Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σε ρωτάει. Πατάς download και με το που τελειώσει, αρχίζει αμέσως η εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aρα για να βρουμε τις εγκαταστασεις θα πρεπει να το κατεβαζουμε μεσω του browser? Μεσω τις εφαρμογης δεν γινεται?

Αν κατεβασεις απο την εφαρμογη και πατησεις οχι στην εγκατασταση τι γινεται την χανεις την εφαρμογη?

Δεν μπορει καπου θα αποθηκευεται!

 

Aν κατεβάσεις με το Ovi app γίνεται install χωρίς να σε ρωτήσει

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι το καταλαβα τωρα κατεβασα μια εφαρμογη και το διαπιστωσα.

Ειχα την εντυπωση οτι σε ρωταει αλλα μαλλον αυτο ηταν μεσω του browser.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο official site του ovi από το pc μου, έδωσα τα στοιχεία, έκανα και verify από το κινητό. Μετά μου έστειλε ένα μήνυμα (μαζί με ένα pin) και πάτησα αποθήκευση του μηνύματος. Μετά τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω κάνει έτσι εγώ αλλά, λογικα, θα μπεις από κινητό σου στο λινκ που σου ήρθε, θα κανείς sign in, και θα κατεβάσεις την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπηκα και εκανα register παο την συσκευη μου αλλα δηλωσα αλλο αριθμο οποτε μου ηρθε σε αλλη συσκευη το μηνυμα.

Εγραψα στον browser του κινητου το link που μου εστειλαν και ετσι ενεργοποιηθηκε κανονικα ο λογαριασμος μου εν συνεχεια κατεβασα και την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι δωρεάν και έχει μέγεθος 475ΚΒ.

 

ρε παιδια το ovi store πως το βρισκω στο κινητο? παω ενημερωση εφαρμογων και δε κανει τιποτα. Υπαρχει καπου αλλου να το κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

Μπες απο το κινητο σου στο http://store.ovi.com κανε ενα register και αφου ενεργοποιησεις τον λογαριασμο σου μπορεις να το κατεβασεις απο κει..

Για οτιδηποτε αλλο συνεχεια εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=244580

Link to comment
Share on other sites

Μπες απο το κινητο σου στο http://store.ovi.com κανε ενα register και αφου ενεργοποιησεις τον λογαριασμο σου μπορεις να το κατεβασεις απο κει..

Για οτιδηποτε αλλο συνεχεια εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=244580

 

Σε ευχαριστω. εκανα register και μου εστειλαν ενα μυνημα που θελει pin. ποιο ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. εκανα register και μου εστειλαν ενα μυνημα που θελει pin. ποιο ειναι αυτο?

 

Oταν λες pin τι εννοεις?

Οταν στελνουν μηνυμα σου στελνουν και ενα link για να επιβεβαιωσουν οτι το τηλεφωνο που εδωσες ανηκει σε σενα.

Λογικα οποτε σου ζηταει pin εννοει αυτο που εδωσες στην εγγραφη σου.

Link to comment
Share on other sites

Oταν λες pin τι εννοεις?

Οταν στελνουν μηνυμα σου στελνουν και ενα link για να επιβεβαιωσουν οτι το τηλεφωνο που εδωσες ανηκει σε σενα.

Λογικα οποτε σου ζηταει pin εννοει αυτο που εδωσες στην εγγραφη σου.

 

μου ζητησε να κανω sync τις απαφες μου και μοθ εστειλε ενα μυν με ρυθμισεις. εκει θελει Pin. Να κανω sync η δεν αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

μου ζητησε να κανω sync τις απαφες μου και μοθ εστειλε ενα μυν με ρυθμισεις. εκει θελει Pin. Να κανω sync η δεν αξιζει?

 

Δεν ξερω τι να σου πω εμενα δεν μου ζητησε τιποτα απολα αυτα απλα μου εστειλε ενα Link και τιποτε αλλο . Επειδη ομως ειμαστε εκτος θεματος ας συνεχισουμε την συζητηση εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=244580

Και πολυ πιθανον να γνωριζει καποιος να σου πει σχετικα με αυτο που ρωτας...

