Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο συν-φορουμίτης που έστειλε το PM στον φίλο μας Βασίλη ήμουν εγώ ^^. Μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα μια κάρτα μνήμης SDHC 16GB class 6 της Toshiba και μάλλον για αυτήν οδεύω να αγοράσω.. Όποιος ενδιαφέρεται για την ίδια μνήμη ας μου ρίξει ένα PM ή ένα reply εδώ :P . Η τιμή είναι 35 ευρώ απο e-shop.

 

Φιλε προσεχε γιατι η καρτα που λες εδω αν καταλαβα καλα δεν κανει για το Hero.Η toshiba που κανει 37 ευρω ειναι SD.To hero θελει microsd kai h 16gb sandisk class 6 κανει 68 euro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δημήτρη, χρόνια σου πολλά φίλε! Εύχομαι τα καλύτερα για σένα και την οικογένεια σου! Πάντα ευτυχισμένος και χαρούμενος και πάνω απ' όλα υγεία (και καλά γκάτζετ)! :):clap::yahoo:

 

Δημητρη χρονια σου πολλα :)

 

Μην το κάνουμε διαξιφισμοί, αλλά τα ίδια ισχύουν και τούμπαλιν...

 

Χρόνια πολλά!

 

ευχαριστω πολυ παιδια να στε καλα και εσεις οτι επιθυμειτε :)

@L10nH34Rt δεν ειχα τετοιο σκοπο :confused:

παντως ημουν σιγουρος για αυτο :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα από Clove. Αν κάποιος το πήρε από εκεί, μπορεί να μου πει

εάν έχει φορτιστή για την αγγλική παροχή ή έρχεται και με αντάπτορα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις γιατι συμφερει να το παραγγειλεις απο Clove, αφου το πουλανε ακριβοτερα απο τα ελληνικα μαγαζιά;;;

 

 

Το παρήγγειλα σήμερα από Clove. Αν κάποιος το πήρε από εκεί, μπορεί να μου πει

εάν έχει φορτιστή για την αγγλική παροχή ή έρχεται και με αντάπτορα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις γιατι συμφερει να το παραγγειλεις απο Clove, αφου το πουλανε ακριβοτερα απο τα ελληνικα μαγαζιά;;;

Πωλείται σε ελληνικό μαγαζί το hero; Και αν ναι, σε τι τιμή, γιατί στο Clove έχει 460 ευρώ. Πολύ θα θελα να μάθω.

Link to comment
Share on other sites

sto clove exei 420 λιρες, δηλαδη 493 ευρώ, συν ότι κάνει 3 με 4 εργάσιμες για να έρθει, όποιος έχει παραγγείλει το ξέρει. Και αν πάθει κάτι θα πρέπει να το στείλεις εκει με δικα σου έξοδα για να σε καλύψει η εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Φιλε προσεχε γιατι η καρτα που λες εδω αν καταλαβα καλα δεν κανει για το Hero.Η toshiba που κανει 37 ευρω ειναι SD.To hero θελει microsd kai h 16gb sandisk class 6 κανει 68 euro

 

Ωχ μεγάλε μόλις το συνειδητοποίησα !! Πάλι καλά που με πρόλαβες πριν κάνω καμιά βλακεία.. Νόμιζα πως έλεγε microSD sdhc .. Ααα !! Ευχαριστώ και πάλι μάλλον αυτή που λες θα πάρω :p

Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

Πωλείται σε ελληνικό μαγαζί το hero; Και αν ναι, σε τι τιμή, γιατί στο Clove έχει 460 ευρώ. Πολύ θα θελα να μάθω.

 

sto clove exei 420 λιρες, δηλαδη 493 ευρώ, συν ότι κάνει 3 με 4 εργάσιμες για να έρθει, όποιος έχει παραγγείλει το ξέρει. Και αν πάθει κάτι θα πρέπει να το στείλεις εκει με δικα σου έξοδα για να σε καλύψει η εγγύηση

 

Προλαβετε HTC Hero IN STOCK μονο 400ευρω(χωρις ΦΠΑ)

 

στο Clove

 

εγω δεν κοιταξα ποτε να το παρω πιο φθηνα,αλλα απο αξιοπιστιο μαγαζι.

