Jump to content

Samsung B2100 Solid Extreme


thamax
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το βρικα στο media markt 99€.... ψαχνω να βρω το Β2700 αλλα δεν το βρισκω... μονο στην wind αλλα 168€... να παρω λετε το 2100?
Vespa
Link to comment
Share on other sites

Έχει ο πατέρας μου αυτό το κινητό με wind σύνδεση και όσοι τον καλούν χτυπάει μόνο 15 δευτερόλεπτα και μετά του βγάζει μήνυμα τηλεφωνητής!!Πώς γίνεται χτυπάει παραπάνω??:blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ο πατέρας μου αυτό το κινητό με wind σύνδεση και όσοι τον καλούν χτυπάει μόνο 15 δευτερόλεπτα και μετά του βγάζει μήνυμα τηλεφωνητής!!Πώς γίνεται χτυπάει παραπάνω??:blink:

 

ειναι θεμα ρυθμισης του δικτυου και οχι του κινητου. ας κανει μια ερωτηση στην εξυπηρετηση πελατων για να του λυσουν το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω εδω και λιγες μερες... το μονο που με εχει ξενερωσει ειναι οτι οταν το εχεις καπου το τηλεφωνο και οχι μαζι σου και ειναι κλειδωμενο το πληκτρολογιο, εαν σου ερθει ενα μυνημα ή εχεις μια αναπαντητη δεν σου το δειχνει με καποιον τροπο πρεπει να το ξεκλειδωσεις και να δεις αμα εχεις κατι.
Vespa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πήρα κι εγώ σήμερα. Μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πολύ καλό. Μπράβο στην samsung.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζουμε τις εγγραφές του ημερολογίου στην αρχική οθόνη ????? Ίσως με κάποιο theme ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Καλό φένεται το μικρό της samsung.To pc suite της samsung εχει την δυνατότητα να κάνει back up όπως το αντίστοιχο της nokia?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλό φένεται το μικρό της samsung.To pc suite της samsung εχει την δυνατότητα να κάνει back up όπως το αντίστοιχο της nokia?

 

στα τηλέφωνα έχω κάνει

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

μιλαω γυρω στις 3 ωρες την μερα κ αφηνω ανοιχτο κ την νυχτα ποσο λετε να κραταει η μπαταρια του?

 

3 μερες περιπου

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επειδή είδα πριν λίγες μέρες μια συσκευασία του κινητού η οποία στο αυτοκόλλητο έγραφε απλά SCARLET RED, οι εκδώσεις EXPLORER αναγράφουν επάνω στο αυτοκόλλητο π.χ. "XPLORER SCARLET RED" ή κάτι παρεμφερές, ώστε να μπορούμε να τις αναγνωρίζουμε από την παλιά έκδοση της συσκευής?

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βγαινει ενας αριθμος απο τη λιστα αποριψης? μπηκε κατα λαθος,εχω φαει τον κοσμο και δε το βρισκω!!!!

παιδια μήπως ειναι ευκολο να μας πει κανεις πως γινεται αυτο?

 

παιδια σορρυ που δημιουργω θεμα αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα αυτη την απαντηση. έχω βαλει σε ενα κινητο Samsung B2100 μια επαφη κατα λαθος σε λιστα απορριψης και δεν μπορω να τα επαναφερω με τπτ. υπαρχει καποια λύση?

ευχαριστω.

 

EDIT: Η λυση βρεθηκε. για οσους εχουν αντιστοιχο προβλημα η λύση ειναι η εξης: menou->ρυθμίσεις->ρυθμίσεις εφαρμογων->κλήση->ολες οι κλήσεις->αυτοματη απορριψη κλήσεων όπου αποεπιλέγετε του αριθμους που βαλατε

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βγαινει ενας αριθμος απο τη λιστα αποριψης? μπηκε κατα λαθος,εχω φαει τον κοσμο και δε το βρισκω!!!!

παιδια μήπως ειναι ευκολο να μας πει κανεις πως γινεται αυτο?

Μενού->Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις εφαρμογής->Κλήση->Όλες οι κλήσεις->Αυτόματη απόρριψη->Λίστα απόρριψης ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, πώς στο καλό τραβάτε το καπάκι της μπαταρίας να βγει, αφού έχετε ξεβιδώσει τη βίδα με ένα νόμισμα; Μιλάμε, το παλεύω εδώ και ώρα και φοβάμαι μη το χαλάσω...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πώς στο καλό τραβάτε το καπάκι της μπαταρίας να βγει, αφού έχετε ξεβιδώσει τη βίδα με ένα νόμισμα; Μιλάμε, το παλεύω εδώ και ώρα και φοβάμαι μη το χαλάσω...

Αφού έχεις γυρίσει τι βίδα μέχρι το σημείο ξεκλειδώματος, τη γυρνάς λίγο ακόμα μέχρι να ανασηκωθεί το καπάκι :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ερωτηση : Εχει - Ειχε το δικο σας μεσα καλωδιο συνδ με pc? Γιατι σημερα που παρελαβα απο την wind ενα ΔΕΝ ειχε μεσα τπτ τετοιο.... Με το Bluetooth βγαινει ακρη για να συνδεσεις κινητο με pc??

XiaoMi RedMi Note -7, Dual Sim , Black ,

MIUI-> Global 11.0.3.0 [PFLEUXM]

ANDROID -> V. 9_PQ1.181021.001

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : Εχει - Ειχε το δικο σας μεσα καλωδιο συνδ με pc? Γιατι σημερα που παρελαβα απο την wind ενα ΔΕΝ ειχε μεσα τπτ τετοιο.... Με το Bluetooth βγαινει ακρη για να συνδεσεις κινητο με pc??

Ούτε το δικό μου είχε καλώδιο. Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω το καλώδιο από ένα άλλο samsung αλλά λόγω windows 7 δεν το έβλεπε το κινητό ο υπολογιστής. Με το bluetooth το σύνδεσα με τον υπολογιστή και δουλεύει μια χαρά. Για συγχρονισμό με outlook, για τις επαφές, πρέπει να κατεβάσεις το samsung pc suite από το site της samsung ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Γνωρίζουμε αν στην αναπαραγωγή του ραδιοφώνου έχει ανοιχτή ακρόαση ώστε να μην χρειάζεται να έχουμε συνεχώς τα ακουστικά στ' αυτιά;

 

Ευχαριστώ εκ ων προτέρων

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει ανοιχτή ακρόαση για το ραδιόφωνο όπως επίσης μπορεί να κάνει εσωτερική εγγραφή απο το αυτό!
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
πραγματικά εφτά ημέρες κρατάει η μπαταρία του με ελάχιστη χρήση βέβαια αλλά κρατάει άνετα
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η τιμή SAR του 2100; Κάπου πέτυχα στο internet 0,45, αλλά στο manual του που κατέβασα λέει (αν θυμάμαι καλά) ~0,72.

Είχα δύο χρόνια το Samsung E-950 και λέω να το αντικαταστήσω με το 2100 γιατί δεν είμαι εγώ για ντελικάτα τηλέφωνα :X

(κι όμως, παρ' όλη την κακομεταχείριση το 950 αντέχει ακόμη! Μέχρι που το άνοιξε μέχρι πλακέτας φίλος μου με έναν σουγιά, το ξανάδεσε κι ακόμη λειτουργεί!!! :blink::blink::X:lol: )

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B2100 Solid Extreme

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...