Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι η υποστήριξη Flash στον browser του Hero είναι τόσο τραγική όσο ακούγεται; (σε τέτοιο βαθμό δηλαδή που να κάνει τα sites unbrowsable; ).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι η υποστήριξη Flash στον browser του Hero είναι τόσο τραγική όσο ακούγεται; (σε τέτοιο βαθμό δηλαδή που να κάνει τα sites unbrowsable; ).

 

εγω τετοιο προβλημα δεν εχω παντως.

 

*Μητσο αυτα ειναι για σενα

 

http://www.cyrket.com/package/com.dragon.pandafirewall

 

http://www.cyrket.com/package/jp.co.taosoftware.android.callblockinglite

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω "ψηθεί " πολύ για το Hero και μάλλον θα το τσιμπήσω από expancys με καμιά κάρτα μνήμης / θηκούλα κλπ .. Απλά διστάζω γιατί έχω ακούσει πως έχει λίγο lag, όπως για παράδειγμα στα 3 βίντεο που είδα τώρα (σε παραπάνω post ) μου φάνηκε πως το iPhone έτρεχε πολύ πιο γρήγορα απ'ότι το Hero και ειδικά στο browser.. Βέβαια θέλω να το πάρω μιας και το hero βγήκε πριν μόλις λίγες βδομάδες και ήδη τρέμει η Apple και σκέφτομαι ότι με τα πρώτα κιόλας updates θα γίνει τρομερή αλλαγή κατα την γνώμη μου.. Εσείς τι πιστεύετε ;
Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

Step 1: Download the album art as an image. You can probably find a picture of the CD cover on Amazon.com, Towerrecords.com, or a host of other cd sites. Be sure to save this in a place you can find it later. Jpeg is recommended.

 

Step 2: Load your album into Windows Media Player. This entails either saving the already ripped files so they show up in WMP, or ripping them off of cd using WMP.

 

Step 3: From the library, open the album you wish to add art to. Select all the tracks and right click.

 

Step 4: On the right click menu, choose "advanced tag editor".

 

Step 5: Select the tab that says pictures. Click "Add". Select the image you saved as the album art and accept it. Then use the drop down menu to select "Cover Art". Press Ok and you are done.

 

OK καταλαβα...

Εχω OSX βεβαια, αλλα κατι θα κανουμε για edit τα ID3 tags των mp3 μου!

Link to comment
Share on other sites

και ενα review απο το

http://www.coolsmartphone.com/article793.html

Θεωρώ ότι από όλα τα reviews που έχουμε διαβάσει αυτό είναι που οφείλουμε να κοιτάξουμε περισσότερο γιατί γίνεται από site το οποίο είναι αφιερωμένο στα WinMo και όχι μια γενική σελίδα με reviews από άτομα που δεν ξέρουν τι είναι task manager.

:clap::up:

Mε εγγύηση από Clove και Expansys τι παίζει;

Για οποιοδήποτε hardware πρόβλημα απευθύνεσαι στην ACE Hellas που είναι η επίσημη αντιπρόσωπος της HTC στην Ελλάδα (με την απόδειξη αγοράς από το κατάστημα) και αυτοί είναι υποχρεωμένοι να σε εξυπερετήσουν. Τα software προβλήματα ο κάθε μέσος (και πάνω) χρήστης μπορεί να τα λύσει μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

εγω τετοιο προβλημα δεν εχω παντως.

 

*Μητσο αυτα ειναι για σενα

 

http://www.cyrket.com/package/com.dragon.pandafirewall

 

http://www.cyrket.com/package/jp.co.taosoftware.android.callblockinglite

ουτε εγω εχω κανενα προβλημα με τον browser του κινητου...καθε αλλο θα λεγα!!!!

να σαι καλα φιλε !!:) ευχαριστω πολυ Ακη!!

