρησα το εξής: σε κάθε τηλ. κλήση ο καλούντας ακουει την φώνη του πίσω. Αυτό συμβαίνει ειτε παρω εγώ ειτε καποιος αλλος πάρει εμένα. Έκανα μια δοκιμή και με αλλη sim ιδιου φορέα (cosmote) και κάνει το ιδιο.

 

καμία ιδέα?

 

Γνωρίζει κάποιος πως μπαίνει σε download mode το κινητό του θέματος?

 

Χρειάζεται κάποιο συγκεκριμένο καλώδιο; Κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα,

 

Πριν μια εβδομάδα αγόρασα κι εγώ το B2100, αλλά έχει ένα πρόβλημα.

Αν και έχει ελληνικό μενού, όταν πάω να αποθηκεύσω μια επαφή ή να στείλω μήνυμα δεν μου έχει ελληνικά...

Τί μπορεί να φταίει;;

Είχε κανένας το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Φίλος κάθησε, ενώ είχε το Β2100 στην πίσω τσέπη του παντελονιού του (κοινώς κ******πη ), με αποτέλεσμα

ναι μεν να φωτίζεται η οθόνη αλλά να μην φαίνονται γράμματα.

Θέλω να το συγχρονήσω με το pc, μέσω του pc suite, ώστε να του σώσω τον τηλ. κατάλογο αλλά,

μιάς και δεν μπορώ να δω τίποτα στην οθόνη, θα χρειαστώ την βοήθεια κάποιου φίλου που θα με

κατευθύνει με οδηγίες του τύπου "πατάμε 2 φορές το πάνω αριστερά κουμπί -> 3 φορές το πάνω δεξί κουμπί κτλ"

ώστε να φτάσουμε στο σημείο που το pc suite θα δει το κινητό (η μήπως δεν χρειάζεται κανένα πάτημα κουμπιού

και απλά με το που θα το συνδέσω στην usb θα το δει ?)

Αν ξέρει κάποιος να με κατευθύνει ας μου το πει ώστε να πάω να αγοράσω ένα καλώδιο σύνδεσης και να το παλέψουμε.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα :-)

Προχτές πηρα στα χερια μου το b2100 μιας και μου χρειάζεται λογω δουλειάς... Θα ήθελα να ρωτησω σχετικά με την μπαταρία του... Μου κρατάει μια με δύο μέρες φουλ!! χρήσης... Δηλαδή ίντερνετ μουσική κ ομιλία... Λιγο από ολα... Μην ζητάω και πολλά αν δν το αφήνω και λιγο να κάτσει... Συμφωνώ... Αλλα ειναι εντάξει να πέφτει έτσι η μπαταρία του? Μήπως η μουσική και το ίντερνετ ειναι ενεργοβορα? Για μήπως η μπαταρία ειναι λιγακι σκαρτη?

Μπαταρία υπάρχει μεγάλυτερη? Κάποιος που να έχει το κινητό περι αυτονομίας?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων :-)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Πάνε 2 χρόνια από τότε που το είχα, αλλά θυμάμαι ότι το ραδιόφωνο του έριχνε πολύ σύντομα την μπαταρία. Πάντως, σε κάθε περίπτωση, μία με δύο μέρες είναι λίγο για το 2100. Χωρίς ραδιόφωνο και ιντερνετ μου κράταγε τουλάχιστον 6-7 ημέρες.....
yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερώτηση... Ενώ το ξυπνητήρι λειτουργει μια χαρά στο κανονικό προφίλ στο εκτός σύνδεσης έχω μονάχα δόνηση ότι ρυθμίσεις και να κανω... Θέλει αναβάθμιση ή κατι άλλο?

Ευχαριστώ :-)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα,

ο πατερας μου εχει το Β2100. οταν εχει οποιαδηποτε αναπαντητη (απο μενα, απο φιλους του) στο τηλεφωνο δειχνει παντα ενα βουλγαρικο σαν αναπαντητη. σαν να εχει κουμπωσει αυτος ο αριθμος σε οποιαδηποτε αναπαντητη κληση !!! λιγο που κοιταξα ειναι αριθμος που σε υπερχρεωνει !

πως βγαινει ομως απο την λιστα αναπαντητων ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B2100 Solid Extreme

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...