Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον σημερα το κινητο μου ενω ειναι σαν καινουργιο (2 μηνων) διαπιστωσα μετα την φορτιση οτι δεν επιανα μερικα κουμπια οπως το νο η διαιση το 6 και το 9 και το πανω.. τα υπολοιπα ολα οκ στο τηλ μιλουσα κανονικα ωσπου λεω κατσω να βγαλω την μπαταρια κ να την ξαναβαλω μπας κ στρωσει.. απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακρωαση.. δεν ανοιγει, δεν φορτιζει(δοκιμασα και με αλλη μπαταρια..) μηδεν σημαδι ζωης.. Ειναι αγορασμενο απο e-shop εχουν καλο σερβις αυτοι??? Ελεος....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον σημερα το κινητο μου ενω ειναι σαν καινουργιο (2 μηνων) διαπιστωσα μετα την φορτιση οτι δεν επιανα μερικα κουμπια οπως το νο η διαιση το 6 και το 9 και το πανω.. τα υπολοιπα ολα οκ στο τηλ μιλουσα κανονικα ωσπου λεω κατσω να βγαλω την μπαταρια κ να την ξαναβαλω μπας κ στρωσει.. απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακρωαση.. δεν ανοιγει, δεν φορτιζει(δοκιμασα και με αλλη μπαταρια..) μηδεν σημαδι ζωης.. Ειναι αγορασμενο απο e-shop εχουν καλο σερβις αυτοι??? Ελεος....

Η e-shop.gr δεν παρέχει σέρβις για τα κινητά. Την κάλυψη της εγγύησης αναλαμβάνουν οι εκάστοτε αντιπροσωπίές. Συγκεκριμένα, όσο αφορά τα SE σου δίνει μια εβδομάδα DOA αντικατάσταση από την e-shop.gr. Μετά τις 7 αυτές ημέρες απευθύνεσαι σε κάποιο sony ericsson service point και αναλαμβάνουν αυτοί την κάλυψη της εγγύησης carry in. Δηλαδή με δικά σου έξοδα μεταφοράς στο σέρβις πόιντ.

Edited by multiPetros

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ψάχνεις ορίστε και τα Sony Ericsson Service Points που υπάρχουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...μπηκα και επιχειρησα να το κατεβασω το opera.5...διαλεξα τη συσκευη....και κατεβασα το 2ο που ελεγε jar...σωστα?τωρα με αυτο θα ειναι καλυτερο το ιντερνετ στο κινητο??γενικα μου κολλαει πολυ....και το εχω 3 βδομαδες...ειναι ελαττωματικο ως κινητο?

 

 

Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09
Link to comment
Share on other sites

[καλημερα...μπηκα κ επιχειρησα να το κατεβασω το opera.5...διαλεξα τη συσκευη....κ κατεβασα το 2ο π ελεγε jar...σωστα?τωρα με αυτο θα ειναι καλυτερο το ιντερνετ στο κινητο??γενικα μου κολλαει πολυ....κ το εχω 3 βδομαδες...ειναι ελαττωματικο ως κινητο?

το jar ειναι το σωστο αρχειο.

με'αυτο θα ειναι καλυτερα τα πραγματα.τωρα γενικοτερα οι java εφαρμογες εχουν λιγοτερες απαιτησεις απο τα κινητα με symbian & windows mobile.

φυσιολογικο ειναι να κολλαει με πολλα ανοιχτα παραθυρα.

το κινητο αυτο ειναι για απλη χρηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η e-shop.gr δεν παρέχει σέρβις για τα κινητά. Την κάλυψη της εγγύησης αναλαμβάνουν οι εκάστοτε αντιπροσωπίές. Συγκεκριμένα, όσο αφορά τα SE σου δίνει μια εβδομάδα DOA αντικατάσταση από την e-shop.gr. Μετά τις 7 αυτές ημέρες απευθύνεσαι σε κάποιο sony ericsson service point και αναλαμβάνουν αυτοί την κάλυψη της εγγύησης carry in. Δηλαδή με δικά σου έξοδα μεταφοράς στο σέρβις πόιντ.

