Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Να κάνω και εγω 2 ερωτήσεις γιατί παρόλο που διάβασα τις περισσότερες σελίδες έχω κάποια κενά..

  1. Διάβασα ότι με τη οθόνη touch μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο κάποιες λειτουργίες που σου δίνει η οθόνη.. Δηλαδή ποιές είναι αυτές? Για παράδειγμα μπορείς να κάνεις μια κλήση από το κατάλογο χωρίς να ανοίξεις το slide πληκτρολόγιο? Ή να δεις τις αναπάντητες κλήσεις και τα μηνύματα?
  2. Έχει εγκατεστημένο κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικο μου εχει τελειο σημα και ποιοτητα συνομιλιας αριστη

και το δικο μου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις αγόρασα και εγώ το εν λόγω (Aino) λίγο απογοητευμένη βέβαια, καθώς θα ήθελα περισσότερες δυνοτότητες στο TS, αλλά θα συμβιβαστούμε...

Να κάνω μια ερώτηση θέλω να βγάλω το comote my view και απο την davinci team δεν μπορώ να το βρω έχει κανένας κάποια εναλλακτική λύση?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις αγόρασα και εγώ το εν λόγω (Aino) λίγο απογοητευμένη βέβαια, καθώς θα ήθελα περισσότερες δυνοτότητες στο TS, αλλά θα συμβιβαστούμε...

Να κάνω μια ερώτηση θέλω να βγάλω το comote my view και απο την davinci team δεν μπορώ να το βρω έχει κανένας κάποια εναλλακτική λύση?

Ευχαριστώ :)

Δεβορα θα πας εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

 

καλη επιτυχια

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δεβορα θα πας εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

 

καλη επιτυχια

Ευχαριστώ! αλλά... μάλλον βιάστηκα τελικά, γιατί απ' οτι καταλαβα δεν μπορώ να αλλάξω τις συντομεύσεις που έχει στο δεξί/αριστερό πλήκτρο και εν συνεχεία να βγάλω το myview από το δεξιά πλήκτρο (σωστά?)

Επίσης όταν πάω στο "κρυφό" μενού μου βγάζει ADRIATIC και όχι COSMOTE, άρα δεν είναι πειραγμένο σωστά? ή εγώ δεν κατάλαβα καλά?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερεται αν εχει δονηση το aino γιατι κατι λεει οτι εχει μονο οταν εχει τα ακουστικα. ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Μολις απεκτησα το Aino...Ποση ωρα πρεπει να διαρκεσει η πρωτη φορτιση;
Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερεται αν εχει δονηση το aino γιατι κατι λεει οτι εχει μονο οταν εχει τα ακουστικα. ευχαριστω..

 

Απ' όλα έχει :D

Link to comment
Share on other sites

Μολις απεκτησα το Aino...Ποση ωρα πρεπει να διαρκεσει η πρωτη φορτιση;

Ρίξε μια ματιά σε αυτό :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ντεμπονερ.. να σου πω εχει και βιντεο κληση? ΚΑΤΙ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΜΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ.. ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ? ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΕΓΚΡΙΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΩ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΞΑΝΑ...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ντεμπονερ.. να σου πω εχει και βιντεο κληση? ΚΑΤΙ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΜΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ.. ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ? ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΕΓΚΡΙΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΩ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΞΑΝΑ...

 

Μόλις χθες το πηρα και τωρα του περναω την αναβαθμιση, οσο για τα σμσ που διαβασα όχι δεν τίθεται τέτοιο θέμα με τις αναφορές... αν θες την προσωπική μου γνώμη εγκρίνω σαν απόδοση τιμης - χρημάτων, τέλειο βίντεο, τέλειος ήχος, καλή φωτογραφική (αν και δεν ειναι Carl Zeiss), πολύ εύχρηστο Bluetooth, και η συνέχεια επί των ημερών γιατί δεν το χω ψάξει περαιτέρω ακόμη :O

Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπον.. με βλεπω να το παιρνω τελικα.. τισ αναβαθμισεις τις κατεβαζεται απο καπου η μεσα απο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπον.. με βλεπω να το παιρνω τελικα.. τισ αναβαθμισεις τις κατεβαζεται απο καπου η μεσα απο το κινητο?

 

από εδώ http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/aino?cc=gr&lc=el έχει αναλυτικότατες οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις αγόρασα και εγώ το εν λόγω (Aino) λίγο απογοητευμένη βέβαια, καθώς θα ήθελα περισσότερες δυνοτότητες στο TS, αλλά θα συμβιβαστούμε...

Να κάνω μια ερώτηση θέλω να βγάλω το comote my view και απο την davinci team δεν μπορώ να το βρω έχει κανένας κάποια εναλλακτική λύση?

Ευχαριστώ :)

 

Ποιές δυνατότητες σου δίνει η TS?

 

Καλησπέρα,

 

Να κάνω και εγω 2 ερωτήσεις γιατί παρόλο που διάβασα τις περισσότερες σελίδες έχω κάποια κενά..

  1. Διάβασα ότι με τη οθόνη touch μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο κάποιες λειτουργίες που σου δίνει η οθόνη.. Δηλαδή ποιές είναι αυτές? Για παράδειγμα μπορείς να κάνεις μια κλήση από το κατάλογο χωρίς να ανοίξεις το slide πληκτρολόγιο? Ή να δεις τις αναπάντητες κλήσεις και τα μηνύματα?
  2. Έχει εγκατεστημένο κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης?

Link to comment
Share on other sites

Ποιές δυνατότητες σου δίνει η TS?

Όχι δεν μπορεις να καλέσεις νούμερο από τον κατάλογο, το μόνο που δουλευεις ειναι το υλικο με τις εικονες/μουσικη/ραδιοφωνο/καμερα/βιντεο.

