Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις το πήρε ενας ξαδερφός μου το κινητό 390 ευρω απο Γερμανία...φοβερο κινητο τελικά..το ειδα και απο κοντα.
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν βάλω το επισημο rom απο htc 2.73.405.5

και διαλέξω ελληνικά μετά το update

 

1)Θα μπορω να αλλάζω το πληκρολογιο απο ελληνικα στα αγγλικα?να γράφω greekenglish τα sms?

 

2)Στα mail μου θα γράφω ελληνικά ή αγγλικά οταν χρειάζεται?

 

3)Στην πλοήγηση το πληκτρολόγιο θα ειναι ελληνικό μόνο? δεν θα μπορώ να κάνω search στα αγγλικά?

 

Αν μετα το update διαλέξω αγγλικά

 

4) Θα μπορώ να αλλάξω το keyboard στα ελληνικα για τα mail? (μονο αυτο με ενδιαφέρει για τα ελληνικά αντε κ μερικά search στο google να ειναι στα ελληνικα)

 

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω το επισημο rom απο htc 2.73.405.5

και διαλέξω ελληνικά μετά το update

 

1)Θα μπορω να αλλάζω το πληκρολογιο απο ελληνικα στα αγγλικα?να γράφω greekenglish τα sms?

 

2)Στα mail μου θα γράφω ελληνικά ή αγγλικά οταν χρειάζεται?

 

3)Στην πλοήγηση το πληκτρολόγιο θα ειναι ελληνικό μόνο? δεν θα μπορώ να κάνω search στα αγγλικά?

 

Αν μετα το update διαλέξω αγγλικά

 

4) Θα μπορώ να αλλάξω το keyboard στα ελληνικα για τα mail? (μονο αυτο με ενδιαφέρει για τα ελληνικά αντε κ μερικά search στο google να ειναι στα ελληνικα)

 

 

Ευχαριστώ !

 

Όλα μπορείς να τα κάνεις.. ;)

 

Πάντως την 8άρα την χτύπησα εγώ από Πλαίσιο, μια χαρά ως τώρα.

 

Όταν πήρα το Hero αγόρασα μαζί και αυτό: http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187364

 

Και σήμερα παράγγειλα αυτά τα 2:

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187829

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=182317

 

Θα σας report back μόλις τα έχω :)

 

Λογικά τα έχεις παραλάβει.. Μπορείς να μας πεις εντυπώσεις?

Ενδιαφέρομαι για το screen protector και για την θήκη... Πολύ όμορφη η θήκη.. Κλείνει γύρω γύρω εντελώς?

Εχθές έφαγε την πρώτη του τούμπα φορώντας ένα φτηνό "καλτσάκι", οπότε τώρα επειγόντως πρέπει να πάρω μια καλή θήκη... :O

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω το επισημο rom απο htc 2.73.405.5

και διαλέξω ελληνικά μετά το update

 

1)Θα μπορω να αλλάζω το πληκρολογιο απο ελληνικα στα αγγλικα?να γράφω greekenglish τα sms?

 

2)Στα mail μου θα γράφω ελληνικά ή αγγλικά οταν χρειάζεται?

 

3)Στην πλοήγηση το πληκτρολόγιο θα ειναι ελληνικό μόνο? δεν θα μπορώ να κάνω search στα αγγλικά?

 

Αν μετα το update διαλέξω αγγλικά

 

4) Θα μπορώ να αλλάξω το keyboard στα ελληνικα για τα mail? (μονο αυτο με ενδιαφέρει για τα ελληνικά αντε κ μερικά search στο google να ειναι στα ελληνικα)

 

 

Ευχαριστώ !

 

 

Μετά το update θα σου έχει επιλογή μόνο για αγγλικά.

 

Εσύ ΔΕΝ θα την επιλέξεις. Θα πατήσεις απλά επόμενο, κ είσαι κομπλέ μετά. Γράφεις ότι θέλεις, όπου θελεις. Στα ελληνικά sms θα έχεις μέχρι 70 χαρακτήρες. Μπορείς όμως να γραφεις greeklish για 160.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις, ειχα αγχωθει μηπως κανω κατι λαθος στην αρχη χωρις γυρισμο!

 

Κατι τελευταιο πως θα κανω το sync να δουλεψει στα windows 7?

 

Να το κανω στο laptop που εχω xp να τελειώνω?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το εκανα sync απο to laptop...

 

Μετά το update θα σου έχει επιλογή μόνο για αγγλικά.

 

Εσύ ΔΕΝ θα την επιλέξεις. Θα πατήσεις απλά επόμενο, κ είσαι κομπλέ μετά. Γράφεις ότι θέλεις, όπου θελεις. Στα ελληνικά sms θα έχεις μέχρι 70 χαρακτήρες. Μπορείς όμως να γραφεις greeklish για 160.

 

Εκανα το update, πατησα next το μενου βγήκε το ελληνικο, αλλα δεν εχει αλλαγή απο αγγλικα στα ελληνικα στο keyboard οπως με την αρχικη ROM που ειχε μεσα απο την μαμα του,μονο αγγλικά γραφει, οταν παω στις ρυθμίσεις τι γλώσσα να εχει στο keyboard μου βγάζει μονο αγγλικα, γαλλικα, ιταλικα, κ ισπανικα, δεν εχει ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το εκανα sync απο to laptop...

 

 

 

Εκανα το update, πατησα next το μενου βγήκε το ελληνικο, αλλα δεν εχει αλλαγή απο αγγλικα στα ελληνικα στο keyboard οπως με την αρχικη ROM που ειχε μεσα απο την μαμα του,μονο αγγλικά γραφει, οταν παω στις ρυθμίσεις τι γλώσσα να εχει στο keyboard μου βγάζει μονο αγγλικα, γαλλικα, ιταλικα, κ ισπανικα, δεν εχει ελληνικα.

