Jump to content

Ο... χειρότερος κατασκευαστής κινητών (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ο... χειρότερος κατασκευαστής  

1.273 members have voted

  1. 1. Ο... χειρότερος κατασκευαστής

    • Alcatel
      382
    • Apple
      122
    • HTC
      11
    • LG
      123
    • Motorola
      148
    • Nokia
      69
    • Samsung
      57
    • Sony Ericsson
      172
    • ...άλλη εταιρεία
      96
    • ΔΞ/ΔΑ
      93


Recommended Posts

παρ'ολα αυτα η ψηφος μου πηγε στην Alcatel

 

sorry Frenchies

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρ'ολα αυτα η ψηφος μου πηγε στην Alcatel

 

sorry Frenchies

 

Πολλοί ψηφίζουν Αλκατέλ, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είχαν ποτέ έστω και μια συσκευή της.

 

Εγώ δεν θυμάμαι τι έχω ψηφίσει:p:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί ψηφίζουν Αλκατέλ, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είχαν ποτέ έστω και μια συσκευή της.

 

Εγώ δεν θυμάμαι τι έχω ψηφίσει:p:p

Ισως έχω τις επόμενες μέρες...Δυστυχώς η ψήφος δεν αλλάζει...

Για να δες τι έχεις ψηφίσει, θα δεις ένα * αριστερά από την "αγαπημένη" σου εταιρεία. ;)

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink:Παιδια, δεν εχω ψηφισει ακομη!!

Πρεπει να σκεφτω που θα ριξω το κουκι μου:!:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ελα ελα... τα Γαλλακια περιμενουν!

 

:lol::lol:

Δεν θα το ριξω στα Γαλλακια γιατι πραγματικα πιστευω οτι τα αλκατελ δεν ειναι η χειροτερη επιλογη.

Μαλλον προς se με βλεπω. Κακης ποιοτητας προιοντα, με τιμη προιοντων καλη ποιοτητας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ε, και εμενα η δευτερη επιλογη μου αυτη θα ηταν.

 

δυστυχως...

παλια ουτε καν θα το σκεφτομουν αλλα τα τελευταια 3-4 χρονια εχει πεσει πολυ.

anyway!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί ψηφίζουν Αλκατέλ, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είχαν ποτέ έστω και μια συσκευή της.

 

Eγω ειχα πριν δυο χρονια το alcatel ot-sporty (i650). Eνα κοκκινο φτιαγμενο απο καουτσοΥκ! Με τον καιρο η προσοψη οχι ψεβαφε αλλα εφευγαν μερικα κομματακια χρωμματος απο το μαλακο πλαστικο που ειχε η προσοψη. Σαν κινητο ημουν παρα πολυ ικανοποιημένος για 70 ευρω που το ειχα παρει. Να και μια φωτο μου (που ανεβασα μεσω συνημμενων αρχειων)

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22697&stc=1&d=1321831028

 

Πλεον οκ ολα τα κινητα ξεβαφουν αλλα το θεμα ειναι να ειναι στιβαρες οι συσκευες πιστευω και να μην χαλανε ευκολα τα λειτουργικα τους μερη. (πχ αν ειναι αναδιπλουμενο ή σλαυντ,η στα candybars να μην εχουν φτηνα πλαστικα)

Επισης τα κινητα που εχουν resinitive οθονη αφης ειναι και πιο ευαισθητα.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη @thePRODIGY και Γιαννη @ddr2 σας ευχαριστω. Δε μου επιτρεπεται το multiquoting μεσω tapatalk.

 

Μετα την τοση εμμονη του runner ειχα αρχισει πραγματικα ν απορω για τη siemens και μηπως εγω ημουν η παραλογη, απαιτητικη καταναλωτρια.

Αλλα τα ειπε ο Βασιλης σε μια φραση του ολα οσα πιστευω...

 

 

απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παιδιά.....δεν είπα ΠΟΥΘΕΝΑ ότι η Siemens είναι η καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία απλώς σίγουρα ΔΕΝ είναι η χειρότερη και μάλιστα το τεκμηρίωσα!Εγώ ξέρω ότι πχ το sl45i μπορεί να είχε κάποια Bugs που διορθώνονταν αλλά ταυτόχρονα ήταν πολύ μπροστά από πολλά κινητά για αρκετά χρόνια!Αν είναι έτσι το iphone 4s που είναι τίγκα στα ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑ bugs και κοστίζει ΧΡΥΣΑΦΙ ταυτόχρονα πρέπει να βγάλει την apple χειρότερη κατασκευάστρια;;;;Εννοώ ότι αυτή δεν είναι λογική!Και όπως ξαναείπα...το μάρκετινγκ και η αργοπορία της siemens σε αρκετά μοντέλα ήταν που την άφησαν πίσω!Για μένα από την σειρά 55 και πάνω άρχισε να χάνει αρκετά!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
ε, και εμενα η δευτερη επιλογη μου αυτη θα ηταν.

