Jump to content

Έχετε ακόμα Ρ800/Ρ900/Ρ910 κτλ ;


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω το UIQ θέμα έχει παγώσει μήνες τώρα και λογικό από την στιγμή που δεν υπάρχουν άλλα καινούργια UIQ τηλέφωνα. Είμαι σίγουρος ότι κάποιοι έχετε ακόμα ένα και ίσως κάποιοι σε καθημερινή χρήση. Οπότε όλοι οι χρήστες μαζευτείτε εδώ και αναφέρετε ποιο ακόμα χρησιμοποιήτε.

 

Προσωπικά έχω το Ρ1 σαν βασικό κινητό τους τελευταίους 20 μήνες, και έχω το καλό και πιστό μου Ρ900 πλέον ως "σταθερό" σπιτιού το οποίο εδώ και 5 χρόνια είναι σε λειτουργία 24/7 και ακόμα καλά κρατεί. Και τα δύο πραγματικά σκυλιά και δεν τα αλλάζω αν δεν χαλάσουν.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Οντως,,κριμα που δεν θα ασχοληθει η σονυ με το uiq ..ειχα για ενα διαστημα το π800 και αργοτερα πηρα το π1 το οποιο και αυτο εδωσα...πλεον το εχω ψιλομετανιωσει...επρεπε να κρατησω το π1 γιατι ειναι ενα ξεχωριστο κινητο οπως ολη η σειρα πχχχ:)

 

αξιοπιστο οσο δεν παει και ποιοτητα εξαιρετικη.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

exo to p990 kai akoma to p910 san kainourio opos akribos to phra,dusthxos omos einai kleidoomeno kai den mporo na to xrhsimopoihso:lol::lol: pantos to kalutero gia mena apo ola htan to P900.to iphone ekeinhs ths epoxhs.an to bro sta 20 euro apo ebay to xtupao:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το P990 κι ήμουν αρκετά ευχαριστημένος.

Ήλπιζα το G900 να με φτιάξει και με άλλα καλά εκτός από το υπέροχο μπορντώ χρώμα του, αλλά ήταν το ίδιο αργό με το P990... δύο και κάτι χρόνια μετά... Με απογοήτευσε. Και τα δυο βρίσκονται σε άλλα χέρια.

Το καλύτερο της σειράς πάντως είναι το P1i. Αν βρεθεί κάτι σε καλή κατάσταση (δηλ. για μένα, καινούργιο σχεδόν), θα το χτυπήσω για να κάνει παρέα στον άλλο μου γερόλυκο: το Sx1.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

ειχα το P1i και το M600 αλλα δυστηχως και στα 2 χαλασε η θυρα και πλεον δεν συνδέονται με το pc. το περιεργο ειναι πως φορτιζουν κανονικα!

τεσπα, τα εχω στην ακρη και χρησιμοποιω μια κινεζια μεχρι να μπορεσω να βρω ενα p1i παλι σε καλη κατασταση.

αν και να πω την αμαρτια μου το Μ600 το ειχα βολευτει πιο πολυ...

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στις άλλες μου συσκευές... έχω κι ένα πολυαγαπημένο p900 (εξ' ου κ το nick μου εδώ, dg900), σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση στην βάση του :)
Link to comment
Share on other sites

και γω αλλαξοπίστησα και άφησα στην άκρη το P1i μου. πραγματικά το λατρεύω τόσα hacks, mods ώρες ψάξιμο στο νετ. δεν μου πήγε ποτέ η καρδιά να το δώσω, το έχω ακόμα και το θαυμάζω. αν και έτσι όπως το πήγαν με την uiq3 πλατφόρμα μπορώ να πώ οτι είναι αντίκα πλέον! :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest lagoudakis
αν σας πω οτι εχω ενα ολοκαινουργιο Ρ800 στο κουτι του και το βγαζω που και που,το λατρευω αυτο το τηλεφωνο:)
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες δν εχω p... αλλα εχω τον "παππου" ολων αυτων..:Dτο r380s..ελπιζω τ ξερετε..!:)

 

επισης εχω..ενα ga618,t29,a2628

 

t18s,t290i,t65i

 

ενα w800i,ενα w960i(uiq)

και το τουμπανακι xperia:D;)

 

αλλα τ r380s μετραει..κινητο του 1999 με λογισμικο "ανοιχτο"

εχουμε κ λεμε..t18s,t29,A2628,ga618,t65i,t290i,w800i,w960i,xperia και ...r380s...:D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ρε παιδες εχω το π900 σαν δευτερο κινητο αλλα ξαφνικα δεν μου ανοιγει! κολλαει στο logo sony ericsson μολις ανοιγει..τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω παιδες δν εχω p... αλλα εχω τον "παππου" ολων αυτων..:Dτο r380s..ελπιζω τ ξερετε..!:)

 

επισης εχω..ενα ga618,t29,a2628

 

t18s,t290i,t65i

 

ενα w800i,ενα w960i(uiq)

και το τουμπανακι xperia:D;)

 

αλλα τ r380s μετραει..κινητο του 1999 με λογισμικο "ανοιχτο"

 

R380s - εξαιρετικό! Το είχα δει από κοντά όταν πρωτο κυκλοφόρησε καθώς το είχε ένας φίλος μου, τελικά λίγο καιρό μετά το ξεφορτώθηκε καθώς δεν το βόλευε το μέγεθος και το πενάκι.

