Jump to content

[Προ κυκλοφορίας] Sony Ericsson Satio


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι γιατί στο Ίντερνετ γενικά έβλεπα καθαρές φωτό και εδώ "όλως τυχαίως" ολες έχουν τα μαύρα τους τα χάλια;

Α,ναι!Ξέχασα!Όλα τα άλλα sites του Ίντερνετ δεν ξέρουν τι κάνουν/γράφουν ή τα "παίρνουν" απ'την SE :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 959
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο gsmarena που εχει συγκριτικο με το πιξον, οι φωτο του σασιο ειναι πολυ καλες.

ισως λεω, ισως του πιξον να ειναι λιγο πιο καλες. προσωπικη μου γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως του Pixon έχουν πιο πολλή λεπτομέρεια,κάτι που οφείλεται στο ότι το φίλτρο μείωσης θορύβου είναι πιο ήπιο απ'ότι του Satio :) Αλλά,ως γνωστόν,τα ξένα sites δεν ξέρουν τι τους γίνεται :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως του Pixon έχουν πιο πολλή λεπτομέρεια,κάτι που οφείλεται στο ότι το φίλτρο μείωσης θορύβου είναι πιο ήπιο απ'ότι του Satio :) Αλλά,ως γνωστόν,τα ξένα sites δεν ξέρουν τι τους γίνεται :rolleyes:

 

ακριβως εχουν πιο πολλη λεπτομερεια και τις κανει ενα κλικ ισως πιο ομορφες μπορω να πω.

αλλα και του σατιο ειναι πολυ καλες.

Link to comment
Share on other sites

H SE ανέκαθεν δε χρησιμοποιούσε ήπια φίλτρα μείωσης θορύβου(βλ.Κ800 με το φαινόμενο της "λαδομπογιάς" κλπ. ).Ο λόγος που το κάνει είναι ανεξήγητος,απ'τη στιγμή που ο θόρυβος διατηρείται σε χαμηλά επίπεδα(για κάμερα κινητού πάντα).

 

Και υποτίθεται ότι ο ExMOR αισθητήρας που χρησιμοποιεί έχει το ατού της μετατροπής digital to analog πάνω του ώστε να έχει μειωμένο θόρυβο και μάλιστα κάνει και από μόνος του 2 φορές μείωση θορύβου :p Τώρα,γιατί μέσω του λογισμικού κάνουν ΑΚΟΜΗ μεγαλύτερη μείωση θορύβου,μόνο οι ίδιοι το γνωρίζουν

Link to comment
Share on other sites

Πλακα εχει αυτο..... Επειδη λοιπον ειναι η πρωτη φορα που βγαζω φωτογραφιες με κινητο , και δεν εχω βγαλει και καμια φωτογραφια στην ζωη μου με φωτογραφικη μηχανη , παρτε και αυτες να δουμε .... ειναι και αυτες κουνημενες και με λαθος εστιαση?

 

http://rapidshare.com/files/295285120/a_few_more.rar

 

 

Γιατι αντε ενταξει να κανεις ενα λαθος , να κανεις δυο , να βγαλεις λαθος ολες τις φωτογραφιες που προσπαθεις να βγαλεις την στιγμη που το ιδιο ακριβως θεμα με αλλη συσκευη το βγαζεις μια χαρα και ωραια γινεται? Και αυτο για να μην παραδεχτουμε οτι το Satio δεν βγαζει καλες φωτογραφιες??? :worry:

 

Μου θυμιζει την εποχη του K850 και παλαιοτερα του Ρ990 που εγω ημουν ο κακος , η συσκευη ηταν η καλη και λιγο καιρο μετα τα ποστ δυσαρεσκειας για οποιοδηποτε θεμα της συσκευης επεφταν το ενα μετα το αλλο . :lol:

 

 

Εμένα μου φαίνονται εντάξει.

Κάτι άλλο,εμένα λογικό μου φαίνεται να μην δίνει το 100% η φωτογραφική του κινητού!!! Αν ήταν τότε έτσι,θα σταματούσε να βγάζει ψηφιακές η se και θα έλεγε,πάρτε μόνο τα κινητά..Αλλά δεν είναι δυνατόν να γίνει αυτό..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν τα λογια μου ηταν καπως για σενα και τα παιρνω πισω.

Ωστοσο δεν παιρνω πισω τη γνωμη μου για τις φωτογραφιες (τις προηγουμενες) οι οποίες δεν αποτελουν αντιπροσωπευτικο δειγμα για το συγκεκριμενο κινητο....