απο expancys δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα σαν ποιοτητα συσκευης ++ οτι εχει παντα original (και καλες) συσκευες htc :rolleyes:

 

οσοι πηραν στο παρελθον απο αλλα μαγαζια φθηνοτερα κινητα...κοιταξαν ποτε τα sn τους να δουν τι παρτιδες ειναι και τι :worry: ποιοτητας (χωρα κατασκευης και α,β,γ κλπ διαλογης.....)??

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα έχει 550 €, στο Expansys 526, στο Clove 495.

O καθένας κάνει την επιλογή του. Επίσημη εισαγωγη δεν έχει γίνει, ο ένας δουλεύει από Γαλλία, ο άλλος από Αγγλία και το ελληνικό κατάστημα προφανώς από κάπου εισάγει παράλληλα. Το ήξερα από πριν ότι θα κάνει 3-4 ημέρες, μου απάντησαν από το κατάστημα σε email που τους έστειλα.

 

Δεν έχω την εμπειρία να συγκρίνω Expansys και Clove. Αλλά δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει διαφορά στην ποιότητα, η διαφορά στην τιμή δεν είναι εξωπραγματική (πιστεύω οφείλεται στη διαφορά ΦΠΑ 19.6% -15% και στο ότι η Αγγλία είναι μεγάλη αγορά και διατέθηκε νωρίτερα). Τώρα όταν με το καλό έρθει, συγκρίνουμε και s/n και τα πάντα. Απλά μη μου ανάβετε φωτιές :p

 

Τέλοσπαντων, κάποιος (geovass?) το πήρε από Αγγλία απ'ό,τι διάβασα, οπότε αν μπορεί ας μου απαντήσει για να ψάξω να βρω που έχω τον αντάπτορα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Τέλοσπαντων, κάποιος (geovass?) το πήρε από Αγγλία απ'ό,τι διάβασα, οπότε αν μπορεί ας μου απαντήσει για να ψάξω να βρω που έχω τον αντάπτορα :happy:

 

εδω ειμαι !!!

ΕΡΧΕΤΑΙ με τον Αγγλικο adaptor. Δεν εχει Ελληνικο. Θα πρεπει να παρεις εσυ ή να χρησιμοποιησεις ενα "παλιο" σου φοτιστη απο ενα "παλιο" σου κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Για να παρετε screenshot απο το Hero αν εχετε κατεβασει το αρχειο που εχω δωσει κατι ποστ πισω θα δειτε μεσα στον φακελο TOOLS την εφαρμογη ddms.bat,εχοντας ΄λοιπον συνδεδεμενο το Hero και ανοιγοντας την εφαρμογη θα δειτε την επιλογη Device>ScreenShot.

 

 

χρονια πολλα Μητσαρα φιλε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα rooted Hero :D

Τώρα αν κατάφερνα να βρω και αυτό το ελληνικό keuboard της HTC....

αλλά που θα μου πάει :p

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

ολα Οκ και με το 'δανεικο' copilot. ελληνικος χαρτης, 14mb Athina, 42mb All greece, 26371 pois, στιγμα σε 5 δευτερα, και η φωνη της ελενιτσας ακουγεται καμπανα, πολυ ομορφα γραφικα (σαν tom-tom και sygic) και μια τεστ διαδρομη απο μαρουσι-ηλιουπολη ακριβεστατη χωρις εκπληξεις.

σουπερ το μικρο...:D

Link to comment
Share on other sites

για τους τυχερους που πηραν το pm, και εκαναν εγκατασταση uk english γλωσσα, παρτε και τα αρχεια για τα ελληνικα και αντιγραψτε τα στις αντιστοιχες διαδρομες στην sd:D

http://rapidshare.com/files/263768559/lang_el.zip.html

ΦΟΥΛ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ANDROID!!!

ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ... ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ... :)

Link to comment
Share on other sites

για τους τυχερους που πηραν το pm, και εκαναν εγκατασταση uk english γλωσσα, παρτε και τα αρχεια για τα ελληνικα και αντιγραψτε τα στις αντιστοιχες διαδρομες στην sd:D

http://rapidshare.com/files/263768559/lang_el.zip.html

ΦΟΥΛ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ANDROID!!!

ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ... ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ... :)

 

 

:ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ με αυτά που βλέπω με κάνετε να θέλω να το πάρω ακόμα πιο πολύ !!!! :P Λέω να το πάρω τελικά από το Ελληνικό μαγαζί (vnp ? ) στα 550 ευρουδάκια και το φέρνουν σε 1-2 μέρες με μηδενικό κόστος (σε Αττική μάλλον γιατί η έδρα είναι στην Αγ.Παρασκευή .. ) . Έχει παραγγείλει κανείς άλλος από εκεί ?
Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

για τους τυχερους που πηραν το pm, και εκαναν εγκατασταση uk english γλωσσα, παρτε και τα αρχεια για τα ελληνικα και αντιγραψτε τα στις αντιστοιχες διαδρομες στην sd:D

http://rapidshare.com/files/263768559/lang_el.zip.html

ΦΟΥΛ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ANDROID!!!

ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ... ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ... :)

 

πωπωπω παιζει καταπληκτικα! μεσα σε 4῏5 δευτερα βρηκε σημα!!!!:!:

Τι να πω... respect στο ANDROID...:D

Link to comment
Share on other sites

ολα Οκ και με το 'δανεικο' copilot. ελληνικος χαρτης, 14mb Athina, 42mb All greece, 26371 pois, στιγμα σε 5 δευτερα, και η φωνη της ελενιτσας ακουγεται καμπανα, πολυ ομορφα γραφικα (σαν tom-tom και sygic) και μια τεστ διαδρομη απο μαρουσι-ηλιουπολη ακριβεστατη χωρις εκπληξεις.

σουπερ το μικρο...:D

πανο ποιο pm παιδι μου να "βαλω" και στο magic?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και έχω magic με hero rom, ρωτάω εδώ γιατί είναι πιο ενεργό το φόρουμ. Καταρχάς τελικά πέτυχε να κάνει partition την sdcard? Τα πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα, και ποιον οδηγό ακολουθήσατε; δεύτερον το αρχείο του αγαπητού panarou είναι για copilot αν κατάλαβα καλά;

 

Γιατί δεν μπορώ κατεβάσω τον ολοκληρο ελληνικό χάρτη; Βγάζει error. Της Αθήνας τον κατεβάζει. Υποθέτω τον βάζει στην sd, οπου φυσικά έχω πολύ χώρο. off: Που μπορώ να δω ποση εσωτερική μνήμη έχω διαθέσιμη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και έχω magic με hero rom, ρωτάω εδώ γιατί είναι πιο ενεργό το φόρουμ. Καταρχάς τελικά πέτυχε να κάνει partition την sdcard?

 

ακομα δεν εχουμε καταφερει να κανουμε τις εφαρμογες να τρεχουν απο την sd.

 

*οποιος θελει screen protector της zagg ας μου στειλει pm

 

:)

Link to comment
Share on other sites

HTC Hero, got root? ;) http://www.androiddev.gr/forum/viewtopic.php?f=2&t=328

 

οδηγός για να rootάρετε το HTC Hero

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

HTC Hero, got root? ;) http://www.androiddev.gr/forum/viewtopic.php?f=2&t=328

 

οδηγός για να rootάρετε το HTC Hero

βρε παιδια για το magic ζητησαμε οδηγο για το hero εχουμε ηδη αρκετους!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...