 

δυστυχως...

παλια ουτε καν θα το σκεφτομουν αλλα τα τελευταια 3-4 χρονια εχει πεσει πολυ.

anyway!

 

θεωρω (παροτι τωρα πια κατοχος se) οτι η sony ericsson αξιζει την ψηφο σας.τραγικη ποιοτητα κατασκευης,προβληματα αξιοπιστιας,και σε καποιες περιπτωσεις ελλειπης υποστηριξη(vivaz,x8 και x10 mini) .η αλκατελ μια χαρα εταιρια ειναι, τα νεα προιοντα της φαινονται αρκετα καλα (πχ.ot990) και γενικα δεν σημαινει οτι επειδη βγαζει low end συσκευες οτι αυτες δεν κανουν καλα τη δουλεια τους.prodigy δεν ειναι πια γαλλικη η εταιρεια αλλα κινεζικη αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παιδιά.....δεν είπα ΠΟΥΘΕΝΑ ότι η Siemens είναι η καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία απλώς σίγουρα ΔΕΝ είναι η χειρότερη και μάλιστα το τεκμηρίωσα!Εγώ ξέρω ότι πχ το sl45i μπορεί να είχε κάποια Bugs που διορθώνονταν αλλά ταυτόχρονα ήταν πολύ μπροστά από πολλά κινητά για αρκετά χρόνια!Αν είναι έτσι το iphone 4s που είναι τίγκα στα ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑ bugs και κοστίζει ΧΡΥΣΑΦΙ ταυτόχρονα πρέπει να βγάλει την apple χειρότερη κατασκευάστρια;;;;Εννοώ ότι αυτή δεν είναι λογική!Και όπως ξαναείπα...το μάρκετινγκ και η αργοπορία της siemens σε αρκετά μοντέλα ήταν που την άφησαν πίσω!Για μένα από την σειρά 55 και πάνω άρχισε να χάνει αρκετά!

 

Γι αυτο λεμε φιλε runner πως ειναι υποκειμενικο εν τελει. Δεν μπορεις να εχεις ως μεσος καταναλωτης, οποιοδηποτε μοντελο οποιασδηποτε εταιρειας. Κρινεις βασει του τι αγορασες, ποσο το αγορασες, τι εταζε να κανει και τι κανει τελικα, και σε πολυυυ μικρο κριτηριο του τι εβγαλε η εταιρεια πριν και μετα απ αυτο.

 

Για να μαι ειλικρινης τη siemens την ειχα ξεχασει κι ως υπαρξη προσωπικα. Κι ενα laptop πηρα το 2005 fujitsu siemens, αχρηστο κι αυτο. Τελος παντων οπως και να χει, η σειρα sl ηταν αυτη που εθιξα, κι οχι οτι η εταιρεια ποτε δεν εβγαλε καλες συσκευες. Το sx1 τι ηταν; Κινηταρα!

τα sl55 &sl65 ομως λογω του οτι ηταν ομορφα και "γυναικεια" τα ειχαμε παρει πολλα κοριτσια σχολειο μου, και τα περισσοτερα ηταν προβληματικα. Δεν ετυχε σ εμενα μονο.

 

Καλο απογευμα. :)

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Eγώ ψήφισα δξ/δα καθώς ανάλογα την εποχή αλλάζουν πολλά....

 

Για τα sony ericsson επειδή είχα το k750 και ακόμα έχω το w850 δεν μπορώ να πω ότι είναι άσχημα...Βέβαια το c903 είχε κακή ποιότητα πλαστικών, την κάρτα μνήμης την έχανε συχνά αλλά ο μηχανισμός slide ήταν μια χαρά...

 

Aπό τα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου θα έβαζα ως χειρότερο το s65....Ιδίως αυτή η κάμερά του έλεγε 1mp και τράβαγε χειρότερα από vga....Εκτός και αν ήσουν τόσο τυχερός που έπεφταν οι ιδανικές συνθήκες φωτισμού και τράβαγε μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο λεμε φιλε runner πως ειναι υποκειμενικο εν τελει. Δεν μπορεις να εχεις ως μεσος καταναλωτης, οποιοδηποτε μοντελο οποιασδηποτε εταιρειας. Κρινεις βασει του τι αγορασες, ποσο το αγορασες, τι εταζε να κανει και τι κανει τελικα, και σε πολυυυ μικρο κριτηριο του τι εβγαλε η εταιρεια πριν και μετα απ αυτο.