εχω δει πολλες απο το κινητο και δεν εχουν καμια σχεση με αυτες που ειχες ανεβασει

δεν λεω οτι το satio ειναι υπερτελειο κινητο με υπερτελεια καμερα και και και..........

απλα πιστευω οτι εκεινες οι φωτογραφιες δεν ειναι "σωστες"

αν προσεξεις αυτες που ανεβασες ειναι πολυ καλυτερες

προσεξτε την διαφορα μεταξυ των παλιων και των καινουριων ........

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο εικονίδιο Διαχείριση Αρχείων και επέλεξε Αντίγραφο Ασφαλείας.

 

Boss δεν το βρίσκω! Δεν είναι το application mgr ..:confused:

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί στο Ίντερνετ γενικά έβλεπα καθαρές φωτό και εδώ "όλως τυχαίως" ολες έχουν τα μαύρα τους τα χάλια;

Α,ναι!Ξέχασα!Όλα τα άλλα sites του Ίντερνετ δεν ξέρουν τι κάνουν/γράφουν ή τα "παίρνουν" απ'την SE :rolleyes:

\

 

 

Ποσες φορες πιστευεις οτι πρεπει να "φας τα μουτρα σου" προσπαθωντας να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα για να βαρεθεις να το κανεις? :rolleyes:

Μπορει οντως να πιστευεις οτι εχω καποιο λογο να τρωω τον χρονο μου με το να προσπαθω να πεισω τον κοσμο οτι καποιες συσκευες της SE ειναι για σφαλιαρες?

Δεν νομιζεις οτι κανει αρκετα καλη δουλεια σε αυτο η ιδια η SE για να θελει και βοηθεια?

Μηπως εχεις διαβασει αρκετα και για το Yari και το Aino και θελεις να μας πεις και για αυτα την γνωμη σου ? :shifty:

 

Θελεις δεν θελεις να το παραδεχτεις , η συσκευη δεν προσφερει καμια βελτιωση στην ποιοτητα των φωτογραφιων σε σχεση με τις προηγουμενες προτασεις των 5 και 8 mpixels και φυσικα οι διαστασεις των φωτογραφιων δεν καταττασεται στις βελτιωσεις . Φυσικα δεν μιλαμε για τις προηγουμενες προτασεις της SE αλλα των υπολοιπων εταιρειων . Εκτος αν θελεις να βαλουμε ενα C905 ή ενα W995 διπλα σε ενα Pixon ή ενα HD , ακομα και το αρχαιο πλεον Innov8 και να δουμε κατα ποσον η κατασταση ειναι υπερ της εταιρειας αυτης ....

 

Εκτος πλεον αν ειναι εντελως τυχαιο οτι οι πωλησεις τους κανουν αγωνα δρομου με την βαρυτητα για να φτασουν στον πατο , και το οτι ο κοσμος εχει ακομα και στην Ελλαδα σταματησει σιγα σιγα να θεωρει οτι ενα Cybershot δεν σημαινει καλη φωτογραφια και ενα Walkman δεν σημαινει καλη ποιοτητα αναπαραγωγης μουσικης .

Ή μπορει να νομιζεις οτι ειναι τυχαιο το οτι το Cybershot δεν υπαρχει σαν λογοτυπο στην "καλυτερη" Imaging συσκευη τους .

Αναρωτηθηκες ποτε γιατι συμβαινει αυτο? ...

Θα μου πεις και το W995 γραφει ακομα το Walkman πανω , αλλα δεν ειναι τιποτα αυτο , ειναι μεχρι να αρχισει να .... ξεβαφει και αυτο οπως ξεβαφει απο το 90% των συσκευων το ιδιο το λογοτυπο της SonyEricsson , και "αγννοουν" επιδεικτικα το προβλημα αρνουμενοι να το χαρακτηρισουν προβλημα της συσκευης , με αποτελεσμα να ζητουν να πληρωθει η προσοψη σαν εκτος εγγυησης φθορα ...

Θελεις να συνεχισω και με αρκετα ακομα προβληματα κατασκευης , ποιοτητας και λειτουργιας που εχουν οι συσκευες της Se?

Αν θελεις πραγματικα θα το απολαυσω ....