 

Παιδιά έχω "ψηθεί " πολύ για το Hero και μάλλον θα το τσιμπήσω από expancys με καμιά κάρτα μνήμης / θηκούλα κλπ .. Απλά διστάζω γιατί έχω ακούσει πως έχει λίγο lag, όπως για παράδειγμα στα 3 βίντεο που είδα τώρα (σε παραπάνω post ) μου φάνηκε πως το iPhone έτρεχε πολύ πιο γρήγορα απ'ότι το Hero και ειδικά στο browser.. Βέβαια θέλω να το πάρω μιας και το hero βγήκε πριν μόλις λίγες βδομάδες και ήδη τρέμει η Apple και σκέφτομαι ότι με τα πρώτα κιόλας updates θα γίνει τρομερή αλλαγή κατα την γνώμη μου.. Εσείς τι πιστεύετε ;

 

διαβασε κανα 2 σελιδες πιο πισω τις πρωτες εντυπωσεις μου...τα λεω ολα πιστευω...

 

αντε παρτα μαζεμενα να μην ψαχνεσαι

 

λοιπον μια στα γρηγορα γιατι το παραταω για λιγο γιατι με επιασε το κεφαλι (ημαστε και καποιας ηλικιας )

 

τα +

εμφανιση -πανεμορφο

μεγεθος -ιδανικο

βαρος -δεν εχει

ποιοτητα κατασκευης -παρα πολυ καλη

οθονη ακομη και στον ηλιο,καλυτερη η ευκρινεια απο τα περισσοτερα wm

αισθηση touch scrolling +ευαισθησια οθονης(σου δινει την εντυπωση οτι δεν χρειαζεται καν να πατησεις την οθονη για να γραψεις

σημα δικτυου και wifi ποιο καλο απο του hd (εχω το ραδιο 1.13)

για το θεμα lags κλπ που ειπωθηκαν,με εναν καλο task manager (x close apps) δεν θα αναφερθει κανεις παλι σε αυτο το θεμα

τρεχουν τα παντα στο παρασκηνιο

ανοιξα οτι εχει και δεν εχει η συσκευη και γυρισα το τηλ σε μορφη card reader για να περασω οτι ηθελα στην καρτα μνημης...

τοτε και μονο τοτε ειδα αυτο που εχει αναφερθει για lags και κοληματα...βασικα ειχε καθυστερηση σε οτι δοκιμαζες να ανοιξεις την στιγμη ομως (μονο τοτε) που εγραφα τα αρχεια μου στην καρτα!!!

μολις το γυρισα σε active synch μορφη και ενω τα παντα παρεμεναν οπως και πρωτα ανοιχτα,εξαφανιστηκε καθε καθυστερηση

η γνωστη υπερθερμανση του επεξεργαστη ειναι και εδω οπως σε καθε πρωτο ξεψαχνισμα της καθε συσκευης,την στιγμη που το παιδευεις και ειναι παραλληλα στο ρευμα(usb) για αρκετες ωρες.

καμερα απλα τρομερη για μενα!!οτι καλυτερο εχω δει σε συσκευες απο την HTC

screen rotation σταθερο και γρηγορο

το track ball γ@ματο!! επιτελους ενα πολυπληκτρο για να μας θυμισει λιγο τα παλια καλα wm με τo d-pad action

φωτιζομενα (επιτελους ) hardware buttons

smilies add on στα μηνυματα (sms)

 

 

τα - τωρα

 

οι εφαρμογες του android market...εμενα μου μοιαζουν παιδαριωδεις

θελει υπομονη η πλατφορμα σε σχεση με την 3d party υποστηριξη της....

 

ειναι νωρις για ασφαλη συμπερασματα παιδια...

1η εντυπωση μου?

απλα παρα πολυ καλο.

δεν μπορω να συγκρινω τπτ με τα wm,μαλλον καλυτερα με το hd μου,μιας και το εχω μολις μερικες ωρες.

εχει πολλα νεα πραγματα που στην αρχη σε εντυπωσιαζουν,αλλα δεν ξερω στην συνεχεια τι θα γινει τελικα....

πολλα πραγματα πρεπει να κανεις πανω απο 3-4 πατηματα για να τα φτασεις την στιγμη που στο hd μου ηθελα 1....

εχουμε δουλεια ακομη αλλα οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικοτατες

 

 

μου αρεσε πολυ ο τροπος που δουλευει ο browser του...εχει καποιες λειτουργιες που δεν τις ειχε ουτε το μηλοφωνο!

