Jump to content

[Προ κυκλοφορίας] Sony Ericsson Satio


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι άλλο back up τις επαφές στη memory card πώς γίνεται;;Έχω φάει τον τόπο,αλλά τίποτα!! Πάλι μία-μία θα κάνω αντιγραφή;;;;Κάτι μαζικό δεν υπάρχει;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 959
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmm...λογικά από εκεί πρέπει να γίνεται όπως και στην νόκια...

Εγώ άλλο θα ήθελα να ρωτήσω τον xtrmsnpr...Πώς σου φαίνεται η αυτονομία της συσκευής και εάν στον media player υπάρχουν και άλλα background εκτός από αυτό που έχουμε δει στα βίντεο...

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε να το συνδέσω στον υπολογιστή και από το pc suite θα μπορώ να περάσω τις επαφές στο ms;;Θα το δω και θα σας πω τι κατάφερα..

Αυτονομία ναι...θέμα παίδες..Αν και ακόμα δεν έχω στρώσει την μπαταρία...ακόμα 4η φόρτιση κάνω,μιας και δεν το πολύ λειτουργούσα..Αλλά!!Όσο είχα bluetooth ανοιχτό και περνούσα επαφές από το ένα κινητό στο άλλο,και με λίγο ψάξιμο,και χρήση του mini_opera ξεφόρτησε.. Ελπίζω μέχρι να στρώσει η μπαταρία να είναι εντάξει...μέχρι τα μέσα της βδομάδας που θα το έχω δουλέψει 100% θα σας ενημερώσω,γιατί ακόμα το μαθαίνω το κινητό..

Ακόμα δεν έχω ακούσει μουσική,ούτε έχω δουλέψει όλες τις εφαρμογές του,λόγω έλλειψης χρόνου.

Είναι και το 1ο μου symbian :D

 

Στην sim δεν χωράνε 460 επαφές,αλλίως θα το έκανα!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε να το συνδέσω στον υπολογιστή και από το pc suite θα μπορώ να περάσω τις επαφές στο ms;;Θα το δω και θα σας πω τι κατάφερα..

Αυτονομία ναι...θέμα παίδες..Αν και ακόμα δεν έχω στρώσει την μπαταρία...ακόμα 4η φόρτιση κάνω,μιας και δεν το πολύ λειτουργούσα..Αλλά!!Όσο είχα bluetooth ανοιχτό και περνούσα επαφές από το ένα κινητό στο άλλο,και με λίγο ψάξιμο,και χρήση του mini_opera ξεφόρτησε.. Ελπίζω μέχρι να στρώσει η μπαταρία να είναι εντάξει...μέχρι τα μέσα της βδομάδας που θα το έχω δουλέψει 100% θα σας ενημερώσω,γιατί ακόμα το μαθαίνω το κινητό..

Ακόμα δεν έχω ακούσει μουσική,ούτε έχω δουλέψει όλες τις εφαρμογές του,λόγω έλλειψης χρόνου.

Είναι και το 1ο μου symbian :D

 

Στην sim δεν χωράνε 460 επαφές,αλλίως θα το έκανα!

 

χωράνε όμως 220 (τουλάχιστον στην δικιά μου:)) κάνεις την ίδια διαδικασία 2 φορές και τις άλλες 20 επαφές τις γράφεις!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο back up τις επαφές στη memory card πώς γίνεται;;Έχω φάει τον τόπο,αλλά τίποτα!! Πάλι μία-μία θα κάνω αντιγραφή;;;;Κάτι μαζικό δεν υπάρχει;

Πήγαινε στο εικονίδιο Διαχείριση Αρχείων και επέλεξε Αντίγραφο Ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει τι καλο εχουν αυτες οι φωτογραφιες και γενικα τι καλο εχει η καμερα της συσκευης?

 

http://rapidshare.com/files/294254798/sat_pic.rar

 

περιμενα και εγω την version που θα το κυκλοφορησουν και εκανα και τον κοπο να τις περασω στον υπολογιστη μου και απο εκει στο rapidshare .

