Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχετε βαλει το firmware R7AA071 που εχει camera driver 6.8; Αν οχι, το δικο σας λογισμικο τι camera driver φοραει;

 

Το λογισμικο το ειχα βαλει απ τη 1η στιγμη απλα στο 2ο το ξανα εβαλα και τωρα το βλεπω καλυτερα!!

Παντως απο στιλ και ποιοτητα πεταει το κινητο και μου αρεσει πολυ που επιτελους ξεχωριζει απ τα διαφορα W και C σειρα,ακομα και το 995 που ειχα πριν απο αυτο η το 905 δε πολυ ξεχωριζαν απ τα διαφορα πολυ φθηνοτερα slide(ειδικα το 995 το μπερδευες με τα 200Ε φθηνοτερα 705) ενω το ΑΙΝΟ ειναι ΑΛΛΟΥ!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια διαβαζω τα σχολια που αφηνετε και οι περισσοτεροι μετα την αναβαθμιση εχουν προβληματα...Ο ενας δεν εχει σημα ο αλλος το ενα ο αλλος το αλλο...Τι παιζει τελικα???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαζω τα σχολια που αφηνετε και οι περισσοτεροι μετα την αναβαθμιση εχουν προβληματα...Ο ενας δεν εχει σημα ο αλλος το ενα ο αλλος το αλλο...Τι παιζει τελικα???

 

Ενα-δυο άτομα ανέφεραν οτι έχουν κάποιο πρόβλημα με το σήμα, κάτι που πιθανόν να οφείλεται και σε παράγοντες άσχετους με τη συσκευή. Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την αναβάθμιση και εν πάσει περιπτώσει σε οποιοδήποτε θέμα οποιουδήποτε κινητού να δεις, πάντα θα αναφερθούν και κάποια προβλήματα, πράγμα λογικό με τοσα κομμάτια που πωλούνται από την κάθε συσκευή.

Πραγματικά προβλήματα μέχρι σιτγμής δεν παρουσιάζονται ούτε σε επίπεδο software ούτε σε hardware που είναι και πιο σημαντικό γιατί σε εκείνη την περίπτωση σημαίνει βόλτα στο service.;)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω τελικα και οτι και να πω ειναι λιγο, το μονο προβλημα που εχω δεν μπορω να συνδεθω με το wi-fi, εστειλα το μηνυμα για της ρυθμισεις wap-mms αλλα και παλι τιποτα, μηπως πρεπει να ρυθμισω τιποτα αλλο, τα φωτα σας παιδια

 

Υπενθύμιση: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό. Μην ανησυχείς που αναφέρεται στο Satio. Το post αναφέρεται στο modem σου οπότε δεν υπάρχει πορόβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που το αλλαζω? π.χ. εμενα μου βρισκει 11, τα 3 ειναι free και οταν βαζω το λαπτοπ συνδευετε κανονικα, οταν βαζω το κινητο μου λεει: δεν ειναι δυνατη η συνδεση σε συτο το δυκτιο
Link to comment
Share on other sites

Aino ή w995 τελικά :X? Το πρώτο είναι πολύ μουράτο αλλά δεν είναι κ τόσο καλό όπως τα λέτε κ το 2ο είναι το κλασσικό καλό SE..Δεν ξέρω ποιο να πάρω, τα βρίσκω με διαφορά στα 80e περίπου...Internet δουλεύεις κανονικά με το Aino? Από φωτογραφίες δεν είμαι κ τρελαμένος, σε σχέση με το C902 θα βγάζουν κ τα δύο πολύ καλύτερες...Plz help :happy:
Link to comment
Share on other sites

Aino ή w995 τελικά :X? Το πρώτο είναι πολύ μουράτο αλλά δεν είναι κ τόσο καλό όπως τα λέτε κ το 2ο είναι το κλασσικό καλό SE..Δεν ξέρω ποιο να πάρω, τα βρίσκω με διαφορά στα 80e περίπου...Internet δουλεύεις κανονικά με το Aino? Από φωτογραφίες δεν είμαι κ τρελαμένος, σε σχέση με το C902 θα βγάζουν κ τα δύο πολύ καλύτερες...Plz help :happy:

 

Φιλε επειδη τα ειχα και τα 2 παρε ΑΙΝΟ και ΔΕ θα το μετανιωσεις!!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς τον Μάνο,εμένα ν'ακούς!Χαχαχα!Εννοείται πως κάνω πλάκα!Ο Μάνος πιο πάνω έχει δίκιο που προτείνει το Άινο!Είναι πιο βελτιωμένο απ'το 995 στα σημεία.Το μόνο σημείο που υπερτερεί το 995 είναι η καλύτερη μουσική απόδοση.Αν ακούς φανατικά πολύ μουσική,τότε 995!Διαφορετικά,Άινο!Αν και πάλι,είναι υπέρ-κοστολογημένο,αν σκεφτείς ότι στην ίδια τιμή παίρνεις το XPERIA X2!
Link to comment
Share on other sites

Αρα λες να κανω την αναβαθμιση ε?

κανε την,ετσι κι αλλιως πολυ συντομα θα δουμε και καινουρια αναβαθμιση μιας και τα προβληματα συνεχιζοντε.

Aino ή w995 τελικά :X? Το πρώτο είναι πολύ μουράτο αλλά δεν είναι κ τόσο καλό όπως τα λέτε κ το 2ο είναι το κλασσικό καλό SE..Δεν ξέρω ποιο να πάρω, τα βρίσκω με διαφορά στα 80e περίπου...Internet δουλεύεις κανονικά με το Aino? Από φωτογραφίες δεν είμαι κ τρελαμένος, σε σχέση με το C902 θα βγάζουν κ τα δύο πολύ καλύτερες...Plz help :happy:

 

χμ,εδω δε ξερω τι να σου πω,τα χω και τα 2.το w995 ειναι ισως το μοναδικο κινητο που ποτε μα ποτε δεν μου δημιουργησε το παραμικρο,ουτε ενα κολλημα,ουτε ενα ελλατωμα πολυ απλα.γρηγορο,με πολυ καλο ηχειο,οχι οτι και το aino δεν εχει καλο ηχειο.

το aino εχει το πλεονεκτημα της μεγαλυτερης οθονης και για μενα ειναι και το μοναδικο πλεονεκτημα που του δινω.σαν κατασκευη και τα 2 ειναι πολυ καλα και ποιοτικα,ισως το aino να δειχνει πιο ποιοτικο αν το κοιταξεις καλα λογω και των χρωματικων επιλογων και πλαστικων που εχουν χρησιμοποιηθει,αφηνει μια λιγο πιο πολυτελης αισθηση στο χερι.

απο αυτονομια,παρομοια και τα 2.

απο καμερα το aino ειναι λιγο καλυτερο χωρις φυσικα να εχει και δαφνες για τις καλες φωτογραφιες που τραβαει.

internet απροβληματιστα και στα 2.

το aino ειναι λιγο πιο αργο,με μικρη ομως διαφορα.

η touch οθονη μην σε δελεαζει και τοσο.δυστυχως μονο για το Multimedia menu ειναι.

οπως και να χει και τα 2 μου αρεσουν αν και το 995 εχει μια ξεχωριστη θεση για μενα.αυτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μάγκες.... αντιμετωπίζω πρόβλημα... το aino μου όποτε θελει χτυπαει για μύνημα με τον ήχο που του έχω ορίσει, κι όποτε θέλει με τον αρχικό ήχο που έχει όταν το παίρνεις... στο κατάστημα μου είπαν πως αν αντιμετωπίσω πρόβλημα με το λογισμικό εντός 7 ημερών να πάω για να μου το αντικαταστήσουν επιτόπου... αύριο κλείνω 6 μέρες... αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