εχει αυτοματη κυληση κατα την πληκτρολογηση στην οθονη, που γραφεται το μηνυμα ωστε να βλεπεις τι γραφεις στην μια σειρα μεχρι να γεμισει και να αλλαξει σειρα το κειμενο....ενω με hd/iphone επρεπε να σκρολαρεις εσυ δεξια αριστερα ωστε να φτασεις απο την μια ακρη στην αλλη ειδικα αν εχεις κανει ζουμ στην οθονη...ωστε να δεις τι γραφεις...

οσο για το μεγεθος ειναι μικροτερη απο του hd και αυτο φαινεται παρα πολυ διπλα στο hd!

αλλα στο browsing δεν φαινεται πουθενα αυτη η διαφορα...ισα ισα που στον ηρωα μου αρεσει περισσοτερο!

 

το multitasking θελει εφαρμογη (βλ πχ Wtask στα wm)

για να κανεις βολτες απο την μια εφαρμογη στην αλλη που εχεις ανοιχτες,οπως επισης δεν υπαρχει real close button παρα minimize μονο (στην ουσια) μιας και οτι ανοιγεις πρεπει να το κλεισεις μονος σου χειροκινητα με 3rd part εφαρμογη

υπαρχουν χιλιαδες δωρεαν εφαρμογες και εχω αγνοια του ποιες ειναι οι καταλληλες και ποιες οχι για αυτα που ζηταω εγω να κανω και φυσικα ο καθε χρηστης.

θα μας φαει ο πειραματισμος...

 

εντυπωσεις απο το UI του τηλ

 

πολυ καλη θα ελεγα και αν οχι καλυτερη ειναι τουλαχιστον ισαξια.

ανοιγοντας πολλες εφαρμογες συνεχιζουν να τρεχουν στο παρασκηνιο καταρακωνοντας ετσι την ραμ του τηλ.

η ελλειψη real close button ειναι εντονη και η χρησιμοποιηση μιας εξτρα εφαρμογης κρινεται απαραιτητη.

παντως αυτο που παρατηρω ειναι οτι ο επεξεργαστης δουλευει συνεχως χαλαρα,κατι που με παραξενεψε απο την αρχη...δλδ με ενα προγραμματακι βλεπω την ραμ και το %του επεξεργαστη και αυτος δουλευει πολυ πιο σταθερα και αμεσα σε σχεση με οτι εχω δει σε αλλες συσκευες...

δεν υπαρχει καθυστερηση σε οποια ζητηση επεξεργαστικης ισχυος χρειαστει και παραλληλα μολις αυτη η ζητηση σταματησει επανερχεται ακαριαια σε πολυ χαμηλα επιπεδα!!

εδω πιστευω ειναι και το κλειδι για την πολυ καλη αυτονομια του τηλ στο θεμα μπαταριας

η ραμ του με τις περισσοτερες εφαρμογες ανοιχτες δεν περναει το 67% και αυτο ειναι ενθαρυντικο.

βεβαια ακομη ειναι νωρις μιας και

1.το τηλ δεν το εχω φορτωμενο απο εφαρμογες(αυτη ειναι μια παγιδα που θα πεσουν οι περισσοτεροι,δλδ να φορτωνουν εφαρμογες την συσκευη μονο και μονο επειδη ειναι τσαμπα...)μιας και ακομη ψαχνω να βρω ποια ειναι η καταλληλα για καθε δουλεια που χρειαζομαι να κανω στο τηλ μου.

η αισθηση του touch/scrolling/screen sensitivity ειναι οντως αλλου και για πρωτη φορα πλεον μιλαμε για,κυριολεκτικα, ενα iphone killer τηλεφωνο

θελω να ελπιζω οτι θα εξελιχθει ακομη περισσοτερο μιας και μην ξεχναμε οτι η android προσπαθεια εχει ξεκινησει εδω και 3 χρονια περιπου.

δεν ξερω αν θα καταφερει να εχει την σταθεροτητα του iphone,αν και ακομη και για αυτο εχω μια ενσταση σε αυτο το θεμα...