 

Οχι τιποτα αλλο δηλαδη , αλλα αφου η συσκευη ειναι η ιδια με το Omnia HD , hardware-wise και οχι μονο , αν και η καμερα δεν εχει κατι καλυτερο να προσφερει , αφου τις video playback δυνατοτητες του Omnia HD δεν τις εχει , ποιος ο λογος να προτιμησει καποιος αυτη την συσκευη περα απο την διαφορετικη μεν σχεδιαστικη αποψη της Sony Ericsson η οποια ομως περιλαμβανει και αυτο το ενοχλητικο εξωγκομα στι πισω μερος της συσκευης που λεγεται καμερα?

 

 

Καλα με ξενερωσαν απιστευτα αυτες οι φωτογραφιες.Σαν να υπαρχει μια ανεπαισθητη θολουρα παντου.Δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω...Ελπιζω στις συσκευες που θα κυκλοφορησουν να εχει αλλαξει κατι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει τραβηξει κανεις απο εσας τις συγκεκριμενες φοτος??

αν οχι εγω νομιζω οτι αυτη η θολουρα που παρατηρειτε ειναι οχι λογω καμερας....

νομιζω οτι το ατομο που τις τραβηξε δεν εχει ιδεα απο εστιαση.......

και επισης νομιζω οτι ειναι κουνημενες......

εχω τραβηξει απειρες φοτος με κινητα και ψηφιακες και αφτες οι φοτος μου θυμιζουν παρα πολυ τις "αποτυχημενες μου" ληψεις

για κοιταχτε το λιγο πιο καλα....καλυτερα να πουν την γνωμη τους και αλλα ατομα γιατι ειναι σημαντικο!!!!!!!

 

 

Υπενθύμιση: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδία..

Για τους μη κατόχους,οι φώτος που βλέπετε δεν είναι σωστές..έχω βγάλει 4 φώτος,απείρως καλύτερες από αυτές.. Θα τις προσθέσω στο βιντεο,να τις δείτε..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα μιλησα με την sony ericsson και μου ειπαν θα βγει ελλαδα 18 ιανουαριου ελεος!!!
18 ιανουαριου??? καλα, ξαναπαρε και πες τους να το αγορασουν μονοι τους!!
Link to comment
Share on other sites

Τιιιιιιιι??????

Βούρ για omnia hd αν ισχύει κάτι τέτοιο........:O

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τιιιιιιιι??????

Βούρ για omnia hd αν ισχύει κάτι τέτοιο........:O

 

και εμείς της wind πάμε για pixon 12 :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια ξέρει κανείς αμα χρειάζεται να χρησιμοποιήσουμε το στικάκι για να δουλέψουμε την οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει παιδια δεν παιζει να ισχυει. Μην ακουτε οτι βλακεια λεει ο καθενας (δεν αναφερομαι στον φιλο αλλα σε αυτον που του το ειπε).

Λογικα οπου να ναι θα το δουμε απο την στιγμη που στην Ευρωπη ηδη πωλειται.

 

Τέλεια ξέρει κανείς αμα χρειάζεται να χρησιμοποιήσουμε το στικάκι για να δουλέψουμε την οθόνη?

Οταν λες στικακι εννοεις προφανως την γραφιδα.

Σιγουρα θα σου χρειαστει ολο και καπου απ την στιγμη που ειναι resistive η οθονη. Στον browser η σε καποια εφαρμογη θα ναι απαραιτητο.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια ξέρει κανείς αμα χρειάζεται να χρησιμοποιήσουμε το στικάκι για να δουλέψουμε την οθόνη?

 

Δεν την χρησιμοποιώ τόσο .. ειδικά άμα την ανοίξω,μικραίνει το μέγεθος της και βρίσκουν τα δάχτυλα μου στην οθόνη...τί να κάνουμε δεν έχουμε όλοι δάχτυλα 6χρονου :lol: .Πάντως στο parlingo που έχω για το msn έχει μικρούλια εικονίδια,και εκεί την χρειάζομαι όμως!

Ότι βολεύει τον καθένα μωρέ.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

τελικά μπορεί να απαντήσει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα? γιατί από την επόμενη βδομάδα μέχρι τον Ιανουάριο, ο καθένας λέει ότι να ναι. και προφανώς δε φταίνε οι χρήστες του φόρουμ, αλλά η αδικαιολόγητη στάση της SE. έχει καταντήσει αηδία πια το κακόγουστο σίριαλ Satio
Link to comment
Share on other sites

Εκτιμηση μου ειναι οτι αν οχι απο το τελος αυτης της εβδομαδας-αρχης της αλλης λογικα θα εχει εμφανιστει στα πρωτα μαγαζια εδω μιας και στην Αγγλια-Σουηδια πωλειται κανονικα απο την προηγουμενη εβδομαδα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Συνυπογιστε και την απεργια στα τελωνεια στον Πειραια....:blink:

 

5000 κοντεινερς περιμενουν να εκτελωνιστουν...:cry:

 

Εκτος και αν ελπιζετε να εχουν κατασκευαστει κσι να ερθουν απο Ευρωπη.:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει τραβηξει κανεις απο εσας τις συγκεκριμενες φοτος??

