Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο μερικες φορτισεις η μπαταρια θα παρει τα πανω της...εμενα μου κραταει 2,5-3 μερες με αρκετη χρηση...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια!

μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω ΜΟΝΟ οχι διπλο hands free για το Galaxy?

Eυχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα περιμένω να έρθει το άσπρο αλλά δεν το βλέπω να έρχεται..

Επίσης όλο και πιο συχνά αρχίζω και διαβάζω οτι το i7500 θα σταματήσει στο Android 1.5..κοινώς η samsung δεν είναι διατεθημένη να προχωρήσει σε αναβάθμισή του.

Αυτό είναι πολύ μεγάλο αρνητικό αν σκεφτεί κανείς οτι ουσιαστικά εκ μηδενίζει το after market της samsung.Δηλαδή να το βράσω το android και το ανοιχτό λογισμικό αν για μια ακόμα φορα εξαρτιέμαι απο τις εκάστοτε εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

πλήρως απογοητευμένος κ εγώ απο την μπαταρία του! Έχει σχέση οτι το φορτίζω μόνο απο το usb μέσω του υπολογιστή και όχι μέσω πρίζας? :confused: Θα ήθελα να έχω λίγη περισσότερη ραμ!! (το Ndrive μου κρασαρει αρκετά συχνά) Καλο το google maps αλλά πρέπει να έχεις internet για να δουλέψει δυστυχώς.

δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με ρομς ακόμη. έχει όντως ουσιαστική διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κλείσω οριστικά μια εφαρμογή ? πατώντας για 2-3 σεκ το κουμπί του μενού κάτω δεξιά εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν αλλά είτε πατώντας το μπαγκ είτε με task manager παλι παραμένουν ανοικτές. δεν τρώνε ραμ ? :o
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κλείσω οριστικά μια εφαρμογή ? πατώντας για 2-3 σεκ το κουμπί του μενού κάτω δεξιά εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν αλλά είτε πατώντας το μπαγκ είτε με task manager παλι παραμένουν ανοικτές. δεν τρώνε ραμ ? :o

 

κατεβασε απο το μαρκετ το taskiller

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο το μαρκετ το taskiller

κατέβασα το advanced Task killer που κάνει την ίδια δουλειά. Απο τη μαμά το android δλδ δεν μπορεί να τερματίσει εφαρμογή? :confused: Το κλείδωμα του σαμσουνγκ είναι τρομερά εκνευριστικό! πρώτα ένα κλικ για να ανοίξει η οθόνη και μετά πατημένο 2 σεκ για να ξεκλειδώσει. Υπάρχει κάτι πιο γρήγορο?:O

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα αλλά παρατήρησα να κολλάει λίγο και ψάχνω κάτι άλλο ( έχει ωραία skins όμως ).Ένα μεγάλο μείων του galaxy είναι η ραμ δυστυχώς. Ποιά ρομ χρησιμοποιείται?
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγες μέρες είχα την galaxo. Τώρα χρησιμοποιώ μια που έφτιαξα εγώ αλλάζοντας λίγο την modaco.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη για μένα μέχρι στιγμής είναι η modacco-1.2 γιατί είναι το ίδιο σταθερή με την κανονική. Ουσιαστικά οι διαφορές είναι μικρές Το πιο σημαντικο είναι ίσως ότι σου δίνει την δυνατότητα swap που τελικά δεν το χρησιμοποιώ γιατί κολλάει. Περιμένω όμως και την νέα GALAXHERO για την οποία έχω ακούσει καλά λόγια. Η μπαταρία με την modacco και αυτήν της samsung κρατάει 2 με 2,5 μέρες με μέση χρήση και 3g ενεργοποιημένο. Τώρα για την class 6 είναι μια κατηγορία καρτων sd. Μπορείς να εδώ μερικές.

 

καλησπερα κι απο εμενα.σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο αλλα δεν ειχα καμια σχεση εως τωρα με λειτουργικο android.τι παιζει βρε παιδια με αυτο?δεχεται εφαρμογες απο symbian η απο win mobile?στο gps του μπορουμε να τρεξουμε καποιο προγραμμα απο τα προαναφερθεντα λειτουργικα η πρεπει να ειναι ειδικα γραμμενο για android?και αν ναι υπαρχουν οι εφαρμογες αυτες για το συγκεκριμενο λειτουργικο?υπαρχει περιπτωση να τρεξει κανενα excel?απο καμερα τι λεει?

σορρυ αν σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές από symbian και wimno μην περιμένεις να τρέξει. Για το android όμως υπάρχουν πλέον όλες οι εφαρμογές που μπορεί να σου χρειαστούν. Excel με την ανάλογη εφαρμογή μπορείς να δουλέψεις ενώ για πλοήγηση υπάρχουν πλέον λύσεις (ndrive,sygic,copilot) και αναμένονται και άλλες (destinator). Το καλύτερο πρόγραμμα βασικά θα έρθει με την αναβάθμιση σε android2(αν τελικά γίνει γιατί πολλά ακούγονται ότι η samsung δεν σκοπεύει να το κανει:mad:) που θα έχει δωρεάν το google maps navigation. Η κάμερα είναι μέτρια για 5mp, βέβαια την συγκρίνω με αυτή του n95 που είχα και ήταν τέλεια. Προσωπικά όμως δεν με χαλάει τόσο η ποιότητα. Αν θέλεις μπορώ να τραβήξω μερικές φωτογραφίες να δεις.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

το ν95 ειχε τελεια μηχανη?μονο μετα την 31 εκδοση κατι γινοταν.ακομα κ τωρα το ν82 εχει την καλυτερη καμερα απο τα 5αρια
Link to comment
Share on other sites

Με το τέλεια εννοώ οτι εμένα προσωπικά με κάλυπτε και με το παραπάνω. Εντάξει το n82 έχει και καλύτερο flash.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κινητο,και μου κεντρισε το ενδιαφερον το συγκεκριμενο αλλα ειδα οτι δεν εχει καποια πραγματα.