τελικα απο ote-shop ηταν αγορασμενο.. το πηγα σημερα κ το αφησα κ λεει θα το στηλουν στην σονυ κ δεν ξερουν ποτε θα ειναι ετοιμο#$%@. Κατι που ξεχασα να αναφερω. Προσπαθησα να το ανοιξω επειδη εχω τα εργαλια κ χαλασα τα πασα απο 2 βυδιτσες, λετε να μου κανουν μανουρα??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...ειμαι καινουρια εδω και μολις αγορασα το εν λογω κινητο.θελω να ρωτησω η βαση φορτισης συνδεεται με ρευμα η απλα βαζω το bluetooth στην υποδοχη και φορτιζει??δεν ξερω πολλα απο τεχνολογια...κ επισης φορτιζει και το κινητο σε αυτη την βαση??ευχαριστω εκ των προτερων:shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...ειμαι καινουρια εδω και μολις αγορασα το εν λογω κινητο.θελω να ρωτησω η βαση φορτισης συνδεεται με ρευμα η απλα βαζω το bluetooth στην υποδοχη και φορτιζει??δεν ξερω πολλα απο τεχνολογια...κ επισης φορτιζει και το κινητο σε αυτη την βαση??ευχαριστω εκ των προτερων:shifty:

χωρις να εχω το κινητο,η βαση ειναι για να φορτιζεις το κινητο και το bluetooth,το εχω δει σε ενα βιντεο αυτο που σου λεω.

εφοσον εχεις το κινητο γιατι δεν διαβαζεις το manual τις συσκευης??? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...ειμαι καινουρια εδω και μολις αγορασα το εν λογω κινητο.θελω να ρωτησω η βαση φορτισης συνδεεται με ρευμα η απλα βαζω το bluetooth στην υποδοχη και φορτιζει??δεν ξερω πολλα απο τεχνολογια...κ επισης φορτιζει και το κινητο σε αυτη την βαση??ευχαριστω εκ των προτερων:shifty:

 

Η βαση συνδεεται με τον φορτιστη και φορτιζει το κινητο και το bluetooth, μαζι, χωριστα, οπως θες εσυ, επισης το bluetooth φορτιζει και σε απλο φορτιστη χωρις να εχεις την βαση

Edited by alekos23
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο, μπορει καποιος να μου πει για την ποιοτητα του βιντεο που τραβαει, αν φαινεται καλα σε υπολογιστη σε συγκριση απο ληψη με μια νορμαλ compact φωτογραφικη. Με ενδιαφερει κυριως για κλειστο χωρο με καλο φωτισμο.

Και επισης αν εχει καποιος μεταφερει αρχεια βιντεο τυπου flv, 3gp στο κινητο και παιζονται. Ευχαριστω!

Edited by kostas2712
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα να κατεβάσουμε το opera mini 5 ή το opera mobile 10 for symbian s60 ???. και κάτι ακόμα πως αλλάζουμε τις γρήγορες σελίδες( έχω βάλει λάθος link σε μια καταχωρηση) από την πρώτη σελίδα εκεί που έχει τις 9 γρήγορες σελίδες?
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα να κατεβάσουμε το opera mini 5 ή το opera mobile 10 for symbian s60 ???. και κάτι ακόμα πως αλλάζουμε τις γρήγορες σελίδες( έχω βάλει λάθος link σε μια καταχωρηση) από την πρώτη σελίδα εκεί που έχει τις 9 γρήγορες σελίδες?

το κινητο δεν ειναι symbian για να κανεβασεις τον opera mobile 10.