εγω προσωπικα δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος με την διαχειριση της ραμ στο μηλοφωνο...συνηθως η ελευθερη ραμ εφτανε στα (εξευτελιστικα για μια τετοια συσκευη) επιπεδα των 19~mb

παρολα αυτα ομως δεν ειχε σοβαρα κοληματα η καθυστερησεις και αυτο και αν ειναι επιτυχια της apple

 

 

 

τα πρωτα πραγματα που κοιταξα πριν παρω την συσκευη....ηταν τα βιντεο του τυπου με τις 7 μερες... ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι από όλα τα reviews που έχουμε

Για οποιοδήποτε hardware πρόβλημα απευθύνεσαι στην ACE Hellas που είναι η επίσημη αντιπρόσωπος της HTC στην Ελλάδα (με την απόδειξη αγοράς από το κατάστημα) και αυτοί είναι υποχρεωμένοι να σε εξυπερετήσουν. Τα software προβλήματα ο κάθε μέσος (και πάνω) χρήστης μπορεί να τα λύσει μόνος του.

Ε ναι, για hardware ζητήματα μιλάω. Ισχύει η διετής των ηλεκτρονικών συσκευών; Είναι πανευρωπαϊκή; Γιατί είναι και δύο διαφορετικές εκδόσεις (UK, EU).

Θα έχει ενδιαφέρον πάντως , μιας και αναφέρθηκε προηγούμενα ότι η ACE Hellas δε γνωρίζει λεπτομέρειες για την εισαγωγή του ακόμη, το πως θα βαδίσουμε μέχρι να το εντάξει ως προϊόν στο service της.

Συγχωρέστε με, αλλά δεν ξέρω ποια είναι η πολιτική HTC-ACE Hellas σε αυτές τις περιπτώσεις :O

Link to comment
Share on other sites

Από expansys συνοδευόταν από τα βασικά (usb cable / headphones Κλπ) έτσι ; (για να είμαστε σίγουροι τι εξτρα θα πάρουμε :lol: )
Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε ναι, για hardware ζητήματα μιλάω. Ισχύει η διετής των ηλεκτρονικών συσκευών; Είναι πανευρωπαϊκή; Γιατί είναι και δύο διαφορετικές εκδόσεις (UK, EU).

Θα έχει ενδιαφέρον πάντως , μιας και αναφέρθηκε προηγούμενα ότι η ACE Hellas δε γνωρίζει λεπτομέρειες για την εισαγωγή του ακόμη, το πως θα βαδίσουμε μέχρι να το εντάξει ως προϊόν στο service της.

Συγχωρέστε με, αλλά δεν ξέρω ποια είναι η πολιτική HTC-ACE Hellas σε αυτές τις περιπτώσεις :O

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα με το service της ACE Hellas. Μπορείς βέβαια να επικοινωνήσεις και κατ' ιδίαν μαζί τους για να το εξακριβώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Root Permisions στο Hero

αφου κατεβασετε το αρχειο tools και το ξεζιπαρεται (εχω βαλει το image που χρειαζεται μεσα),τοτε συνδεεται το hero με το pc σας και το σβινεται.

πατατε το πληκτρο back (αυτο το βελακι διπλα απο το κουμπι search) μαζι με το πληκτρο on/off,τοτε το hero θα ανοιξει σε FASTBOOT.

ανοιγεται το cmd του υπολογιστη σας και γραφεται

fastboot boot cm-hero-recovery.img

θα δειτε μια νεα εικονα στο hero οπου και μεσα θα δειτε και την αψογη εφαρμογη για fullbackup(με αυτο δεν θα ασχολιθουμε τωρα)

χωρις να πειραξεται τιποτα γραφεται παλι στον υπολογιστη σας

adb shell

mount /dev/block/mtdblock3 /system

cat /system/bin/sh > /system/bin/su

chmod 4755 /system/bin/su

/system/bin/reboot

 

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΕΙΣΤΑΙ ROOT ΣΤΟ ΗΕRO ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΚΟΛΠΑ....

 

ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ.