Link to comment
Share on other sites

Πριν γράψεις όλον αυτόν το μονόλογο,διάβασε λίγο καλύτερα τι έγραψα.Αναρωτιόμουν πώς στο καλό αυτές οι φωτογραφίες ήταν χάλια,ενώ έχουμε δει εξαιρετικές φωτογραφίες γενικά.Δε χρειαζόταν να το πας τόσο μακριά.Κι επειδή τυγχάνει να έχω και το 905 και το HD και οσονούπω το Pixon-το οποίο δοκιμασα σε καθημερινή χρήση-επίτρεψέ μου να έχω και γω τη δική μου άποψη σχετικά με την απόδοση καθενός,χωρίς να διαβάζω το μακρύ και το κοντό καθενός.
Link to comment
Share on other sites

Πριν γράψεις όλον αυτόν το μονόλογο,διάβασε λίγο καλύτερα τι έγραψα.Αναρωτιόμουν πώς στο καλό αυτές οι φωτογραφίες ήταν χάλια,ενώ έχουμε δει εξαιρετικές φωτογραφίες γενικά.Δε χρειαζόταν να το πας τόσο μακριά.Κι επειδή τυγχάνει να έχω και το 905 και το HD και οσονούπω το Pixon-το οποίο δοκιμασα σε καθημερινή χρήση-επίτρεψέ μου να έχω και γω τη δική μου άποψη σχετικά με την απόδοση καθενός,χωρίς να διαβάζω το μακρύ και το κοντό καθενός.

 

Flex εχεις αλλαξει στο C905? Τι δεν δουλευε σε εσενα , ακουστικο , μπροστινη καμερα ή πληκτρολογιο ή περισσοτερα απο αυτα ? .

 

Αν και το να παρεις 2 συσκευες θα ηθελα να ηξερα πραγματικα πως σε κανει "ειδημονα" , αλλα δεν βαριεσαι , για πες μας ποια ειναι η αποψη που σχηματισες?

Link to comment
Share on other sites

Το e-click.gr έχει πλέον το Satio ετοιμοπαράδοτο στα 559 Ευρώ.:)

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33823

 

Να και ένα test με φωτογραφίες του Satio και του Samsung Pixon12. Εγώ πάντως δεν βλέπω καμία ιδιαίτερη διαφορά, και τα δυο φαίνονται εξαιρετικά.

http://www.gsmarena.com/12_megapixel_shootout-review-405.php

Link to comment
Share on other sites

Αν και το να παρεις 2 συσκευες θα ηθελα να ηξερα πραγματικα πως σε κανει "ειδημονα" , αλλα δεν βαριεσαι , για πες μας ποια ειναι η αποψη που σχηματισες?

 

Το παλικάρι είπε οτι έχει την δικιά του γνώμη και δεν δήλωσε "ειδήμονας."

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Πριν γράψεις όλον αυτόν το μονόλογο,διάβασε λίγο καλύτερα τι έγραψα.Αναρωτιόμουν πώς στο καλό αυτές οι φωτογραφίες ήταν χάλια,ενώ έχουμε δει εξαιρετικές φωτογραφίες γενικά.Δε χρειαζόταν να το πας τόσο μακριά.Κι επειδή τυγχάνει να έχω και το 905 και το HD και οσονούπω το Pixon-το οποίο δοκιμασα σε καθημερινή χρήση-επίτρεψέ μου να έχω και γω τη δική μου άποψη σχετικά με την απόδοση καθενός,χωρίς να διαβάζω το μακρύ και το κοντό καθενός.

Και τωρα παλληκαρι μου,δε λες και σ εμενα τον παππου,ποιο λες να παρω;Τα λεφτα δεν ειναι στην εξισωση.Αρκει να ειναι καλο.(Τωρα εχω ακομη το ηρωικο S700i,που τα καταφερνει ακομα).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συμφωνω με τις παρατησεις περι κατασκευης και λοιπων των se...αλλα το να ξεβαφει το λογοτυπο της se η μια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ (C905) να εχει θεμα με τo flex ειναι πταισμα μπροστα στις σχισμες ,τα ελλατωματικα gps,τους γρατζουνισμενους φακους καμερας λογω σχεδιαστικου λαθους ,τα τριζατα πλαστκα και διαφορα αλλα πραγματικα θεματα hardware που συμβαινουν σε παρτιδες ολοκληρες διαφορων κινητων(και ακριβων) της μεγαλης αντιπαλου της se.........σορι για το offtopic by the way εχω κιν της προαναφερθεισας "μεγαλης αντιπαλου"...
Link to comment
Share on other sites

Flex εχεις αλλαξει στο C905? Τι δεν δουλευε σε εσενα , ακουστικο , μπροστινη καμερα ή πληκτρολογιο ή περισσοτερα απο αυτα ? .

 

Αν και το να παρεις 2 συσκευες θα ηθελα να ηξερα πραγματικα πως σε κανει "ειδημονα" , αλλα δεν βαριεσαι , για πες μας ποια ειναι η αποψη που σχηματισες?