Εδώ κάνεις ένα μεγάλο λάθος. Δεν κρίνεις μόνο με βάση τι αγόρασες εσύ, αλλά και με βάση τι εμπερία έχουν οι γνωστοί σου. Με αυτή τη λογική αν κάποιος αγοράζει μόνο Nokia γιατί όταν βγήκε το 3210 πήρε αυτό και ήταν ικανοποιημένος από τη Nokia, θα βάλει Χ σε όλες τις άλλες;

Εγώ προσωπικά είχα ψηφίσει Χ στη Nokia λόγω του ότι πουλάει ακριβές συσκευές με βάση αυτό που προσφέρουν. Αν και μάλλον έπρεπε να έχω ψηφίσει SE. Μάλλον μίλησε το συναίσθημα όταν έριξα την ψήφο μου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον soublaki-3!

 

Όπως έχω ξαναπεί....ΕΓΩ για να είμαι πιο αντικειμενικός και να μην επηρεάζομαι από ΕΝΑ μοντέλο που έτυχε σε μένα κ.α. βάζω κάτω τους εξής παράγοντες:

1.Προσωπικές εμπειρίες από κινητά (κι όμως έχουν περάσει πολλά από τα χέρια μου!)

2.Εμπειρίες από φίλους/παρέες κ.α.

3.Εντυπώσεις/εμπειρίες/προβλήματα από forum ελληνικά και ξένα

4."Ιστορικό" εταιρείας σε υποστήριξη,συσκευές κ.α.!

 

Έτσι βγάζω ένα πιο "ολοκληρωμένο" και ασφαλές συμπέρασμα για την κάθε εταιρεία!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Alcatel χαλαρά.

 

Τυχαινει να εχω Alcatel αυτη τη στιγμη. ΟΚ, δεν ειναι το υπερτηλεφωνο, αλλα ειναι σιγουρα value for money.

Το θεμα ειναι να συγκρινουμε ομοια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως, ολοι λενε αλκατελ γιατι μεχρι τωρα εφτιαχνε φτηνα τηλεφωνα... ε και? σιγουρα σε σχεση με τον γαλαξια τους ριχνει λιγο αλλα δεν ειναι ασχημα!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Alcatel χαλαρά.

 

Μάλλον δεν έχεις δει και πιάσει τα τελευταία μοντέλα της alcatel στα χέρια σου.Σαν ποιότητα πολύ καλή και σαν τιμή ασυναγώνιστη!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ακριβως, ολοι λενε αλκατελ γιατι μεχρι τωρα εφτιαχνε φτηνα τηλεφωνα... ε και? σιγουρα σε σχεση με τον γαλαξια τους ριχνει λιγο αλλα δεν ειναι ασχημα!

 

Συμφωνω.

Η αλκατελ ειναι η ευκολη....απαντηση.

Η αληθεια ομως ειναι οτι τα κινητα της, για την τιμη τους και την κατηγορια του το καθενα ειναι πολυ καλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.

Η αλκατελ ειναι η ευκολη....απαντηση.

Η αληθεια ομως ειναι οτι τα κινητα της, για την τιμη τους και την κατηγορια του το καθενα ειναι πολυ καλα.

 

Συμφωνω. Πολυ τιμια εταιρεια για μενα.

Σαν χειροτερη ψηφιζω LG. Δεν μου αρεσει γενικοτερα σαν εταιρεια και οσοι γνωστοι ειχαν LG, τους βγηκαν μαπα...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Πολυ τιμια εταιρεια για μενα.

Σαν χειροτερη ψηφιζω LG. Δεν μου αρεσει γενικοτερα σαν εταιρεια και οσοι γνωστοι ειχαν LG, τους βγηκαν μαπα...

 

Ενα εχει περασει απο τα χερια μου και βλαστιμαω την ωρα και τη στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.

Η αλκατελ ειναι η ευκολη....απαντηση.

Η αληθεια ομως ειναι οτι τα κινητα της, για την τιμη τους και την κατηγορια του το καθενα ειναι πολυ καλα.

 

Συμφωνω! Προσιτη και τιμια αγορα!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

alcatel γτ δεν εχει να επιδειξει κατι τοσα χρονια.προτιμω ta jaga!:lol:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...