Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω την εντυπωση οτι μπορεις να κανεις update και μεσα απο το κινητο αφου συνδεθεις μεσω WiFi η Gprs.

αλλιως απο το επισημο site της sony ericsson.:)

 

Ετσι ακριβως,μπορεις και over the air αλλα προτεινο μονο με WiFi αλλιως θα εχεις χρεωσεις τρελλες!!(εκτος και αν εχεις δωρεαν προγραμμα στο ιντερνετ απ το κινητο):)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ παιδια για τις γρήγορες απαντήσεις..ίσως ήμουν υπερβολικός για το αινο γιατι όντων μονο αυτο με τα μηνύματα έχει εμφανιστει και ίσως επειδή διαβάσα με τη μία όλες τις σελίδες, μου έμεινε σα γεύση η γκρίνια..απλα έχω προβληματιστεί, γιατι ήμουν με το c905(για μένα ότι καλύτερο έχω παρει σε κινητό) απλα χάλασε το ηχείο του..και έπρεπε να το αλλάξω..έκανα μια απόπειρα για touch κινητό με το αρενα..αλλα πλέον το αρενα συνοδεύεται με λεξοτανιλ γιατι κάθε ώρα κανει ρεσταρτ μόνο του και ζητάει πιν.γι'αυτό και ρωτώ..η αξιοπιστία πραγματικά με απασχολεί γιατί αν κανει και το αινο κανα αστείο με το ακουστικό όπως το c905, τη βάψαμε..γενικά είμαι ανάμεσα στο αινο και το νοκια που είπα παραπάνω..και απλά ψάχνομαι ποιο απο τα 2 βγαίνει καλύτερο ή αν υπάρχει αλλη λυση..αλλιώς το αινο είναι κουκλί..και μικρό (σε σχέση με το σατιο-έχω ένα τουβλο στο αυτί μου) και γενικά αρκετά πλήρες με touch screen χωρίς να έχει touch πληκτρολόγιο που να κάνεις λάθος συνέχεια τα γραμματα.

 

Για το θέμα της αξοπιστίας κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει ακόμα καθότι το κινητό είναι ελάχιστο χρόνο στην αγορά και ακόμα είναι νωρίς. Όπως είπα μέχρι στιγμής δεν αναφέρουν οι χρήστες εδώ προβλήματα.

Έχεις δυο επιλογές, ή περιμένεις κανε δυο μήνες ακόμα παρακολουθώντας το θέμα εδώ να δεις τι γίνεται ή το ρισκάρεις και το παίρνεις τώρα, εξάλλου η αγορά συσκευής που μόλις έχει κυκλοφορήσει πάντα εμπεριέχει και ένα ρίσκο αφού ακόμα είναι αδοκίμαστη.

Link to comment
Share on other sites

πως την κατεβαζουμε απο τους servers παιδες?

 

μπαινεις στο se site και πας εκει που λεει αναβαθμιση λογισμικου <<update service>>,ωστοσο και σημερα συνεχιζει να μην μου εμφανιζει νεα αναβαθμιση.

να ανησυχω αραγε για την συσκευη που εχω???δεν ξερω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα και γω το παιδι..καλοριζικο να μου ειναι και ας ελπίσουμε να μη βγαλει τα προβλήματα του c905.πρώτες εντυπώσεις μια χαρα. έκανα και την αναβαθμισούλα..ολα jet..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ισχυει οτι το ραδιοφωνο ειναι στην ουσια ενσωματομενο μεσα στο bluetooth headset και οχι στην συσκευη την ιδια? Δηλαδη αν δεν εχω συνδεμενο το bt και θελω να ακουσω ραδιο με το κλασσικο ενσυρματο h/f συνδεμενο στην fastport δεν θα δουλεψει?
Link to comment
Share on other sites

επιτελους τωρα κανω κι εγω την αναβαθμιση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το που το είδα στη διαφήμιση και λίγο στο site το ερωτευτηκα.. μάλλον πάω για ξεφράγκιασμα.. χαχα

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι ανάλογη του C905 ?

Απλά χωρίς φλας xenon ?

Και επίσης από μπαταρία πως τα πάει ? Πόσες μέρες να περιμένς να βγάζει περιπου ?

 

Επίσης απότι είδα δεν έχει βίντεο κλήση ε ?

Στο ίντερνετ πλοηγείσαι παντού ? Ή π.χ. δεν ανοίγει το youtube ?

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι ανάλογη του C905 ?

Απλά χωρίς φλας xenon ?

Και επίσης από μπαταρία πως τα πάει ? Πόσες μέρες να περιμένς να βγάζει περιπου

 

Καπως ετσι η καμερα του, οπως την περιγραφεις.. Με ενα + ακομα. Το απιθανο -και μεγαλο- βιντεο του, ακομα και στο σκοταδι.

Μπαταρια, ανετα 4 εικοσιτετραωρα μετριας χρησης, ανοιχτο και το βραδυ, ή 3 μερες φουλ χρηση. Πολυ καλη και η μπαταρια του.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι ανάλογη του C905 ?

Απλά χωρίς φλας xenon ?

Και επίσης από μπαταρία πως τα πάει ? Πόσες μέρες να περιμένς να βγάζει περιπου ?

 

Επίσης απότι είδα δεν έχει βίντεο κλήση ε ?

Στο ίντερνετ πλοηγείσαι παντού ? Ή π.χ. δεν ανοίγει το youtube ?

 

εννοειται πως ειναι κατωτερη του c905,στο βιντεο ειναι καλο.