 

@any moderator:Mεταφερte τα μυνηματα στο σωτο topic!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Μια ερωτηση:Απο το κινητο πως μπορω να μπω στο ovi store και να κατεβασω τιποτα?Απο το pc μπαινω και μου λεει να βαλω το νουμερο του κινητου μου και θα μου στειλουν link με μυνημα!αυτο χρεωνετε? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Eαν διαβασεις το παρον θεμα θα βγαλεις ακρη..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια μου..

Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με το Ovi Store..

 

Αν μπούμε στο Ovi Store μέσω του Pc και πατήσουμε να στείλουμε την εφαρμογή στο κινητό μας μας λέει ότι θα σταλεί ένα SMS με το Link της εφαρμογής..

Αυτό το SMS το χρεωνόμαστε?

 

Αν ανησυχείς για την χρέωση, γενικότερα, καλύτερα να βρεις ένα δίκτυο wi-fi, να μπεις στο λινκ του ovi store απο το κινηό σου, να κάνεις εγγραφή ή Log in και να την κατεβάσεις κατευθείαν στο κινητό σου.

 

Εναλακτικά, με μια αναζήτηση στον γούγλη, μπορείς να βρεις και το sis της εφαρμογής, να το κατεβάσεις σον υπολογισή σου και να το στείλεις στο κινητό σου.

 

LoOoL!

Ο καθένας λέει το δικό του εδώ μέσα..:lol:

Το ovi store το έχω λιώσει και έχω κατεβάσει πάρα πολλά μέσω του wifi..

Αλλά αυτό που ρώτησα ήταν σαφές και ήταν αν χρεωνόμαστε το μήνυμα που σου στέλνουν το link..

Με λίγα λόγια αν το δοκίμασε κανείς και αν είδε αν χρεώνετε..:p

(Μια χρησιμότητα του μηνύματος είναι ότι σε περίπτωση που δεν έχουμε wifi να έχουμε το link και όταν είμαστε βρούμε Internet το κατεβάζουμε..)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα, καθώς πήγα να μπω στο Ovi Store, στην πρώτη οθόνη μου λέει update available και επιλέγω update. Ανοίγει κατευθείαν ο ιστός και με βγάζει στην σελίδα της Nokia η οποία δεν ανταποκρίνεται. Προφανώς είναι πολύ φορτωμένος ο server, γι' αυτό και μου έβγαλε το μήνυμα προσπάθησε ξανά αργότερα.

 

Από τα στοιχεία της σελίδας είδα ότι πρόκειται για την έκδοση 1.05(2.31) ενώ αυτή που είχα μέχρι σήμερα είναι η 1.05(2.12).

 

Έχει καταφέρει κανείς να ολοκληρώσει το update του Ovi Store; Αν ναι, παρατήρησε καμία διαφορά με την ήδη υπάρχουσα έκδοση;

 

 

 

----------------------------------------------------------

Το update ολοκληρώθηκε μετά από λίγα λεπτά. :)

 

Όσο για το τι περιλαμβάνει, καμία διαφορά στο interface του ovi store. Προστέθηκαν όμως αρκετά πράγματα.

 

Ορίστε και το σχετικό άρθρο:

 

79 games added to Ovi Store in latest update

 

Ovi Store has been updated again, and it seems the latest content push has added about 79 new titles to Ovi as well as more apps and other content.

 

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/9917_79_games_added_to_Ovi_Store_in.php

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να πλοηγείσαι μεσβω ασυρματου δικτου και υπαρχει επιλογη στο μενου για να βλεπεις και να κατεβασεις μον τις δωρεαν εφαρμογες, ωστοσο ακομα δεν βλεπω κατι καομα για διαδικτυακο ραδιοφωνο..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τον αριθμο γιατι τον ζηταει στην εγγραφη??(ακυρο)

 

 

Για να σου στειλει ενα sms και να επιβεβαιωσει οτι ο αριθμος που εδωσες ειναι οντως δικος σου.