 

Αν λειτουργεί ανέβασε κανένα videακι ή κανένα snapshot διότι δεν βρίσκονται ιδιαίτερες πληροφορίες για αυτό εύκολα πια, ειδικά το vintage Symbian (EPOC32) που φοράει (ειδική κατασκευή για την SE από την Psion/Symbian τότε!! -αυτή η συσκευή έφερε την ιδέα του View Server στα Symbian ώστε να αλλάζουν mode με FO/FC =Flip Open/Closed |landscape / portrait mode switching!!) θα ήθελα πολύ να το έβλεπα (πάω στοίχημα και άλλοι..) ξανά μετά από τόσα χρόνια!! :)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Μ600i σαν δεύτερη συσκευή. Δουλεύει άψογα εδώ και 3 χρόνια. Το μόνο πρόβλημα είναι ένα που ανέφερα και στο θέμα του M600i: για να λάβω μηνύματα πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ως μοναδικό κινητό από το καλοκαίρι του 2004 το P900. Μετά από κάποιες πρόσφατες πτώσεις έχει χαλάσει η ευθυγράμμιση της οθόνης με το πενάκι με αποτέλεσμα να μην αποκρίνεται σωστά δυσκολεύοντας την χρήση πλην των κλήσεων. Δοκίμασα τις εργοστασιακές ρυθμίσεις ( reset) για την οθόνη αλλά τίποτε.

Μου ζήτησαν 100 ευρω για αλλαγή της οθόνης όποτε δεν συμφέρει.

Η μπαταρία του κρατάει ακόμη .Το κακό είναι ότι δεν νομίζω να βρω κινητό με αντίστοιχη ποιότητα και σχεδιασμό σε μία λογική τιμή ( είναι λίγο υποκειμενικό αλλά το θεωρώ το πιο όμορφο κινητό από όλα τα επαγγελματικά της SE).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Φιλε vasel,αν εχεις την δυνατοτητα γιατι δεν αγοραζεις οθονη απο ebay με 20-25Ε ολα μεσα?Το ξερω δε μπορεις να εισαι σιγουρος απο'κει παντα αλλα και 100Ε που σου ζητησαν ειναι πολλα!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ως μοναδικό κινητό από το καλοκαίρι του 2004 το P900. Μετά από κάποιες πρόσφατες πτώσεις έχει χαλάσει η ευθυγράμμιση της οθόνης με το πενάκι με αποτέλεσμα να μην αποκρίνεται σωστά δυσκολεύοντας την χρήση πλην των κλήσεων. Δοκίμασα τις εργοστασιακές ρυθμίσεις ( reset) για την οθόνη αλλά τίποτε.

Μου ζήτησαν 100 ευρω για αλλαγή της οθόνης όποτε δεν συμφέρει.

Η μπαταρία του κρατάει ακόμη .Το κακό είναι ότι δεν νομίζω να βρω κινητό με αντίστοιχη ποιότητα και σχεδιασμό σε μία λογική τιμή ( είναι λίγο υποκειμενικό αλλά το θεωρώ το πιο όμορφο κινητό από όλα τα επαγγελματικά της SE).

 

αν σκεφτεις οτι το κινητο αυτο οταν πρωτοβγηκε εκανε 800 περιπου ευρω αν θυμαμαι καλα (οντας και εγω κατοχος του) αξιζει μια επιδιορθωση σε λογικα πλαισια παντα εφοσον σε βολεψε και σου κραταει ακομα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι έχω ακόμα το P1i και δύσκολα να το αλλάξω εκτός και αν το πατήσει αμάξι...!!!Του πήρα καινούρια μπαταρία και ψάχνω για στικάκια τώρα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eχω ακομα το P910 μου σε τελεια κατασταση:happy:

Επισης εχω και το P800 (το P900 το ειχα και το πουλησα το 2005 για 300 ευρω:!:. Εβαλα και απο την τσεπη μου αλλα 150 και πηρα το P10. Ηταν Πασχα του 2005)

 

Το μονο προβλημα με το 910 ειναι η μπαταρια του. Πλεον δεν μου κραταει πανω απο μια μερα:(

 

Ασχετο... ακομα εχω τα Νοκια 7650, 6600,7710, SX1. Αυτα ηταν smartphones παιδια:!:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και μενα PRODIGY μια απτα ιδια η μπαταρια του,με κανονικη χρηση 2.5 μερες περιπου ενω αν ακουω μουσικη με το ζορι να κρατησει 1 μερα.Φοβερη η Ρ σειρα που ειχε βγει!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ρ800 απο τοτε που βγηκε,και ενθουσιαστηκα απο τη σειρα οποτε πηρα το Ρ900 ,Ρ910

και επειδη ηθελα να κλεισω τη συλλογη πηρα και απο το ebay μολις πριν ενα μηνα το P990i ,

αναμενο πτωση τιμων για να παρω ενα μεταχειρισμενο Ρ1:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Aθανατα τηλεφωνα,εχω το Ρ910 αλλα εχει προβλημα η οθονη και απο την SE ζητανε 100€ για την αλλαγη και μενα.

Οποτε ντουλαπι μαζι με νοκια κομιουνικειτορ με σπασμενες οθονες και σε 2 βδομαδες θα μπει και το νοκια Ε66 λογο αγορας του vivaz:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...