η αυτονομια σε καλο επιπεδο οχι ομως σε στυλ w995.2 μερες με χρηση.με τιποτα δεν μου χει παει παραπανω και δεν το δοκιμαζω κιολας να το αφησω για τριτη μερα γιατι δεν θελω να με αφησει σε καποια στιγμη που θα το χρειαστω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αποψε, κλεινω 4μιση εικοσιτετραωρα συνεχως ανοιχτο, με μετρια χρηση.

Ρολο παιζουν βεβαια να γινουν και οι πρωτες 3 - 4 πληρης φορτισεις - αποφορτισεις σωστα..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Όταν κλείνεις το slide, η μόνη επιλογή είναι να εμφανίζεται η πλάγια οθόνη με τους γκρι χαρακτήρες και το βελάκι;;; Δεν υπάρχει τρόπος να βλέπεις κάτι άλλο; π.χ. μια εικόνα;;
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Όταν κλείνεις το slide, η μόνη επιλογή είναι να εμφανίζεται η πλάγια οθόνη με τους γκρι χαρακτήρες και το βελάκι;;; Δεν υπάρχει τρόπος να βλέπεις κάτι άλλο; π.χ. μια εικόνα;;

 

Ναι ειναι η μονη επιλογη καθως αν βαλεις screensaver μια εικονα για παραδειγμα αυτη θα εμφανιστη μετα απο λιγο εφοσον δε πειραξεις κατι στην οθονη αναμονης αλλα θα χαθει αμεσως μολις κλεισης το slide!

 

Παρεπιπτωντος η μπαταρια του ειναι πολυ δυνατη!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

αποψε, κλεινω 4μιση εικοσιτετραωρα συνεχως ανοιχτο, με μετρια χρηση.

Ρολο παιζουν βεβαια να γινουν και οι πρωτες 3 - 4 πληρης φορτισεις - αποφορτισεις σωστα..

 

βιονικη αυτονομια...δεν ξερω αν μετα την αναβαθμιση βελτιωθει περισσοτερο,παντως με αρκετη χρηση 2 μερουλες σε μενα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μπαινεις στο se site και πας εκει που λεει αναβαθμιση λογισμικου <<update service>>,ωστοσο και σημερα συνεχιζει να μην μου εμφανιζει νεα αναβαθμιση.

να ανησυχω αραγε για την συσκευη που εχω???δεν ξερω.

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις..

ταξιδιωτη την κατεβασα απο το net

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

βιονικη αυτονομια...δεν ξερω αν μετα την αναβαθμιση βελτιωθει περισσοτερο,παντως με αρκετη χρηση 2 μερουλες σε μενα.

 

Τοσο μου κραταει. 4+ μερες. Και ειπαμε. Εξαρταται και τι στρωσιμο κανει καποιος στη μπαταρια, αλλα, και αν κανει....

Link to comment
Share on other sites

Στο ίντερνετ πλοηγείσαι κανονικά οπουδήποτε ή π.χ. δεν ανοίγουν τα videos του youtube ?

Επίσης δεν έχει video-κλήση έτσι ?

 

Ψάχνω ένα κινητό με multimedia χαρ/κα, καλή κάμερα, σχετικά καλή αυτονομία και χαμηλό SAR. Και πολύ μου έχει γυαλίσει το Aino...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση τη νέα.

Παρατηρώ όμως μεγάλη αστάθεια στο σήμα. Παίζει συνεχώς από τις 2 ως τις 6 γραμμές. Δεν το έκανε πριν την αναβάθμιση τόσο πολύ συχνά. Να είναι τυχαίο της εταιρείας κινητής άραγε?

Παρατήρησε κανείς σας τίποτα τέτοιο παιδιά μετά την αναβάθμιση???

 

Δοκίμασα την σιμ και σε ένα Κ800. Εκεί μια χαρά. Φουλ σήμα. Στον ίδιο χώρο.

Στο aino εξακολουθεί η αστάθεια στο σήμα. Από 1 έως 4 σπάνια 5 γραμμές.

Δεν παρατήρησε τίποτα κανείς σας?

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα μετά την αναβάθμιση ενεργοποιήθηκε η επιλογή του 3G. Απενεργοποίησε το και θα δεις μεγαλύτερη σταθερότητα στο σήμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα μετά την αναβάθμιση ενεργοποιήθηκε η επιλογή του 3G. Απενεργοποίησε το και θα δεις μεγαλύτερη σταθερότητα στο σήμα.

 

Το έκανα από την πρώτη στιγμή αυτό!:wacko:

Ευχαριστώ όμως!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από φωτογραφίες το βράδυ, μέτριο φωτισμό κλπ τι λέει;
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια για το κακό του σήμα (και καιρό:X) μετά την αναβάθμιση.

Μέχρι και που του ξαναπέρασα το λογισμικό, (με οδηγίες του kotsianis τον οποίο και ευχαριστώ θερμά).

Τίποτα πάλι. Το σήμα ανεβοκατεβαίνει σαν τρελό!

Ωραία αναβάθμιση! Εύγε S.E.!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω προς το παρον δεν εχω προβληματα με το AINO.απλα θα ηθελα να κανω μια τελειως ασχετη ερωτηση.Ειναι εφικτο απο τα orginal themes του τηλεφωνου να κανω extract τα δικα του buttons πλοηγησης γιατι θελω να τους αλλαξω χρωμα?

Nα διευκρινισω οτι το επισημο theme creator δεν δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει τελειο σημα και ποιοτητα συνομιλιας αριστη

 

Μια απ τα ιδια!!:):D:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...