αν οχι εγω νομιζω οτι αυτη η θολουρα που παρατηρειτε ειναι οχι λογω καμερας....

νομιζω οτι το ατομο που τις τραβηξε δεν εχει ιδεα απο εστιαση.......

και επισης νομιζω οτι ειναι κουνημενες......

εχω τραβηξει απειρες φοτος με κινητα και ψηφιακες και αφτες οι φοτος μου θυμιζουν παρα πολυ τις "αποτυχημενες μου" ληψεις

για κοιταχτε το λιγο πιο καλα....καλυτερα να πουν την γνωμη τους και αλλα ατομα γιατι ειναι σημαντικο!!!!!!!

 

 

Υπενθύμιση: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

 

 

Πλακα εχει αυτο..... Επειδη λοιπον ειναι η πρωτη φορα που βγαζω φωτογραφιες με κινητο , και δεν εχω βγαλει και καμια φωτογραφια στην ζωη μου με φωτογραφικη μηχανη , παρτε και αυτες να δουμε .... ειναι και αυτες κουνημενες και με λαθος εστιαση?

 

http://rapidshare.com/files/295285120/a_few_more.rar

 

 

Γιατι αντε ενταξει να κανεις ενα λαθος , να κανεις δυο , να βγαλεις λαθος ολες τις φωτογραφιες που προσπαθεις να βγαλεις την στιγμη που το ιδιο ακριβως θεμα με αλλη συσκευη το βγαζεις μια χαρα και ωραια γινεται? Και αυτο για να μην παραδεχτουμε οτι το Satio δεν βγαζει καλες φωτογραφιες??? :worry:

 

Μου θυμιζει την εποχη του K850 και παλαιοτερα του Ρ990 που εγω ημουν ο κακος , η συσκευη ηταν η καλη και λιγο καιρο μετα τα ποστ δυσαρεσκειας για οποιοδηποτε θεμα της συσκευης επεφταν το ενα μετα το αλλο . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πλακα εχει αυτο..... Επειδη λοιπον ειναι η πρωτη φορα που βγαζω φωτογραφιες με κινητο , και δεν εχω βγαλει και καμια φωτογραφια στην ζωη μου με φωτογραφικη μηχανη , παρτε και αυτες να δουμε .... ειναι και αυτες κουνημενες και με λαθος εστιαση?

 

http://rapidshare.com/files/295285120/a_few_more.rar

 

 

Γιατι αντε ενταξει να κανεις ενα λαθος , να κανεις δυο , να βγαλεις λαθος ολες τις φωτογραφιες που προσπαθεις να βγαλεις την στιγμη που το ιδιο ακριβως θεμα με αλλη συσκευη το βγαζεις μια χαρα και ωραια γινεται? Και αυτο για να μην παραδεχτουμε οτι το Satio δεν βγαζει καλες φωτογραφιες??? :worry:

 

Μου θυμιζει την εποχη του K850 και παλαιοτερα του Ρ990 που εγω ημουν ο κακος , η συσκευη ηταν η καλη και λιγο καιρο μετα τα ποστ δυσαρεσκειας για οποιοδηποτε θεμα της συσκευης επεφταν το ενα μετα το αλλο . :lol:

 

Ενταξει δεν υπαρχει λογος να αρπαζομαστε.Απλα για μερικους οπως εγω, η ποιοτητα των φωτογραφιων παιζει πολυ σημαντικο ρολο στην επιλογη της συσκευης οποτε λογικο ειναι να ψαχνουμε να δουμε τι γινεται...Προσωπικα ειχα μεγαλες προσδοκιες απο το satio αλλα αν οι φωτογραφιες ειναι αυτου του επιπεδου μαλλον θα κοιταξω αλλου.Προς το παρον παντως θα κανω λιγο ακομη υπομονη μεχρι να κυκλοφορησει η συσκευη κ να δω μερικα ακομη δειγματα...