 

 

 

Settings -> Applications -> Manage Applications -> Touch Input -> Clear data.

ή όπως τα λέει στα ελληνικά μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

Settings -> Applications -> Manage Applications -> Touch Input -> Clear data.

ή όπως τα λέει στα ελληνικά μαλλον...

 

Thanku!!! :D

 

Κατι τελευταιο, για το Gps, με το google maps δεν μου δειχνει σωστα την τοποθεσια που βρησκομαι, απεχει πολλα χιλιομετρα απο την πραγματικη.

Εβαλα να ψαχνει και με δορυφορο, αλλα τα ιδια...φτιάχνει αυτο απο καποια ρυθμιση?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

ΥΓ η συσκευη ειναι απιστευτη :)

Link to comment
Share on other sites

Thanku!!! :D

 

Κατι τελευταιο, για το Gps, με το google maps δεν μου δειχνει σωστα την τοποθεσια που βρησκομαι, απεχει πολλα χιλιομετρα απο την πραγματικη.

Εβαλα να ψαχνει και με δορυφορο, αλλα τα ιδια...φτιάχνει αυτο απο καποια ρυθμιση?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

ΥΓ η συσκευη ειναι απιστευτη :)

 

Αν ψάχνεις μόνο με ασύρματα δίκτυα, θα σου έχει απόκλιση. Μόνο με GPS θα έχεις την ακριβή, αλλά πρέπει να έχεις ουρανό από πάνω για να κλειδώσει κ χρειάζεται κάποια ώρα (4-5 λεπτά) τις πρώτες 2-3 φορές. Μετά κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

εχει αλλαξει κανεις θεματακι σε αυτο το πανεμορφο κινητο...; :)

 

κανενα screenshot?

:D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία σε ποία καταστήματα μπορούμε να το βρούμε ?

Απο on line καταστήματα και μη?

Απο αυτονομία πως πάει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έβαλα μια τίγρη λευκή από το πρόγραμμα Backgrounds στο market, αν βρω εικόνα, θα την βάλω στο μέλλον.

 

Σχετικά με τις αναφορές στα μηνύματα που στέλνετε, που τις δείχνει ακριβώς;

 

Έχει βρει κάποιος τρόπο να ΚΛΕΙΔΩΣΩ τα όσα έχω στις αρχικές 7 σκηνές του κινητού; Πολλές φορές τυγχαίνει και ακουμπάω εκεί και κάνει το vibration να μετακινήσω ότι βλέπω.

 

Τέλος για τα μηνύματα, έβαλα το Handcent Sms, μου φαίνεται πολύ καλύτερο από το Chompsms. Μήπως κάποιος έχει βρει κάποια payed εφαρμογή να προτείνει σε αυτό τον τομέα; Μιας και δεν μπορώ να δώ το market για τα payed!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία σε ποία καταστήματα μπορούμε να το βρούμε ?

Απο on line καταστήματα και μη?

Απο αυτονομία πως πάει?

 

Ελλάδα όχι ακόμα. Από online εξωτερικού κοίτα πρώτα τα expansys.co.uk και clove.co.uk.

 

 

Αυτονομία γύρω στις 48 ώρες με καμιά 15αριά τηλέφωνα την μέρα, καμιά ώρα net από wifi, κ πολύ αρκετό "ψαχούλεμα". Το μέγιστο που μου έχει κρατήσει είναι 70 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία σε ποία καταστήματα μπορούμε να το βρούμε ?

Απο on line καταστήματα και μη?

Απο αυτονομία πως πάει?

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=15774

 

Σε email που μου στειλανε (ACE) οταν τους ρωτησα πριν 10 μερες ποτε θα ερθει στην Ελλαδα επισημα, μου ειπαν μεχρι τελος Οκτωβρη θα ειναι στα καταστηματα ηλεκτρονικων. Που ειναι οεο :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα χτεσ με play247 και μου ειπαν οτι το brown ειναι απο ace hellas και αν θελω ασπρο η ace hellas δεν θα φερει και μπορουν να μου το φερουν εισαγωγη στα 486+φπα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως έχω πει άλλες 2 φορές η ace δεν το έχει ακόμα ! Πέρασα ο ίδιος δυο φορές και ρώτησα και το αναμένουν..
Link to comment
Share on other sites

δεν συμφέρει τελικά η αγορά απο Ελλάδα φυσικά μιας και το android ειναι ευελικτο και σε αφήνει να περάσεις σε συσκευή απ έξω Ελληνικά.
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

αμα το αγοράσω απο εξωτερικό και βάλω την καινούρια rom που κυκλοφορεί απο το επίσημο site θα έχω ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

αμα το αγοράσω απο εξωτερικό και βάλω την καινούρια rom που κυκλοφορεί απο το επίσημο site θα έχω ελληνικά?

 

Ναι

 

123456

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα τον ήρωά μου σε λευκό. Έβαλα μέσα τη sim απο cosmote και μου ζητάει pin, το βάζω και το δέχεται αλλά μετά δεν κάνει register στο δίκτυο? Στα notifications μου λέει ότι δεν υπάρχει sim αλλά σίγουρα πατάει μια χαρά αφού και το pin δεχτηκε αλλα βλέπει και το μενου της cosmote στο sim toolkit.

ΗΕΕΕΕΕΕΕΕLP

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

123456

ENA LINK?..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πω πω στραβομαρα!

και μπηκα εκει πριν κανω την ερωτηση

ευχαριστω Γιαννη

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...