 

http://rapidshare.com/files/262794085/tools.zip

Link to comment
Share on other sites

Για να εχουμε ελληνικο πληκτρολογιο δεν χρειαζεται καμια extra εφαρμογη,το μονο που χρειαζεται ειναι στην αρχη του setup του hero να βαλετε το LOCATION ΣΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ.
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος όμως, για να δουλέψουν οι εντολές fastboot και adb πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το android SDK διαφορετικά δεν θα κάνεις τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος όμως, για να δουλέψουν οι εντολές fastboot και adb πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το android SDK διαφορετικά δεν θα κάνεις τίποτα.

 

οχι δεν χρειαζεται απολιτος τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που κατέβασα το αρχείο που λες και το είδα, όντως δεν χρειάζεται καθώς περιλαμβάνεις στο Zip σου όλα τα απαραίτητα. Πάντως σε περίπτωση που κάποιος έχει εγκαταστήσει το Android SDK χρειάζεται μόνο το image του recovery και είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

το ολο θεμα ειναι να μπορεσουμε να μεταφερουμε τις εφαρμογες στην sd!!!!!!!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512743

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα εχω κ εγω το hero απο χτες.αλλα εκανα κατι κ το ελλινικα απο τα μυνηματα χαθηκαν...τι να κανω για να ξανα βγουν???
Link to comment
Share on other sites

 

το παλευω Μητσο αλλα δεν λεει να κατσει!!!!!!!!!

 

 

:(

Link to comment
Share on other sites

το παλευω Μητσο αλλα δεν λεει να κατσει!!!!!!!!!

 

 

:(

 

θα το κοιταξω και εγω σε λιγο..θα κατσει δεν θα κατσει?

 

στο χερι μας ειναι!:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Root Permisions στο Hero

αφου κατεβασετε το αρχειο tools και το ξεζιπαρεται (εχω βαλει το image που χρειαζεται μεσα),τοτε συνδεεται το hero με το pc σας και το σβινεται.

πατατε το πληκτρο back (αυτο το βελακι διπλα απο το κουμπι search) μαζι με το πληκτρο on/off,τοτε το hero θα ανοιξει σε FASTBOOT.

ανοιγεται το cmd του υπολογιστη σας και γραφεται

fastboot boot cm-hero-recovery.img

θα δειτε μια νεα εικονα στο hero οπου και μεσα θα δειτε και την αψογη εφαρμογη για fullbackup(με αυτο δεν θα ασχολιθουμε τωρα)

χωρις να πειραξεται τιποτα γραφεται παλι στον υπολογιστη σας

adb shell

mount /dev/block/mtdblock3 /system

cat /system/bin/sh > /system/bin/su

chmod 4755 /system/bin/su

/system/bin/reboot

 

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΕΙΣΤΑΙ ROOT ΣΤΟ ΗΕRO ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΚΟΛΠΑ....

 

ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ.

 

http://rapidshare.com/files/262794085/tools.zip

 

σε vista δεν μου δεχεται τις εντολες....:mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σε vista δεν μου δεχεται τις εντολες....:mad:

Δημήτρη, ίσως να είναι τελείως ηλίθιο αυτό που θα προτείνω μιας και δεν έχω το τηλέφωνο εγώ, αλλά δοκίμασε να το κάνεις από το C:\> και όχι από (π.χ.) C:\Users\Dimitris>

 

Πάλι διάβασμα από την αρχή. Σε δουλειά να βρισκόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Για να εχουμε ελληνικο πληκτρολογιο δεν χρειαζεται καμια extra εφαρμογη,το μονο που χρειαζεται ειναι στην αρχη του setup του hero να βαλετε το LOCATION ΣΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ.

 

Υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε αυτό μετά το αρχικό setup;

 

Δεν θυμάμαι να είχα δει πουθενα επιλογή για αυτόματο τη πρώτη φορά, και αν είχα μαλλον αυτο θα είχα διαλέξει :p

Αν δεν κάνω λάθος, είχε επιλογή για γλώσσα μεταξύ αγγλικών, ισπανικών κλπ, οπότε διάλεξα ελληνικά, και μετά σαν Locale μόνο τα αγγλικά.

 

Τώρα στα settings, η μόνη επιλογή στο locale είναι αγγλικά :(

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...