αναγκαστικα θα βαλεις java εφαρμογη και τον mini opera 5 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω κανει ηδη! απλα δεν ηξερα τι ακριβωσ ηταν το αλλο! να σε ρωτησω για το αλλο θεμα....πωσ αλαζουμε τισ γρηγορεσ σελιδεσ στην αρχικη σελιδα του opera? εχω βαλει σε μια λαθοσ link και δεν μπορω να την διωρθοσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Αυριο λεω να παω να το παρω το aIno.Ηθελα απλα δυο αποριες να μου λυσετε.1)Εχει εφαρμογη απο μονο του η εστω να κατεβασω για facebook?

2)Αντιστοιχα υπαρχει κατι για youtube?

Να δουλευουν ομως και τα δυο με wi fi δικτυα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Αυριο λεω να παω να το παρω το aIno.Ηθελα απλα δυο αποριες να μου λυσετε.1)Εχει εφαρμογη απο μονο του η εστω να κατεβασω για facebook?

2)Αντιστοιχα υπαρχει κατι για youtube?

Να δουλευουν ομως και τα δυο με wi fi δικτυα

και αν δεν εχει τις εφαρμογες,(ειμαι σιγουρος οτι την youtube την εχει) μπορεις να τις κατεβασεις και μονος σου δωρεαν.

επισης μπορεις να δεις κανονικα και βιντεο και να κανεις πλοηγηση μεσω wifi ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει να μου δωσει κανεις ενα λινκ για να κατεβασω το pc suite για το αινο; και το update installer? οταν τα κατεβαζω μου βγαζουν μυνημα error και δεν εγαταστιθονται.:blink:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, προσπαθώ να ρυθμίσω το Aino ενός φίλου για να βλέπει τα mail του αλλά απ' ότι κατάλαβα δε μπορεί να συνδεθεί μέσω wifi για να κάνει τον έλεγχο παρά μόνο μέσω δικτύου κινητής. Φαντάζομαι ότι είναι κάτι που απλά δεν το βρήκα γιατί αν ισχύει το κινητό θέλει φωτιά και πέταμα!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει να μου δωσει κανεις ενα λινκ για να κατεβασω το pc suite για το αινο; και το update installer? οταν τα κατεβαζω μου βγαζουν μυνημα error και δεν εγαταστιθονται.:blink:

Αυτό βοηθάει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τη βοηθεια.....γιατι κολλαει ομως τοσο πολυ?δεν εχω περασει κ τοσες πολλες φωτογραφιες η βιντεο....αναλογικα με την τιμη του το περιμενα πολυ καλυτερο.... :( δεν ξερω αν κανω εγω κατι κ το κολλαω ομως ουτε καν στο ιντερνετ δεν μπαινω πολυ απο κει.....δεν ξερω απογοητευτηκα καπως...
Link to comment
Share on other sites

...εγώ πάντως βρήκα τη χαρά μου με τον Opera!

Και βλέπω τα e-mail από το gmail κανονικά μέσω wi-fi!

Οσο για το facebook, σαν ξεχωριστή εφαρμογή -εγκατάσταση όπως ο Opera- το βρήκα εδώ

http://www.getjar.com/mobile/15801/facebook-mobile-for-sony-ericsson-u10-aino/

Link to comment
Share on other sites

ακουστε τι επαθα.. σας ειχα γραψει που ειχε παθει κατι το τηλ μου, το παω λοιπον σε ενα οτεσοπ που το ειχα αγοραζει μετα απο 2 βδομαδες με παιρνουν τηλ ετοιμο ελα να το παρεις. Παω το παιρνω το βλεπω με τις μπλε ζελατινες, και επειδη δεν ειχα παρκαρει και καλα και βιαζομουν το παιρνω παω σπιτι και τιποτα δεν ανοιγε λες και δεν το πηραξαν καθολου.. ισα ισα μου βγαλαν το σκρινπροτεκτορ. Τελικα σημερα τους το ξαναπηγα αντε να δουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...