Τωρα για ποιο λογο θελουν τον αριθμο σου αυτο δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ας μεταφέρω κι εγώ την εμπειρία μου από το Ovi Store εδώ, που φυσικά έχει περιθώρια βελτίωσης.:happy:

 

Την Κυριακή αγόρασα το Best BlackList το οποίο κόστιζε 3€. Όμως χρεώθηκα 1 επιπρόσθετο ευρώ, χωρίς αυτό να αναφέρεται πουθενά. Δηλαδή είχα μία χρέωση 1€ και μετά από λίγα δευτερόλεπτα, 3€.:worry:

Έστειλα e-mail στο Ovi support για το Ovi Sore να δω τι θα μου απαντήσουν.:X

 

Κατά τα άλλα η εφαρμογή λειτουργεί απροβλημάτιστα και μάλιστα μπορώ να την ξανακατεβάσω όσες φορές θέλω.:)

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή αγόρασα το Best BlackList το οποίο κόστιζε 3€. Όμως χρεώθηκα 1 επιπρόσθετο ευρώ, χωρίς αυτό να αναφέρεται πουθενά. Δηλαδή είχα μία χρέωση 1€ και μετά από λίγα δευτερόλεπτα, 3€.:worry:

Έστειλα e-mail στο Ovi support για το Ovi Sore να δω τι θα μου απαντήσουν.:X

 

Για τι ίδιο θέμα περίμενα 5-6 ημέρες απάντηση και τελικά με πήρε ένας από την Nokia Ελλάδος (παρόλο που το email το έστειλα στα Αγγλικά), και τι μου είπε; Πως μεταβίβασε το "παράπονό" μου στα κεντρικά της Nokia για να το δούν οι ...αρμόδιοι.

Το γνωστό μπάχαλο support της Nokia σε όλο του το μεγαλείο. :blink:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Για τι ίδιο θέμα περίμενα 5-6 ημέρες απάντηση και τελικά με πήρε ένας από την Nokia Ελλάδος (παρόλο που το email το έστειλα στα Αγγλικά), και τι μου είπε; Πως μεταβίβασε το "παράπονό" μου στα κεντρικά της Nokia για να το δούν οι ...αρμόδιοι.

Το γνωστό μπάχαλο support της Nokia σε όλο του το μεγαλείο. :blink:

 

Παλι καλα που σε πηραν και τηλεφωνο!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έστειλαν e-mail στα ελληνικά, παρ'όλο που έγραψα τους έγραψα στα αγγλικά, ότι το e-mail μου το προώθησαν στο ανάλογο τμήμα για το OVI.:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που σε πηραν και τηλεφωνο!:worry:

 

Το ποιό ωραίο όμως δεν το είπα. Εκτός της έξτρα χρέωσης του 1e, το κυρίως πρόβλημα για το οποίο επικοινώνησα μαζί τους είναι πως ενώ ταυτόχρονα αγόρασα από το OVI 3 συνολικά προγραμματάκια και μου βγήκαν 3 χρεώσεις, 3 αποδείξεις μέσω email κλπ, στο "My Stuff" φαίνονται μόνο τα 2, με αποτέλεσμα σε περίπτωση format του τηλεφώνου δεν μπορώ να κάνω re-download το συγκεκριμένο.

 

Και σε αυτό η απάντησή τους ήταν εξοργιστική. Τους είπαν λέει από τη Nokia-OVI Φινλανδίας πως παρόλο που αναγνωρίζουν πως φταίει ο server τους τα δεδομένα δεν μπορούν να τα αλλάξουν αλλά μπορώ όποτε κάνω format να τους ζητώ να μου στείλουν μέσω email το sis. Άδικο είχα μετά που γύρισα και τους είπα "...και αν θέλω να κάνω απόψε format"; Και η απάντησή τους; "Θα το διαβιβάσουμε στην Nokia και να περιμένετε απάντησή τους."

 

ΟΥΣΤ κοπρίτες. :mad: Ούτε ξαναασχολούμαι μαζί τους.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...