Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικα οταν θα ειναι διαθεσιμο και για την χωρα μας θα υπαρχει δυνατοτητα να βρισκουμε και δωρεαν εφαρμογες οποτε θα αξιζει τον κοπο και απο τι ειδα υπαρχει και για το 5800 αρκετο υλικο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατι μου λεει οτι μονο online θα ειναι στην ελλαδα

Ελπίζω πως όχι. Δεν βλέπω τον λόγο να μην συμφωνήσουν οι πάροχοί μας να χρεώνουν τους χρήστες μέσω του λογαριασμού τους.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το online λειτουργει καλα αν και ειναι λιγο δυσχρηστο...

Ας ελπισουμε να το βελτιωσουνε λιγο.

Οριστε και μερικα screenshot απο το N95 8GB:

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ μεσω του browser της συσκευης λειτουργει κανονικα..

Εκανα την εγγραφη μου και κατεβασα την πρωτη εφαρμογη..:D:D

Προς το παρον βλεπω πως ολες οι εφαρμογες ειναι δωρεαν...

 

50€ το HappyWakeUP:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μοναδικός που πρόσεξα την μπαταρία να τελειώνει σε λίγα δευτερόλεπτα στα screenshot; :)

 

 

Μπορει να το φορτιζε.... :)

Link to comment
Share on other sites

To ειδα και γω το 50Ε και τρομαξα:shock::scared:

Ξερει κανεις που αποθυηκευονται οι τα αρχεια εγκαταστασης των προγραμματων που κατεβαζουμε απο κει?

Link to comment
Share on other sites

μολις κατεβασα την εφαρμογη του ovi store αλλα μαλλον δεν εχει αξια στην ελλαδα ακομη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στις εφαρμογες που πρεπει να αγορασεις για να τις παρεις...δεν θα επρεπε να ειχα και καποιο trial?ή εγω ειμαι παραξενος και το βλεπω ετσι...?:worry::worry:

 

μολις κατεβασα την εφαρμογη του ovi store αλλα μαλλον δεν εχει αξια στην ελλαδα ακομη

 

Οταν λες κατεβασες τι εννοεις?Με τον τροπο που περιγραφεται στο 1ο ποστ?Εγω γιατι δεν μπορω?:(:(:(:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

αν μπεις στο ovi store απο τον broswer στη πρωτη σελιδα σου εχει για download την εφαρμογη.κανεις μια εγγραφη και την κατεβαζεις.και δουλευει κανονικα μετα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Και γω το βρηκα και το κατεβασα αλλα οχι στην πρωτη σελιδα αλλα καπου το πετυχα τυχαια...

 

Πολυ καλυτερη η εφαρμογη απτο να μπαινεις μεσω του browser!

Link to comment
Share on other sites

αν μπεις στο ovi store απο τον broswer στη πρωτη σελιδα σου εχει για download την εφαρμογη.κανεις μια εγγραφη και την κατεβαζεις.και δουλευει κανονικα μετα

 

 

Ναι το λέει κάτω-κάτω και αυτή όμως ρε ****το όπως και κάμποσες άλλες γίνονται με το έτσι θέλω εγκατάσταση στη μνήμη του τηλεφώνου, αμαν πιά:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα και εγκατέστησα το Ovi Store. Η έκδοση που κατέβηκε είναι η 1.05(2.12). Λογικά, όλοι την ίδια πρέπει να έχουμε.

 

Πάρα πολύ ωραίο το Interface. Tα εικονίδια είναι αρκούντως μεγάλα ωστε η πλοήγηση με το δάχτυλο να είναι παιχνιδάκι. Αρκετά πραγματάκια μέσα πολλά παο τα οποία είναι free. Δεν δοκίμασα να κατεβάσω κάτι επι πληρωμή για να δω τι επιλογές πληρωμής μου βγάζει.

 

Σαν πρώτη επαφή, μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Όταν θα έχω χρόνο θα περιηγηθώ σε όλες τις κατηγορίες για να αποχτήσω μια ολοκληρωμένη εικόνα.

 

Για όσους δεν το έχουν αποχτήσει ακόμα, να υπενθυμίσω οτι στον browser της συσκευής μας πληκτρολογούμε http://store.ovi.com κάνουμε sign in ή εγγραφή, το κατεβάζουμε και το εγκαθιστούμε δωρεάν. :)

Link to comment
Share on other sites

Nαι και γω αυτη την εκδοση εχω(δεν νομιζω να υπαρχει κιαλλη) και μεσω της εφαρμογης η πλοηγηση ειναι πολυ πιο ευχαριστη εχω να πω..:)

Εχω ομως απορια που αποθηκευονται τα αρχεια εκαταστασης των εφαρμογων που κατεβαζουμε. Ψαχνω αλλα δεν τα βρησκω!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ovi store θελω να μπω απο το ασυρματο μου δικτυο ή φιλων μου. Ποια διευθυνση να γραψω για να κατεβασω την εφαρμογη και εφοσον γραφτω χρειαζεται κατι περισσοτερο ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια μου..

Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με το Ovi Store..

 

Αν μπούμε στο Ovi Store μέσω του Pc και πατήσουμε να στείλουμε την εφαρμογή στο κινητό μας μας λέει ότι θα σταλεί ένα SMS με το Link της εφαρμογής..

Αυτό το SMS το χρεωνόμαστε?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση, μακαρι να δουμε και εφαρμογες που εχουμε συνηθίσει καιρό τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Εχω ομως απορια που αποθηκευονται τα αρχεια εκαταστασης των εφαρμογων που κατεβαζουμε. Ψαχνω αλλα δεν τα βρησκω!

 

Kανεις??:cry:

Link to comment
Share on other sites

Kανεις??:cry:

 

Στο Ε:\Download και στο

 

C:\System\Temp\Browser για προσωρινά, για να αντιγράψεις αρχείο απο κεί βγαίνεις απο τον browser με τον task manager πριν πατήσεις οτιδήποτε (εγκατάσταση ή ακύρωση) και το αντιγράφεις με έναν file manager πχ X-Plore

Link to comment
Share on other sites

Στο Ε:\Download και στο

 

C:\System\Temp\Browser για προσωρινά, για να αντιγράψεις αρχείο απο κεί βγαίνεις απο τον browser με τον task manager πριν πατήσεις οτιδήποτε (εγκατάσταση ή ακύρωση) και το αντιγράφεις με έναν file manager πχ X-Plore

 

Ο πρωτος φακελος δεν υπαρχει σε μενα.

Τον δευτερο δεν ξερω οταν θα κατεβασω κατι θα το δω.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ε:\Download και στο

 

C:\System\Temp\Browser για προσωρινά, για να αντιγράψεις αρχείο απο κεί βγαίνεις απο τον browser με τον task manager πριν πατήσεις οτιδήποτε (εγκατάσταση ή ακύρωση) και το αντιγράφεις με έναν file manager πχ X-Plore

Δυστυχώς το ovi store δεν σε αφήνει απλά να το κατεβάσεις αλλά κάνει αυτόματα την εγκατάσταση. Μόλις έλεγξα τους φακέλους που αναφέρεις και δεν υπάρχει κανένα αρχείο απο αυτά που κατέβασα.

Καλησπέρα παλικάρια μου..

Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με το Ovi Store..

 

Αν μπούμε στο Ovi Store μέσω του Pc και πατήσουμε να στείλουμε την εφαρμογή στο κινητό μας μας λέει ότι θα σταλεί ένα SMS με το Link της εφαρμογής..

Αυτό το SMS το χρεωνόμαστε?

Αν ανησυχείς για την χρέωση, γενικότερα, καλύτερα να βρεις ένα δίκτυο wi-fi, να μπεις στο λινκ του ovi store απο το κινηό σου, να κάνεις εγγραφή ή Log in και να την κατεβάσεις κατευθείαν στο κινητό σου.

 

Εναλακτικά, με μια αναζήτηση στον γούγλη, μπορείς να βρεις και το sis της εφαρμογής, να το κατεβάσεις σον υπολογισή σου και να το στείλεις στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ovi store δεν σε αφήνει απλά να το κατεβάσεις αλλά κάνει αυτόματα την εγκατάσταση. Μόλις έλεγξα τους φακέλους που αναφέρεις και δεν υπάρχει κανένα αρχείο απο αυτά που κατέβασα.

 

Απο http://store.ovi.com γίνεται, απενεργοποίησε και το "Άνοιγμα κατα τη λήψη" στον browser

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει. Τα κατέβαζα μέσω της εφαρμογής κατευθείαν στο κινητό. Ωραίο tip. :)
Link to comment
Share on other sites

Aρα για να βρουμε τις εγκαταστασεις θα πρεπει να το κατεβαζουμε μεσω του browser? Μεσω τις εφαρμογης δεν γινεται?

Αν κατεβασεις απο την εφαρμογη και πατησεις οχι στην εγκατασταση τι γινεται την χανεις την εφαρμογη?

Δεν μπορει καπου θα αποθηκευεται!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...