Link to comment
Share on other sites

Πλακα εχει αυτο..... Επειδη λοιπον ειναι η πρωτη φορα που βγαζω φωτογραφιες με κινητο , και δεν εχω βγαλει και καμια φωτογραφια στην ζωη μου με φωτογραφικη μηχανη , παρτε και αυτες να δουμε .... ειναι και αυτες κουνημενες και με λαθος εστιαση?

 

http://rapidshare.com/files/295285120/a_few_more.rar

 

 

Γιατι αντε ενταξει να κανεις ενα λαθος , να κανεις δυο , να βγαλεις λαθος ολες τις φωτογραφιες που προσπαθεις να βγαλεις την στιγμη που το ιδιο ακριβως θεμα με αλλη συσκευη το βγαζεις μια χαρα και ωραια γινεται? Και αυτο για να μην παραδεχτουμε οτι το Satio δεν βγαζει καλες φωτογραφιες??? :worry:

 

Μου θυμιζει την εποχη του K850 και παλαιοτερα του Ρ990 που εγω ημουν ο κακος , η συσκευη ηταν η καλη και λιγο καιρο μετα τα ποστ δυσαρεσκειας για οποιοδηποτε θεμα της συσκευης επεφταν το ενα μετα το αλλο . :lol:

 

Εμενα παντως δεν μου φαινονται και ασχημες. Οι πρωτες στον δρομο ειναι λιγο σκοτειενς αλλα υποθετω οτι φταιει και ο φωτισμος της ημερας. Οιυπολοιπες ειναι μια χαρα ρε παιδια. Η εστιαση ειναι καλη και τα χρωματα εξαιρετικα. ΚΑι μην ξεχναμε οτι σιγουρα με την επομενη αναβαθμιση θα υπαρχει βελτιωση και στο κομματι της καμερας.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα εχει αυτο..... Επειδη λοιπον ειναι η πρωτη φορα που βγαζω φωτογραφιες με κινητο , και δεν εχω βγαλει και καμια φωτογραφια στην ζωη μου με φωτογραφικη μηχανη , παρτε και αυτες να δουμε .... ειναι και αυτες κουνημενες και με λαθος εστιαση?

 

http://rapidshare.com/files/295285120/a_few_more.rar

 

 

Γιατι αντε ενταξει να κανεις ενα λαθος , να κανεις δυο , να βγαλεις λαθος ολες τις φωτογραφιες που προσπαθεις να βγαλεις την στιγμη που το ιδιο ακριβως θεμα με αλλη συσκευη το βγαζεις μια χαρα και ωραια γινεται? Και αυτο για να μην παραδεχτουμε οτι το Satio δεν βγαζει καλες φωτογραφιες??? :worry:

 

Μου θυμιζει την εποχη του K850 και παλαιοτερα του Ρ990 που εγω ημουν ο κακος , η συσκευη ηταν η καλη και λιγο καιρο μετα τα ποστ δυσαρεσκειας για οποιοδηποτε θεμα της συσκευης επεφταν το ενα μετα το αλλο . :lol:

 

Παρατήρησε πως όσες έχεις βγάλει από πολύ κοντινή απόσταση έχουν τη "θολούρα" που μας περιγράφεις. Οι πρώτες που έχουν αρκετά μακρυνό θέμα είναι καθαρές, ίσως λίγο σκοτεινές αλλά αυτό πιστεύω να διορθώνεται απ' τις ρυθμίσεις. Στις υπόλοιπες, εφόσον η απόσταση είναι πολύ μικρή το αντικείμενο που θα εντοπίσει η κάμερα σαν "κεντρικό" θα είναι καθαρό, τα άλλα πιο πίσω από αυτό ή πιο μπροστά του θα είναι θολά, έστω και αν έχουν μικρή απόσταση.

Για να το αλλάξεις αυτό, την ώρα που πας να τραβήξεις ψωτογραφία, απλά πάτα πάνω στην οθόνη το αντικείμενο που θες να ζουμάρει η κάμερα.

Τα χρώματα, απ' την άλλη, τα θεωρώ εξαιρετικά και η ευκρίνεια αρκετά καλή.

Ένα βιντεάκι μπορεί να τραβήξει κανείς να δούμε πως είναι???

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...