ξερετε αν βγηκε κανα προγραμματακι για να παιζει ραδιοφωνο το κινητο και flash,java και να στελνεις αρχεια μεσω bluetooth?

Και κατι λιγα ακομα

οι επιδοσεις του στο νετ με wifi πως ειναι? συνδεεται ευκολα?πιανει καλες ταχυτητες?

Η οθονη που ειναι 320χ480 ειναι καλη η υστερει?

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές από symbian και wimno μην περιμένεις να τρέξει. Για το android όμως υπάρχουν πλέον όλες οι εφαρμογές που μπορεί να σου χρειαστούν. Excel με την ανάλογη εφαρμογή μπορείς να δουλέψεις ενώ για πλοήγηση υπάρχουν πλέον λύσεις (ndrive,sygic,copilot) και αναμένονται και άλλες (destinator). Το καλύτερο πρόγραμμα βασικά θα έρθει με την αναβάθμιση σε android2(αν τελικά γίνει γιατί πολλά ακούγονται ότι η samsung δεν σκοπεύει να το κανει:mad:) που θα έχει δωρεάν το google maps navigation. Η κάμερα είναι μέτρια για 5mp, βέβαια την συγκρίνω με αυτή του n95 που είχα και ήταν τέλεια. Προσωπικά όμως δεν με χαλάει τόσο η ποιότητα. Αν θέλεις μπορώ να τραβήξω μερικές φωτογραφίες να δεις.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση,κι εγω Ν95 εχω αυτη τη στιγμη,λεω να το παρω το κινητο,ελπιζω μονο να μη με απογοητευσει το bluetooth γιατι το δουλευω πολυ με ανοικτη ακροαση στο αυτοκινητο(και μιλαω πολυ!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κινητο,και μου κεντρισε το ενδιαφερον το συγκεκριμενο αλλα ειδα οτι δεν εχει καποια πραγματα.

ξερετε αν βγηκε κανα προγραμματακι για να παιζει ραδιοφωνο το κινητο και flash,java και να στελνεις αρχεια μεσω bluetooth?

Και κατι λιγα ακομα

οι επιδοσεις του στο νετ με wifi πως ειναι? συνδεεται ευκολα?πιανει καλες ταχυτητες?

Η οθονη που ειναι 320χ480 ειναι καλη η υστερει?

 

Flash δεν υποστηρίζει και το bluetooth για μεταφορά αρχείων δεν δουλεύει. Ραδιόφωνο μπορείς να ακούσεις αλλά το κινητό δεν έχει φυσικό δέκτη οπότε θα ακούς μέσω internet (υπάρχουν εφορμογές στο market). Τα υπολοιπά είναι οκ.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Flash δεν υποστηρίζει και το bluetooth για μεταφορά αρχείων δεν δουλεύει. Ραδιόφωνο μπορείς να ακούσεις αλλά το κινητό δεν έχει φυσικό δέκτη οπότε θα ακούς μέσω internet (υπάρχουν εφορμογές στο market). Τα υπολοιπά είναι οκ.

 

νομίζω αν κάνεις r00t το κινητό ξεκλειδώνει το bt για μεταφορά αρχείων??

Link to comment
Share on other sites

Flash δεν υποστηρίζει και το bluetooth για μεταφορά αρχείων δεν δουλεύει. Ραδιόφωνο μπορείς να ακούσεις αλλά το κινητό δεν έχει φυσικό δέκτη οπότε θα ακούς μέσω internet (υπάρχουν εφορμογές στο market). Τα υπολοιπά είναι οκ.

Μπροστινή κάμερα δεν έχει....Δεν είναι και λίγες οι ελλείψεις πάντως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα στη wind πακέτο 40Mb το μήνα data transfer. Εφαρμογή για να μετράει και αν γινεται να έχει και όριο? Μόλις δοκιμάζω το Netcounter.

Επίσης με το 3g τι γίνεται ? δεν λέει να συνδεθεί με τπτ!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω αν κάνεις r00t το κινητό ξεκλειδώνει το bt για μεταφορά αρχείων??

 

Καλά θα ήταν. Αν και υπάρχει μια εφαρμογή που δουλεύει μόνο σε rooted δεν υποστηρίζει το galaxy.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Flash δεν υποστηρίζει και το bluetooth για μεταφορά αρχείων δεν δουλεύει. Ραδιόφωνο μπορείς να ακούσεις αλλά το κινητό δεν έχει φυσικό δέκτη οπότε θα ακούς μέσω internet (υπάρχουν εφορμογές στο market). Τα υπολοιπά είναι οκ.

 

Για flash δεν υπάρχει ειδική εφαρμογή από την adobe;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο με το root στο κινητο τι ειναι?σορυ αλλα δεν εχω ξαναμπλεξει με λειτουργικο android.υπαρχει καποιος οδηγος στο forum για android για να μη ρωταμε τα ιδια και τα ιδια?

οσο για το bluetooth που αναφεραρε πιο πανω,δεν μπορουμε δηλαδη μεσω αυτου να στειλουμε καποιο αρχειο σε αλλον?εχει δοκιμασει κανεις το bluetooth με ανοιχτη ακροαση να μας πει εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...