 

Ενω προφανως εσυ που εχεις παρει 200 συσκευες και καθε φορα βρισκεις σκαρτες,ολως τυχαιως,αυτες της SE σε κανει εμπαθη ειδημονα να υποθεσω;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω θερμά να επανέλθουμε στο θέμα μας και να μην το μετατρέψουμε σε διαξιφισμό, να συνεχίσουμε την εποικοδομητική συζήτηση και να ρίξουμε λίγο τους τόνους.

 

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το e-click.gr έχει πλέον το Satio ετοιμοπαράδοτο στα 559 Ευρώ.:)

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33823

 

Να και ένα test με φωτογραφίες του Satio και του Samsung Pixon12. Εγώ πάντως δεν βλέπω καμία ιδιαίτερη διαφορά, και τα δυο φαίνονται εξαιρετικά.

http://www.gsmarena.com/12_megapixel_shootout-review-405.php

Αυτα του e-click ειναι ελληνικη εκδοση? ιδια με αυτα που θα ερθουν και στα αλλα καταστηματα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα του e-click ειναι ελληνικη εκδοση? ιδια με αυτα που θα ερθουν και στα αλλα καταστηματα?

 

Όχι, συνήθως είναι παραεισαγωγή από άλλη χώρα. Το κινητό είναι ίδιο αλλά βέβαια η έκδοση του λογισμικού είναι στη γλώσσα της χώρας που κανονικά προορίζεται να πωλείται αλλά συνήθως η εν λόγω εταιρία περνάει την Ελληνική έκδοση του λογισμικού πριν το παραδώσει.;) Αν ενδιαφέρεσαι κάνε πρώτα ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις αν όντως το κάνουν αυτό και για το Satio.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, συνήθως είναι παραεισαγωγή από άλλη χώρα. Το κινητό είναι ίδιο αλλά βέβαια η έκδοση του λογισμικού είναι στη γλώσσα της χώρας που κανονικά προορίζεται να πωλείται αλλά συνήθως η εν λόγω εταιρία περνάει την Ελληνική έκδοση του λογισμικού πριν το παραδώσει.;) Αν ενδιαφέρεσαι κάνε πρώτα ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις αν όντως το κάνουν αυτό και για το Satio.
Οκ φιλε σε ευχαριστω για την πληροφορια,:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πραγματικα με εχετε σκυλομπερδεψει ! :X το επομενο μου κινητο το θελω να εχει πολυ καλη καμερα με ολα τα σχετικα επιδοση φωτογραφιας αναλυση κλπ

 

Ειχα αποφασισει λοιπον να παρω το ΣΑΤΙΟ εναντι του το Πιξον αλλα τελικα με ολα αυτα που διαβαζω και βλεπω και τα πρωτα samples απο φωτογραφιες παιδιων απο εδω εχω αρχισει να απελπιζομαι να πω απογοητευωμαι καλυτερα :( και εχω και κακο παρελθον με αυτη την εταιρια :mad:

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν εισασταν στην θεση μου και θελατα κινητο με κυριαρχο ρολο την καμερα ( δεν ενδιαφερομαι για ψηφιακη ηδη εχω XD ) θα επιλεγατε τελικα Πιξον η Σατιο ?

 

Αν ειναι σε λαθος θεμα παρακαλω να το μεταφερεται

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πραγματικα με εχετε σκυλομπερδεψει ! :X το επομενο μου κινητο το θελω να εχει πολυ καλη καμερα με ολα τα σχετικα επιδοση φωτογραφιας αναλυση κλπ

 

Ειχα αποφασισει λοιπον να παρω το ΣΑΤΙΟ εναντι του το Πιξον αλλα τελικα με ολα αυτα που διαβαζω και βλεπω και τα πρωτα samples απο φωτογραφιες παιδιων απο εδω εχω αρχισει να απελπιζομαι να πω απογοητευωμαι καλυτερα :( και εχω και κακο παρελθον με αυτη την εταιρια :mad:

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν εισασταν στην θεση μου και θελατα κινητο με κυριαρχο ρολο την καμερα ( δεν ενδιαφερομαι για ψηφιακη ηδη εχω XD ) θα επιλεγατε τελικα Πιξον η Σατιο ?

 

Αν ειναι σε λαθος θεμα παρακαλω να το μεταφερεται

 

εγώ πάντως το έχω ανοίξει το vs που σε ενδιαφέρει στους διαξιφισμούς :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν θα σου ηταν ευκολο να μου στειλεις λινκ θα σου ειμουν υποχρεος

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...