μάγκες.... αντιμετωπίζω πρόβλημα... το aino μου όποτε θελει χτυπαει για μύνημα με τον ήχο που του έχω ορίσει, κι όποτε θέλει με τον αρχικό ήχο που έχει όταν το παίρνεις... στο κατάστημα μου είπαν πως αν αντιμετωπίσω πρόβλημα με το λογισμικό εντός 7 ημερών να πάω για να μου το αντικαταστήσουν επιτόπου... αύριο κλείνω 6 μέρες... αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

τουλαχιστον κατι χτυπαει οταν ερχεται μηνυμα:)γιατι σε αλλους αν εχουν αναπαντητη μαζι με μηνυμα δεν χτυπαει καθολου,για πηγαινε το απο κει που το πηρες μια βολτα και πες τους το προβλημα που αντιμετωπιζει το κινητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να είναι πλήρης η μπαταρία για την αποφυγή προβλημάτων.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια να εχουμε όλοι:)

Μετά το update που έκανα σταματησε να μου εμφανίζει στο contact list τη φωτογραφία που είχα σε κάθε επαφή. Ξέρει κανεις αν μπορώ να ενεργοποιήσω ξανά αυτή τη δυνατότηα ή αν η SE το αφαίρεσε σε αυτή την αναβάθμιση

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

η οθονη αφης προοριζεται μονο για multimedia?οχι για ολες τισ χρησεις του κινητου?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

η οθονη αφης προοριζεται μονο για multimedia?οχι για ολες τισ χρησεις του κινητου?

οπως τα ειπες ειναι! μονο για multimedia ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kι αυτα εδω τι ειναι; Μultimedia;

πρωτη φορα το βλεπω αυτο! ωραιο..ισως υπαρχει με νεο update.

σε παλιοτερες σελιδες εχω διαβασει..οτι δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις την αφη σε ολες τις λειτουργιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H capacitative οθονη ειναι πληρως αφης. Το λειτουργικο ομως της SE υποστηριζει την αφη με περιορισμους στα multimedia. Εαν ομως βαλεις μια εφαρμογη για οθονη αφης τοτε λειτουργει σαν κανονικο touchscreen. Γι'αυτο και η mini Opera το αναγνωριζει σαν κινητο αφης και εμφανιζει το qwerty και λειτουργει πληρως και με τους δυο τροπους! ;)

 

Η κατασταση ειναι ετσι ΤΩΡΑ...οχι με νεο update στο μελλον!

ουτε αυτο ηξερα.μαθαμε και κατι σημερα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλη Χρονια,

Αλλη μια φορα ξεχαστηκα για τα greeklish,

Τεσπα αυτο που παρατηρησα στο δικο μου ειναι οτι εχει μεσα εγκατεστημενο το youtube που μπορω κ βλεπω κανονικα οτι θελω,Αν μπω ομως απο το μινι opera δεν βλεπω τπτ ουτε απο youtube ουτε απο αλλο site που εχει περιεχομενο flash.Υπαρχει καποια λυση?Εχω φαει τον κοσμο αλλα δεν βρισκω τπτ.Ειδα οτι το fhash lite ειναι για κινητα αλλα δεν μπορω να το τρεξω μιας και τρεχει μονο .jar αρχεια.Εχει κανεις καμια ιδεα?:confused::confused:

 

Eπισης διαβασα πιο πανω οτι το οπερα παιζει κ στο ακουμποτζαμο.τα παντα λειτουργουν αρκει να ειναι εφαρμογη JAVA.Δηλαδη το opera το κανεις εγκατασταση με 1 αρχειο που δινει τυπου .JAR

 

Αξιοπιστες εφαρμογες java που θα βρουμε?εμενα εχει μεσα ενα navigator ας πουμε το wisepilot που θα βρω αλλο να εγκαταστησω μιαs κ δεν μαρεσει κ τοσο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχεις κανεις πρόβλημα με τα sms? Εμένα με αφήνει να γράψω μέχρι 70 χαρακτήρες μετά με χρεώνει δεύτερο μήνυμα. Έχεις κανείς το ίδιο πρόβλημα? και κάτι άλλο πόση ώρα παίρνει να κάνεις update μέσω του υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...