Έχει εγκατεστημένο το google maps και wisepilot.

Να ρωτήσω κάτι ακόμη και εγώ, επειδή δεν είχα ασχοληθεί ξανα στα κινητά μου με την πλοηγηση, οι εφαρμογές αυτές χρησιμοποιούν το Ιντερνετ για να δουλέψουν? δεν υπάρχει άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες ενω ειμαι συνδεδεμενος στο δικτυο του σπιτιου μου με το wi fi δν μπορω να μπω στο ιντερνετ,τι μπορω να κανω γι αυτο;
Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να φταίει το επίπεδο της κρυπτογράφησης που χρησιμοποιεί το router σου (wep2 ίσως). Άλλαξε το σε wep και δοκίμασε πάλι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεις να καλέσεις νούμερο από τον κατάλογο, το μόνο που δουλευεις ειναι το υλικο με τις εικονες/μουσικη/ραδιοφωνο/καμερα/βιντεο.

Έχει εγκατεστημένο το google maps και wisepilot.

Να ρωτήσω κάτι ακόμη και εγώ, επειδή δεν είχα ασχοληθεί ξανα στα κινητά μου με την πλοηγηση, οι εφαρμογές αυτές χρησιμοποιούν το Ιντερνετ για να δουλέψουν? δεν υπάρχει άλλος τρόπος?

ναι ετσι ειναι για τα συγκεκριμενα

 

υπαρχει και το wetravel για offline πλοηγηση αλλα δεν ξερω αν δουλευει 100% στο aino

επισης θεματα και wallpapers δεχεται και των "απλων" W995 κλπ. με 90% συμβατοτητα περιπου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να μου πει πως ακριβως λειτουργει η βιντεο κλιση; γιατι δε βλεπω καμερα μπροστα.. ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι για τα συγκεκριμενα

 

υπαρχει και το wetravel για offline πλοηγηση αλλα δεν ξερω αν δουλευει 100% στο aino

επισης θεματα και wallpapers δεχεται και των "απλων" W995 κλπ. με 90% συμβατοτητα περιπου

εγω που ρωτησα σε 3 καταστηματα μου ειπαν οτι μπορω να χρησιμοποιω το gps χωρις συνδεση στο internet αρκει να κατεβασω το προγραμμα.ειτε μεσω sony με κοστος 100€ ειτε σπασμενο απο το internet.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες το πηρα και τωρα του περναω την αναβαθμιση, οσο για τα σμσ που διαβασα όχι δεν τίθεται τέτοιο θέμα με τις αναφορές... αν θες την προσωπική μου γνώμη εγκρίνω σαν απόδοση τιμης - χρημάτων, τέλειο βίντεο, τέλειος ήχος, καλή φωτογραφική (αν και δεν ειναι Carl Zeiss), πολύ εύχρηστο Bluetooth, και η συνέχεια επί των ημερών γιατί δεν το χω ψάξει περαιτέρω ακόμη :O

 

δεν παιζει θεμα με τα sms λογω της νεας αναβαθμισης,αλλιως με την πρωτη που χε μεσα ηταν απλα απογοητευση.κι εγω το εγκρινω σαν κινητο παντως γι αυτο και δε το ειχα δωσει οταν υπηρχε το προβλημα,αν και θα ηθελα να εχει περισσοτερες λειτουργιες η οθονη αφης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω που ρωτησα σε 3 καταστηματα μου ειπαν οτι μπορω να χρησιμοποιω το gps χωρις συνδεση στο internet αρκει να κατεβασω το προγραμμα.ειτε μεσω sony με κοστος 100€ ειτε σπασμενο απο το internet.

ποιο προγραμμα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από φωτογραφίες το βράδυ, με μέτριο φωτισμό κλπ τι λέει;

Μια απάντηση κάποιος σε αυτό; :O

Επίσης για φίλο με πρόβλημα ακοής (φοράει ακουστικό): Από όσα διάβασα έχει εξαιρετική ακουστική όταν μιλάς. Όταν σε καλούν ακούγεται δυνατά; :confused:

Και η μπαταρία του πως τα πάει αν δεν χρησιμοποιείς πολύ την κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Μια απάντηση κάποιος σε αυτό; :O

Επίσης για φίλο με πρόβλημα ακοής (φοράει ακουστικό): Από όσα διάβασα έχει εξαιρετική ακουστική όταν μιλάς. Όταν σε καλούν ακούγεται δυνατά; :confused:

Και η μπαταρία του πως τα πάει αν δεν χρησιμοποιείς πολύ την κάμερα;

 

Η καμερα το βραδυ σε εσωτερικο χωρο βγαζει πιο φωτεινες φωτο χωρις φλας και πιο σκοτεινες με αυτο το οποιο το προτεινο(το φλας να ειναι ΟΝ) μονο για πορτρετα κοντινα η σε τελειως σκοταδι,παλι για κοντινα.

Γενικα για snap shots κανεις τη δουλεια σου και για κινητο γενικα ειναι ικανοποιητικη!

 

Η μπαταρια ειναι καλη αν δεν χρησιμοποιείς πολύ την κάμερα και αλλες ενεργοβορες λειτουργιες του.

 

Και οταν σε καλουν ειναι αρκετα καλη η ενταση.

Γενικα προσωπικα το συστηνω σα κινητο:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ. :)

Ψάχνομαι πέρα από τον φίλο μου και για εμένα με διαφορετικά κριτήρια βέβαια.

Έχοντας το Renoir είμαι πολύ ικανοποιημένος για φωτογραφίες σε καλό φωτισμό, αλλά θα ήθελα κάτι καλύτερο για βράδυ, σκοτάδι κλπ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...